میله های بسته شده در یک محبوب منطقه زندگی شبانه در هنگ کنگ است. دولت شهرستان تصمیم به تشدید محدودیت در پی افزایش COVID-19 مورد اعداد.

ایوان آبرو/SOPA تصاویر/Sipa ایالات متحده آمریکا از طریق AP تصاویر

علمs COVID-19 گزارش توسط مرکز پولیتزر.

با وجود موانع و هنگ کنگ و سنگاپور هدفمند استراتژی برای مبارزه با COVID-19 مارس در عین حال موفق—و ارائه یک مدل برای دیگر کشورهای در حال ظهور از اولین موج از موارد. تا همین اواخر این دو شهر تا به حال موفق به نگه داشتن خود را در مورد تعداد قابل ملاحظه ای پایین در حالی که اجتناب از افراطی مستندات اجرا شده در چین و بسیاری از کشورهای دیگر. هر دو جنگیدند شیوع بیماری از طریق تهاجمی تست جداسازی افراد آلوده و ردیابی و quarantining مخاطبین خود است. برای هر کس دیگری آن را تقریبا در کسب و کار به طور معمول با کمی اجتماعی فاصله.

اما در مورد اعداد مشخصی در نیمه دوم ماه مارس و برخی از ناظران می ترسید این استراتژی شکست خورده بود. هنگ کنگ تا به حال فقط 149 موارد تایید شده در 15 مارس; شمارش رسیده 1005 دیروز. سنگاپور تعدادی از رشد 226 در 15 مارس به 2532 دیروز. نه شهرستان شاهد رشد انفجاری ایتالیا, اسپانیا و بسیاری از مناطق ایالات متحده را شاهد بوده است. مراقبت های بهداشتی خود را سیستم شده اند غرق شده است. اما هر دو ramped تا پاسخ خود را. هنگ کنگ اخیرا محدودیت های تحمیل شده در رستوران ها و بسته میله ها در کامپیوتر است. سنگاپور مدارس بسته و غیر ضروری کسب و کار و آموزش ساکنان خانه بمانند—دراماتیک تشدید.

در هنگ کنگ, نرخ جدید موارد در حال حاضر کاهش یافته است. دانشگاه هنگ کنگ بهداشت عمومی متخصص گابریل لئونگ که توصیه شهرستان دولت می گوید: اگر این روند همچنان ادامه دارد: “ما ممکن است قادر به نفس کمی ساده تر” و استراحت مقررات جدید. او فکر می کند آنچه در هنگ کنگ و سنگاپور در حال تمرین ممکن است طبیعی جدید در بسیاری از کشور: “سرکوب و بالابر” استراتژی است که در آن دولت های هدف به طور متناوب درایو کردن عفونت های جدید به سطح پایین و سپس شل کردن کمر در حالی که تماشای برای هر تجدید حیات.

زمانی که این بیماری همه گیر برای اولین بار پدید آمده هر دو در هنگ کنگ و سنگاپور کرده بود برخی از مزایای. پس از درد و رنج عمده شیوع سندرم حاد تنفسی در سال 2003 آنها تا به حال ساخته شده است تا پاسخ گويي گذاشته و آمادگی برنامه های. آنها کوچک هستند و باید چند مرزهای زمینی ساخت آن را آسان تر برای کنترل ورودی مسافرت. هر یک دارای یک دولت واحد اجتناب از تنش بین ملی و مقامات محلی که طاعون پاسخ در جاهای دیگر. و لئونگ می گوید: “هر دو در هنگ کنگ و سنگاپور دولت انجام مراقبت عمیقا [درباره شواهد علمی] و گوش دادن به دانشمندان است.”

دو شهرستانها بر اساس سیاست های خود را بر اطلاعات دقیق در مورد وضعیت خود را در گیر جمع آوری شده توسط آزمایش های گسترده ای از مخاطبین از موارد تایید شده و از افرادی که وارد بیمارستان با علت ناشناخته بیماری های تنفسی. پزشکان می توانند جهت تست برای دیگر بیماران خود را بر اساس بالینی یا اپیدمیولوژیک قضاوت. به عنوان یک نتیجه سنگاپور انجام داده است تقریبا 12,800 آزمون در هر یک میلیون جمعیت; دلار هنگ کنگ, 13,800 با توجه به مربوطه اقتدار بهداشت آمار—برخی از بالاترین تست میزان در جهان است.

هر دو شهرستانها hospitalize کسانی که تست مثبت بدون در نظر گرفتن اینکه آیا آنها باید علائم به جلوگیری از آنها را از آلوده کردن دیگران است. تماس نزدیک از موارد و همه های اخیر عودت باید خود قرنطینه در خانه برای 2 هفته. (هر دو شهر را ممنوع اعلام کرد تقریبا همه غیر شهروندان از ورود.) در هنگ کنگ قرنطینه افراد مجهز با مچبند الکترونیکی است که کار با گوشی های هوشمند برای ردیابی محل نگهداری آنها. در سنگاپور آنها باید پاسخ به پیام های متنی تلفن همراه است که نشان می دهد محل خود را چندین بار در روز. متخلفان صورت جریمه و حبس باشد.

کسانی که بسیار تنگ اجازه کنترل هر دو شهرستانها برای تحمیل نسبتا جزئی محدودیت در مثلا. سنگاپور به مبارزه طلبیده عقل متعارف با نگه داشتن مدارس باز; سینما و میله می تواند باز بماند اگر آنها را نگه داشته و کاربران از هم جدا شده توسط 1 متر. در هنگ کنگ, کافه ها و رستوران ها باز مانده است. (شهرستان را نزدیک به مدارس, اما و کارمندان دولت دستور داده شد به محل کار از خانه حرکت می کند و به دنبال آن بسیاری از کسب و کار است.)

افزایش اعداد در اواخر ماه مارس بود که یک علامت هشدار دهنده. “ما سعی می کنیم به پروژه چه اتفاقی ممکن است بیش از چند هفته آینده اگر ما هر چیزی را انجام دهید” ورنون Lee, یک بیماری عفونی اپیدمیولوژی در سنگاپور وزارت بهداشت گفت: در 3 آوریل موسسه بروکینگز وبینار. بنابراین هر دو شهرستانها ramped تا اقدامات متقابل.

پس از 28 مارس رستوران ها در هنگ کنگ شده اند محدود به 50 درصد از ظرفیت عادی با بیش از چهار به یک جدول و آنها باید بررسی مراجعان’ درجه حرارت در درب و ارائه ضد عفونی کننده دست. کارائوکه اتاق و فال سرو بسته شد در 1 مارس و بارها در 3 مارس. (هر اندازه گیری بود که در نیروی برای 14 روز اما تمام تمدید شده است تا 23 مارس.) سنگاپور بسته مدارس بر 8 مارس و منع خوردن در ناهار خوری. آن دستور داده است تمام کسب و کارهای غیر ضروری را ببندید و یا کارمندان از خانه کار می کنند و خواسته همه مردم به در خانه باقی می ماند به عنوان آنجا که ممکن است. این شهر محدودیت در حال حاضر شبیه به کسانی که تصویب شده توسط نیویورک و انگلستان است.

این است که با حداکثر سرعت دویدن بیش از ماه آینده آن را به یک ماراتن است که ما نمی دانیم که چه مدت طول خواهد آخرین.

ورنون لی, سنگاپور, وزارت بهداشت

هنگ کنگ به نظر می رسد که در حال حاضر معکوس سربازان ارتش در موارد. این شهرستان گزارش فقط 13 مورد جدید در 9 مارس از 65 در 27 مارس و 10 از آنها در میان بازگشت هنگ Kongers. به طور کلی مسافران به کشور حساب برای 58 درصد از تمام موارد تایید شده. برای برخی از موارد عفونت منابع باقی می ماند ناشناخته و پنهان جامعه انتقال هنوز هم می تواند وقوع Chuang Shuk-kwan از بیماری های مسری در هنگ کنگ مرکز بهداشت حفاظت اخیرا گفت: South China Morning Post. اما “ما در حال تجربه یک محلی پایدار شیوع هنوز” لئونگ می گوید.

یک عامل است که اپیدیولوژی تماس موثر باروری—, شماره میانگین تعداد موارد جدید برانگیخته توسط هر فرد آلوده—نشان می دهد که آیا یک کشور است stanching یک بیماری همه گیر. در شرایط ساده و موثر باروری تعداد محاسبه شده است با مقايسه صورت حساب در هر نقطه در زمان با این مورد تعداد پس از تاخیر از عفونت به شروع علائم, تشخیص و گزارش. مدل و سپس با استفاده از روندهای اخیر در اجتماعی فاصله و دیگر عوامل در برآورد تعداد در زمان واقعی است. اگر تعداد بالا یکی از شیوع شتاب گرفته است; اگر آن را کمتر از یک آن در حال کاهش است. هنگ کنگ موثر باروری تعداد معلق در هوا در حدود یک در اواخر ماه مارس بوده ولی روند نزولی با توجه به آنلاین COVID-19 داشبورد نگهداری توسط مرکز بهداشت و درمان حمایت می کند. “از آن اطمینان حداقل در حال حاضر” لئونگ می گوید و آن را ممکن است منجر شهرستان به شل قوانین در آینده است.

سنگاپور بیش از حد انتظار برای رفتن به عقب و جلو بین سطوح مختلف محدودیت های لی گفت: در این وبینار که ممکن است پایدار ترین استراتژی در دراز مدت است. حداقل سرزده سیاست مانند تشویق بهداشت شخصی و راه دور نسبتا آسان به نگه دارید تا او اشاره کرد اما آن را سخت تر برای محدود کردن اندازه از گردهمایی لغو سرگرمی و بستن مدارس و کسب و کار بسیار طولانی است.

کارشناسان در هر دو شهرستانها باور موانع اجتناب ناپذیر به عنوان سنگاپور فقط یاد گرفته. این گزارش 287 موارد جدید در روز پنج شنبه به بالاترین سطح خود تا کنون 1-بعد کل. (جمعه شمارش شد 198; شنبه 191 بود.) خوشه هایی از عفونت در خوابگاه های خارجی برای کارگران ساختمانی اختصاص اکثر موارد. موارد جدید در جامعه گسترده تر به نظر می رسد با ثبات سنگاپور مقامات در رسانه های محلی گفت. به عنوان لی آن “این است که با حداکثر سرعت دویدن بیش از ماه آینده آن را به یک ماراتن است که ما نمی دانیم که چه مدت طول خواهد آخرین.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im