Coronavirus است پیچانده همه حس زمان

روز با هم مخلوط این ماه تلو تلو خوردن جلوتر و ما هیچ ایده آنچه در آن زمان است. این ویروس خود را ایجاد کرده clock.

هیچ ساعت در خانه من تا گوگل خانه است که اغلب timekeeper. آن است که معمولا محدود به پخت و پز تایمر اما به تازگی بیشتر از من می خواهم—من خودم ambling در مورد خانه درخواست گوگل این زمان از روز و یا حتی بدتر روز از هفته است. گاهی بعد از دیدن زمان در من تلفن من تماس بگیرید که اگر برای دریافت نظر دوم به توضیح دهید که چگونه تمام تکه های این روز باید از بین میره و یا چگونه از آن است که به طور ناگهانی پنج شنبه دوباره. من به تازگی تجربه من خلاصه در یک کارتون از نیویورکر که در آن یک couchbound مرد خالی از سکنه روح خود را. “من شما را از آینده!” شبح فریاد می زند. “یا گذشته است. من به طور کامل از زمان از دست داده.”

زمان فیلسوف ارسطو هنگامی که mused است که اندازه گیری را تغییر دهید. آن وجود ندارد خود را در آن به عنوان یک ظرف برای قرار دادن همه چیز به; و به جای آن بستگی دارد به آنچه که تغییر, تغییر شکل و آنچه باقی می ماند همان. آن است که رعایت قبل و بعد از, در حال حاضر و پس از آن آغاز و پایان. در سال 2020 coronavirus تبدیل به تکیه گاه برای تغییر. و در طول راه چیزی اتفاق افتاده است. خود را در ماه مارس به بعد است که دیگر اندازه گیری شده در روز اما در تایید موارد Covid-19 و تعداد مرگ و میر. میلان دیگر پنج دقیقه جلوتر از نیویورک اما چند هفته پیش رو است. این ویروس خود را ایجاد کرده ساعت و در coronatime وجود دارد کمتر فاصل بین یک روز و یک هفته و یک روز هفته و آخر هفته و صبح و شب, حال و گذشته. روز با هم مخلوط این ماه تلو تلو خوردن جلوتر است. و در حالی که خیلی از این بیماری همه گیر تاثیر فرود آمد نابرابر در سراسر جغرافیا, نژاد, و, کلاس, این تحریف از زمان احساس عجیبی جهانی است. “2020 منحصر به فرد است سال کبیسه,” گمان دیوید Wessel یک پژوهشگر اقتصادی در توییتر. “این 29 روز در ماه فوریه از 300 روز در ماه مارس و 5 سال در ماه آوریل است.”

دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا.

فیلسوفان تمایل به فکر می کنم از زمان در نظر متافیزیکی است. روانشناسان ترجیح می دهند به حس آن را از طریق مغز است. گهواره در جمجمه یک مترونوم داخلی است که به تازگی رفته از تعادل خارج است. “زمان احساس می کند مانند آن را اپیلاسیون و پایانی می گوید:” اموزش اگدن یک روانشناس در دانشگاه جان مورز لیورپول در انگلستان است. اگدن کار بر روانشناسی ادراک زمان. در آزمایشگاه او مردم هستند با ارائه تصاویر مختلف و خواسته برآورد که چگونه بسیاری از ثانیه گذشت. “اگر محرک ترسناک است—یک تصویر از یک مثله بدن و یا یک تصویر از یک شوک الکتریکی—آنها می گویند آن را به مدت طولانی تر از چیزی است که خنثی مانند یک عکس از یک بچه گربه.”

به تازگی اگدن تبدیل شده و توجه او به ادراک زمان در طول یک بیماری همه گیر. آیا مردم درک یک روز در مستند به عنوان طولانی تر و یا کوتاه تر ؟ آنچه در مورد هفته ؟ آزمایشگاه او صادر کرده است که در حال انجام بررسی رابطه بین کسانی که خود گزارش تجربه و چیزهایی مانند خلق و خوی و فعالیت بدنی و سطح اجتماعی و اضطراب و افسردگی است. تا کنون بیش از 800 نفر را پر کرده اند آن را. “من تا به حال کمی اب زیر کاه به آمار نگاه کنید می گوید:” آگدن “و آنچه من از دیدن در حال حاضر این است که مردم به نظر می رسد تجربه آن متفاوت است. نیمی می گویند آن را برای رفتن به سرعت نصف می گویند آن را برای رفتن به آرامی.”

زمان کشش است بهت زده فیلسوفان برای هزاران سال. این الهام گرفته از نویسندگان برای قرن ها. اخیرا آن را مورد توجه روانشناسان مانند Ogden, چه کسی باید آزمایش گردد به درک شرایط زمان ادراک: آیا مردم احساس می کنند زمان متفاوت زمانی که آنها گرم و یا سرد, تاکید, و یا در سهولت تماشای ساعت و یا با تمرکز بر چیز دیگری است. زمان می تواند ناپدید می شوند زمانی که ما عمیقا غوطه ور در یک فعالیت ما لذت بردن از—پخت نان خمیر ترش و یا کل جذب در یک پروژه هنری. مطالعات دیگر نشان می دهد که ترس و اضطراب شکل احساس ما از زمان فقط به عنوان قدرت. “وجود تحریف در زمان ادراک زمانی که شما در حال حاضر مردم با تهدید می گوید:” کوین LaBar یک شناختی و عصب شناسی در دانشگاه دوک است موسسه علوم مغز.

و در مورد خستگی شدید. زمانی که چیزی در حال تغییر تجربه ما از زمان تبدیل شدن به فوق العاده آهسته است. یک مطالعه که مجازات یک گروه از 110 دانشجویان با انتساب به دایره شماره در ورق از مقالات در بر داشت که کسانی که احساس بی حوصله به شدت اغراق آمیز مقدار زمان آنها صرف در کار است.

کسانی که مطالعات اندازه گیری زمان ادراک در شرایط ثانیه و یا ساعت. این بیماری همه گیر را در مقیاس بزرگ شدن بیشتر به هفته و ماه حداقل. در آمریکا و برخی از کشورها شده اند پناه در محل نزدیک به دو ماه یک دوره است که می تواند در هنگامی که هر دو به شدت طولانی و در حقیقت مانند تقریبا هیچ چیز در همه. گرفتن یک دسته در زمان ثابت می کند لغزنده و دشوار است. به خصوص LaBar می گوید: اگر شما گیر در خانه روز پس از روز. “مغز امثال تازگی می گوید:” LaBar. “آن squirts دوپامین هر دفعه یه رمان که اتفاق می افتد و دوپامین کمک می کند تا مجموعه ای از شروع زمان این وقایع است.” در این مدل مغز ساعتهای کسانی که رمان تجارب stashes آنها را به عنوان خاطرات و سپس آنها را بازگو بعد به برآورد گذشت زمان است. هیچ تازگی ندارد دوپامین—و سپس “ادراکی سیستم های زحمت مسائل را پشتیبانی می کند می گوید:” LaBar.

کلودیا هموند یک روزنامه نگار و نویسنده از زمان پیچانده: باز کردن رمز و راز از زمان ادراک خواستار این “تعطیلات تناقض است.” (این “تعطیلات” در انگلیسی vacationary معنا نیست که آمریکا “هنگامی که شکرگزاری خانواده شام آخر” حس.) “هنگامی که مردم در تعطیلات آنها می گویند آن می رود واقعا سریع است. شما در نیمه راه از طریق هفته و شما به طور ناگهانی به فکر “من نمی توانم باور کنم که ما در نیمه راه از طریق’,” او می گوید. “اما هنگامی که آنها دوباره آن را احساس می کند مانند آنها دور بوده ام برای سنین.” کسانی که تعطیلات اغلب پر از تجربه های جدید و به یک استراحت از روال عادی. حتی “staycations” ممکن است شامل بازدید از موزه محلی شما هرگز در زمان حال به بررسی قبل از اینکه. چنین ماجراهای ارائه کشت تمام خاطرات جدید به عقب نگاه—بیش از شما ممکن است در یک حد معمول هفته.

یک “قرنطینه پارادوکس” اگر شما خواهد شد ممکن است اعمال می شود همان منطق است. روز را صرف بسته در داخل خانه ممکن است احساس طولانی است اما اضافه کردن به بسیار کمی در حقیقت ساخت این ماه از تکرار روال احساس بسیار کوتاه است. کسانی که در خط مقدم بحران در ضمن ممکن است پیدا کردن روز خود را در حال حرکت در سرعت فوق العاده خطرناک, اما پیدا کردن عبور هر ماه بیش از گذشته به عنوان هر یک حافظه پشته تا در برابر سه بعدی. Unmoored از ریتم معمول از زندگی روزمره ما, زمان, احساس, الاستیک کشش بی نهایت پیش و پس از آن بدون هشدار خوراکی برگشت.

در زمان پیچانده, هاموند می گوید داستان از آلن جانستون یک خبرنگار که برگزار شد اسیر فلسطینی چریک به مدت چهار ماه. او می تواند تعداد تماس ها به نماز پنج بار در روز خود را از دست داد هر حس از چه مدت او در اسارت بوده است. “ناگهان زمان می شود مانند یک چیز در زندگی یک خرد کردن وزن است که شما مجبور به تحمل” جانستون به او گفت. “این بی پایان از آنجا که شما نمی دانید که هنگامی که شما در حال رفتن به آزاد شود اگر تا کنون.”

پناه در خانه نیست حبس—و نه حتی نزدیک به رغم آنچه که برخی از معترضان ممکن است ادعا می کنند. اما Johnston کلمات می تواند هنوز هم طنین انداز. این بیماری همه گیر است که به انتظارنشسته بودند با قطعیت از چه ویروس انجام خواهد شد در این تابستان به زمانی که وجود خواهد داشت یک واکسن و ما در گیر کرده وسط آن است. یا شاید هنوز در آغاز راه است. یا شاید نزدیک به پایان است. هیچ کس نمی داند که این خواهد شد بیش از و یا آنچه را که جهان را مانند نگاه در طرف دیگر. تجربه ما از زمان نیست فقط متفاوت است چرا که ما در حال ترس و یا بی حوصله cooped یا overworked. آن تغییر کرده است زیرا ما هنوز نمی دانند چه چیزی را اندازه گیری آن در برابر. Coronatime هیچ مقیاس.

“زمان” تبدیل به یک پایه برای همه است که ما نمی تواند کنترل کند. آن است که هر دو با سرعت فوق العاده خطرناک که در آن همه چیز در حال تغییر و بار چقدر است ماندن همان. ما از ترس این ممکن است برای همیشه رفتن. ما ترس آن ممکن است در نهایت بیش از حد به زودی.


بیشتر از سیمی در Covid-19
  • “بیایید با صرفه جویی در برخی از زندگی”: دکتر سفر به این بیماری همه گیر
  • داخل اوایل روز از چین coronavirus coverup
  • یک تاریخ شفاهی از روز همه چیز تغییر
  • چگونه است که این بیماری همه گیر کوروناویروس تاثیر تغییر آب و هوا ؟
  • سوالات متداول و راهنمای خود را به همه چیز Covid-19
  • دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de