دهها هزار نفر از ارتباطات ماهواره می تواند از بین بردن دیدگاه های غول پیکر, آسمان تلسکوپ

در گرگ و میش, رگه از Starlink ماهواره می تواند خراب کردن حدود یک سوم از ورا C. روبین رصدخانه تصاویر.

ویکتوریا GIRGIS/رصدخانه لوول

شروع در سال 2022 این ورا C. روبین رصدخانه را بررسی کل آسمان شب هر چند شب از یک قله کوه در شیلی با استفاده از یک لوله آینه به تصرف ضعف سریع-تغییر اشیاء. اما چیزی بسیار بیشتر دنیوی است به احتمال زیاد به خط به نمایش: هزاران نفر از پایین پرواز ارتباطات ماهواره glinting در خورشید است. تهدید آشکار همیشه از موشک شرکت اسپیس ایکس راه اندازی اولین دسته از 60 Starlink ماهواره در مارس 2019 آمده است به تمرکز واضح تر—به عنوان یک راه بالقوه برای محدود کردن آسیب.

منتشر نشده, مطالعات برخی از دیده شدن توسط علمنشان می دهد مسیرهای ماهواره می تواند خراب کردن حدود یک سوم از تصاویر از روبین رصدخانه در بخش هایی از شب. رصدخانه کارکنان می گویند که این مشکل را نمی توان با نرم افزار ترفند و یا زیرک تلسکوپ اشاره. بهترین درمان به نظر می رسد به تیره ماهواره خود چیزی SpaceX و روبین رصدخانه در حال حاضر به کاوش.

“تیره است نام این بازی می گوید:” تونی تایسون, دانشمند ارشد از روبین رصدخانه. “من با احتیاط خوش بینانه ما وجود دارد با SpaceX.” اما با دیگر شرکت ها شروع به ساخت مشابه megaconstellations ستاره شناسان در حال مسابقه برای حفظ جلوتر از مشکل است.

پس از اولین راه اندازی Starlinks که با هدف ارائه دسترسی به اینترنت به بخش های دور از جهان skywatchers می توانید ببینید رشته, روشن, نقطه با چشم غیر مسلح به عنوان جدول-اندازه ماهواره ها گسترش 290 کیلومتر است. “ما کاملا شگفت زده روشنایی می گوید:” پاتریک Seitzer از دانشگاه Michigan, Ann Arbor, یک عضو از یک گروه کاری توسط آمریکا فصل های جامعه به بررسی این مشکل است.

فقط چگونه مشکل تبدیل خواهد شد سخت است برای پیش بینی. شرکت در حفظ و محکم نگه دارید از فضاپیما طراحی جزئیات می گوید مهندس هوا فضا هیو لوئیس از دانشگاه ساوتهمپتون که با اقتباس از یک فضای باقی مانده مدل برای کمک به درک روشنایی Starlinks. “در حالت ایده آل ما می خواهم به دانستن همه چیز در مورد فضاپیما اما آن است که هنوز در جهان ما زندگی می کنند” او می گوید. ستاره شناسان همچنین نمی دانم چگونه این صور فلکی خواهد بود: SpaceX برای مثال برای هدف اولیه صورت فلکی در حدود 1600 اما اعمال شده به کمیسیون ارتباطات فدرال به زیر شیروانی قرار دادن به عنوان بسیاری از 42,000.

روشنایی اندازه گیری شده توسط رصدخانه لاس کومبرس یک شبکه جهانی از تلسکوپ های کوچک و دیگران نشان داد که Starlinks dimmed آنها به عنوان افزایش به کار خود مدار 550 کیلومتر است. آنها درخشان زمانی که آنها در حال کم در افق اطراف گرگ و میش. ترین تلسکوپ می توانید اجتناب از مسیرهای زیرا آنها مشاهده در آسمان بالا و میدان دید باریک. اما نوردهی طولانی مدت یک آینه بزرگ و یک میدان دید گسترده همه را به یک تلسکوپ آسیب پذیر است. “ترکیب دو یا سه نفر از این و شما را در دردسر می گوید:” Olivier انو که در حال مطالعه این مشکل برای رصدخانه جنوبی اروپا.

روبین رصدخانه با 8.4 متری آینه است که تصاویر را از آسمان به اندازه 40 ماه کامل در 30 ثانیه نوردهی “کامل دستگاه در حال اجرا به این ماهواره” تایسون می گوید.

او و تیم خود را انجام شبیه سازی های که پیشنهاد آهنگ از یک تصویر ماهواره ای در سراسر دوربین خود را اشباع هر پیکسل دوربین آن را به عنوان عبور می کند و باعث نشت به همسایه ، در نتیجه آثار “حذف نمی شود در نرم افزار. ما موفق به انجام آن” تایسون می گوید. این تیم در نگاه تغییر برنامه برای جلوگیری از ماهواره مسیرهای اما با یک میدان دید گسترده اجتناب از هزاران نفر از ماهواره را تا پایان به عنوان “تعقیب غاز وحشی” او می گوید.

بنابراین تایسون سنجاق امید خود را در SpaceX تیره شدن آن در آینده ماهواره. او و تیم خود صحبت می کنند و چند بار در هفته با مهندسین در SpaceX که راه اندازی یک تاریک ماهواره ای در ماه ژانویه است که فقط در حال حاضر رسیدن به نهایی آن در مدار. تایسون تیم محاسبه شده است که اگر شرکت می تواند به کاهش بازتاب توسط یک عامل از 15 موضوع کنترل خواهد شد. تصاویر هنوز هم شامل مسیرهای اما آنها نمی اشباع پیکسل و می تواند به حذف دیجیتالی. SpaceX و رئیس آن Elon Musk هستند “کاملا متعهد به حل این مشکل” تایسون می گوید و تیم او کار کرده با آنها به “محدود به یک طراحی است که ممکن است کار می کنند.” چند ماهواره با این به روز رسانی طراحی تیره راه اندازی خواهد شد در هفته های آینده. SpaceX نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

Starlink است اما فقط اولین صورت فلکی را شروع کنید. “آن را ایمن می گویند این تعداد را به طور چشمگیری افزایش می گوید:” کانی واکر ملی نوری مادون قرمز ستاره شناسی آزمایشگاه تحقیقاتی که صندلی های بین المللی فصل های کمیسیون اتحادیه به دنبال تهدید. شرکت OneWeb راه اندازی 34 ماهواره در 7 فوریه—اولین قسط اولیه صورت فلکی 648. ماهواره ها کوچکتر هستند و مدار بالاتر از Starlinks به طوری که آنها ضعیف اما ارتفاع معنی آنها روشن شده توسط نور خورشید بیشتر از شب است. “آنها نیاز به آنها تیره می گوید:” تایسون که در تماس با OneWeb و اپراتورهای دیگر از جمله آمازون که پروژه Kuiper پیش بینی 3200 ماهواره.

تایسون است انگشتان خود را عبور. کواکب نمی کشتن روبین رصدخانه اما آنها را به کار خود را سخت تر است و می تواند به خطر اندازد شانس خود را از ساخت اکتشافات. “آن وجود دارد که تهدید وجودی است,” او می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر