Sub-نپتون به اندازه سیاره با اعتبار قابل سکونت-منطقه سیاره یاب

یک سیگنال در اصل شناسایی شده توسط کپلر فضاپیما دارای اعتبار بوده است به عنوان یک exoplanet با استفاده از قابل سکونت-منطقه سیاره یاب (HPF) یک فصل طیف ساخته شده توسط یک Penn State تیم و به تازگی نصب شده بر روی 10m Hobby-Eberly تلسکوپ در رصدخانه مک دونالد در تگزاس است. این HPF فراهم می کند بالاترین دقت اندازه گیری تا به امروز از سیگنال های مادون قرمز از نزدیک کم جرم ستاره و ستاره شناسان با استفاده از آن به اعتبار نامزد سیاره بدون در نظر گرفتن تمام امکانات آلوده سیگنال به سطح بسیار بالایی از احتمال. جزئیات این یافته ها به نظر می رسد در فصل های مجله.

این سیاره به نام G 9-40b است که حدود دو برابر اندازه زمین است اما به احتمال زیاد نزدیک در اندازه نپتون و مدار پایین آن جرم ستاره میزبان یک M ستاره کوتوله, تنها 100 سال نوری از زمین است. کپلر شناسایی این سیاره با رعایت شیب در میزبان ستاره نور به عنوان سیاره عبور در مقابل — و یا ترانزیت — ستاره در مدار خود یک سفر تکمیل هر شش زمین روز. این سیگنال شد و سپس اعتبار با استفاده از دقت spectroscopic مشاهدات از HPF حاکم از احتمال نزدیک ستارگان یا substellar دودویی همراه است. مشاهدات از دیگر تلسکوپ از جمله 3.5 m تلسکوپ در Apache Point Observatory و 3m شین تلسکوپ در لیسیدن رصدخانه کمک برای تایید شناسایی.

“G 9-40b است در میان بیست و نزدیک ترانزیت سیارات شناخته شده است که باعث می شود این کشف واقعا هیجان انگیز” گفت: Guðmundur Stefánsson نویسنده سرب از کاغذ سابق و دانشجوی دکترا در پن استیت که در حال حاضر یک همکار فوق دکترا در دانشگاه پرینستون. “بیشتر به دلیل بزرگ حمل و نقل عمق G 9-40b عالی نامزد exoplanet به مطالعه آن جوی ترکیب با فضا در آینده تلسکوپ.”

“این spectroscopic مشاهدات از HPF ما اجازه داده به جای یک حد بالا از 12 زمین توده ها در جرم این سیاره” گفت: Caleb کنس یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا و نویسنده این مقاله است. “این نشان می دهد که یک سیاره است که باعث افت نور از ستاره میزبان به جای دیگری اختر فیزیک شی مانند یک پس زمینه ، ما امیدواریم که برای به دست آوردن بیشتر مشاهدات با HPF به دقت اندازه گیری جرم آن که به ما اجازه می دهد برای محدود آن به صورت فله ترکیب و افتراق بین عمدتا سنگی یا گازی-ترکیب غنی است.”

HPF تحویل داده شد به 10m Hobby-Eberly تلسکوپ در رصدخانه مک دونالد در اواخر سال 2017 آغاز شده و کامل علم عملیات در اواخر سال 2018 است. این ابزار طراحی شده است برای شناسایی و توصیف سیارات قابل سکونت-منطقه — منطقه در اطراف این ستاره که در آن یک سیاره می تواند به حفظ آب مایع بر روی سطح آن — در اطراف در نزدیکی کم جرم ستاره است. یک ویژگی منحصر به فرد از HPF است دقیق آن طیفی کالیبراسیون با لیزر فرکانس شانه ساخته شده توسط همکاران در موسسه ملی استاندارد و فناوری و دانشگاه کلرادو در بولدر.

“با استفاده از HPF ما در حال حاضر در حال بررسی نزدیکترین کم جرم ستاره — همچنین به نام M-کوتوله ها که شایع ترین ستاره در کهکشان — با هدف کشف سیارات فراخورشیدی در ما ستارگان محله” گفت: Suvrath Mahadevan استاد نجوم و اختر فیزیک در پن استیت و محقق اصلی HPF طیف.

در علاوه بر این به اطلاعات به دست آمده با HPF دانشمندان به دست آمده یکی دیگر از مشاهده ترانزیت سیاره با استفاده از 3.5 m تلسکوپ در Apache Point Observatory در نیومکزیکو با استفاده از photometric روش و ابزار دقیق طراحی و توسعه به عنوان بخشی از Stefánsson پایان نامه دکترا. این حمل و نقل مشاهدات کرد حل و فصل “حمل و نقل شکل” — منحنی که نشان دهنده چقدر از میزبان سیاره نور مسدود شده — و در نتیجه دقیق تر سیارهای پارامترهای. علاوه بر بالا-کنتراست تصویربرداری مشاهدات با استفاده از 3m شین تلسکوپ در لیسیدن رصدخانه نشان داد که میزبان ستاره واقعی بود منبع گذر.

“این هیجان انگیز است برای دیدن این نتیجه HPF بررسی آینده. HPF ساخته شده از زمین تا برای فعال کردن دقت اندازه گیری به کشف و تایید سیارات گفت:” لری, Ramsey, بازنشسته استاد نجوم و اختر فیزیک در پن استیت.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط پن استیت. Original نوشته شده توسط سام Sholtis. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر