T. rex بود یک قهرمان واکر بسیار کارآمد در سرعت های پایین تر

پاهای بلند ممکن است خوب و دونده اما آنها برای راه رفتن بیش از حد. دانشمندان به طور کلی فرض بر این است که طولانی فرز و چابک دایناسورها تکامل خود پایه دار نسبت به سرعت گرفتن طعمه و اجتناب از شکارچیان.

اما یک مطالعه جدید که توسط دانشگاه مریلند توماس Holtz و همکارانش نشان می دهد که پاهای تکامل یافته در میان بزرگترین دایناسورها به آنها کمک کند صرفه جویی در مصرف انرژی و به فاصله آنها به عنوان ambled همراه جستجو برای شکار. مطالعه منتشر شده در مجله PLOS ONE در 13 مه سال 2020 است.

“فرض بر این امر منجر می شود که حیوانات با سازگاری برای در حال اجرا مانند پاهای بلند, سازگار, برای بالاتر حداکثر سرعت اما این مقاله نشان می دهد که وجود دارد بیشتر به در حال اجرا از سرعت بالا گفت:” توماس Holtz, اصلی, مدرس در گروه UMD زمین شناسی. “هنگامی که شما در حال بزرگتر حیوانات, کسانی که سازگاری نیز ممکن است برای استقامت و بهره وری. ممکن است در مورد یک ماراتون به جای یک قهرمان دو سرعت.”

Holtz و همکارانش به تجزیه و تحلیل انواع معیارهای مانند اندام ابعاد و اندازه و نسبت توده بدن و gaits به منظور برآورد سرعت بالا از بیش از 70 گونه از گروهی از دایناسورها به نام theropods. Theropods محدوده در اندازه کمتر از نیم پوند به بیش از نه تن. آنها شامل Tyrannosaurus rex و بسیاری دیگر از دو پا شکارچیان که تحت سلطه عصر دایناسورها برای 180 میلیون سال است. Bipedalism و سرعت در حال اجرا کرده اند که اغلب اشاره به عنوان همکاران اصلی خود را به موفقیت.

این مطالعه نشان داد که متنوع تر داستان است. با توجه به تجزیه و تحلیل جدید دیگر پا شد و در ارتباط با بالاتر سرعت بالا در کوچک و متوسط دایناسورها, اما نمی, نگه, واقعی برای دایناسورها با وزن بیش از 2200 پوند است. دانشمندان شناخته شده است که بدن بزرگتر از اندازه می تواند به محدود کردن سرعت مطالعه نشان داد که گونه های دایناسور با دیگر پا شد و سریع تر از خود پر از کنده درخت-فرز و چابک برادران. اما آنها منتقل موثر تر است.

با محاسبه چه مقدار انرژی هر یک دایناسور صرف در حالی که در حال حرکت در سرعت راه رفتن محققان دریافتند که در میان بزرگترین دایناسورها کسانی که با پا دیگر نیاز به انرژی کمتر به کروز در اطراف.

“که در واقع بسیار مفید پس انداز زیرا شکارچیان تمایل به صرف مقدار زیادی از وقت خود را در جستجوی غذا جستجو برای طعمه” Holtz گفت. “اگر شما در حال سوختن کمتر سوخت در طول جستجوگری بخشی از روز است که یک صرفه جویی انرژی که دایناسورها با کوتاه تر پا اشکال نیست.”

این نتایج برجسته اغلب نادیده گرفته شده تاثیر بدن نسبت در حال اجرا توانایی و محدود کردن اثر از اندازه بدن در حال اجرا به سرعت. واضح است که انواع مختلف دارد دونده. این کار باید گسترش بحث در مورد آنچه در آن به معنی اقتباس شده برای در حال اجرا است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه مریلند. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im