هر کسی که خواندن “Lorax” را تشخیص دهد که گونه های خاصی در خدمت به عنوان پایه و اساس خود را در اکوسیستم. زمانی که truffula درختان ناپدید می شوند بنابراین برای انجام swomee-قوها و نوار-ba-looti. اما همان لزوما درست نیست راه دیگری در اطراف.

دانشمندان گرفته اند علاقه رو به رشد در ثبات محیط زیست — عواملی که در ایجاد یک اکوسیستم قوی در برابر فشارها و آشفتگی-به ویژه در نور از انسان اثرات مانند تغییر آب و هوا و آلودگی است. هر چند بسیاری از فرض که ثبات اکوسیستم بنیاد گونه ترویج و ثبات به طور کلی چند اندازه گیری این اثر به عنوان رتبهدهی نشده است.

محققان در دانشگاه سانتا باربارا در علوم دریایی موسسه (MSI) باید قوی تر در دراز مدت داده های زیست محیطی برای بررسی این سوال در جنوب کالیفرنیا جنگل اشنه دریایی. آنها ارتباط بین ثبات اشنه دریایی غول پیکر و ثبات در understory جلبک دریایی و بستر دریا بی مهرگان مانند اسفنج و همچنین بالاتر تنوع زیستی بیش از همه. نتایج خود را به نظر می رسد در مجله بوم شناسی.

یک بنیاد گونه اشکال کل آن محیط و تعریف یک اکوسیستم. “اکوسیستم است که در آن زندگی می کنند اغلب به نام بعد از آنها مانند صدف تخت صخره های مرجانی و یا جنگل ردوود” گفت: رابرت میلر تحقیقات زیست شناس در MSI و یکی از این مقاله نویسندگان. آنها به طور کلی ارائه اکوسیستم را در ساختار فیزیکی و یا منبع اصلی غذا و مانند یک اثر قوی بر روی این گونه است که زندگی می کنند وجود دارد.

“این واقعیت که یک بنیاد گونه مانند اشنه دریایی غول پیکر می تواند ترویج ثبات گونه که آن را فراهم می کند مواد غذایی و زیستگاه ممکن است به نظر می رسد بی اهمیت گفت:” منجر نویسنده توماس لامی یک پژوهشگر فوق دکترا در MSI. “این بخشی از تعریف اصلی از یک پایه گونه-که قدمت آن به حدود سال 1972-اما هرگز آزمایش قبل از.”

محققان pored بیش از 18 سال از داده های زیست محیطی از نه کم عمق صخره در سانتا باربارا کانال. این اطلاعات شامل گونه اندازه و فراوانی تنوع زیستی و زیست توده, در میان بسیاری دیگر از اطلاعات مفید. آمار و مدلسازی ریاضی فعال دانشمندان به کشف روندها و الگوهای موجود در داده ها.

این تیم در نظر گرفته شده گروه های مختلف موجودات زنده به طور جداگانه برای درک بهتر اکوسیستم می شود. “این سخت است برای مقایسه تنوع برای مثال باکتری ها با تنوع نهنگ” میلر گفت. برای این مطالعه که به معنای نگاه کردن به understory جلبک ها و بی مهرگان به طور جداگانه نشان داد که تفاوت های ظریف که پنهان شده بودند که این گروه بودند فشرده با هم.

“ما در بر داشت مثبت ارتباط بین ثبات اشنه دریایی غول پیکر و ثبات understory macroalgae و بستر دریا بی مهرگان گفت:” لمی.

پس اشنه دریایی غول پیکر غول پیکر در اثر جنگل اشنه دریایی. “این می تواند صدا و نه بصری” او اذعان کرد: “اما گاهی اوقات این سخت ترین ایده ها برای تست. به عنوان اشاره کرد قبل از این نیاز به مقدار زیادی از داده های زیست محیطی.”

خوشبختانه محققان تا به حال به نفع نزدیک به دو دهه از داده ها و مشاهدات حسن نیت ارائه میدهد از سانتا باربارا ساحلی در دراز مدت زیست محیطی پروژه های تحقیقاتی (SBC LTER). دریایی موسسه علوم مدیریت SBC LTER است که بخشی از یک شبکه از سایت های اجرا شده توسط بنیاد ملی علوم.

“این است که استفاده از LTER برنامه: آن را قادر می سازد ما را به نگاه بلند مدت پرسش های حیاتی هستند که برای محیط زیست” میلر گفت.

این گروه دریافتند که بسیاری از اشنه دریایی غول پیکر نفوذ در جنگل ثبات در آمد غیر مستقیم. قوی کلپ افزایش تنوع گونه و این به نوبه خود افزایش اکوسیستم ثبات. در یک مطالعه قبلی این گروه دریافتند که تنوع زیستی به تنهایی می تواند غربال ثبات است. اگر فراوانی از گونه های مختلف نوسان خارج از سنکرون با یکدیگر تنوع گرایش حتی به عنوان یک کل منجر به ثبات بیشتر در اکوسیستم کلی. و بیشتر تنوع زیستی بیشتر به معنی گونه کمک به این اثر است.

“این چیزی است که ما انتظار می رود اگر اشنه دریایی غول پیکر واقعا یک بنیاد گونه است که کل اکوسیستم بسته است” میلر گفت.

پایدار جنگل اشنه دریایی ممکن بندر بیشتر گونه های ترویج ثابت, استخدام تعادل در دسترس بودن محدود کردن منابع و یا ارائه پناه مختلف تنش لامی پیشنهاد شده است. این تیم قصد دارد به بررسی این مکانیسم در آینده کار می کنند.

رابطه بین اشنه دریایی و جنگل اشنه دریایی است که مورد علاقه خاص و نگرانی به دانشمندان که فکر می کنم که ثبات اشنه دریایی است که به احتمال زیاد در آینده تغییر دهید. تغییر آب و هوا وعده را بیشتر گرم شدن حوادث امواج بزرگتر و قوی تر طوفان تمام شرایط که فشار در لوله اشنه دریایی. درک رابطه بین بنیاد گونه ثبات و اکوسیستم پایداری به ما کمک خواهد کرد پیش بینی چگونه اکوسیستم خواهد شد واکنش نشان می دهند و سپس پاسخ درآمده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de