اقیانوس اطلس را ‘نوار نقاله’ Stirs تا یک علم مبارزه

با صدا غذا خوردن dab بین شرق کانادا بدبختی نقطه گرینلند کیپ ویرانی یک محل که در آن خرمن کوبی از اقیانوس اطلس را بوسیله اسباب گردنده برای تلفن های موبایل به عنوان دوستانه به عنوان نزدیک به نام محل. این کشش از آب Labrador Sea در نظر گرفته شده است یک انتقادی اتصال جهانی در سیستم گردش خون از اقیانوس های جهان. با پمپاژ آب گرم شمال و آب سرد, شمال, سیستم تنظیم این سیاره آب و هوا.

برای چندین دهه دانشمندان را تبدیل به دریای لابرادور به درک چگونه اقیانوس فرآیندهای ممکن است مؤثر بر قدرت عظیم اقیانوسی تسمه نقاله شناخته شده به عنوان اطلس Meridional واژگون شدن گردش خون. بسیاری از محققان دریافته اند که سیستم ضعیف است که می تواند طلسم مشکل برای تغییر شرایط آب و هوا در آینده است. اما داده های جدید در حال ظهور از سوئیت اقیانوس-نظارت بر ابزار نشان می دهد این روایت این است که رهبری برای یک پیچ و تاب.

این ایده از یک متزلزل AMOC وارد آگاهی عمومی سال پیش با محبوب است اما اغراق آمیز فاجعه تلنگر روز بعد از فردا. در آن AMOC grinds به توقف باعث superstorms به تاخت و تاز در تمام شهرستانها و مگا طوفان به خورد منجمد هوا را از فضا.

که قصد ندارم به اتفاق می افتد. اما اگر AMOC ادامه به از دست دادن قدرت و یا حتی به طور موقت تعطیل (به عنوان برخی از مطالعات پیشنهاد کرده اند) آن می تواند به معنای کولر در زمستان و تابستان در اروپا و مناطق دیگر در سراسر شمال ساحل اقیانوس اطلس. بریتانیا ممکن است تولید محصول شاقول با توجه به یک مطالعه و اقیانوس می تواند تا پایان sequestering کمتر کربن آن را بیشتر حرارت به دام انداختن CO2 در جو و باعث سریع تر گرم شدن کره زمین در جای دیگر.

با توجه به اثرات مستقیم این AMOC می تواند در آب و هوا ما دانشمندان در تلاش بوده اند که به بررسی آن گردش قدرت عمدتا از طریق استفاده از مدل های کامپیوتری به طور کلی قابل اعتماد ابزار آب و هوا در علم است. اما با AMOC به طور خاص مدل اغلب کار نمی کند به عنوان به خوبی. آنها سقوط کوتاه, دانشمندان می گویند که تلاش برای شبیه سازی مهم است اما در مقیاس کوچک اقیانوس فرآیندهای. برای مثال اقیانوس پیچش—جریان چرخش است که می تواند آبهای عمیق به سطح و تقویت سیستم را واژگون (“O” در AMOC)—دشوار است برای شبیه سازی با دقت. مارتا باکلی آب و هوا دانشمند در دانشگاه جرج میسون می گوید آن را عمدتا یک مشکل از مقیاس. “برخی از اقیانوس فرآیندهای نمی توان به صراحت نشان داده شده توسط مدل با توجه به قطعنامه محدودیت,” او می گوید.

یک موضوع اساسی است که توانایی اندازه گیری چه چیزی اتفاق می افتد در اقیانوس—نه شبیه سازی آن—شده است بسیار محدود است. “مشاهدات AMOC پراکنده هستند و دانش علمی است که عمدتا مبتنی بر مدل شبیه سازی” نوشت: Monika راین یک دانشمند در دانشگاه برمن در آلمان در مجله Science در سال گذشته است.

که شروع به تغییر.

دانشمندان به طور فزاینده ای به دنبال سنسور مبتنی بر ابزار است که نظارت بر اقیانوس در اعماق مختلف را به پالس از AMOC. و در برخی موارد این ابزار’ مشاهدات خدمت چشمگیر تاب به حاکم AMOC روایت است. “ما شاهد نشانه های مستقیم از طریق اقیانوس مشاهدات که AMOC است که به عنوان ضعیف به عنوان برخی از دانشمندان نشان می دهد می گوید:” ایگور Yashayaev های دریایی دانشمند در بدفورد موسسه اقیانوس شناسی.

به عنوان بخشی از جریان اقیانوس نظارت بر برنامه های او و همکارانش مشاهده کردند که در طول یک سری از سردتر از دمای زمستان بین سال های 2010 و 2018 سطح آب در دریای لابرادور شد متراکم تر و حجیم تر به عنوان آنها تسلیم گرمای خود را به جو است. این سنگین تر آبهای سطحی و سپس غرق شد عمیق تر به اقیانوس هل دادن تا کمتر متراکم آب از زیر. این بود که اگر اقیانوس بود وارونه شده است. به عنوان یک نتیجه, نوار نقاله و دریچه گاز را بریده بود بالاتر است.

Yashayaev و تیم خود را بر اساس این مشاهدات بر روی داده های جمع آوری شده با ابزار شناخته شده به عنوان آرگو شناور. این شناور که شبیه انسان به اندازه زرد, سرنگ, مستقل, nose-dive هزاران متر به ورطه و پس از اندکی اندازه گیری دمای آب و شوری در طول راه. اندازه گیری ارائه گزارشهای ویژه در زمان اجازه می دهد که او و تیم خود را ببینید که چگونه به دور آبهای سطحی در نهایت غرق شدن “و در نتیجه استنباط واژگون قدرت” او می گوید.

Yashayaev پیدا کردن که AMOC ممکن است ramping تا فقط یک مقابل. اما اخیر ocean داده شده است همچنین ظاهر دیگر اختلاف است.

پنی هالیدی یک دانشمند در ملی اقیانوس شناسی مرکز در انگلستان نیز متکی مستقیم اقیانوس مشاهدات به مطالعه AMOC. او شده است با تمرکز بر مجموعه ای متفاوت از ابزار مستقر چند صد مایل در شرق دریای لابرادور. وجود بیش از 50 سنسور مجهز به ابزار به نام پروفایل moorings به طور مداوم نظارت بر اقیانوس. این moorings که هدف ساخته شده برای AMOC مطالعات اعزام شدند در سال 2014 به عنوان بخشی از یک $35 میلیون چند ملیتی پروژه به نام OSNAP (کوتاه برای تغییر در Subpolar آتلانتیک شمالی برنامه) با هدف پاسخ دادن به سوالات اساسی در مورد آنچه که رانندگی آن قدرت است. “ما مطمئن بودیم که چگونه قوی واژگون شد و در شمال اقیانوس اطلس و یا چه مقدار از آن متنوع در بازه های زمانی از سال به سال می گوید:” هالیدی. “تنها راه برای دانستن قدرت است که توسط این سری از moorings.”

او می گوید آن را خیلی زود به بگویید اگر AMOC نشان روشنی تقویت یا تضعیف روند بر اساس تنها چند سال داده است. اما آرایه اتحادش را تغییر برخی از اساسی فکر کردن در مورد آنچه رانندگی AMOC. یک 2019 مطالعه بررسی آرایه اولیه مجموعه داده نشان می دهد آب های بین گرینلند و اسکاتلند در درجه اول مسئول رانندگی AMOC—نه Labrador Sea.

“این هیجان انگیز است ، می گوید:” Yashayaev.

او متقاعد شده است که او و دیگر دانشمندان بوده است با تمرکز بر اشتباه گوشه ای از اقیانوس اطلس. اما مطالعه را افزایش می دهد یکی دیگر از سوال: آیا مکانیسم های کنترل قدرت AMOC یک هدف در حال حرکت مانند تغییر آب و هوا خود را ؟ محققان در دانشگاه ییل به تازگی گزارش داده است که هند اقیانوس ممکن است یک کلید راننده AMOC که می تواند حدود 30 درصد افزایش در قدرت از 1 درجه افزایش در سطح زمین است.

سعی کنید به حل و فصل برخی از این اسرار مدلسازی جامعه است که در حال حاضر بیشتر از نزدیک با اقیانوس ناظران و داده های خود را. “هر دو کلید برای درک آینده چگونه است که رفتن به تغییر دهید, می گوید:” جان رابسون آب و هوا modeler در دانشگاه مطالعه در انگلستان است.

افسران هستند و حتی شروع به ترکیب اقیانوس داده ها به مدل های خود را تقریبا در زمان واقعی است. این تکنیک خاص شناخته شده به عنوان اقیانوس reanalysis است “آنچه در جوی دانشمندان انجام شده است برای سال ها در پیش بینی آب و هوا می گوید:” هالیدی اما اقیانوس ناظران فاقد اطلاعات به دنبال کت و شلوار. “آن را نگه می دارد و مدل به واقعیت نزدیک تر به عنوان آنها در حال اجرا است.”

بیشتر مشارکتی استفاده از تکنولوژی ممکن است کمک کند اما پیچیده و متنوع طبیعت AMOC تقریبا تضمین می کند که علمی درگیری ادامه خواهد داد به حباب. در واقع مدل سازی یک مطالعه منتشر شده در ماه گذشته توسط محققان در دانشگاه اوترخت در هلند پیشنهاد وجود دارد یک شانس AMOC به طور موقت ممکن است سقوط در 100 سال آینده. به چه دلیل ؟ جریان آب شیرین از گرینلند (شبیه سازی شده) ذوب یخ ورق را به اقیانوس اطلس شمالی می تواند رقیق اقیانوس شور آب های سطحی و آن را سبک تر و شناور خدشه توانایی خود را به نزول است.

نه هالیدی و نه Yashayaev فکر می کند که در اثر آب شیرین خواهد بود تا کاملا دراماتیک بر اساس آنچه که آنها می دانند که مستقیم از اقیانوس مشاهدات. “اگر چه ما می دانیم که وجود اضافی آب شیرین به دریای لابرادور ما را دیده اند و نه هر گونه شواهد است که آن را اخلال کند می گوید:” هالیدی.

وقتی که می آید به AMOC تکنولوژی ایجاد می شود ممکن است سوالات بیش از پاسخ. اما این که چگونه خوب علم اغلب اتفاق می افتد.


بزرگ تر سیمی داستان
  • کد وسواس رمان نویس می سازد نوشتن یک ربات. طرح غلیظ
  • درخواست Know-It-Alls: چه coronavirus?
  • کریس ایوانز به واشنگتن می رود
  • بهترین وعده غذایی کیت ارائه خدمات برای هر نوع طبخ
  • شکسته آینده از مرورگر حریم خصوصی
  • 👁 تاریخچه راز از صورت به رسمیت شناختن. به علاوه آخرین اخبار در مورد هوش مصنوعی
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر