تست انیشتین نظریه نسبیت عام

در یکی دیگر از تأیید اعتبار انیشتین نظریه نسبیت عام منتشر شده در طبیعت فوتونیکدانشمندان RIKEN مرکز فوتونیک پیشرفته و خوشه ای برای پیشگام تحقیقات با همکاران باید با استفاده از دو کوک نوری شبکه, ساعت, یکی در پایه و در 450 متری رصدخانه طبقه توکیو اسکای تری, به جدید ultraprecise اندازه گیری اثر اتساع زمان پیش بینی شده توسط انیشتین نظریه نسبیت عام.

انیشتین استدلال که تاب از زمان-فضا توسط گرانش ناشی از اشیاء. در خط با این کار زمان اجرا می شود آهسته تر در یک میدان گرانشی از سوالات یکی است. این به این معنی است که زمان اجرا می شود کمی بیشتر به آرامی در پایه برج اسکای تری از در بالا.

مشکل در واقع با اندازه گیری تغییر در چگونه به سرعت ساعت اجرا های مختلف در میدان جاذبه است که تفاوت بسیار کوچک است. انجام دقیق تست تئوری نسبیت یا نیاز به یک بسیار دقیق ساعت و یا زیادی متفاوت در ارتفاع. یکی از بهترین اندازه گیری تا کنون درگیر شد بزرگ و پیچیده ساعتهای مانند کسانی که توسعه یافته توسط RIKEN که می تواند اندازه گیری تفاوت در حدود یک سانتی متر در ارتفاع. در خارج از آزمایشگاه بهترین تست های گرفته شده توسط ماهواره ها با ارتفاعات هستند که هزاران کیلومتر متفاوت است. چنین فضایی آزمایش محدود کرده اند و هر گونه تخلف از نسبیت عام حدود 30 قسمت در میلیون یک فوق العاده دقیق اندازه گیری است که اساسا نشان می دهد اینشتین درست می شود.

دانشمندان از RIKEN و همدستان آنها در زمان کار از توسعه حمل و نقل نوری مشبک ساعت است که می تواند قابل دقیق آزمون نسبیت اما بر روی زمین است. هدف نهایی این است که برای اثبات یا رد انیشتین. با توجه به Hidetoshi Katori از RIKEN و دانشگاه توکیو که رهبری گروه “یکی دیگر از کاربرد عمده ultraprecise ساعت است که به حس و استفاده از انحنای فضا زمان توسط گرانش. با استفاده از این ساعت می توانید تشخیص تفاوت های کوچک در ارتفاع, ما اجازه می دهد برای اندازه گیری زمین تورم در مکان هایی مانند آتشفشان فعال یا پوستهای تغییر شکل و یا به تعریف مرجع برای ارتفاع. ما می خواستم به نشان می دهد که ما می تواند انجام این اندازه گیری دقیق در هر نقطه خارج از آزمایشگاه با حمل و نقل دستگاه های. این اولین گام به سوی ساخت ultraprecise ساعت به دنیای واقعی دستگاه است.”

کلید شاهکار مهندسی بود به miniaturize آزمایشگاه اندازه ساعت به حمل و نقل وسایل و آنها را نسبت به صداهای زیست محیطی مانند تغییرات دما ، ارتعاشات و میدانهای الکترومغناطیسی است. هر یک از ساعتهای محصور شده در یک مغناطیسی-سپر جعبه در حدود 60 سانتی متر در هر طرف. های مختلف دستگاه های لیزر و الکترونیکی کنترل مورد نیاز برای به دام انداختن و بازجویی اتم محدود در یک شبکه قرار دارد در دو rack-mountable جعبه. دو ساعتهای متصل شده توسط یک فیبر نوری برای اندازه گیری ضرب و شتم توجه داشته باشید. در موازات این دانشمندان انجام لیزر اعم و گرانش اندازه گیری به طور مستقل ارزیابی تفاوت از میدان گرانشی برای دو ساعت.

شکل آنها به دست آمده برای نقض نسبیت عام یکی دیگر از اعتبار نظریه انیشتین مانند دیگران قبل از. چه کلیدی در مورد این آزمایش با توجه به Katori است که آنها نشان داده این به دقت قابل مقایسه با بهترین فضای مبتنی بر اندازه گیری, اما با استفاده از حمل و نقل دستگاه های عامل بر روی زمین است . در آینده این گروه قصد دارد به مقایسه ساعتهای صدها کیلومتر از هم جدا برای نظارت طولانی مدت و بالا بردن افسردگی از روی زمین یکی از کاربردهای بالقوه ultraprecise ساعت.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط RIKEN. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>