SwRI دانشمندان نشان می دهد, سرعت, دقت در محل سیاره دوستیابی دستگاه

باد از جنوب غرب موسسه تحقیقات دانشمندان در افزایش سرعت و دقت در یک مقیاس آزمایشگاهی-ابزار برای تعیین سن از سیاره ای نمونه در محل. این تیم به تدریج miniaturizing شیمی آلی و دوستیابی آزمایش (CODEX) ابزار برای رسیدن به اندازه مناسب برای پروازهای فضایی و کاوشگر ماموریت.

“درجا پیری مهم علمی هدف شناسایی توسط شورای ملی تحقیقات را Decadal بررسی مریخ و ماه و همچنین قمری و اکتشاف مریخ برنامه تجزیه و تحلیل گروه های نهادهای مسئول برای ارائه علوم ورودی مورد نیاز برای برنامه ریزی و اولویت بندی فعالیت های اکتشاف” گفت: SwRI کارکنان دانشمند Dr. F. اسکات اندرسون که منجر CODEX توسعه است. “انجام این کار در محل به جای تلاش برای بازگشت نمونه از بازگشت به زمین برای ارزیابی می تواند حل و فصل عمده معضلات در سیاره ای علم فوق العاده ای ارائه می دهد صرفه جویی در هزینه و افزایش فرصت ها برای نهایی نمونه بازگشت.”

CODEX خواهد بود کمی بزرگتر از یک مایکروویو و شامل هفت لیزر و یک توده طیف سنج. در محل اندازه گیری را نشانی از سوالات اساسی خورشیدی تاریخچه سیستم مانند زمانی که مریخ بود به طور بالقوه قابل سکونت. CODEX دارای دقت ±20-80 میلیون سال به طور قابل توجهی دقیق تر از روش دوستیابی در حال حاضر در حال استفاده در مریخ که دقت ±350 میلیون سال است.

“CODEX با استفاده از یک روش کند و سوز لیزر برای تبخیر یک سری از ذرات ریز از نمونه های سنگ مانند کسانی که بر روی سطح ماه یا مریخ” گفت: اندرسون که نویسنده سرب از مستندات مقاله منتشر شده در سال 2020 است. “ما می دانیم برخی از عناصر به طور مستقیم از این است که بخار plume بنابراین ما می دانیم آنچه که به یک سنگ ساخته شده است. پس از آن دیگر مستندات لیزر انتخابی انتخاب و تعیین فراوانی از مقدار بسیار کم از رادیواکتیو روبیدیوم (Rb) و استرانسيوم (Sr). یک ایزوتوپ Rb واپاشی به Sr بیش شناخته شده مقدار از زمان بنابراین با اندازه گیری هر دو Rb و Sr ما می توانید تعیین چه مدت گذشت از سنگ تشکیل شده است.”

در حالی که رادیواکتیویته است از یک روش استاندارد برای دوستیابی نمونه بر روی زمین چند مکان دیگر در منظومه شمسی مورخ شده است در این راه. در عوض دانشمندان را تا حد زیادی محدود گاهشناسی از درون منظومه شمسی با شمارش تاثیر چاله بر روی سیاره سطوح.

“ایده پشت دهانه دوستیابی ساده است; بیشتر دهانه های بزرگتر سطح می گوید:” دکتر Jonathan Levine یک فیزیکدان در دانشگاه کلگیت که بخشی از SwRI-رهبری تیم. “این کمی مانند گفت که یک شخص می شود وتر دیگر آنها شده است ایستاده در باران. آن را بدون شک درست است. اما با سقوط باران, ما واقعا نمی دانند که نرخ که در آن شهاب سنگ ها کاهش یافته است از آسمان. همین دلیل است که ایزوتوپ رادیواکتیو قدمت بسیار مهم است. رادیواکتیو است که یک ساعت است که با انواع ساس و کنه در یک شناخته شده هستند. این تکنیک با دقت تعیین سن سنگ ها و مواد معدنی اجازه می دهد دانشمندان به تاریخ حوادث مانند تبلور, دگرگونی و اثرات.”

آخرین تکرار از مستندات است که پنج بار حساس تر از قبلی خود را تجسم. دقت این بود که تا حد زیادی انجام شده با تغییر نمونه را از راه دور از این ابزار برای بهبود کیفیت داده ها. این ابزار همچنین شامل یک فوق سریع پالس لیزر و بهبود نسبت سیگنال به نویز نسبت به بهتر محدود به زمان حوادث در منظومه شمسی از تاریخ.

“ما در حال miniaturizing مستندات قطعات برای زمینه استفاده از یک کاوشگر ماموریت به ماه یا مریخ” اندرسون گفت. “توسعه جمع و جور لیزر با پالس انرژی های قابل مقایسه با آنچه که ما در حال حاضر نیاز به یک چالش قابل توجهی هر چند پنج تا از هفت شده اند با موفقیت کوچک. این لیزر را تکرار رای از 10 کیلو هرتز که اجازه خواهد داد که ابزار به دست آوردن داده ها 500 برابر سریع تر از زمان طراحی مهندسی.”

مستندات جرم طیف سنج منابع قدرت و زمان بندی الکترونیک در حال حاضر به اندازه کافی کوچک برای spaceflight. ابزار قطعات در حال پیشرفته برای بهبود استحکام حرارتی ثبات پرتو مقاومت و قدرت بهره وری برای تحمل و قدرت راه اندازی و گسترش خودمختار عملیات در محیط بیگانه.

هدف قرار دادن چندین آینده ماموریت SwRI در حال توسعه است دو نسخه از این ابزار CODEX است که طراحی شده برای مریخ و می توانید اندازه گیری آلی و CDEX که طراحی شده است برای ماه و نیازی به اندازه گیری مواد آلی است. ناسا سیاره ای ابزار مفاهیم برای پیشرفت سیستم خورشیدی مشاهدات (پیکاسو) و بلوغ از ابزار Solar System Exploration (ماتیس) برنامه بودجه ابزار توسعه با حمایت قبلی برای CODEX/CDEX از سیارهای ابزار تعریف و برنامه های توسعه (PIDDP).

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط موسسه تحقیقات جنوب غربی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im