هر سال در صنعت شیمیایی باعث می شود تریلیون دلار سنتز بی شماری ترکیبات شیمیایی استفاده می کنیم هر روز.

از دارو برای نگه داشتن شما را سالم به پلی استر بافته شده را به باد فرآیندهای صنعتی تبدیل مواد شیمیایی ساده به پیچیده و ترکیبات با ارزش. محققان در تبدیل کار به طور مداوم به توسعه مواد جدید و همچنین امن تر و کارآمد تر از روش های تولید می باشد.

در یک مقاله منتشر شده در ChemSusChemمحققان از دانشگاه کیوتو را فارغ التحصیل دانشکده انسانی و مطالعات زیست محیطی توصیف چگونه آنها را به طور قابل توجهی بهبود روند که منجر به پلیمرها و plasticizers. و به عنوان پاداش اضافه شده خود را از روش های تولید هیدروژن به عنوان یک محصول جانبی.

“ما با استفاده از انرژی های تجدید ترکیبات شیمیایی جمعی شناخته شده به عنوان diols به طور چشمگیری تغییر سنتز dicarboxylic اسیدهای” توضیح می دهد که نویسنده مسئول Ken-ichi Fujita “این مورد نیاز به تولید پلیمرهای روان کننده ها و روان کننده.”

موجود در روش های تولید, بر اساس اکسیداسیون هیدروکربن با استفاده از سمی اکسیدان مضر تولید ضایعات است. آگاهی از این انگیزه این تیم برای کار بر روی یک روش جدید سنتز تغییر ترکیب اولیه همراه با کاتالیزور.

“ما شروع به دنبال در مایع حل diolsکه بیشتر تجدید پذیر از مواد قبلا استفاده می شود” در ادامه Fujita.

“سپس ما نیاز به پیدا کردن یک کاتالیزور و ما در حل و فصل با استفاده از ایریدیوم محدود به یک bipyridonate لیگاند.”

این تیم خوشحال شدند که برای پیدا کردن ترکیب diols با کاتالیزور جدید تولید شده dicarboxylic اسیدهای با بهره وری بیشتر و به طور قابل توجهی بیشتر عملکرد و همچنین به عنوان چهار معادل هیدروژن برای هر واحد از diols.

توسعه کارآمد تر و امن تر از روش ترکیب تولید حیاتی است برای صنعتی شیمی آلی و محیط زیست جهانی.

“این یک سورپرایز شیرین و لذت بخش برای دیدن چگونه کارآمد جدید ما فرایند” نتیجه گیری Fujita. “ما امیدواریم که برای ادامه به بهبود ایمنی و بهره وری که ما کشف جایگزین فرایندهای شیمیایی است که با ارزش را به تمام بشریت است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کیوتو. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی