شیرین عنوان: علم چگونه رژیم غذایی می تواند تغییر راه شکر سلیقه

محققان در دانشگاه سیدنی را کشف علوم پایه چگونه طعم شیرین ادراک ریز کوک در پاسخ به رژیم های غذایی مختلف. در حالی که مدت طولانی است که شناخته شده است که مواد غذایی می توانید طعم های مختلف بر اساس تجربه قبلی تا به حال ما نمی دانیم که مسیرهای مولکولی که کنترل این اثر است.

پروفسور گرگ Neely در چارلز پرکینز مرکز و مدرسه زندگی و علوم محیط زیست با استاد Qiaoping وانگ (که قبلا در چارلز پرکینز مرکز و در حال حاضر بر اساس در Sun Yat-Sen University چین) با استفاده از مگس میوه برای مطالعه طعم شیرین. آنها متوجه شدند که طعم بسیار ذهنی است و بر اساس تجربه قبلی.

استاد Neely گفت: آنها متوجه شدند چهار چیز مهم است:

    1. غذا حیوانات خوردن می توانید تغییر دهید که چگونه آنها درک آینده مواد غذایی است.

    2. این پاسخ با استفاده از همان ماشین آلات است که مغز با استفاده از یادگیری است.

    3. مسیر است که می تواند به گسترش طول عمر دخیل در افزایش طعم و درک و رژیم غذایی در مگس میوه که ترویج زندگی طولانی نیز یافت می شود به منظور افزایش طعم و ادراک است.

    4. طول عمر یادگیری و ادراک حسی مرتبط هستند و در راه ما فقط شروع به درک.

“ما دریافتیم که مگس میوه ‘زبان’ — طعم سنسور در آن خرطوم و پا جلو — می تواند همه چیز را یاد بگیرند با استفاده از همان مسیرهای مولکولی که پرواز مغز استفاده می کند تا همه چیز را یاد بگیرند. مرکزی به این انتقال دهنده عصبی دوپامین.

“به نظر می رسد این نیز همان مسیرهای شیمیایی است که انسان برای یادگیری و به یاد داشته باشید تمام چیزها” استاد Neely گفت. “این واقعا برجسته چگونه یادگیری یک کل بدن پدیده و شگفتی کامل بود به ما.”

استاد وانگ که رهبری این مطالعه گفت: “ما شگفت زده برای پیدا کردن که یک پروتئین-رژیم غذایی محدود است که باعث می شود یک حیوان زندگی می کنند بسیار طولانی تر نیز می شود تا شدت ساکارز ادراک که برای حیوانات و وابسته به همان یادگیری و طول عمر مسیرهای.

“پاسخ نیز واقعا خاص است. برای مثال زمانی که ما تغذیه مگس غذایی که تا به حال هیچ شیرینی حیوانات’ طعم شیرین تصور می شد افزایش یافته است اما تنها برای گلوکز به فروکتوز است. ما هیچ نظری ندارم که چرا آنها به طور خاص تمرکز فقط بر روی یک نوع قند که آنها درک آنها هر دو به عنوان شیرین.”

“ما همچنین دریافتند که خوردن مقادیر بالایی از شکر سرکوب طعم شیرین ادراک ساخت قند به نظر می رسد کمتر شیرین” استاد Neely گفت. “این یافته که رخ می دهد از طریق مکانیسم های مختلف همسان خوبی با نتایج اخیر از همکار ما مونیکا Dus در دانشگاه میشیگان است که جهان متخصص در این منطقه است.”

طعم مطالعه

محققان دریافتند اگر آنها تغییر رژیم غذایی از میوه پرواز (افزایش قند از بین بردن طعم, قند, افزایش پروتئین تغییر قند برای کربوهیدرات های پیچیده) این به شدت تغییر می یابد که چگونه به خوبی مگس میوه می تواند طعم و پس از آن شکر بعد از چند روز. مگس ها به طور معمول زندگی می کنند حدود 80 روز در شرایط مطلوب است.

“ما دریافتیم که وقتی مگس خوردند مصرف مواد غذایی, این مواد غذایی شیرین طعم بسیار شدید تر” پروفسور وانگ گفت.

“سپس ما در تمام پروتئین است که تغییر در مگس میوه ‘زبان’ در پاسخ به رژیم غذایی ما به بررسی آنچه اتفاق می افتد” استاد Neely گفت.

آنها دریافتند احساس طعم کنترل می شود دوپامین (این “پاداش” neuromodulator). سپس محققان نقشه برداری مسیر و همان مسیر که به خوبی تثبیت شده به عنوان کنترل یادگیری و حافظه و یا ترویج زندگی نیز افزایش احساس طعم.

“در حالی که این کار انجام شد در مگس میوه مولکول های درگیر در حال حفاظت از طریق به انسان است. ما می دانیم که انسان نیز تجربه تغییرات در طعم و ادراک در پاسخ به رژیم غذایی پس از آن ممکن است کل فرآیند حفاظت شده; ما را به دیدن” استاد وانگ گفت.

تحقیقات منتشر شده در تلفن همراه گزارشیک دنبال مطالعه به استاد Neely کار آزمایش اثر از شیرین کننده های مصنوعی در انسان است. که تحقیقات نشان داده شیرین کننده های مصنوعی را فعال عصبی گرسنگی مسیر و در نهایت ترویج افزایش مصرف مواد غذایی به ویژه هنگامی که در ترکیب با یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات.

“ما اول مطالعات متمرکز بر نحوه های مختلف افزودنی های مواد غذایی, تاثیر, مغز, و از این رو ما در بر داشت طعم تغییر در پاسخ به رژیم غذایی, بنابراین در اینجا ما به دنبال آن مشاهده و توصیف چگونه است که کار می کند” استاد Neely گفت. “معلوم پرواز ‘زبان’ خود را به یاد چه آمده است که نوع شسته و رفته است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>