انتخابی جفت گیری آزمایش توسط کنجکاو, پروانه, پرورش باعث شده است تا دانشمندان به درک عمیق تر از چگونه بال پروانه رنگ ایجاد شده و تکامل می یابد. این مطالعه به رهبری دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و دریایی زیستی آزمایشگاه جنگل سوراخ منتشر شده است امروز در eLife.

وقتی زیست شناسان اتفاق افتاده بر breeder’s گیاهی شبیه شاهبلوط هندی پروانه ها-که به طور معمول در حال قهوه ای — ورزشی درخشان آبی بال از طریق جفت گیری انتخابی آنها شروع به پریدن کرد در این فرصت به بررسی چه چیزی باعث تغییر در رنگ کوچک با هم تداخل دارند که مقیاس تولید بال رنگ موزاییک و الگوی. آنها دریافتند که buckeyes و دیگر Junonia گونه می تواند به ایجاد یک رنگین کمان از ساختاری رنگ به سادگی با تنظیم ضخامت بال در مقیاس پایین لایه (لایه) که باعث ایجاد رنگ رنگین کمانی در همان راه یک حباب صابون می کند.

ساختاری رنگ اغلب استفاده می شود در پروانه ها و دیگر حیوانات برای ایجاد رنگ های آبی و سبز ایجاد شده توسط میکروسکوپی ساختار در تعامل با نور به شدت از رنگ و کاهش دیگران است. در مقابل رنگدانه رنگ ایجاد شده است توسط جذب رنگ های خاص (طول موج) نور است و معمولا برای ایجاد رنگ مانند زرد و نارنجی و قهوه ای است.

“این یک تعجب برای پیدا کردن که لایه نازک ورق است که به نظر می رسد بسیار ساده است و ساده است و مهم ترین منبع ساختاری رنگ در بسیاری از پروانه بال ترازو می گوید:” اولین نویسنده راشل Thayer. مطالعات ساختاری رنگ تا به حال تا حد زیادی متمرکز در برخی از نمونه ها و بیشتر درگیر تجزیه و تحلیل پیچیده 3D اشکال در بالا از فلس است.

برای اولین بار این تیم نشان داد که blueness در انتخابی تربیت گیاهی شبیه شاهبلوط هندی بال بود, در واقع ساختاری رنگ و ایجاد شد تا حد زیادی توسط لایه. آنها سپس مقایسه این آبی مقیاس با نوع وحشی قهوه ای فلس و همان طور کلی معماری به جز لایه حدود 75 درصد ضخیم تر در مقیاس. در نهایت آنها را اندازه گیری ضخامت لایه در نه گونه از Junonia و یک دهم گونه Precis octaviaو یک ارتباط مداوم با مقیاس رنگ.

“در هر Junonia گونه ساختاری رنگ از لایه. و آنها در حال تولید یک طیف وسیعی از ضخامت لایه است که ایجاد یک رنگین کمان از رنگ های مختلف, همه چیز از طلا به قرمز به آبی به سبز می گوید:” Thayer. “این کمک می کند تا به ما در درک چگونگی ساختاری رنگ تکامل یافته بیش از میلیون ها سال.” رنگ تغییرات به عنوان لایه ضخامت را افزایش می دهد با توجه به نیوتن سری مشخصه رنگ دنباله ای برای فیلم های نازک این تیم در بر داشت.

“رنگ پایین می آید به یک نسبتا ساده تغییر در مقیاس های: ضخامت لایه می گوید:” نویسنده ارشد Nipam Patel, مدیر دریایی زیستی آزمایشگاه. “ما اعتقاد داریم که این خواهد بود ژنتیکی رام سیستم است که می تواند اجازه می دهد تا ما را به شناسایی ژن و توسعه مکانیسم های است که می تواند کنترل ساختاری رنگ امیزی.” آنها شناسایی یک ژن optixکه می تواند تنظیم لایه های ساختاری و رنگ و در حال حاضر جستجو برای نامزدهای دیگر.

آن را خوش شانس است که پروانه کشاورز ادیت اسمیت انتخاب کرده buckeyes (Junonia coenia) برای جفت گیری آزمایش. برای انواع دلایل آن است که ایده آل گونه برای دانشمندان برای کار با. “گیاهی شبیه شاهبلوط هندی ژنوم است توالی و دیگر آزمایشگاه در حال کار با آن را توسعه داده اند و تعدادی از تجربی ابزارها و پروتکل” پاتل می گوید. “و آن رشد می کند به خوبی در آزمایشگاه است به علاوه از آنجا که بسیاری از پروانه ها می توان به افزایش است.”

اسمیت تربیت buckeyes که نمایش داده می شود “سریع تکامل” از قهوه ای فلس آبی و به آنها کمک کرد به درک که همان, ساده, ساز و تنظیم ضخامت لایه می تواند تسهیل تغییر تکاملی است که می تواند span فقط چندین نسل و یا میلیون ها سال.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دریایی زیستی آزمایشگاه. Original نوشته شده توسط Diana کنی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im