یک اسب در تایلند است جدا شده پشت توری است که نگه می دارد midges که گسترش بیماری آفریقایی اسب.

Wipawan Pawitayalarp

تایلند در حال حاضر مبارزه با گسترش coronavirus است که در حال حاضر رقیب با یکی دیگر از شیوع ویروسی مرگبار—در اسب. با صدها نفر از اسب مرگ و میر گزارش شده وجود دارد در طی 3 هفته, صاحبان اسب در حال عجله برای مهر و موم حیوانات خود را داخل خانه با توری به دور از گاز گرفتن midges که گسترش این ویروس برای بیماری آفریقایی اسب (AHS). برخی از دانشمندان گمان می برند که گورخر وارداتی از آفریقا منجر به شیوع.

بیماری ناگهانی ظاهر دور از آن بومی در کشورهای جنوب صحرای آفریقا را شگفت زده کرده تایلندی دامپزشکی مقامات که ramping تا تست برای بیماری و سفارش واکسیناسیون هزاران اسب و الاغ و قاطر. این اولین بار است که عمده شیوع این بیماری در خارج از آفریقا در 30 سال و AHS کارشناسان نگران هستند که گسترش آن می تواند به کشورهای همسایه در آسیای جنوب شرقی. “پایدار و مداوم شیوع [AHS] که گسترش به کشورهای دیگر خواهد بود ویرانگر نه تنها به مسابقه صنعت و همدم حیوانات, اما همچنین به برخی از فقیرترین کارگران در منطقه با تکیه بر اسب و الاغ و قاطر می گوید:” سیمون نجار حشره شناس در Pirbright آزمایشگاهی در انگلستان است.

بدون کنترل این ویروس می تواند حتی سفر از طریق باد برن midges در سراسر دریاها به گله در جزیره ملل به تدریج کار راه خود را به استرالیا است که بیش از 1 میلیون, مسابقه, ورزشی و وحشی اسب. ملت است “تعامل با دیگر کشورها به منظور توسعه یک منطقه ای در پاسخ به این شیوع می گوید:” استرالیا رئیس دامپزشکی افسر علامت Schipp.

این AHS ویروس اسب و خر و گورخر, و به طور معمول منتقل Culicoides midges که در گرم آب و هوای گرمسیری. این ویروس باعث شدید قلبی و بیماری های ریوی است که جان حداقل 70% از آلوده اسب اما قطعات یدکی گورخر و اکثر خر که عمل به عنوان مخزن ویروس می گوید اوان گروهبان متخصص اپیدمیولوژی در AusVet حیوانات خدمات بهداشتی و درمانی در کانبرا, استرالیا است. گزینه های درمان عمدتا محدود به مراقبت تسکینی, اگر چه کشتن از سر ترحم است که گاهی اوقات توصیه می شود به دلیل خشونت از بیماری است که باعث تب بالا ورم چشم و اشکال در تنفس از کف سوراخهای بینی خونریزی داخلی و مرگ ناگهانی.

گذشته از مختصر شیوع بیماری در مناطق خاموش آفریقایی ساحل AHS شده موجود در آفریقا از سال 1990 زمانی که دامپزشکی مقامات حل و فصل 3 در سال شیوع در اسپانیا و پرتغال ناشی از واردات وحشی آفریقایی, گورخر, نجار می گوید. این ویروس گزارش نشده در آسیا پس از یک عمده بیماری همه گیر به پایان رسید که در سال 1961. که اپیدمی گسترش از شرق میانه به بخش هایی از هند و منجر به صدها نفر از هزاران نفر از اسب مرگ و میر.

تنها به صورت تجاری در دسترس AHS واکسن است که بر اساس زندگی می کنند نسخه ضعیف از ویروس است که گاهی اوقات تولید علائم خفیف و حتی می توانید به اسب دیگر. هنوز هم آن را با موفقیت ریشه کن شیوع بیماری های قبلی با توجه به نجار. “این یک ایده آل واکسن,” او می گوید. “اما آن را به هیچ وجه نزدیک به عنوان بد به عنوان بیماری خود را.”

شیوع بیماری در تایلند ممکن است شروع در اواخر فوریه با مرگ غیر قابل توضیح از یک اسب مسابقه در پاک چونگ منطقه در نزدیکی بانکوک. در اواخر مارس پس از باران که ممکن است کمک کرده اند midge جمعیت شکوفا بیش از 40 اضافی پاک چونگ اسب بود به طور ناگهانی کشته می گوید: Nuttavadee Pamaroon یک دامپزشکی افسر در تایلند اداره توسعه دام (DLD). تایلندی دامپزشکی مقامات دستور AHS تست و بلافاصله مسدود تمام اسب جنبش است. “این نه تنها ما که قفل شده پایین به دلیل COVID,” Pamaroon می گوید. “اسب ها در حال حاضر قفل شده است را به عنوان به خوبی.”

برخی از آلوده اسب در حال حاضر نقل مکان کرد و از شیوع بیماری در منطقه. در 10 آوریل, آن, آخرین, رسمی, رسانی, DLD گزارش 192 اسب مرگ و میر در سراسر 37, مسابقه, ورزش و اوقات فراغت سوارکاری مزارع. اما به گفته یک منبع در همکاری نزدیک با DLD صحبت کرد که خواست نامش فاش نشود در مجموع 302 مرگ و میر اعلام شده بود به مقامات 14 مارس و شماره ها هنوز هم در حال افزایش است.

دامپزشکی مقامات سفارش تست و واکسیناسیون از بیماری اسب در یک منطقه 50 کیلومتر در اطراف اولیه شیوع سایت Pamaroon می گوید. از آنجا که این واکسن می تواند ایجاد بیماری خود را هر واکسینه اسب باید برگزار شود تحت عنوان “سخت فردی nettings می گوید:” Siraya Chunekamari یک بانکوک-بر اساس اسب دامپزشک که در حال کار با DLD به مدیریت شیوع.

دسته اول از حدود 4000 دوز از واکسن را وارد برنامه ریزی شده دوشنبه گذشته در بانکوک, مقامات اعلام کرد در هفته گذشته. اما منابع محلی می گویند که آنها هنوز هم در حال انتظار برای واکسن با تحویل انتظار می رود برای پنج شنبه یا جمعه.

دولت در حال حاضر ارائه یارانه برای AHS آزمایش و واکسن کاهش بار مالی برای صاحبان در حال حاضر آمار سخت اقتصادی اثرات بیماری همه گیر کوروناویروس می گوید Nopadol Saropala, یک پزشک, که او نیز اجرا می شود یک کسب و کار ارائه هدایت اسب سواری در پاک چونگ. Saropala که دهکدهای از دست داد 17 اسب به AHS تا کنون می گوید او پیوست DLD وظیفه نیروی هفته گذشته به نمایندگی از صاحبان صنایع. “بسیاری از ما در حال حاضر توری پشه اما midges تنها یک میلیمتر طولانی بنابراین ما تا به حال برای قرار دادن توری محکم بافته شده است که حتی نور به سختی می شود از طریق” او می گوید.

صاحبان می خواهید دولت برای رسیدگی به چگونگی شیوع آغاز شده Saropala می گوید. گورخر واردکنندگان ممکن است بهره مند از امنیت زیستی راه اندازی نرم افزار رایگان است که اجازه آنها را برای آوردن حیوانات به تایلند نسبتا آزادانه—یک تضاد کامل با سخت قرنطينه و بازرسی مورد نیاز برای اسب واردات است. “ما می دانیم گورخر بودند وارداتی از آفریقا به تازگی” او می گوید. “من پرسیدن DLD برای داده های رسمی, اما نگه داشتن آنها را به کشیدن پاهای خود را.”

قانون گذشت 2 هفته پیش آشکارا مکان اجاره زیر DLD صلاحیت برای کنترل بیماری شیوع اما دولت باقی مانده است کم حرف با توجه به گورخر واردات سوابق و نتایج آزمون. “ما در حال آزمایش گورخر جمعیت و برای لحظه ای از تحقیقات در حال انجام است,” Pamaroon می گوید.

وارد گورخرها در حال یک منبع قابل قبول برای شیوع. Midges آیا انتقال ویروس از طریق اجساد گوشت یا پنهان گروهبان می گوید و آنها نمی شده است مستند حامل ویروس از طریق هوا دورتر از 150 کیلومتر بر روی زمین یا 700 کیلومتر بیش از آب است.

تایلند در حال حاضر خود را از دست داده AHS عاری از بیماری با وضعیت جهان سازمان بهداشت حیوانات که به معنی آن باید توقف واردات و صادرات اسب از گونه های وحشی و داخلی. آن را حداقل به مدت 2 سال به درخواست برای بیماری وضعیت دوباره.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de