“”قطب جنوب عامل تبدیل به بزرگترین خطر و همچنین بزرگترین عدم قطعیت برای دریا-سطح در سراسر جهان می گوید:” سرب-نویسنده آندرس Levermann از پوتسدام موسسه آب و هوا تاثیر پژوهش (PIK) و دانشگاه کلمبیا LDEO در نیویورک است. “در حالی که ما شاهد حدود 19 سانتی متر از سطح دریا افزایش 100 سال گذشته یخ های قطب جنوب-از دست دادن می تواند منجر به تا 58 سانتی متر در این قرن است. ساحلی برنامه ریزی نمی تواند صرفا با تکیه بر بهترین حدس می زنم. آن نیاز به یک تجزیه و تحلیل خطر. مطالعه ما فراهم می کند دقیقا همان است که: از سطح دریا سهم از قطب جنوب است که به احتمال بسیار زیاد نخواهد بود بیش از 58 سانتی متر است.”

انبساط حرارتی آب اقیانوس تحت گرمایش جهانی و ذوب شدن یخچالهای طبیعی کوه که به روز شده اند مهم ترین عوامل برای افزایش سطح آب خواهد آمد بالای سهم از یخ های قطب جنوب-از دست دادن. به طور کلی افزایش سطح آب در معرض خطر است بنابراین حتی بزرگتر و در عین حال “قطب جنوب عامل’ در مورد برای تبدیل شدن به یکی از مهم ترین, با توجه به مطالعه در حال حاضر منتشر شده در مجله زمین سیستم دینامیک اروپا اتحادیه علوم زمین (EGU).

طیف وسیعی از تخمین می زند باعث می شود نتایج بسیار قوی

طیف وسیعی از سطح دریا افزایش برآوردها از ” قطب جنوب عامل ارائه شده توسط دانشمندان است و نه بزرگ. فرض کنید که بشریت را نگه می دارد در انتشار گازهای گلخانه ای به عنوان قبل از محدوده دانشمندان را “بسیار زیاد” را به تصرف خود در آینده بین 6 و 58 سانتی متر برای این قرن است. اگر انتشار گازهای گلخانه ای شد تا از کاهش سرعت آن است که بین 4 و 37 سانتی متر است. نکته مهم تفاوت بین یک سناریوی از کسب و کار به عنوان معمول و یک سناریوی کاهش تولید گازهای گلخانه ای می شود قابل ملاحظه ای بیشتر در زمان دیگر-مقیاس دورتر از این رو در آینده است.

محققان برای اختصاص یک شماره از عدم قطعیت در محاسبات از گرم شدن اتمسفر واکنش به انتشار کربن به اقیانوسی گرما حمل و نقل به اقیانوس جنوبی. 16 ورق یخ مدلسازی گروه متشکل از 36 محققان از 27 موسسه کمک به مطالعه جدید که هماهنگ با PIK. یک مطالعه مشابه شش سال پیش بود به تکیه بر روی خروجی از پنج ورق یخ مدل. این توسعه نشان دهنده افزایش اهمیت تحقیقات در قطب جنوب یخ.

“خطرات برای شهرهای ساحلی از نیویورک به بمبئی هامبورگ به شانگهای”

“این بیشتر شبیه سازی کامپیوتری مدل های ما با استفاده از همه آنها را با کمی متفاوت پویا نمایندگی از قطب جنوب یخ ورق گسترده تر طیف وسیعی از نتایج آن است که ما عملکرد — بلکه قوی تر بینش است که ما به دست آوردن می گوید:” co-نویسنده سوفی Nowicki NASA Goddard Space Flight Center و نویسنده سرب از پنل بین دولتی تغییر آب و هوا که منجر به فراگیر شدن یخ مدل intercomparison پروژه ISMIP6. “وجود دارد که هنوز ابهامات زیادی است اما ما به طور مداوم بهبود درک ما از بزرگترین یخ بر روی زمین است. مقایسه خروجی مدل است یک ابزار پرقدرت به جامعه ارائه با اطلاعات لازم برای تصمیم گیری منطقی.”

بیش از بلند مدت به قطب جنوب یخ ورق پتانسیل به منظور بالا بردن سطح دریا توسط ده ها متر است. “آنچه که ما می دانیم که برای برخی می گوید:” Levermann “است که نه توقف برای سوزاندن زغال سنگ و نفت و گاز را رانندگی خطر برای شهرهای ساحلی از نیویورک به بمبئی هامبورگ یا شانگهای.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط پوتسدام موسسه آب و هوا تاثیر پژوهش (PIK). توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im