برای رانندگی وسایل نقلیه برای تبدیل شدن به یک واقعیت روزمره آنها نیاز به با خیال راحت و بی وقفه حرکت یک دیگر بدون توفنده و یا غیر ضروری باعث ترافیک.

به کمک این امکان محققان دانشگاه نورث وسترن توسعه غیر متمرکز الگوریتم با a collision-free بن بست-رایگان تضمین کند.

محققان آزمایش الگوریتم در یک شبیه سازی از 1,024 روبات ها و در ازدحام از 100 روبات های واقعی در آزمایشگاه است. روبات قابل اعتماد و کارآمد همگرا به شکل از پیش تعیین شده شکل در کمتر از یک دقیقه.

“اگر شما بسیاری از خودروهای در جاده ها شما نمی خواهید آنها را به برخورد با یکدیگر و یا در گیر شدن در یک بن بست” گفت: Northwestern مایکل Rubenstein که چراغ مطالعه. “با درک چگونگی کنترل ما ازدحام روبات ها به شکل اشکال ما می توانیم درک کنند که چگونه برای کنترل ناوگان خودروهای آنها با یکدیگر تداخل می کنند.”

مقاله منتشر خواهد شد در اواخر این ماه در مجله IEEE Transactions on رباتیک. Rubenstein است لیزا ویسنر-Slivka و بنیامین Slivka استاد علوم کامپیوتر در شمال غربی را McCormick دانشکده فنی و مهندسی.

استفاده از گروهی از روبات های کوچک — در مقابل یک ربات بزرگ و یا گروهی با یک سرب ربات — عدم وجود یک کنترل متمرکز که می تواند به سرعت تبدیل به یک نقطه مرکزی شکست. Rubenstein غیر متمرکز الگوریتم به عنوان یک fail-safe.

“اگر سیستم متمرکز و یک ربات کار متوقف می شود و سپس کل سیستم با شکست مواجه” Rubenstein گفت. “در یک سیستم غیر متمرکز وجود ندارد و رهبر گفتن تمام روبات های دیگر چه باید بکنید. هر ربات باعث می شود تصمیم گیری خود را. اگر یک ربات نتواند در ازدحام ازدحام هنوز هم می تواند انجام وظیفه است.”

هنوز روبات ها نیاز به هماهنگی به منظور جلوگیری از برخورد و بست. برای این کار الگوریتم انداز زمین در زیر این روبات به عنوان یک شبکه است. با استفاده از فن آوری شبیه به GPS هر ربات آگاه است که در آن نشسته بر روی شبکه.

قبل از تصمیم گیری در مورد که در آن به حرکت هر یک ربات با استفاده از سنسور برای برقراری ارتباط با همسایگان خود تعیین اینکه آیا یا نه در نزدیکی فضاهای درون شبکه در حال خالی یا اشغال شده است.

“روبات ها حاضر به حرکت به یک نقطه تا آن نقطه رایگان است و تا زمانی که آنها می دانند که هیچ دیگر روبات ها در حال حرکت به همان نقطه” Rubenstein گفت. “آنها مراقب هستند و رزرو فضا جلوتر از زمان.”

حتی با این همه دقت و هماهنگی و روبات ها هنوز هم قادر به برقراری ارتباط و حرکت به سرعت به شکل یک شکل است. Rubenstein انجام این کار را با نگه داشتن ربات در نزدیکی اندیش.

“هر ربات می تواند حس تنها سه یا چهار نفر از نزدیک ترین همسایگان” Rubenstein توضیح داد. “آنها نمی تواند در سراسر ازدحام که باعث می شود آن را آسان تر به مقیاس سیستم. روبات ارتباط برقرار کردن محلی برای تصمیم گیری بدون جهانی اطلاعات است.”

در Rubenstein را ازدحام مثلا 100 روبات می تواند مختصات به صورت یک شکل در یک دقیقه. در برخی از روشهای قبلی آن می تواند یک ساعت کامل. Rubenstein تصور است که خود را الگوریتم می تواند مورد استفاده در ناوگان خودروهای بدون راننده و خودکار انبار.

“شرکت های بزرگ انبارها با صدها نفر از روبات ها انجام وظایف مشابه به آنچه که ما روبات انجام در آزمایشگاه,” او گفت:. “آنها نیاز به مطمئن شوید که ربات نمی برخورد می کنند اما انجام حرکت با بیشترین سرعت ممکن برای رسیدن به نقطه جایی که آنها در نهایت به یک شی به یک انسان است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im