مبارزه می رود: کارآزمایی بالینی نشان می دهد جدید امیدوار کننده برای درمان نادر سرطان خون

لنفوم نوعی سرطان خون است که توسعه از لنفوسیت ها (نوعی از سلول های سفید خون). آن را تا به بسیاری از انواع. نادر زیر گروه به نام جراحی بزرگ لنفوم سلول B (یا IVLBCL) است که مهمترین آنها سخت برای تشخیص دقیق به این دلیل که لنفوسیت های سرطانی رشد در داخل عروق خونی کوچک به جای در گره های لنفاوی و وجود محسوس تورم/بزرگ شدن گره های لنفاوی. نیز وجود دارد هیچ درمان موثر: این بیماری تمایل به تحت تاثیر قرار سالمندان برای آنها استاندارد بالا و دوز شیمی درمانی ممکن است عوارض جانبی جدی و بیماران در معرض خطر بالای ابتلا به پس از آن سیستم عصبی مرکزی (CNS) اختلالات حتی با درمان. یک رمان پروتکل درمان با اثرات جانبی کمتری و همچنین تکل ثانویه CNS مشارکت مورد نیاز است و این همان چیزی است که گروهی از دانشمندان به رهبری محققان دانشگاه ناگویا و Mie دانشگاه ژاپن اقدام به تست در یک کارآزمایی بالینی است.

همه این را می شود گفت اما نادر بودن این بیماری ساخته شده است, آزمایش جدید ترکیبی از مواد مخدر دشوار است. قبلی “گذشته نگر” مطالعه شامل تجزیه و تحلیل سوابق پزشکی از بیمارانی که تحت شیمی درمانی استاندارد همراه با یک دارو به نام “rituximab” نشان داد که این خط از درمان امیدوار کننده تر از درمان استاندارد به تنهایی اما آن را حل نمی کند مشکل ثانویه CNS دخالت. “ما در نظر گرفته است که rituximab حاوی chemotherapies در ترکیب با درمان ثانویه CNS مشکلات می تواند منجر به بهبود بیشتر در بالينی نتیجه” سخنان دکتر Kazuyuki شیمادا از دانشگاه ناگویا. با این نظر دکتر شیمادا و تیم انجام فاز 2 چند مركزی کارآزمایی بالینی که در آن آنها اداره پیشنهادی خود را درمان به 38 ثبت نام بیماران (سن 20 تا 79 سال و بدون اختلالات CNS در زمان تشخیص سرطان) و نظارت شرایط خود را بیش از مدت طولانی. نتایج منتشر شده در مقاله خود در لانست انکولوژی.

به طور کلی پروتکل درمان به نظر می رسد امیدوار کننده: 76 درصد از ثبت نام بیماران رسیده و هدف اصلی از دو سال بقای بدون پیشرفت بیماری و 92 درصد رسیده دو سال کلی بقا. این بیماری تحت تاثیر CNS در تنها 3 درصد از بیماران. بیشتر چه سمیت درمان داشت بالا بود و تمام عوارض قابل کنترل بودند با تعداد بسیار کمی از عوارض جدی است.

درستی خلاصه خود دستاورد, Dr شیمادا می گوید: “به بهترین دانش ما این اولین بار است که “آینده نگر” دادگاه از هر گونه درمان در بيماران مبتلا به IVLBCL. به نظر می رسد که پیشنهاد پروتکل درمان ممکن است موثر در بيماران بدون آشکار سیستم عصبی مرکزی دخالت در زمان تشخیص است.”

یک مزیت مهم از پیشنهاد پروتکل درمان است که آن را استخدام ترکیبی از داروهای معمولی و بدون استفاده از عوامل رمان. این به این معنی است که اگر چه مطالعه بیشتر لازم است این پروتکل می توان به تصویب رسید در عمل بالینی در آینده بسیار نزدیک. به عنوان Dr شیمادا توضیح می دهد: “با توجه به نادر بودن این بیماری در مقیاس بزرگ فاز 3 محاکمه در آینده امکان پذیر نیست. در چنین سناریو نتایج آزمایشی ما ارائه یک درمان بی خطر و موثر از گزینه است که می تواند به عنوان یک تاریخی برای کنترل آینده نگر محاکمه.”

نتايج حاصل از اين مطالعه کارآزمايی بالينی قطعا بسیار امیدوار کننده است. تنها با اصلاحات جزئی به پیشنهاد پروتکل درمان بیماران مبتلا به IVLBCL می تواند یک لبه در مبارزه خود را در برابر سرطان است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ناگویا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de