داغترین جدید ژانر ادبی است ‘Doomer روشن’

سال گذشته رمان نویس پرنده عاشق و توربین بادی hater Jonathan Franzen نوشت کنجکاو مقاله در مورد تغییر آب و هوا. در آن او استدلال کرد که بشریت با شکست مواجه خواهد شد برای منحرف کردن جهانی فاجعه است. رادیکال اقدام جمعی است که نیاز به صرفه جویی در این سیاره, او گفت:, اما طبیعت انسان ناسازگار است با ایجاد تغییرات لازم. این مقاله با عنوان “چه می شود اگر ما متوقف تظاهر?”—احسان گسترده ائتلاف دانشمندان آب و هوا, فعالان, انرژی, محققان, محیط زیست و خبرنگاران. (شاید آن را آسان تر برای متحد کردن مردم در پشت یک علت شایع از Franzen مظنون است.)

به عنوان کسی که disdains اینترنت فرهنگ Franzen ممکن است آشنا با واژه “doomer” یک کهن الگوی متولد شده در انجمن ها آنلاین اما چشم انداز خود را همپوشانی با doomer چشم انداز. نه پوچ, کاملا, اما, مالیخولیایی, استعفا داد و گاهی اوقات مستعد ابتلا به ارتجاعی سیاست است.
Doomers نه زیادی خوشحال. یک تصویر ارسال شده به 4chan از افسردگی شخص کشیدن یک سیگار برجسته صفات فعل. “مراقبت … اما می داند که هیچ چیز او می تواند انجام دهد” یکی از نوشتن شرح تصاویر اطراف تصویر می خواند. یکی دیگر: “خطر بالا برای اعتیاد به مواد مخدر.” اگر doomers شد برای نوشتن یک مانیفست آنها می تواند گهواره از Franzen مقاله.

آنها نمی خواهد پیدا کردن الهام از حد در خود کتاب اگر—Franzen را doomerism گسترش به خود رمان. در حالی که نویسنده را پیچیده گرایش فراموش نفوذ به کار او گاهی اوقات—والتر مطالب در آزادی اغلب احساس نویسنده با استفاده از شخصیت او به عنوان یک منبر—به طور کلی تاثیر خود داستانی مناقصه مرز امیدوار. شاید Franzen بعدی کتاب خواهد بود اصلاحات 2: The Great میانه خشکسالیو او را به همه در ویران کردن. اگر پس از آن شما پیوستن به یک بدن در حال رشد از کار است که می تواند به نام “doomer روشن”—نوشتن است که طول می کشد به طور جدی این ایده که فاجعه است سرنوشت ما و دلسردی منطقی پاسخ.

مطمئن شوید که به اندازه کافی doomer چشم انداز به نظر می رسد بیشتر در خانه و در اصطلاح آب و هوا تخیلی (cli-fi برای کوتاه مدت). این ژانر که تصور داستان و جهان شکل با تغییر آب و هوا است که گاهی اوقات به عنوان یک پسر عموی داستان های علمی تخیلی. برای بیشتر قسمت ها, cli-fi عناوین ترافیک در خطر است اما حاوی خوش codas اجازه می دهد شخصیت خود را به پیروزی و یا حداقل زنده ماندن. اما وجود دارد در حال رشد شاخه ای از بدبینی بیشتر کرایه. اندرو میلنر یک منتقد ادبی و نویسنده از آینده علمی تخیلی و آب و هوا تغییرکرده و دنبال روند. همراه با او همکاری نویسنده, J. R. Burgmann او تماس بدبین اعتقاد به سرنوشت یکی از عمده “paradigmatic پاسخ به تغییرات آب و هوایی در سال های اخیر داستان است.”

یک نمونه اولیه از این گریم subgenre, میلنر می گوید که جانت Winterson در سال 2007 رمان سنگ خدایان. مجموعه ای در یک سیاره زمین مانند به نام Orbus, سنگ خدایان شاهد شخصیت های آن در حال آماده شدن برای استعمار یک دنیای جدید تنها به عنوان شناخته شده سیاره آبی. به عنوان طرح حلقه پشت در خود را از آن روشن می شود, این اولین بار نیست که انسان تلاش کرده اند برای شروع تازه است. “این خیلی افسرده اگر ما نگه داشتن همان اشتباهات را دوباره و دوباره” Billie راوی می گوید. او پس از آن باعث می شود که همان اشتباهات را دوباره و دوباره. این سنگ خدایان که پر جنب و جوش, خنده دار, رمان با توجه به غریب شکوفا می شود. (وجود دارد به مراتب بیشتر ربات های مربوط به رابطه جنسی از یکی ممکن است انتظار داشت.) اما بیلی داستان در مورد حساب با نابودی. Doomer روشن ندارد به دور—این است که توسط هسته ی اصلی آن اعتقاد به سرنوشت و نه تن خود را. (90s در تلویزیون نشان می دهد دایناسورها است به اندازه کافی عجیب یک کمدی برای کودکان و یک نامزد برای حتی پیش از آن نمونه ای از doomer هنر است. آن را به پایان می رسد با عنوانی دایناسورها در حال مرگ به دلیل پروژه های صنعتی باعث جهانی فروپاشی زیست محیطی.)

اخیرا کلر Vaye واتکینز’ 2015 طلا شهرت مرکبات personalizes بحران است. مجموعه ای در آینده نزدیک آمریکا و غرب کاهش می یابد به یک تپه پوشیده از زمین های بایر آن به دنبال یک زن و شوهر جوان—افسرده مدل سابق لوز و نوع drifter ری—به عنوان آنها جستجو برای پناه و پیدا کردن ضرب وشتم و حتی بیشتر در یک بیابان فرقه است. همه چیز را به خوبی و آزادی دست یافت و در مرگ امید سراب ، لحظاتی وجود دارد که در آن به نظر می رسد به عنوان اینکه شخصیت ممکن است شهامت زیبایی از ویرانی تحمل آنها به عنوان زمانی که لوز می خواند “Neo-جانوران از امرگسا تلماسه دریا” یک طبقه بندی از موجودات فرقه رهبر لوی وارد به عنوان اثبات این که این تپه های شنی برگزار زندگی است. (مطالب شامل زمین مارماهی موهاوی شبح خرچنگ و ouroboros زنگی.) اما لوز قادر به حرکت به جلو در این جهان خراب و واتکینز,’ داستان, در پایان, سخت لبه و وحشیانه.

از لحاظ تاریخی ترین هنر در مورد تغییرات آب و هوایی و زیست محیطی و بهداشت بحران تبدیل شده به دور از کل پارچه negativism. در سال 2004 در فیلم روز پس از فرداRoland Emmerich بزرگ-بودجه “چه می شود اگر آب و هوا را تغییر دهید اما فیلم” فیلم به نوعی تصور یک جهان که در آن آب و هوا آخرالزمان اتفاق می افتد … و به نوعی رفع محیط زیست در پایان. حتی نوحه-مانند آثار آخرالزمانی مانند کورمک مک کارتی در جاده ها و Alfonso Cuaron فیلم کودکان و مردان باید از انتهای است که خلق و خوی بدبختی از جهان خود را با یک حس امکان. بونگ جون-هو 2013 فیلم Snowpiercer تصویر می کشد جنگ طبقاتی در میان معدود بازماندگان جهانی ضربه محکم و ناگهانی سرد است که در آن تقریبا همه در جهان جان سپردند و بسیاری از مردم باقی مانده در سمت چپ تغذیه می شوند سوسک لجن ساخته شده و به زحمت در فقري شرایط—اما به پایان می رسد با یک لحظه پیروزی. شاید: این معلوم نیست که آیا این دو کودکان و نوجوانان می تواند زنده ماندن منجمد تندرا.

آن را سرگرم کننده برای تشویق زمانی که قهرمانان پیروز در برابر همه شانس, اما یک دلیل وجود دارد اشتهای تراژدی باقی بماند در سراسر فرهنگ ها و دوره های زمانی. گاهی اوقات مخاطبان فقط می خواهید برای دیدن اشک. جنی Offill آخرین رمان, آب و هواresiste یک پایان شاد را ترجیح می دهند به جای معطل شدن در ناامیدی. ممکن است آن را بیشتر مراقبه و سمبل ورود به جدید doomer کانن یک کتاب که شخصیت اساسا دارای Franzen مقاله در حال اجرا بر روی یک حلقه در سر او. Offill را راوی یک Brooklynite کتابدار به نام لیز پرده بی وقفه بیش از قریب الوقوع هرج و مرج است. “من ترس #1 شتاب از روز” لیز می گوید. “هیچ چیزی ظاهرا اما من قسم می خورم من می توانم آن را احساس کنم.”

لیز به خودش را اختصاص داده به فاجعه تفکر و وحشت بی حد و حصر است, رنگ آمیزی و حتی او ولگرد افکار. او می داند که چگونه یک شمع از یک قوطی تن ماهی, چگونه برای شروع یک آتش سوزی با یک باتری و آدامس لفاف بسته بندی. او بخواند مانده تکنیک های عاطفی به عنوان بالاست در برابر او احساس قریب الوقوع می دانند. در علاوه بر این به کار خود را در کتابخانه او پاسخ نامه به صورت سابق علمی مربی یک زن اجرا می شود که یک پادکست به نام جهنم یا آب بالا. نمونه سوال: چگونه آخرین نسل می دانم آن است که آخرین نسل ؟ او در تلاش برای پاسخ به این سوالات بدون صدایی پوچ. به عنوان شوهر او آن را قرار می دهد “لیز را تبدیل به یک دیوانه doomer.”

مانند Franzen, Offill را ثبت داخلی رئالیسم و آب و هوا می گیرد در گذشته و حال است. “ما شروع به دیدن بسیاری از کتاب پرداختن به موضوع تغییر آب و هوا است که احساس نمی مانند داستان های علمی تخیلی در همه” امی بردی که شیکاگو نقد و بررسی کتاب ستون “سوزاندن جهان” کاتالوگ, آب و هوا تغییر داستان می گوید. “آنها در حال حاضر روز و پرداختن به تغییرات آب و هوایی که ما تجربه آن را در اینجا و اکنون.” لیز ترس از پایان جهان نیست حل و فصل آخر رمان زیرا او را در جهان معاصر هنوز در پرتگاه بحران به عنوان آن آمده است.

امیدوارم که هر چند از دست داده است. پس از داستان به پایان می رسد, آب و هوا خوانندگان ارائه می دهد یک آدرس: www.obligatorynoteofhope.com. صفحه وب است extratextual تسلی-slash-فراخوان برای خوانندگان با گلی از الهام بخش مردم و لیست سازمان های داوطلب و یا دادن پول. آن را عجیب و غریب ستاره به عنوان بارز ترین عنصر از آب و هوا است چگونه متعهد آن است که به گرفتن آنومی. شاید آن را به معنای سپر آب و هوا از برخی از انتقاد که Franzen مقاله دریافت کرده است. برخی از Franzen را مخالفان نگران است که دارای پیام خود را دلسرد می تواند تلاش ها برای توقف یا معکوس کردن آسیب های زیست محیطی که خود دل تنگی می تواند ابتلا به. آنچه به نظر می رسید به از دست ندهید همین است که اکثر مردم در حال حاضر مقدار زیادی بی تفاوت است و به نمایندگی از چنین بی تفاوتی تا به سادگی ممکن است نیروی مخاطبان به روی چیزی حساب کردن با این واقعیت خود را از دست دادن.

آب و هوا ترین بالا مشخصات ادبی رمان به تغییر آب و هوا و اضطراب به عنوان آن فراگیر, تم, برای, تاریخ, اما آن را به یک همراه و همدم قطعه در پل Shrader را در سال 2017, فیلم اول اصلاح. Ethan Hawke نقش یک کشیش که agonizes بیش از تخریب محیط زیست به ضرر خود سلامت روان و سلامت فیزیکی. این سرنوشت در اولین اصلاح نیست petrifying آن را فرح بخش. این رفتار آن شکنجه های عجیب و غریب و رادیکال خود را عبادت’ نگرانی به عنوان معتبر در حالی که شادتر فیلم ممکن است به حداقل رساندن و یا اخراج آنها. این هدیه ای از doomer هنر–آن را به یک خروجی برای احساس وحشت و نگرانی نه علت آن.


بزرگ تر سیمی داستان
  • می خواهید برای مبارزه با تغییر آب و هوا ؟ جلوگیری از باور این اسطوره
  • چرا ما قطبی? سرزنش نیست رسانه های اجتماعی
  • این coronavirus بد است. مقایسه آن را به آنفولانزا بدتر است
  • CollegeHumor به کمک شکل آنلاین کمدی. چه مشکلی پیش آمد ؟
  • سرمایه گذاران ضربه زدن به ترمز در خودرو, راه اندازی
  • 👁 تاریخچه راز از صورت به رسمیت شناختن. به علاوه آخرین اخبار در مورد هوش مصنوعی
  • 📱 پاره بین آخرین گوشی ؟ هرگز ترس—بررسی آیفون ما راهنمای خرید و مورد علاقه گوشی های آندروید

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر