فانتزی و Cyberpunk فوتوریسم سنگاپور

بازبینی ویلیام گیبسون در سال 1993 مقاله در شهرستان دولت من در زمان بازگشت به خانه که در آن آینده گذشته است.

یک طرز مرموزی prescient لحظه ای در نقطه عطفی cyberpunk فیلم Akira در مورد هسته ای نابودی پیش بینی لغو 2020 توکیو بازی های المپیک است. توسط طبیعی تصادف من آموخت این فیلم در “سایبرپانک در آسیا” کلاس در تاریخ 11 مارس—سالگرد 2011 فوکوشیما, فاجعه هسته ای و آخرین روز از کلاس های حضوری. منحرف دانش آموزان از آخرالزمانی به نوبه خود از وقایع با آکیرا احساس هر دو تند و تلخ و مضحک.

اما بیشتر تند و تلخ در حالی که تحقیق کلاس من بازگشت به قطعه ای از چیزهای بی اهمیت من تقریبا فراموش کرده: پس از بازدید از سنگاپور به صورت یک مقاله در سیمی دوم-تا کنون موضوع در سال 1993 ویلیام گیبسون توصیف شهر-دولت به عنوان “دیزنی لند با مجازات اعدام.”

در برخی از راه من در همه تعجب من سوراخ خرگوش مرا, خوب, صفحه اصلی. البته علاقه من در cyberpunk dystopias, divergently مجموعه در آینده و در عین حال همیشه قیافه به یک دلتنگ, کثیف, گذشته, همگرایی در جزیره کوچک من بزرگ شدم. Cyberpunk ناکجاآباد خود سنگاپور طول می کشد افتخار در ظهور آن به عنوان یک سرمایه داری جهانی نمونه در حالی که درمان آن استعماری گذشته به عنوان با ارزش.

گیبسون پدید آمده فقط به عنوان cyberpunk به افزایش است. خود نقطه عطفی رمان Neuromancer (1984) و پس از ریدلی اسکات Blade Runner (1982) و قبل از Katsuhiro Otomo را آکیرا (1988) که هر دو مجموعه در سال 2019. برای بیش از 30 سال در سال 2019 به عنوان cyberpunk اولیه حفره یا سوراخ برای آینده است. Rewatching آکیرا من تا به حال یک تجربه غیر طبیعی. منعکس شده در آکیرا است , مربوط به اینده, سرکوبگر نئو توکیو بود ، آینده در حال حاضر در اینجا.

مانند نئو توکیو بسیاری از آنچه ما از سنگاپور است با نام تجاری جدید. آسمان خراش های قوی adumbrate افق به عنوان مبنای نابرابری در جامعه است. هر دو شهر وجود دارد به عنوان سلیمان است که تکیه بر شبکه های گسترده از اتصالات; هر دو در حال اجرا توسط همه دیدن دولت با بی میلی برای اعتراض. در سیمی مقاله گیبسون اشاره به این جزیره در کشور سنگاپور Ltd. “micromanaged توسط دولت است که نگاه و احساس از یک شرکت بسیار بزرگ.” در واقع سرمایه شهرستان است حیاتی. بدون هیچ گونه منابع طبیعی سنگاپور وجود دارد به عنوان یک مالی توپی و متکی بر تجارت برای حفظ خود است. سنگاپور واکنش ایمنی بدن به گیبسون قطعه بود که البته به ممنوعیت سیمی.

در توصیف سنگاپور به عنوان دیزنی لند گیبسون می پردازد ادای احترام به فیلسوف فرانسوی Jean Baudrillard را Simulacra و شبیه سازی. (اتفاقا Simulacra تنها کتاب—جاست گود مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک ابزار پنهان—ویژه در ماتریسبود که به شدت تحت تاثیر Neuromancer.) در simulacrum چه شروع می شود به عنوان یک تصویر واقعی در نهایت نشان می دهد که تصویر همه وجود دارد. بنابر این تصویر صرفا پنهان و یا تحریف واقعی, اما نشان می دهد که هیچ واقعی وجود دارد در همه. گیبسون می گوید “احساس تلاش برای اتصال psychically با سنگاپور [به عنوان] و نه دردناک به عنوان اینکه در دیزنی لند نیواورلئان مربع بنا شده است, در سایت, واقعی, فرانسوی, سه ماهه محو آن در روند اما ترک را در خود جای شیشه simulacrum.” در سال 2020 این است که تنها واقعی تر از سنگاپور.

سال گذشته در سنگاپور افتتاح شد snaking Lornie جاده و بزرگراه. احداث آن هشت خطوط مورد نیاز پاکسازی گسترده مناطق جنگلی و همچنین بوکیت قهوه ای گورستان قرار دارد که هزاران نفر از قبر سایت از اوایل مهاجران و احتمالا اجساد قربانیان اشغال. آن قرار داده شده بود در آثار جهانی سازمان دیده بان لیست و گزارشگر ویژه سازمان ملل برای حقوق فرهنگی تا به حال خواستار آن بود حفظ فایده ای نداشت. قدیمی کتابخانه ملی که در خدمت به عنوان یک ایستگاه کمک های اولیه برای انگلیسی ها در طول حمله ژاپنی نیز تخریب تا راه را برای یک تونل که نجات مسافران پنج دقیقه. بازدید از صفحه در ماه دسامبر گذشته من در بر داشت که یک معشوق پارک در نزدیکی جایی که من بزرگ شده بود butchered—یک طرف تپه حک شده باز لیلی برکه پر از ماهی پر. جدید بزرگراهبه من گفته شد. به عنوان یک خارجی گیبسون رندانه است که شرایطی که از گذشته در سنگاپور تحریک روانی درد. به عنوان یک شهروند تماشای مصمم محو از گذشته در حال پیشرفت هستم خالی از سکنه خمیازه ماهی.

در سنگاپور گیبسون “شیشه simulacra” امروز واقعی شیشه ای-روکشی گل گنبد نشسته در بالای زمین اصلاح شده و از ویژگی های برجسته در سنگاپور هیئت مدیره گردشگری تبلیغات و در سال 2018 را دیوانه غنی آسیایی (که ممکن است به عنوان به خوبی بوده است STB میلادی). برای ساخت آنها میلیون ها تن شن و ماسه حمل می شد از کشورهای همسایه—سمبل سنگاپور ابدی پروژه برای حفاظت از شکنندگی آن نگرانی در اطراف زمین کمبود توسط cannibalizing کسانی که در اطراف آن است. زمین مانند انباشت سرمایه است, یک بازی با حاصل جمع صفر. این نیز منجر به تخریب اکوسیستم موجود, خاک, فرسایش و جابه جایی مردم در جاهای دیگر. بسیاری از اصلاح زمین در منطقه خلیج مارینا اختصاص داده شده به “سبز سازه”—عظیم ساخته “سوپر درختان” است که رسیدن به عجیب و غریب آنها پولادین انگشتان بطرف بالا و اینده گنبد شیشه ای با درجه حرارت کنترل فضاهای باغ های زیبا که به واسطه کار بد اقتصادی به نوبه خود نسبت به محیط زیست آگاهی: وجود دارد سبز می شود ساخته شده از سبز.

این وسایل همراه که به تازگی افتتاح megamall است که “جواهر” فرودگاه Changi, اجازه می دهد برای یک ریاکارانه یکی-دو مرحله است. سنگاپور ارائه خود را به عنوان یک باغ شهر توسعه یافته در چشم انداز ما واقعی خالق لی کوان سرخدار. جواهر به نظر می رسد مانند یک اینده بهشت با تهویه مطبوع. دیدنی bio-dome در قلب بازار دارای جهان بلندترین آبشار سرپوشیده و یک “جنگل دره” با تولید مه. فرودگاه پیچیده سیاهی خود را به عنوان سازگار با محیط زیست-ساختمان استفاده از نور طبیعی و استفاده از تکنولوژی بالا هاضم و میکروب برای تبدیل ضایعات غذایی به آب مانند چیزی از یک فیلم علمی تخیلی. اما چقدر بیشتر زیست محیطی اگر آن وجود ندارد!

در ضمن سنگاپور جرم حمل و نقل سریع تحت فشار قرار دادند برای برنامه ای برای ارعاب و تهدید از طریق Macritchie مخزن یکی از جزیره های ارزشمند طبیعی و فضاهای. اما لی چشم انداز سبز سنگاپور بود که همیشه از لحاظ اقتصادی گرا. به او که پاک و سبز می آمدند که در سنگاپور بود و به خوبی سازمان یافته شهرستان و از این رو خوب مقصد برای گردشگران و سرمایه گذاری خارجی.” این فانتزی شده است literalized در Jewel Changi: این clunkily نام “ویژگی های طبیعی” مانند آبشار “HSBC باران گرداب” و جنگل “Shiseido جنگل دره” بعد از نام شرکت های بزرگ خود را حامیان مالی.

Image may contain Human Person Outdoors Garden Arbour Architecture and Building
عکس: P. Kijsanayothin/گتی ایماژ

طنز از بین بردن سالم حرا و پر رونق جوامع به منظور ساخت مصنوعی, توریست پسند سبز بهشت است سوزان بلکه گفتن. برای Baudrillard, Disneyland وجود دارد به ارائه یک تاخیر از واقعیت اما به وضع لخت عدم وجود هر گونه واقعیت در همه. سنگاپور نیز تبدیل به خالص simulacrum در راه های بسیاری. ماهرانه فروش خود را به عنوان یک ایده آل “stopover” مقصد by-the-ساعت مضحک نشان می دهد به صورت بی حوصله و گردشگران بسیاری از مسافران هرگز تجربه سنگاپور فراتر از فرودگاه. در سال 2018 نیویورک تایمز زد “36 ساعت” قسط در سنگاپور است. این بود بیش از حد گسترده? در 2019 در برابر‘ سنگاپور تجربه تا به حال تبدیل شدن به یک “27 ساعته تعطیلات در سنگاپور فرودگاه Changi.” به عنوان کشور نخست synecdoche, Jewel Changi ممکن است به عنوان به خوبی می شود در سنگاپور. وب سایت خود را حتی دارای “شما حتی ممکن است قادر به زندگی در سنگاپور فرودگاه Changi برای یک هفته بدون پله از آلاینده پایانه است.” به عنوان Covid-19 decimates هواپیمایی و گردشگری و صنایع و نیروهای خانواده ها و جوامع به تجدید نظر خود را به ارزش های سنگاپور را به روی چیزی حساب کردن با چقدر مهم این توخالی عمومی مواجه تجاری لقب به ما غرور ملی.

یک امنیت بالا “ذخیره سازی و نمایش” مرکز مستقر در فرودگاه را وظیفه-منطقه آزاد شناخته شده به عنوان فریپورت سنگاپور نیز نمونه ای Baudrillard را پست مدرن بحث شده گوشت. درون ارزشمند هنرهای زیبا که هرگز دیده می شود. آن را به عنوان ممکن است به خوبی وجود ندارد. هنر همچنان ادامه دارد به عنوان سرمایه و نه هنر. در مقابل این مرکز است که 38 متری, مجسمه سازی, قفس, Sans Frontieres (قفس بدون مرز) یک مزخرف نام برای یک latticework از شکاف که جدا هیچ چیز از هیچ چیز. لایه هایی از بی معنایی بر بی معنایی.

سنگاپور در حال حاضر شهرت یک پدیده اخیر ساخته شده بر روی پشت بیمار اقتصاد در جاهای دیگر. زمانی که من برای اولین بار وارد آمریکا در سال 2007 مردم از من بپرسید اگر آنها خواهد بود به دار آویخته برای آدامس (شما نمی خواهد) و یا در صورت مجازات اعدام برای مواد مخدر (شما ممکن است). در پی بحران مالی 2008 در امریکا و سپس فرو ریختن یورو سنگاپور حقوق بشر تخلفات کمتر مهم را به جهان به عنوان دولت شهر به عنوان یک نماد ماندگار کاپيتاليستى پیروزی. در حال حاضر من استراق سمع در هر ثانیه دانشکده کسب و کار هاروارد دانشجو لاف زدن در مورد “baller زمان” آنها تا به حال در طول کارآموزی در سنگاپور است. در واقع این بار در‘ نقد و بررسی از فرودگاه Changi gasps تعجب حتی آن را به عنوان روزجهانی مبارزه با “خط خوب” بین “فانتزی و ناکجاآباد.” موفقیت دیوانه غنی آسیایی شده است شهر-دولت بهترین کمپین تبلیغاتی چنین است که سنگاپور جهانی تخیل ساخته شده است هتل لوکس باور نکردنی از آسمان خراش ها, و, خوب, دیوانه غنی آسیایی. سنگاپور پنجم-ترین-بازدید شهر در جهان در سال 2018 (چهارم از نظر هزینه های گردشگری)—هیچ feat کوچک برای کشور است که دهانه 26 مایل در سراسر. هدف از دیزنی لند با توجه به Baudrillard است به “خوراک واقعیت … به یک شهر که رمز و راز است که دقیقا آن است که چیزی بیش از یک شبکه بی غیرواقعی گردش.” Baudrillard با اشاره به لس آنجلس. سنگاپور به عنوان دیزنی لند به جهان است.

سنگاپور خود را به خوبی آشنایی به فانتزی. HBO را wildly موفق sci-fi سریال Westworld, در مورد یک پارک پر از مصنوعی فیلم برداری زیادی از آن در فصل سوم در جزیره گرمسیری. این سوء استفاده روبات فرار پارک و ظهور به جهان واقعی است که به نظر می رسد حتی بیشتر ترسناک و پیچیده جهان به نمایندگی از سنگاپور. Westworld cocreator لیزا شادی والا “راه های که در آن طبیعت اشفته [sic] با مدرنیته” در سنگاپور است. “به دنبال از طریق لنز دوربین شما همیشه قادر به درک زیبایی از همه چیز حتی بیشتر.”

به دنبال در سنگاپور است كه در آن به دنبال از طریق یک لنز. کشور من است و نور و روشنایی—تعریف شده توسط و در نتیجه کاهش استفاده شده است ، اما چگونه می تواند ما را انکار دیزنی لند مرجع هنگامی که سنگاپور دعوت کرده است و همه به هاپ در برای سوار شدن ؟ استبدادی رهبر رابرت موگابه بود که یک بازدید کننده مکرر به سنگاپور برای درمان پزشکی و به تازگی درگذشت در کشور است. سنگاپور شد مشتاق به میزبانی 2018 مغلوب ساختن پیشی جستن-کیم نشست که یک سیاستمدار محلی به نام “باور نکردنی نام تجاری فرصت است.” اما شاید نویسندگان Westworld فراموش درک پوچی از ناکجاآباد از تخیل خود را—به عبارت دیگر پوچی از سنگاپور. در یک قسمت Maeve, یکی از اندیشه میزبان از خواب بیدار در یک سرشان متکبر بار نگاهها در اطراف با سرگرم تحقیر و می گوید: “یکی دیگر از شبیه سازی? خوب این یکی را کمی بیش از بالا.” آنتاگونیست پاسخ unfazed: “نه Maeve. این است سنگاپور است.”

اگر ما نگاه به گذشته برای هشدار در مورد آینده ما را درک لایههای تیره تر از آنچه که شادی تماس سنگاپور “شاعرانه افق.” در آستانه فاجعه آب و هوا ما باید بدانند که بدون کنترل رشد خواهد عذاب همه ما را به فقر. رفتن سبز باید به صورت واقعیو ما نمی توانیم به نگه داشتن بر روی توخالی رویای انباشت سرمایه به خاطر خود.

سیمی ارسال گیبسون به سنگاپور برای دیدن اگر “پاک ناکجاآباد نشان دهنده ما تکنو آینده است.” یک ربع قرن بعد پاسخ این است که بله چشمگیر است. گیبسون اشاره کرد و سنگاپور را در آن چشم انداز خود را به “منسجم شهر, اطلاعات معماری آن برنامه ریزی شده از زمین تا. و آنها انتظار دارند که کل بزرگراه ها داده خواهد شد و جریان به و از طریق شهرستان است.” این برای تلفن های موبایل مانند تکان دهنده توصیف cyberpunk dystopias. اما تراژدی واقعی اگر سنگاپور ثابت شود حق گیبسون گمان بود که “چه خواهد شد واقعا ثابت شود خواهد بود چیزی بسیار غم انگیز; و نه در مورد سنگاپور, اما در مورد گونه های ما. آنها ثابت کرده اند آن را ممکن است برای شکوفا طریق فعال در سرکوب آزادی بیان. آنها ثابت کرده اند که اطلاعات لزوما به صورت رایگان می خواهید.”

بسیاری از زحمتکش سنگاپور امروز resoundingly انتخاب یک دولت که وعده ثبات اقتصادی حتی به قوانین سانسور بیشتر و دقیق تر و نابرابری حاکم است. گیبسون chides خود را برای بدبینی شوخی که “شاید سنگاپور سرنوشت خواهد بود برای تبدیل شدن به چیزی بیش از خود راضی, neo-سوئیس محاصره از نظم و رفاه است.” بین ژنو-الهام فریپورت سنگاپور و خصوصی به سیستم بانکی است که رقبای سوئیس به نظر می رسد که در بسیاری از جبهه ما باید وارد این آینده است. نه تنها ما وارد آن شده است در حال حاضر به تصویب آمدهبرای جهان استقبال از سنگاپور به عنوان یک آرمانی ناکجاآباد است استقبال از اواخر مرحله سرمایه داری خود را.

اما گیبسون به طور کامل درست نیست. آن است که یک ملی شوخی که سنگاپور شناخته شده است به خود مردم به عنوان نقطه قرمز کمی. آن را یک شوخی است چرا که به مردم آن سنگاپور و امکانات آن همیشه بیش جغرافیایی آن اندازه. قدیمی سنگاپور است که هنوز هم وجود دارد هر چند آن را در حال محو شدن سریع. آن است که وجود دارد در صدای ناهنجار و خشن از Thaipusam جشن همراه Serangoon Road کمی هند, هندو, نمازگزاران, رقص, خود Kavadis; در نماز که ظهور مانند حلقه های دود از مساجد و پراکنده در مه آلود پرتقال مرطوب غروب; در buah keluak Peranakan مادربزرگ آماده شدن برای گرسنه نوه.

سنگاپور خود مفهوم سهام تناقض cyberpunk, استقبال هر دو سنتی و پست مدرن. ما را مىخواندند و در پا از ما گذشته استعماری در همان زمان اعتقاد ما خودمان autochthonous اوپر از زمین از اژدها دندان در افسانه یونانی—خود ساخته و در نتیجه بدون گذشته است. این استعاره است literalized در این جزیره زمین شناسی خود: دندان اژدها دروازه بود زمین شناسی از ویژگی های از سنگاپور به بندر که هدایت باستان mariners. آن نابود شد ،

سنگاپور همیشه وجود داشته است به عنوان یک palimpsest: مجموعه ای از gauzy سابقه لایه لایه که به شدت با منشاء به نظر می رسد فراتر از آن برسد. این جزیره محبوب ترین منبع داستان, بعد از همه, یکی از اسطوره: اندونزی شاهزاده مجموعه بادبان و در یک خیره کننده طوفان می بیند Singa (شیر) در جزیره و نام آن را Singapura, شیر شهرستان. هیچ شیر وجود دارد در جنوب شرقی آسیا. ملت دولت را نماد یک merlion یک موجود اسطوره ای از مخلوط منبع: بخشی از شیر قسمت ماهی—از این جهان در همان زمان است که وجود آن بیش دنیوی امکانات.

از گیبسون به Blade Runner برای آکیرا, مجموعه ای در آینده (2019) است که در حال حاضر در حال حاضر در گذشته سال از سنگاپور “جشن دویست ساله” که عجیب و غریب جشن 200 سال پس از بریتانیا فرود در جزیره, به مناسبت تولد ما به عنوان قطعی استعماری به برجسته “که در آن ما در حال حاضر” (در حال حاضر unmoored از گذشته و در نتیجه مبتلا به فراموشی و کوته) آن dawns بر من است که آینده در حال حاضر به تصویب می آیند. سنگاپور همواره وجود دارد برای کسانی که به یاد داشته باشید اما اگر یک کشور مجموعه هیچ فروشگاه توسط حافظه و سپس آن هویت بسیار در خطر است. من خودم نشسته در آپارتمان قرنطینه در غرب ماساچوست گیجی و از دست داد. دلتنگ و بیمار در منزل.


سیمی نظر انتشار مقالات خارج از همکاران به نمایندگی از طیف گسترده ای از دیدگاه های. ادامه مطلب نظرات در اینجا. ارسال یک op-ed در opinion@wired.com.


بزرگ تر سیمی داستان
  • داخل شهروند این برنامه است که به شما می پرسد به گزارش جرم و جنایت در کنار درب
  • می تواند برگ برنده برنده جنگ در هواوی—و Infinite بعدی ؟
  • چگونه دو فاکتور تأیید هویت خود را نگه می دارد حساب های امن
  • این الگوریتم نیست جایگزین پزشکان این باعث می شود آنها بهتر
  • خواهد هیدروژن انقلاب شروع در زباله?
  • 👁 آماده شدن برای هوش مصنوعی برای تولید کمتر جادوگری. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🎙️ گوش دادن به سیمی ما پادکست جدید در مورد آینده چگونه متوجه است. گرفتن آخرین قسمت و مشترک به 📩 خبرنامه به نگه دارید تا با تمام ما را نشان می دهد
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin buy instagram followersowtürktelekom mobil ödeme bozdurmacialis fiyat