با وجود سمی اطلاعات غلط همه گیر به ما قدرت برای تبدیل شدن به شرکت سازندگان شرکت تولید کننده و شرکت های توزیع از آنچه ما می دانیم.

این Covid-19 pandemic موجب شده است آنچه که اغلب به نام یک infodemic یا هشدار دهنده گسترش اطلاعات مضر آنلاین. اما این روایت نتواند در راه است که در آن Covid-19 بحران است و همزمان رانندگی گروه ها و افراد به مشترک تولید مقادیر عظیمی از مفید دانش عمومی.

در یک مسابقه برای ایجاد و به اشتراک گذاری منابع آب و همه گیر را با چالش های جوامع طلیعه در یک عصر طلایی از کمی شناخته شده اقتصادی مفهوم: دانش عوام. محبوبیت سیاسی اقتصاددان Elinor Ostrom و محقق شارلوت هس اصطلاح اشاره به در دسترس مخزن دانش و معمولا متمرکز بر موضوعات خاص است که در مجموع مالکیت و اداره یک جامعه برای سود متقابل. بسیاری از دانش عوام مانند ویکیپدیا گیتهاب و SSRN, قبل از وجود این بیماری همه گیر. اما در ده هفته ایجاد و استفاده از دانش عوام است منفجر شد.

محله ها ایجاد شل گروه ها و جوامع در حال آمدن است تا با کمک های متقابل گسترده برای هماهنگ کردن کمک و حمایت از یکدیگر است. همسایگان به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد نزدیکی منابع مانند مواد غذایی pantries فروشگاه ها یا رستوران ها هنوز باز استراتژی برای مذاکره و یا تعویق انداختن اجاره و کمک به مطابقت با افراد در نیاز به افراد است که می تواند کمک به ماموریت و یا کمک های مالی.

محلی جغرافیای بازسازی شده اند در فضاهای آنلاین, مهمترین, به دانش آموزان در حال بازسازی خود در دانشگاه ها در کمیته مبارزه با سانسور. با حفظ خاطرات شخصی خود را به دیجیتال تاریخ این فضا عمل هر دو به عنوان یک راه برای دانش آموزان به “روند از دست دادن ناگهانی یک در دانشگاه جامعه” و به عنوان یک راه های فرهنگی دانش است.

تلاش مردمی در حال ظهور برای مشترک ایجاد ابزار و اطلاعات در کمک بزرگتر Covid مربوط به اختلال و کمک به تلاش های. داوطلبان در ویکیپدیا کار کرده اند به گونه ای خستگی ناپذیر به اطمینان حاصل شود که سایت در خدمت قابل اطمینان و به روز کردن اطلاعات به ویژه در اطراف ویروس. دانش آموزان در حال تدوین لیست های کارشناسی ارشد تابستان کارآموزی به روز رسانی لغو و فرصت ها در سراسر صنایع مختلف است. گروه در حال ایجاد crowdsourced کتابخانه ها از منابع و متناسب با نیازهای منحصر به فرد هر کس از عزاداران به کارگران از راه دور به سیاستگذاران. آنلاین جدید سیستم عامل ایجاد شده اند برای متخصصان مانند پزشکان و مهندسین و دانشمندان برای پیدا کردن و کمک تخصص خود را به جریان امداد رسانی. هزاران نفر از Covid-19 مربوط به منبع باز پروژه های در حال ظاهر با سورس کد و مستندات آزادانه در دسترس برای فعال کردن استفاده از آنها. برخی از تمرکز بر روی نرم افزار مانند کد برای یک بیمارستان تاثیر مدل طراحی و توسعه توسط دانشگاه پنسیلوانیا; دیگران در سخت افزار مانند دستورالعمل برای چاپ 3D از نظر پزشکی تایید شده ماسک و بحرانی دیگر منابع.

در نهایت دانش قبلا قفل شده در پشت paywalls یا مالکیت معنوی حمایت شده و در دسترس عموم ساخته شده برای اهداف مبارزه با این بیماری همه گیر. در حرکتی بی سابقه شرکت هایی مانند اینتل, آمازون, Facebook, HP, IBM, موزیلا و مایکروسافت امضا کرده اند باز COVID تعهد ساخت خود را ثبت اختراع یا کپی رایت, اختراعات به طور موقت در دسترس تحت مجوز آزاد. این به این معنی است که از نظر قانونی مجاز به استفاده از این شرکت اختراع ثبت شده برای توسعه واکسن تست کیت ماسک صورت و دیگر برنامه به طور بالقوه صرفه جویی در زندگی ابزار. اینتل به تنهایی منتشر کرده است بیش از 72,000 از خود اختراع ثبت شده است. عمده تجاری و دانشگاهی ناشران مانند Elsevier و Springer نیز ساخته شده خود را Covid-19 مربوط به تحقیقات آزادانه در دسترس عمومی و روزنامه ها گرفته اند پایین آنلاین paywalls برای خود Covid-19 پوشش.

در حالی که هر یک منحصر به فرد این موارد تمام آلی تلاش برای به اشتراک گذاشتن دانش مفید و ایجاد سالن های جدید دسترسی داشته باشید. دستاوردهای رو به رشد دانش عوام در پاسخ به Covid-19 دو قسم هستند.

اول افراد توانمند برای تبدیل شدن به شرکت سازندگان شرکت تولید کننده و شرکت توزیع اطلاعات به نفع جوامع است. نیاز به دانش محلی در این بیماری همه گیر در ترکیب با استفاده از سالن های دیجیتال مانند ورق های گوگل و یا کمیته مبارزه با سانسور را قادر می سازد افراد برای شرکت در تولید دانش که معمولا آنها نمی خواهد. جوامع آنها متعلق به نیز بیشتر تقویت و پشتیبانی می کند. Peter Levine, دین علمی و استاد شهروندی و امور عمومی در دانشگاه تافتز می نویسد که این شکل از اقدام جمعی و مشارکت از محل مبتنی بر دانش را تقویت جوامع به آنها یک حس مشترک از هویت درک و اعتماد است.

دوم اینکه دسترسی به این دانش محصولات را قادر می سازد نوآوری است. انتشار اختراع ثبت شده تحت مجوز آزاد به این معنی است که مخترعان و تولید کنندگان می توانند در ساخت نیاز به راه حل بدون نگرانی از طرح دعوی در دادگاه. منبع باز پروژه های کاهش موانع برای دسترسی به, و اجازه می دهد مردم را به استفاده از این ابزار برای کمک به خود و یا کسانی که در اطراف آنها—به عنوان مثال چاپگر 3D صاحبان هم اکنون می توانید نسخه قابل چاپ پزشکی-مصوب ماسک برای مبارزه با کمبود.

همه گیر واکنش نشان داده مزایای عوام مدل مبتنی بر تولید دانش و به اشتراک گذاری. این نشان از تحول نیروی رایگان دانش و همکاری در جهت منافع مشترک و همچنین قدرت آن را قادر می سازد مردم را به گرد هم می آیند و کمک به یکدیگر است. مهمتر از آن تاسیس یک سنت است که این سطح از جامعه خود سازمان و این حجم های , حتی در میان نهادهای تجاری ممکن است. نوار تنظیم شده است—حال سوال این است که چگونه ما می توانیم اطمینان حاصل شود که آن باقی می ماند.


سیمی نظر انتشار مقالات خارج از همکاران به نمایندگی از طیف گسترده ای از دیدگاه های. ادامه مطلب نظرات در اینجا. ارسال یک op-ed در opinion@wired.com.


بیشتر از سیمی در Covid-19
  • “شما تنها نیستید”: چگونه یک پرستار است که مقابله با این بیماری همه گیر
  • من ثبت نام در coronavirus تماس با ردیابی آکادمی
  • چقدر یک انسان زندگی در واقع با ارزش است ؟
  • چه عجیب و غریب بیماری موثر بر کودکان و نوجوانان با Covid-19?
  • سوالات متداول و راهنمای خود را به همه چیز Covid-19
  • دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی