با توجه به مدرن تمایل به تعویق انداختن زایمان تا بعد در زندگی, تعداد فزاینده ای از زنان در حال تجربه مسائل را با ناباروری است. ناباروری به احتمال زیاد ناشی از کاهش وابسته به سن تخمدانها اما مکانیسم های مولکولی که منجر به این کاهش شده اند مشخص نیست. در حال حاضر دانشمندان از آمریکا و چین کشف کرده اند که در جزئیات بی سابقه ای چگونه تخمدان سن در غیر انسان و پستانداران. یافته های منتشر شده در تلفن همراه در تاریخ 30 ژانویه سال 2020 نشان می دهد چندین ژن است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان بیومارکرهای و نقطه به اهداف درمانی برای تشخیص و درمان ناباروری زنان با سن مرتبط تخمدان بیماری ها مانند سرطان تخمدان در انسان است.

“این اولین بار است که در تجزیه و تحلیل عمیق از پیری تخمدان در یک تک سلول قطعنامه در غیر انسان پستاندار مدل می گوید:” خوان کارلوس Izpisua بلمنت یکی از شرکت مربوطه و نویسنده و استاد دانشگاه در سالک را بیان ژن آزمایشگاهی و دارنده راجر Guillemin صندلی. “ما دریافتیم که استرس اکسیداتیو سلولی استرس است که باعث آسیب سلول های یک بازیکن کلیدی در تخمدان پیری است. این کشف را فراهم می کند بینش ارزشمندی مکانیسم هایی که تخمدان سن و در نهایت تبدیل نابارور.”

تخمدان پیچیده اندام تناسلی است که در آن تخمدان همراه به نام یک تخمک تحت میوز برای تبدیل شدن به یک تخم مرغ. پژوهش حاضر نشان می دهد که زنان متولد شده با مجموعه ای از تعداد تخمکهای که شروع به تبدیل شدن به کمتر عملکردی هنگامی که زنان 35 نوبه خود منجر به ناباروری است. درک بهتر از تخمدان محیط زیست و همچنین مکانیسم های پیری سالم اطلاع رسانی می تواند به درمان های جدید برای زنان با مسائل باروری است.

“هدف ما این بود که به تجزیه و تحلیل هر یک از تخمدان نوع سلول همراه با الگوهای بیان ژن را در جهت بهتر درک دقیقا چگونه تخمدان سن می گوید:” جینگ Qu, co-نويسنده مسئول و استاد در آکادمی چینی علوم و سابق سالک تحقیقات مرتبط. “این رویکرد سیستماتیک فراهم می کند درک بهتری از مکانیسم های سالم تخمدان پیری است.”

دانشمندان در مقایسه 2,601 تخمدان و سلولهای جوان و غیر انسانی پستانداران و شناسایی ژن الگوهای فعالیت برای هر نوع از پستانداران تخمدان همراه از جمله ooctyes و سلول گرانولوزا که فراگیر تخمکهای آنها به عنوان توسعه. مشابه مطالعات قبلی در جوندگان دانشمندان مشاهده تغییرات در عملکرد ژن مرتبط با استرس سلولی و تقسیم سلولی در سراسر غیر انسانی پستانداران. به عنوان تخمک و سلول گرانولوزا سالخورده برخی از ژن هایی است که به مبارزه با استرس سلولی کمتر فعال است که منجر به آسیب و اختلال در عملکرد.

دانشمندان سپس در مقایسه با پستانداران داده ها با سلول گرانولوزا از زنان سالم در محدوده سنی 21 تا 46 سال. آنها مشاهده شده وابسته به سن ناشی از استرس سلولی و همچنین مرگ سلولی در سلول های. دو کلید آنتی اکسیدان ژن (IDH1 و NDUFB10) نشان داد که کاهش عملکرد به عنوان دیده می شود در غیر انسان پستانداران سلول. برای درک بهتر ارتباط بین تخمدان پیری و آنتی اکسیدان ژن دانشمندان آزمایش چه اتفاقی برای سلول های انسان هنگامی که آنتی اکسیدان ژن ساخته شد غیر کاربردی است. آنها دریافتند که بدون IDH1 و یا NDUFB10 سلول به نظر می رسد و شبیه به غیر انسان پستانداران سلول.

نتایج نشان می دهد که IDH1 و NDUFB10 نقش مهمی در حفاظت از انسان و غیر انسان پستانداران سلول های تخمدان از تلفن همراه استرس در دوران پیری است. این ژن نشان دهنده امیدوار کننده خون و یا اهداف درمانی برای تشخیص و درمان کاهش وابسته به سن تخمدانها.

“این مطالعه فراهم می کند یک درک جامع از مکانیسم های خاص از پستانداران تخمدان پیری در تک سلول قطعنامه می گوید:” Guang-هوی لیو, co-نويسنده مسئول و استاد در آکادمی چینی علوم و سابق سالک تحقیقات مرتبط. “نتایج ما امیدوارم منجر به توسعه ابزارهای جدید برای کمک به جوان سازی انواع سلول های تخمدان.”

“تحقیقات ما این است که امکان شناسایی بیومارکرهای جدید برای تشخیص و درمان ناباروری زنان به عنوان پیری-ارتباط انسان اختلالات تخمدان می گوید:” کونسپسیون رودریگز استبان نویسنده بر روی کاغذ و کارکنان ارشد پژوهشگر در Izpisua بلمنت آزمایشگاه. “این ژن احتمالا می تواند هدفمند برای توسعه روش های درمانی برای کمک به حفظ باروری.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط موسسه سالک. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im