این Anthropause: چگونه همه گیر می دهد دانشمندان یک راه جدید برای مطالعه حیات وحش

یک گروه از دانشمندان استدلال می کنند که Covid مستند آنچه که آنها خواستار “anthropause” است فرصت بی سابقه ای برای مطالعه و بررسی چگونگی انسان را تحت تاثیر قرار رفتار حیوانات.

در حالی که ما همه قفل شده در داخل موجودات شده اند بازپس خیابان های خالی. در اوایل این ماه کنترل حیوانات افسران اسیر یک شیر کوه در مرکز شهر سان فرانسیسکو است. در ایتالیا و اسپانیا گراز نقل مکان کرده اند. OG آگهی مانند غازها هستند ردی ادعا می کنند به فرودگاه. شهری موش شجاعانه جستجوی غذا در طول روز و خواب در اتومبیل—حداقل در زیر هود که در آن آنها ساییدن در سیم کشی تفکر آنها ریشه های خوراکی.

این یک زمان بی سابقه در تاریخ مدرن—و یک فرصت منحصر به فرد برای علم است. یک گروه از محققان هفته گذشته نامیده می شوند آن “anthropause” در مجله طبیعت, محیط زیست و تحولنام آنها ابداع “برای اشاره به طور خاص برای قابل توجه جهانی کاهش مدرن فعالیت های انسانی به ویژه سفر.”

“وجود دارد یک فرصت پژوهش است که در مورد از طریق واقعا شرایط غم انگیز می گوید:” منجر نویسنده مسیحی Rutz یک بوم شناس تکاملی در دانشگاه سنت اندروز و دانشگاه هاروارد. “و ما اذعان دارند که در این مقاله است. اما این یکی است که ما به عنوان یک جامعه علمی واقعا نمی توانیم به از دست ندهید. آن را یک فرصت برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد چگونه انسان و حیات وحش تعامل در این سیاره است.”

از لحاظ تاریخی این بوده است که دشوار است برای مطالعه. محققان ممکن است قادر به مقایسه چگونه گونه رفتار در یک منطقه حفاظت شده در مقابل همسایه محافظت نشده در منطقه یا شهری در مقابل یک محیط روستا. “مشکل با همه این روش این است که آنها معمولا با مراجعه به فقط تعداد انگشت شماری از سایت ها می گوید:” Rutz. “و آنچه در اینجا اتفاق افتاده در anthropause است که ما در این جهانی از کند شدن فعالیت های انسانی است که به ما می دهد این واقعا ارزش تکرار که در آن ما می تواند در اثر فعالیت های انسانی در سراسر مناطق جغرافیایی در سراسر اکوسیستم و از همه مهمتر همچنین در سراسر گونه است.”

wild boar eating grass
عکس: پاسکال POCHARD-CASABIANCA/گتی ایماژ

نگاهی فیشر—پستانداران گوشتخوار در جانوران پستاندار شبیه راسو خانواده—زندگی در شمال امریکا است. “آنها قرار بود در جنگل دور از مردم و به نوعی آنها را وارد شهرهای دوباره می گوید:” بوم شناس مارتین Wikelski از موسسه ماکس پلانک از رفتار حیوانات و دانشگاه کنستانتس coauthor در anthropause کاغذ. “این یک تغییر در فرهنگ—آن را در یک ژنتیکی تغییر دهید.”

است که این یک مورد از یک گونه به تدریج acclimating به زندگی شهر است. است که می تواند در مورد دلیل فرد فیشر دلیر به اندازه کافی به خطر خطر در حال حرکت به یک منطقه شهری ممکن است به اثبات می شود بیشتر “مناسب” — برای مثال شاید آنها را در پیدا کردن منابع جدید مواد غذایی که به آنها انرژی بیشتری به دنبال یک همسر. اگر این رفتار کمک می کند تا آنها را به تولید بیشتر فرزندان ژنتیک که کد شهری pluckiness خواهد گذشت همراه بیش از حد. بنابراین نسل بعد از نسل یک گونه خواهد انطباق با زندگی شهر است. این همان اصل در پشت اهلی کردن سگ: یک نظریه می رود که گرگ بازدید انسان encampments تکه در طول زمان در حال رشد اهلی به اندازه کافی به بازی واکشی با انسان به جای گاز گرفتن چهره های ما خاموش است.

اما با فیشر رفتاری تغییر در anthropause اتفاق افتاده waaaaay بیش از حد سریع به ژنتیک. به جای آن می تواند یک تغییر رانده شده توسط انتخاب های ساخته شده توسط افراد و یا گروه از حیوانات است. “شما می بینید که شخصیت های متفاوت می گوید:” Wikelski. “ممکن است در حال حاضر یک انتخاب برای برخی شخصیتها برای ورود به شهرستانها و که ممکن است تبلیغ خود را از طریق فرهنگ است.”

“آزمایش جهانی در انتقال و حفظ و نگهداری از اطلاعات در حیوانات جوامع است فقط باور نکردنی, زیبا,” Wikelski می افزاید.

دانشمندان می توانید به تماشای چنین سریع و چشمگیر رفتاری تغییرات تشکر به طور فزاینده ای پیچیده تجهیزات مانیتورینگ. ردیابی قلاده البته نقشه یک حیوان جنبش اما برخی از در حال حاضر مجهز به ساکن واحد های اندازه گیری یا ایموس همان سنسور است که به شما اجازه تغییر گوشی خود را در اطراف برای کنترل بازی. این اجازه می دهد تا محققان به تعیین اگر یک حیوان وحشی است که به طور ناگهانی شتاب نشان می دهد که این ممکن است مبهوت. حتی بیشتر پیچیده دستگاه نظارت ممکن است تشخیص حیوان ضربان قلب یا گوش دادن با یک میکروفون به آن تعامل با همسالان خود.

“این Fitbit برای حیوانات می گوید:” Wikelski. “بیمار هستند ؟ آنها خوب ؟ آنها تعامل? چگونه به سرعت آنها در حال حرکت? آنها در حال گرفتن تا در زمان مناسب در همان زمان به عنوان قبل از ؟ آنها فعال متفاوت در طول شب و در طول روز؟”

در طول anthropause محققان می تواند ازدواج این اطلاعات که آهنگ های رفتار حیوانات با داده هایی که آهنگ های رفتار انسان و به خصوص ترافیک نشان می دهد که آیا یک گونه ممکن است بهره برداری غیاب ما و یا رفتن در مورد کسب و کار خود را به طور معمول در طبیعت. به عنوان anthropause همچنان ادامه دارد و در نهایت افزایش چشمگیر دانشمندان قادر خواهد بود به تماشای چگونه گونه های سازگار با پاسخ دادن به سوالات است که می شده اند غیر ممکن است به مقابله با اگر نه برای این بیماری همه گیر.

محققان تلاش کرده اند برای حل یکی از این چیستان برای دهه: حیوانات ترس از ما ساخته شده محیط زیست—جاده ها و ساختمان ها و زیرساخت های دیگر—و یا آنها ترس از ما? “ما به طور ناگهانی نیست که انسان در بسیاری از مناطق می گوید:” بوم شناس ماتیاس-کلودیو long branch از موسسه ماکس پلانک از رفتار حیوانات و دانشگاه کنستانتس coauthor در anthropause کاغذ. بنابراین او می گوید: اگر حیوانات قادر به بازدید از این اماکن در طول اپیدمی خاموش “آنها بدیهی است که فقط به طور معمول ترس از انسان است.”

از سوی دیگر اگر یک گونه خاص نمی نفوذ در یک منطقه پر جمعیت حتی با انسان رفته این چند ماه گذشته است که ممکن است یک نشانه آن است که محیط زیست ساخته شده است نگه داشتن آنها را دور. اما حفاظت از زیست شناسان می توانید نگاهی به این گونه است که آیا بزحمت راه رفتن را از طریق یک منطقه و توجه داشته باشید که مسیر آنها در زمان.

معما تر می شود ظریف در شهری مکان های که در آن محدودیت در حرکت نبوده است به خصوص سخت است. شاید یک شهر اجازه داده است ساکنان به پیاده روی بروید تا حیوانات هنوز هم اجتناب از پارک های عمومی هستند, اما به جای تبدیل کردن در مکان هایی که به طور کامل تعطیل به مردم است. برخی از شهرستانها ممکن است محدود رانندگی در حالی که دیگران نمی—محققان می توانند در هر دو نگاه کنید ترافیک و داده های حیوانی برای دیدن چگونه گونه ها در مناطق مختلف اقتباس شده است.

این anthropause آوردن دانشمندان یک فرصت منحصر به فرد برای مطالعه و بررسی چگونگی حرکت حیوانات از طریق محیط ساخته شده; این دانش می تواند اطلاع رسانی تغییرات جدید به مناطق شهری برای عبور امن برای حیوانات. برای مثال شاید اگر ما یاد بگیریم که توسعه و یا آزادراه قطعه قطعه شده یک گونه زیستگاه و جمعیت در دو ما می تواند دوباره آنها را به تشویق ژنتیکی, تنوع, جدا, جمعیت, بعد از همه تمایل به inbreed. “این به اندازه کافی خوب نیست که مدیران بگویید حیوانات که در آن به رفتن می گوید:” Wikelski. “حیوانات باید به ما بگویید که در آن آنها نیاز به رفتن به جایی که آنها می خواهند برای رفتن. این حیوانات-تعریف راهرو که ما نیاز داریم.”

اما نه هر گونه حیوانی بهره مند است از آزادی داشتن انسان کمتر در اطراف. در کل در میان آنها بود شغالها موش و گراز وحشی ممکن است به راحتی حرکت می کند در مورد خیابان های شهر مصرف هر گونه مواد غذایی که آنها می توانند. اما وجود دارد هیچ چیز برای یک شیر کوه در مرکز شهر سان فرانسیسکو—شکار خود را مانند گوزن باقی می ماند در مناطق پر از تپه به جنوب از شهرستان.

a coyote
عکس: Pasadena Star-News/گتی ایماژ

این Covid-19 مستند حتی می تواند فاجعه بار برای برخی از گونه های در معرض خطر. در آفریقا یاد گونه های مانند کرگدن تکیه بر مناطق حفاظت شده و نگهبانان مسلح تمام بودجه گردشگری پول آن را تبخیر و به طور کامل ممکن است بازگشت به مدت دو سال. “که می شود یک مسئله واقعی در نظر نگهبانان وجود دارد—هر دو مجاز وجود داشته باشد با اجتماعی فاصله بلکه از نظر آنها پرداخت می شود برای انجام این کار می گوید:” جیمز Fitzsimons محافظت از طبیعت است مدیر حفاظت از محیط زیست در استرالیا که نبودم درگیر در anthropause مقاله. “بنابراین بسیاری از پارک حیات وحش در آفریقا تکیه می کنند که گردشگری دلار برای کمک مالی یا در واقع حفظ آنها است.”

برخی از جزایر بیش از حد نیاز به نگهداری مداوم برای حفاظت از گونه های بومی, کمپین که در حال حاضر متوقف شده است. در گاف جزیره در جنوب اقیانوس اطلس مثلا تهاجمی موش خوردن شده اند seabird جوجه زنده کشتار بیش از 2 میلیون پرنده در سال است. یک ریشه کن کردن تلاش است در حال حاضر در مکث با عواقب بی حد و حصر برای کسانی که بومی avians.

و وقتی که می آید به حیات وحش اطلاعات همه گیر میبخشد و همه گیر آب دهان دور. استرالیا در حال ظهور است از یک آخرالزمانی آتش سوزی های نجومی که دیدم مجازی نابودی برخی از قاره اکوسیستم. “بسیاری از گونه ها شده اند نهفته سخت و تهدید فضاهای از دست داده اند و اکثر زیستگاه خود می گوید:” Fitzsimons. “یکی از کلید پاسخ بود, البته به نظارت بر بهبود آن گونه بیرون رفتن و نقشه برداری که در آن جمعیت هستند. بسیاری از آن شده است به شدت مانع Covid-19 اجتماعی فاصله و محدودیت در سفر که رفته اند با آن است.”

انسان دخالت زیستگاه در طول همه گیر است همچنین خصوصی برخی از گونه ها. جسارت توسط ناگهان سهل انگار اجرای وبلاگ نویس شده اند و غارت جنگل ها: بین اواخر ماه مارس و اوایل آوریل تونس مقامات ثبت شده 10 بار تعداد جنگل نقض در مقایسه با همان آخرین دوره سال است. اياد نگران هستند که مسائل را فقط بدتر خواهد شد به عنوان سازمان ملل بریده بریده خود را به محیط زیست بودجه در سال های آینده به بهبود اقتصادی و میر از این بیماری همه گیر.

هنوز anthropause فراهم کرده است دانشمندان فرصت بی سابقه ای برای مطالعه رفتار حیوانات. و آنها در حال گرفتن کمک کمی از دوستان خود را: ما شهروند دانشمندان است. این بهار سالانه شهرستان, طبیعت, چالش های سازمان یافته توسط آکادمی علوم کالیفرنیا و موزه تاریخ طبیعی لس آنجلس خواسته شهرنشینان به سند تنوع زیستی در پشت حیاط خود را و محله با در نظر گرفتن عکس و آپلود آنها را به iNaturalist برنامه. بیش از 40 ، 000 شهروند دانشمندان شمارش 815,000 حیات وحش مشاهدات. (محققان از لس آنجلس موزه نیز به تازگی اعلام کرد که در مستند آنها می خواهم کشف 9 جدید, حشرات گونه های جمع آوری شده از طریق حیاط خلوت تله لطف یکی دیگر از شهروندان پروژه های علمی به نام BioSCAN).

ایده این است که مردم به ارتباط با طبیعت به خصوص در این روز پناه در محل. “اما گام بعدی این است که با استفاده از این داده ها برای علم و برای حفاظت از, و برای برنامه ریزی و مدیریت می گوید:” ربکا جانسون مدیر شرکت شهروند علم در کال آکادمی. “تمام داده ها باز هستند و آزادانه در دسترس برای هر کسی که به استفاده از.” با نظارت بر حیات وحش با iNaturalist شما بیش از حد می تواند ارائه دانشمندان با بینش بی سابقه ای در طول anthropause.

“این واقعا نوع عاطفی چیزی که” جانسون می گوید: “از آنجا که شما می دانستم که مردم همه انجام این کار با هم حتی در حالی که ما از هم جدا است.”


بزرگ تر سیمی داستان
  • دوست من زده شد ALS. به مبارزه با عقب او ساخته شده است یک جنبش
  • پوکر و روانشناسی از عدم قطعیت
  • كلاسيك, هکرها ساختمان بهتر Nintendo Game Boy
  • درمانگر در است—و آن را به یک برنامه chatbot
  • چگونه برای تمیز کردن لباس های قدیمی خود را رسانه های اجتماعی پست
  • 👁 مغز مفید مدل برای هوش مصنوعی ؟ به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbetHovardahttps://gelsincicek.com/Betvolebuy stripe accountMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma