آن را به من دوباره استیون لوی سیمی سردبیر در بزرگ با متن خبرنامه. من امیدوارم که خواندن این هر جمعه در حال تبدیل شدن به یک عادت با همه شما. اگر این نیست در صندوق پستی خود را—ما هنوز در حال تلاش برای جلب stragglers با نسخه وب اما که نمی خواهد آخرین برای همیشه لطفا برای—مطمئن شوید که شما هرگز از دست یک مسئله اشتراک سیمی در 50 درصد تخفیف. شما به همه ما برای ارائه در چاپ و آنلاین فقط برای $5 سال است.

آه و وحشت نکنید اگر هیچ متن جمعه بعدی. من مشغول کتاب من تور و برنامه ریزی به جست و خیز یک هفته. اگر شما به یکی از ظواهر احساس رایگان برای شکایت—در حالت ایده آل هنگامی که شما خود را در حال حاضر خریداری کتاب برای من به ثبت نام.

در حال حاضر در اینجا این است که چگونه عبارت “عملکرد بالا” شد تحقیر امیز….

به نظر ساده

سوزان فاولر بود به Uber چه کمبریج Analytica بود برای Facebook. در مورد دومی وحی که اطلاعات شخصی بیش از 50 میلیون کاربر سقوط به دست یک سیاسی عملیات باز کردن درب به افزایش یافت. در سوار-های خدمات پس از نام آلمانی برای برتری باعث شد یک پست وبلاگ توسط یک 25 ساله مهندس که در حال ترک این شرکت است. در روز فاولر پست که توضیح داده دست اول چگونه این شرکت در تحمل آزار و اذیت جنسی و نادیده گرفته تبعیض علیه زنان بارگذاری شد تحت محاصره مجبور به اجازه خارج تحقیقات که منجر به خروج از آن bro-tastic مدیر عامل شرکت تراویس Kalanick. Apres Fowler, لو سیل.

فاولر در حال حاضر نوشته شده است کتاب Whistleblower: من با سفر به دره سیلیکون و مبارزه برای عدالت در حال بارگذاری. این بخش خاطرات: اوایل بخش از کتاب که در آن او در توضیح hardscrabble روستایی آریزونا ریشه می خواند مانند تارا Westover را تحصیل کرده. هنگامی که او می شود را به جهان برای اولین بار در دانشگاه پنسیلوانیا و پس از آن در دره سیلیکون این زندگینامه به عنوان کیفرخواست به عنوان مسیر خود را به تحقق است که همواره خنثی جنسیتی و آزار و اذیت هر دو در پن و سپس در دو نوپا قبل از او آغاز می شود “شغل رویایی” در حال بارگذاری.

قبل از پیوستن به او می vetted شرکت آنلاین. “من به یاد داشته باشید وجود دارد نشسته در کامپیوتر و تایپ مانند Uber آزار و اذیت جنسی,’ ‘بارگذاری تبعیض جنسیتی,'” او به من گفت که من مصاحبه او در این هفته دقیقا سه سال پس از او پست وبلاگ. “اگر من می تواند به من گوگل خیلی بیشتر از چیزهایی است.” مانند به عنوان مثال مقالات نوشته شده در مورد آینده نگر در حال بارگذاری-رئیس Kalanick. آنها نشان داده اند که زمان او به نام شرکت “Boob-er” از آنجا که من فرصت آن ارائه شده است. “من نمی پیدا کردن در مورد که تا پس از آن,” او گفت:.

هنوز, او هشدار داد که در زمانی که در اولین روز خود مدیر propositioned او در یک شرکت برنامه چت. او اسیر عکس روی صفحه نمایش و رهبری مستقیم به واحد منابع انسانی که به سرعت تایید کرد که او می شده است مورد آزار و اذیت. اما او گفته شد او را مدیر می شود. او با توجه به انتخاب ماندن و به ناچار به دریافت یک بررسی منفی (چرا که او گزارش بد رفتار مردی که ارزیابی او) و یا پیوستن به یک تیم دیگر. به چه دلیل ؟

مدیر یک “بالا عملکرد.”

بنابراین شروع به آنچه که او به نام “یکی از بسیار عجیب و غریب سال در حال بارگذاری” که شامل بیشتر بی عدالتی از جمله یک قسمت که در آن بارگذاری خریداری نر مهندسین در گروه کاپشن چرم را می پوشند به عنوان نشانه ای از غرور تیم; زنان نمی توانید کت زیرا آنها ممکن است کمی بیشتر هزینه. همه از این بود devastatingly مستند در این پست وبلاگ که زندگی خود را تغییر دهید—و بارگذاری است.

همه چیز کار می کرد برای Fowler. او در حال حاضر فن آوری op-ed سردبیر در نیویورک تایمز و صفحه نمایش-نوشتن کلاس در اوقات فراغت خود. او نمی خواهد نوشتن اسکریپت فیلم برای خلاف کاران ، “آلیسون شرودر نوشت که چهره های پنهاناست که نوشتن فیلمنامه برای این که” او به من گفت.

من امیدوارم که بین پست وبلاگ کتاب و فیلم نگاه ما به انتهای دره سیلیکون احساساتی بالا عملکرد منطقی است که فرض میکند که کسی که کمک می کند به شدت به رشد شرکت نباید رنج می برند عواقب بد در محل کار رفتار است. این یک سندرم نه محدود به بارگذاری. احتمالا در الفبا/گوگل با کارایی بالا از خالق اندروید اندی روبین led شرکت به او سخاوتمندانه خریداری با وجود سوء رفتار جنسی اتهامات علیه او. همچنین به نظر می رسید به این دلیل که زمانی که الفبای رئیس امور حقوقی David Drummond آغشته یک تابع نقض سیاست شرکت این او بود که تا به حال برای پیدا کردن یک کار مختلف در این شرکت است. (ما آموخته است که در مورد این کارمند متوسط پست شاید با الهام از فاولر وبلاگ-شنیده-round-the-world.) دروموند در نهایت استعفا داد.

به عنوان فاولر قرار داده و آن را “من نمی توانم تصور کنید که کسی که در واقع می تواند واقعا یک مجری—معنی مانند یک کارمند خوب برای شرکت—اگر آنها mistreating افراد دیگر است.”

فکر کنم از این به اصطلاح هنرمندان بالا به عنوان سرآشپزها که ایجاد غذاهای خوشمزه اما شامل سموم در میان مواد تشکیل دهنده خود را. وعده های غذایی نفیس—تا شام در بیمارستان بستری هستند. شما می خواهم فکر می کنم که هیچ کس را آگاهانه حفظ یک آشپز و مانند آن. در عین حال آن اغلب اتفاق می افتد تا زمانی که برخی از زن شجاع می رود با او شکایت.

شاید یک روز ما نمی خواهد نیاز به سوت.

سفر در زمان

در دسامبر سال 1979 یک گروه از کامپیوتر اپل کارکنان از جمله بنیانگذار بازدید زیراکس را Palo Alto Research Center نگاه نوآورانه سیستم اداری. فرد اختصاص داده شده به بازدید کنندگان یک تور از تکنولوژی که شامل بیت-نقشه برداری صفحه نمایش, یک موس و بر روی صفحه نمایش ویندوز—بود دانشمند کامپیوتر لری Tesler انتخاب شده چرا که او یکی از معدود PARC مردم که فکر نمی کنم کامپیوتر به یک شوخی و در واقع خریده بود یکی برای خودش. هنوز هم به او فکر می کردم که مشاغل و شرکت “نمی خواهد درک آنچه ما انجام شد و [خواهد] فقط دیدن رقص زیبا همه چیز بر روی صفحه نمایش.”

اما او شگفت زده شد. من بعد از بازشماری در کتاب من دیوانه بزرگ چگونه او به من گفت که دیگر هیچ غیر خودی کرده بود تا به سرعت درک است که یک پارادایم جدید در محاسبات عامل بود در PARC. “این تقریبا مانند صحبت کردن به کسی که در گروه” او گفت:. “اما بهتر است آنها می خواستم به آن را دریافت کند در جهان است.”

که تکنولوژی در بر داشت راه خود را به مکینتاش و به زندگی ما. Tesler خود را به سمت چپ PARC به کار برای اپل, جایی که او در نهایت آن دانشمند ارشد. او بعدها یک نیروی در آمازون و یاهو و 23andMe. ما از دست حیاتی کمک کننده به فن آوری تاریخچه هنگامی که او درگذشت در تاریخ 17 فوریه.

از من بپرسید یک چیز

هاوکینز است که یک MD در ایلینوی می پرسد “من خواهد بود علاقه مند به شنیدن دیدگاه خود را در کیفیت های موفق بنیانگذاران و رهبران دیگر شما باید با تعامل. نه احمقانه چیزهایی که در مورد خود صبح روال و یا اینکه آیا آنها مانند روزه متناوب اما بیشتر در مورد چیزهایی مانند صفات شخصیتی است که ممکن است لینک آنها را.”

هاوکینز من داده ام بسیاری از فکر به آن است. (برخی از تفکر باید بگم که شکل گرفته بود گفتگو با Ray Kurzweil که انجام داده است و حتی بیشتر فکر کردن در مورد این از من.) تمام کسانی که فوق العاده موفق بنیانگذاران کار سخت است. همه بسیار باهوش هستند. اما فوق العاده ترین دو چیز است: یکی این است که توانایی به رسمیت شناختن هنگامی که چیزی که برای تلفن های موبایل غیر ممکن است که در واقع دست یافتنی است به دلیل برخی از پیشرفت در فن آوری و یا برخی دیگر از دستیابی به موفقیت; یک شجاعت باقی بماند هنگامی که مردم می گویند آنها آجیل. جف بزوس یک بار گفت: “اگر شما در حال رفتن به انجام هر کاری جدید و یا نوآوری شما باید مایل به اشتباه گرفته شود.” من می خواهم بروم و بگویم که آنهایی که بزرگ را در سطح جهانی معاندت و حل و فصل. همچنین کمک می کند تا به حق باشد.

شما می توانید با ارسال سوالات به mail@wired.com. نوشتن درخواست لوی در خط موضوع.

پایان زمان نیوز

جهان کج در بیشتر متزلزل زاویه برای من وقتی که من آموخته است که مردم را به خانه خود را به سبک خود را از گیاهان. حداقل هزینه: $2,000.

تاریخ و زمان آخرین اما نه کم

پس از خواندن Arielle Pardes’ فک و رها کردن قطعه مورد یک کلاهبرداری شامل جعلی گیاهان شاید که $2,000 به نظر نمی رسد بنابراین ،

تیتر آمده است: “دیدار با کارگران معدن گوگرد خطر زندگی خود را در داخل یک آتشفشان.” نمی خواهد به شما کلیک کنید ؟

یکی دیگر از سوزان فاولر توجه داشته باشید—پس از 2017 پست وبلاگ من اشاره کرد که ژاکت چرمی که Uber را تکذیب کرد به فاولر بود نه فقط شرکت های بزرگ swag اما نماد قدرتمند.

با تشکر مردمی از دیدن شما در دو هفته!

همین حالا آینده مشترک-تنها نسخه از این ستون. اشتراک سیمی (50 ٪ off برای خوانندگان متن) امروز.


بزرگ تر سیمی داستان
  • داخل مارک زوکربرگ را از دست داده و نوت بوک
  • چگونه به فعال کردن حالت تیره در تمام برنامه های خود را و دستگاه های
  • درخواست Know-It-Alls: چه coronavirus?
  • پرنده “snarge” شوم مسافرت هوایی
  • ما نیاز به بحث در مورد “ابر بی طرفی”
  • 👁 تاریخچه راز از صورت به رسمیت شناختن. به علاوه آخرین اخبار در مورد هوش مصنوعی
  • 💻 ارتقاء کار خود را با بازی ما دنده تیم های مورد علاقه, لپ تاپ, کیبورد تایپ جایگزین و سر و صدا لغو هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im