پایدار روغن پالم? چگونه حفاظت از محیط زیست و کاهش فقر می تواند آشتی

روغن پالم است که اغلب در ارتباط با گرمسیری جنگل زدایی بالاتر از همه چیز. اما این فقط یک طرف داستان را به عنوان دانشمندان کشاورزی از دانشگاه گوتینگن و IPB دانشگاه بوگور (اندونزی) نشان می دهد در یک مطالعه جدید. گسترش سریع از روغن پالم نیز کمک قابل توجهی به رشد اقتصادی و کاهش فقر در جوامع محلی به ویژه در آسیا است. مطالعه منتشر شده در نقد و بررسی سالانه از اقتصاد منابع.

برای این مطالعه محققان با بررسی نتایج حاصل از بیش از 30 سال تحقیق در محیط زیست پیامدهای اقتصادی و اجتماعی از روغن پالم کشت در آفریقا و آسیا و آمریکای لاتین است. آنها ترکیب نتایج بین المللی ادبیات با داده های خود را از اندونزی که آنها جمع آوری شده است از سال 2012 به عنوان بخشی از یک میان رشته ای, آلمانی-اندونزیایی مشترک مرکز تحقیقات (CRC 990). اندونزی بزرگترین روغن پالم تولید کننده و صادر کننده در جهان است. بخش بزرگی از روغن پالم تولید شده در اندونزی صادر شده به اروپا و ایالات متحده آمریکا که در آن با استفاده از مواد غذایی و سوخت و صنایع آرایشی و بهداشتی.

داده های تحقیق نشان می دهد که گسترش از روغن پالم در برخی از مناطق جهان-به ویژه اندونزی و مالزی — به طور قابل توجهی به گرمسیری جنگل زدایی و از دست دادن تنوع زیستی. پاکسازی زمین های جنگلی نیز منجر به قابل توجهی کربن تولید گازهای گلخانه ای و دیگر مشکلات زیست محیطی. “با این حال ممنوعیت روغن پالم تولید و تجارت خواهد بود و نه یک راه حل پایدار می گوید:” پروفسور متین Qaim کشاورزی اقتصاددان در دانشگاه گوتینگن و نویسنده اول این مطالعه. “دلیل آن این است که روغن پالم تولید سه برابر بیشتر نفت در هر هکتار از سویا و کلزا یا روغن آفتابگردان. این به این معنی است که اگر روغن نخل جایگزین شد با جایگزین روغن های نباتی بسیار بیشتر زمین مورد نیاز خواهد بود برای کشت اضافی با از دست رفتن جنگل ها و دیگر زیستگاه های طبیعی.”

ممنوعیت روغن پالم نیز منفی پیامدهای اقتصادی و اجتماعی در کشورهای تولید کننده. “آن است که اغلب فرض بر این است که روغن پالم تنها در رشد صنعتی بزرگ مزارع می گوید:” Qaim. “در حدود نیمی از جمعیت جهان را روغن پالم تولید شده توسط کشاورزان خرده پا. داده های ما نشان می دهد که روغن پالم کشت افزایش سود و درآمد در مزرعه کوچک بخش علاوه بر افزایش دستمزد و ایجاد اشتغال اضافی برای کارگران روستایی. اگرچه حوادث درگیری بر سر زمین به طور کلی روغن پالم رونق قابل توجهی کاهش فقر روستایی در اندونزی و دیگر کشورهای تولید کننده.”

“هدف باید به روغن پالم تولید بیشتر سازگار با محیط زیست و آب و هوا-دوستانه می گوید:” استاد اینگو چمن کشاورزی بوم شناس در دانشگاه هوهنهایم و همکاری نویسنده از مطالعه. “بازده بالا در حال حاضر کشت زمین مهم هستند به منظور کاهش اضافی زدایی. موزاییک چشم انداز که در آن روغن پالم است همراه با تکه های از جنگل و سایر محصولات زراعی در جنگل زراعی سیستم همچنین می تواند کمک به حفاظت از تنوع زیستی و اکوسیستم توابع” او می افزاید.

نویسندگان نتیجه گیری کرد که توسعه و اجرای توسعه پایدار در سیستم های تولید در حال چالش است که نیاز به هر دو نوآورانه تحقیقات و سیاستگذاری. به وضوح و نسبتا تعریف حقوق زمین و بهبود دسترسی برای کشاورزان خرده پا به آموزش و اعتباری و فن آوری های مدرن خواهد بود گام های مهمی رو به جلو است. مصرف کنندگان می توانند با خرید مواد غذایی و سوخت و لوازم آرایشی آگاهانه تر و اجتناب از ضایعات در هر کجا که ممکن است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه گوتینگن. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de