اروپایی ادم خائن و بدنهاد با استفاده از عبا و خیره به فرار شکارچیان

تحقیقات از دانشگاه یووسکوله نشان می دهد که مشخصه کج و معوج الگوی یک ادم خائن و بدنهاد را انجام می دهد به ظاهر مخالف توابع در یک شکار رویداد. در ابتدا الگوی کج و معوج می کند مار کشف نشده باقی می ماند. اما پس از قرار گرفتن در معرض آن را فراهم می کند یک هشدار آشکار از مار خطرناک دفاع. مهمتر از همه این کج و معوج همچنین می تواند تولید یک وهم اثر است که ممکن است به پنهان کردن مار جنبش آن را به عنوان فرار. پژوهش منتشر شده در رفتار حیوانات 164 (2020) نشان می دهد که چگونه یک الگوی رنگ می توانید افکت های متعدد در طول یک شکار رویداد موجب گسترش بحث و گفتگو در محافظ رنگ و ضد درنده سازگاری.

محافظ رنگ یکی از ساده ترین اما موثر ترین ابزار است که طعمه گونه استفاده از شکارچیان. به طور معمول رنگ های مختلف و الگوهای مفید در مراحل مختلف از شکار رویداد. برخی از رنگ الگوهای مرموز پنهان کردن طعمه از اینکه شناسایی — فکر می کنم آفتاب پرست. دیگر الگوهای aposematic که پرهیاهو و تبلیغ یک هشدار به شکارچیان — فکر می کنم زنبورهای. در نهایت برخی از الگوهای می تواند تولید توهم نوری به وحشت زده شدن یا اشتباه شکارچیان و طعمه فرار فرصت — فکر می کنم گورخرها.

اما اخیر سری آزمایش توسط یک تیم به رهبری توسط يانه Valkonen و یوهانا Mappes در دانشگاه یووسکوله فنلاند) نشان می دهد که اروپایی vipers (Vipera sp.) می تواند دستیابی به همه سه ترفند تنها با یک الگوی رنگ — ویژگی های آنها کج و معوج.

در ابتدا کج و معوج الگوی کمک می کند تا ادم خائن و بدنهاد برای پنهان کردن. محققان مخفی خشت مدل مارها با رنگ های مختلف الگوها در طول مسیر اشاره کرد و چگونه اغلب آنها تشخیص داده شده توسط مردم در پیاده روی دنباله دار بودن. مدل های با الگوی کج و معوج بودند شناسایی شده کمتر از سادگی رنگی مدل. این اولین بار است که تایید که ادم خائن و بدنهاد را کج و معوج الگوی فراهم می کند مرموز تابع. اما حتی اگر ادم خائن و بدنهاد شناسایی شده است zigzag هنوز هم می تواند کار خود را سحر و جادو — به جای پنهان شدن مار الگوی در حال حاضر توابع آن را بیشتر آشکار است. پژوهش های قبلی در حال حاضر تاسیس که الگوی هشدار شکارچیان در مورد مار خطرناک نیش می زنند.

سریع مثل نور سوسو از zigs و zags از یک فرار مار می تواند تولید یک سوسو زدن-fusion اثر’ به پستانداران شکارچیان

بیشترین سهم قابل توجهی از دکتر يانه Valkonen مطالعه معاملات با یک کلاس خاص از توهم ایجاد شده توسط الگوی کج و معوج. فقط به عنوان به چگونه سریع سری از تصاویر هنوز هم می تواند تولید یک انیمیشن صاف سریع مثل نور سوسو از zigs و zags از یک فرار مار می تواند تولید یک شکل جامد.

تیم اندازه گیری سرعت فرار مارها و محاسبه سوسو نرخ کج و معوج. به یک ناظر یک سرعت در حال تغییر محرک (مانند حرکت زیگزاگ و یا چرخش هلی کوپتر blade) است که به عنوان مستمر اگر سوسو رای دادن بیش از یک آستانه در سیستم بصری.

محققان دریافتند که کج و معوج نقل مکان کرد و به سرعت به اندازه کافی برای تولید چنین ‘flicker-fusion اثر’ به پستانداران شکارچیان اگر چه سریعتر به چشم یک رپتور نمی شود فریب خورده،. اثر این توهم ممکن است تغییر ظاهر حرکت مار ساخت آن را سخت تر برای گرفتن. بنابراین مانند یک شعبده ماهر, ادم خائن و بدنهاد پنهان آشکار.

این ادم خائن و بدنهاد را کج و معوج به نظر می رسد یک الگوی ساده اما استادانه توهم است که می تواند پنهان و آشکار و تناقض رسیدن به هر دو در همان زمان. به طور مشابه این تحقیقات برطرف نظری تنش میان ظاهرا مخالف توابع از الگوهای رنگ. که crypsis و aposematism به نظر می رسد متقابلا منحصر به فرد: یکی به معنای ترکیب یک حیوان به محیط اطراف خود دیگر به آن را به ایستادگی کردن.

اما از طریق سحر و جادو از جنبش و اپتیک هر دو توابع را می توان به دست آورد از طریق همان الگو در مراحل مختلف در شکار دنباله. بعلاوه یک-به-بسیاری از جنبه های کج و معوج به آن antipredator توابع پیداست یک دامنه بسیار گسترده تر برای تکامل الگوهای رنگ و antipredator سازگاری از ساده یک الگوی به یک تابع روابط.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>