“خانه در آتش بود.’ بالا چینی virologist چگونه چین و ایالات متحده را ملاقات همه گیر

شائو Yiming رئیس ایدز متخصص در چین مرکز کنترل بیماری و پیشگیری از چالش های بحث برانگیز در مورد کشور خود در پاسخ به این رمان coronavirus.

AP Photo/تد S. وارن

علم‘s COVID-19 گزارش توسط مرکز پولیتزر.

Virologist شائو Yiming ارشد کارشناس ایدز در چین مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (چین CDC) در پکن می بیند COVID-19 بیماری همه گیر از طریق لنز از HIV. روی لئامت دادن در برنامه جهانی ایدز در سازمان بهداشت جهانی (WHO) در سال 1989 به رهبری او را برای کمک به راه اندازی یک شبکه برای پیگیری تنوع ژنتیکی در HIV و این پروژه بزرگ بین المللی منابع. او خوب به یاد تئوری های توطئه که برای سال ها در منشاء ایدز با اتهام پرتاب در هر کس از بالای محققان به ارتش ایالات متحده. به عنوان یک واکسن محقق برای بیش از 2 دهه به او نزدیک می داند مشکل از تبدیل یک ایده به یک محصول است. و او را از نزدیک دیده هزینه های بالا غلط پاسخ به HIV در چین و کشورهای دیگر.

که زمينه داده است شائو یک چشم انداز وسیع وقتی که می آید به دیدن شباهت ها و تفاوت در چگونه سازمان ملل از جمله چین و ایالات متحده باید در پاسخ به این زمان بیماری همه گیر. او unabashedly افتخار از چین در پاسخ به COVID-19 و رد بسیاری از انتقادات توسط خارجی ها. اما او نیز به رسمیت می شناسد واقعی تنش های پدید آمده در داخل و بین کشورها بیش از به اشتراک گذاری اطلاعات شفافیت و پاسخ تاکتیک—و همچنین تفاوت های فرهنگی است که ممکن است سوخت رسانی آنها. “هر کشور دارای یک فرهنگ متفاوت” او به تازگی گفته علمخودی با گوشی از خود در پکن ، “چینی ها دوست ندارند چهره به چهره رویارویی است. در کشورهای غربی شما همه چیز را frank.”

علمخودی درخواست مصاحبه با شائو در ماه مارس است. در 10 مه, او ارائه شده به ارائه “مستقل مشاهدات در چین و جهانی شاهد تلاش و مقایسه تفاوت های خود را.” این مصاحبه ویرایش شده برای وضوح و اختصار.

س: چه وضعیت در پکن در حال حاضر ؟

یک: من می توانم در هر زمان از روز و من رفتن به محل کار به طور منظم. وجود دارد بدون محدودیت در همه به جز در سفر. اگر من دیدن دیگر قطعات از چین من باید در قرنطینه به مدت 2 هفته. من نمی خواهم برای متوقف کردن کار من نیست دیگر بازدید کرد. ما باید ترافیک را دوباره و آلودگی هوا. رستوران ها باز هستند اما شما نمی توانید با استفاده از خود را chopsticks هنگامی که شما به اشتراک گذاری ظروف. جدید طبیعی است که مردم اجتماعی فاصله 1 متر با ماسک, اما اگر شما به تنهایی در پارک شما نمی نیاز به پوشیدن ماسک. تالار جلسات هنوز هم ممنوع است.

س: چین جلوتر از بقیه جهان از نظر پاسخ به COVID-19 بنابراین یک سوال بزرگ در خارج از چین است که چگونه ما بهترین کنترل این بدون مستندات?

یک: شما باید انجام دهید زود پیدا کردن موارد که به معنی اندازه گیری درجه حرارت در همه زمان ها و شما را مجبور به انجام یک بررسی اپيدميولوژيک و تماس با ردیابی از هر مورد در عرض 24 ساعت. پیشگیری است به تمرکز بر روی افراد و خانه های سالمندان پرسنل کلیدی بزرگتر کارخانه و دانشگاه و مدرسه و دانشگاه. مقیاس تست: تست است که در چین حتی اگر وجود دارد نه بیشتر موارد. به منظور تضمین امن باز شما نیاز به تست بیشتر مردم است.

س: چگونه می توانم شما انجام چنین مقیاس بزرگ تماس ردیابی?

یک: به کمک در چین کانون ووهان در استان هوبئی ما CDC شبکه تشکیل 1300 اپیدمی بررسی تیم های, در علاوه بر این به 40,000 پزشکان و پرستاران. ما همچنین استفاده بسیار هوشمندانه از ابزار ردیابی با داده های بزرگ پشتیبانی می کند. همه گوشی های هوشمند و شما باید این کارت سلامت در گوشی خود آن را به با شما. ما نیازی به مصاحبه با مردم و درخواست آنها را به یاد داشته باشید که در آن آنها رفت. این طبیعی جدید: اگر شما مسافرت و یا در تماس با یک مورد کارت بهداشت خود را تغییر خواهد از سبز و تبدیل به رنگ زرد یا قرمز است. هنگامی که شما در رسیدن به یک شهر جدید در ایستگاه قطار یا فرودگاه شما را مجبور به نشان دادن کارت بهداشت خود را به رنگ سبز است. این که چگونه ما بسیار خوب قرارداد ردیابی در چین و این که چگونه شما را کنترل ویروس.

س: در ایالات متحده ما نمی مانند نوع فشرده نظارت است که چین می کند. ما فکر می کنیم که طول می کشد دور ما حقوق فردی و حفظ حریم خصوصی.

یک: اما شما انجام داده اند که برای تقریبا 20 سال به دلیل 9/11. هر زمان که من به ایالات متحده بروید من باید به آداب و رسوم خود را عامل 10 اثر انگشت و دو irises به دوربین. من نمی فهمم چرا آمریکا می خواهد آداب و رسوم 10 اثر انگشت. چرا که نه ؟ و از جمله دو irises?

س: اما ما نمی ردیابی افراد با GPS در تلفن های خود را و آنها را به رنگ سبز-زرد-قرمز نظام است. ما نمی باید دولت نظارت راه چین—ما رد است.

یک: هر تکنولوژی می تواند عاقلانه استفاده می شود و همچنین می تواند سوء استفاده می شود.من فکر می کنم چین است مراقب باشید که چگونه آن را استفاده می کند که فن آوری است.

پس از پایان دادن به آن مستند ووهان در مرکز چین coronavirus بیماری همه گیر به شدت ramped تا COVID-19 تست.

LI KE/FEATURECHINA/Newscom

Q: هنگامی که شما در ایالات متحده امروز چه چیزی شما فکر می کنم در مورد راه ما پاسخ?

یک: شما باید پاسخ بسیار بد. شما واقعا به پاسخ در ابتدا و یا حتی برای چند ماه در برخی از کشورها به دلایل من نمی توانست درک کند. در چین در آخرین روز از سال گذشته وجود دارد یک گزارش از یک ذات الریه خوشه در ووهان هفته اول ژانویه آن را شناسایی به عنوان یک رمان coronavirus و در 23 ژانویه ما قفل شده است و این شهرستان از 11 میلیون نفر و به زودی بقیه هوبئی—یک استان نزدیک به 60 میلیون نفر است. شاید به این دلیل که ما تجربه سندرم حاد تنفسی (سارس), خاطرات هنوز هم وجود دارد. شاید ما دیدم که زندگی مردم با ارزش تر از اقتصاد است.

ما انجام مدل سازی کار می کنند. اگر ما قفل شده 1 هفته بعد ما را به حال حدود شش برابر افزایش در موارد آلوده و 16 برابر افزایش در مرگ و میر. اگر ما قفل شده است و 4 هفته بعد تعداد جهش به بیش از 30 میلیون موارد آلوده و بیش از 3 میلیون مرگ و میر. ما مانع از این غم انگیز از چیزهایی اتفاق می افتد و نجات بسیاری از زندگی است. شما تا به حال یک زمان بسیار طولانی برای پاسخ.

س: بسیاری از مردم در خارج از چین فکر می کنم کشور در اوایل روز بود که صادق نیست در مورد مشکل مجازات پزشکان که صحبت از آن به سرعت به اشتراک گذاری این واقعیت است که وجود دارد coronavirus به تأخیر انداختن های ویروسی شدن توالی و پنهان کردن واقعیت برای هفته ها است که وجود دارد انسان به انسان انتقال است. چه چیزی شما را از فکر می کنم کسانی که انتقادات?

یک: اولین سه مورد از ناشناخته پنومونی گزارش شده توسط دکتر ژانگ Jixian در 27 دسامبر 2019. این شهر ووهان دولت انجام یک اپیدمی بررسی و اعلام کرد: 27 نفر از پنومونی با علت ناشناخته. در 31 شهرستان مطلع عمومی برای جلوگیری از جمع آوری و برای حفظ اجتماعی فاصله و چین ملی کمیسیون بهداشت اطلاع داد که چین ، پس از 3 ماه ژانویه چین تا به حال به طور منظم اپیدمی جلسات با کسی که در ژنو و با کشورهای دیگر است.

چین به این کشور ضربه اول و هنگامی که شما برای اولین بار از شما حرکت از ناشناخته به شناخته شده و پس از آن شناخته شده است به واکنش است. این طول می کشد زمان بسیار طولانی تری: شما اول باید به قانون دیگر شناخته شده ویروسی و باکتریایی پاتوژن از خوشه مشابه پنومونی. شما باید به درک آنچه اتفاق می افتد و سرمایه گذاری زیادی برای شناسایی ناشناخته پاتوژن.

برای تمام کشورهای دیگر آن را کاملا متفاوت از آنها آغاز شده با یک بیماری شناخته شده و دانش اولیه در مورد چگونگی کنترل آن است. حتی اگر شما اصرار گفت: چین به تعویق افتاد برای 1 یا 2 هفته دیگر کشورها داشته تاخیر شش و حتی 8 هفته. ما باید حساب زمان با همان مقیاس 1 روز در هفته برای چین و 1 هفته بعد برای دیگران.

س: چرا چین تاخیر های دنباله ای از رمان coronavirus?

یک: هنگامی که شما به اشتراک گذاری است که با جهان شما نیاز به تایید آن دقیق است. آنها تا به حال به دنباله چند نمونه مطمئن شوید. یک دانشمند پیدا نمی شود. معمولا در چین—به عنوان تمرین مشترک در سراسر جهان—همه جدید عوامل بیماری زا ما بخواهید دو اضافی موسسات به تکرار و نتایج آنها را بررسی کنید. ما باید مستقل موسسات در چین پس از وزارتخانه ها را به درخواست دو مستقل نهادهای خارج از وزارت بهداشت به تایید. این همه طول می کشد زمان.

به یاد داشته باشید اولین موارد گزارش شده تنها در آمد در 27 دسامبر دانشمندان ما در حدود 2 هفته به دست آمده اولیه coronavirus سیگنال جدا زندگی می کنند ویروس تایید آن به عنوان COVID-19 پاتوژن و مشترک تمام طول دنباله با جهان است.

س: چه کسی در حال حاضر لیست هشت COVID-19 واکسن در آزمایشات بالینی و چهار در چین ساخته شده است. از این سه نفر از آنها با استفاده از مد افتاده ، رویکرد که “جان” کل ویروس و مخلوط آن را با یک سیستم ایمنی-افزایش کمکی. به همین دلیل است که چین را به خود جلب ، واکسن هنگامی که اروپا و ایالات متحده و استرالیا را به خود جلب بیشتر فن آوری بالا روش?

یک: این ، رویکرد است که تنها یکی از پنج روش در حال توسعه در چین اما این وعده به دلیل توسعه آن حرکت سریع تر از ساخت یک وکتور ویروسی و یا با استفاده از تکنولوژی نوترکیب به مهندس زير پروتئین است. چین نظارتی آژانس هنوز هم نیاز به حرکت گام به گام با بررسی دقیق.

Q: هنگامی که شما فکر می کنم وجود خواهد داشت یک واکسن است که ثابت بی خطر و موثر است ؟ آیا شما فکر می کنم چین خواهد بود ،

یک: شاید چین خواهد بود که برای اولین بار با ، واکسن. وجود دارد چهار شرکت ساخت و آنها می تواند به سرعت به مقیاس تولید و ارائه مقدار کافی به تمام جهان است. که یک مشکل نیست. اما ما چگونه به سرعت تست واکسن? شاید ما می توانیم آن را در داخل چین به دلیل وجود کافی نیست عفونت های جدید برای تعیین اینکه آیا آن کار می کند بنابراین بین المللی همکاری های بسیار مهم هستند.

س: آیا بحث در چین در مورد انسان به چالش مدل که عمدا تلاش برای آلوده واکسینه داوطلبان?

A: نه ، ما هرگز انجام می شود یکی در چین است. با 5 درصد مورد مرگ و میر انتظار ندارم که یک چالش محاکمه خواهد شد اخلاقی نقد و بررسی.

Q: آیا می دانید از هر چینی گروه های تحقیقاتی که به دنبال سوال از منشاء ویروس ؟ وجود دارد بسیاری از مطالعات است که می تواند انجام شود با ذخیره نمونه سواب بینی تست در مزارع حیوانات و دیگر روش های سنتی به دنبال منشاء سوالات.

یک: مختلف موسسات تحقیقاتی و چین CDC باید بسیج یک نیروی کار.

س: یک موضوع بزرگ در ایالات متحده در حال حاضر این است که آیا ووهان موسسه ویروس شناسی بود که منشاء این بیماری همه گیر. چه واکنش در چین به دولت ایالات متحده سرزنش که موسسه?

یک: قبل از سیاستمداران شروع به حمله به ووهان, موسسه چینی نفر اول گروه را به چالش ووهان دانشمندان موسسه. وجود دارد پردازان توطئه در چین بیش از حد. موسسه جغرافیایی محل است که بسیار نزدیک به بازار غذاهای دریایی [که در آن اوایل خوشه ای از موارد ظاهر]. و در آنجا نیز اتفاق افتاده است به یک ایمنی زیستی سطح 4 (BSL-4) آزمایشگاه وجود دارد. [BSL-4 labs برای خطرناک ترین بیماری زا است.] برای مردم عادی با اطلاعات محدود و دانش, علم, زمانی که آنها در معرض خطر هستند آنها می ترسند و آنها را تبدیل به کنجکاو در مورد تئوری های توطئه است. این قابل درک است. اما دولت و مقامات بالا را با مقدار زیادی از اطلاعات خوب به این می گویند ؟ من نمی توانند درک کنند که. ما باید همه این توطئه و ما باید تمرکز بر مبارزه با ویروس. ما باید دوباره جهان را به تلاش برای نظارت به این ویروس در سطح جهانی است.

س: آیا شما فکر می کنم همکاری های بین المللی شده است صدمه COVID-19 و سیاست ؟

یک: من فکر می کنم تا. متاسفانه.

س: آیا شما فکر می کنم چین باید اجازه می دهد یک تیم بین المللی از دانشمندان برای آمدن به چین برای کمک به انجام منشاء تحقیقات ؟

یک: وقتی که ما منابع و زمانی که این بیماری همه گیر را آرام چرا که نه ؟ همکاری های بین المللی باید ادامه داد. ما کاملا باز برای همکاری های بین المللی در پژوهش ، از آنجا که منشاء بسیاری از در حال ظهور بیماری های ویروسی در حال روشن نیست که این نوع از تحقیقات بین المللی تحقیقات می تواند به جلوگیری از آینده بوده است ،

س: وجود یک حس است که چین باز نمی شود در مورد اجازه دادن به تحقیقات به رخ می دهد به پرسش از منشاء.

یک: هیچ, هیچ, هیچ, که درست نیست. این بسیار ناعادلانه می گویند چین است باز نمی شود. چین کاملا باز است برای همکاری های بین المللی. تجربه من این است که برخی از کشورهای دیگر باز نیست. مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری تا به حال ثابت در ستاد مرکزی چین CDC. دانشمندان آمریکایی مشغول به کار در چین CDC حال عبور و آنها می تواند به هر مکان در چین CDC—وجود نداشت مناطق محدود شده است. حدود 1 سال پیش ایالات متحده قطع بودجه و آنها انصراف تیم خود را در چین CDC. آنها تا به حال شده است وجود دارد برای نزدیک به 20 سال است. ما تا به حال هرگز یک فرصت برای قرار دادن چین CDC در آمریکا CDC. ما مجاز نمی باشد.

Q: هنگامی که دانشمندان آمریکایی می خواستم از CDC و ایالات متحده موسسه ملی بهداشت دولت چین استقبال نمی آنها را. و از آن زمان زیادی از مذاکرات با کسی که برای ایجاد یک بازدید گروهی از دانشمندان بین المللی. این بود که در سطح بالا و سیاست و این استقبال به خارج از دانشمندان است. آن را بسیار محدود شده است.

یک: این واقعا درست نیست. در ابتدا آمریکا CDC می خواستم برای ارسال یک تیم و به نظر من این یک درخواست مناسب. آن را مانند آمریکا CDC بود و استاد و چین بود دانشجو—آنها برابر نیست. زمانی که دانش آموزان مشکلات استاد به کمک می آیند. اینها برابر با آژانس است که در حال هدایت سلامت دو کشور ، ما نیز مشغول در ابتدا آن را مانند خانه آتش گرفت. ایالات متحده مهمانان که می خواستم به می آیند که در آن زمان نمی تواند ارائه کمک های قابل توجهی. آنها فقط می خواستم به دانستن اطلاعات, و آنها می توانند این اطلاعات را در تلفن به طور منظم همایش های ما در مورد برگزار COVID-19 کنترل از اوایل ژانویه.

س: بخشی از نگرانی در مورد استقبال بین المللی از دانشمندان زود است که در ارتباط با منشاء تحقیقات. غذاهای دریایی بازار در ووهان شد تعطیل و ضد عفونی بدون مرتب کردن بر اساس دقیق نمونه برداری از حیوانات است که محققان می خواستم برای دیدن وجود ندارد روشن مطالعه اپیدمیولوژیک از اولین موارد و چگونه آنها را به یکدیگر مرتبط. در این روز کسانی که اطلاعات وجود ندارد.

یک: ما نمی توانیم سرزنش دولت های محلی و می گویند آنها یک چیز بد است. به عنوان یک واکنش اضطراری آنها تعطیل این منبع عفونت برای جلوگیری از گسترش بیشتر و اولویت–تحقیق دوم و شاید سوم. اگر آنها به اندازه کافی منابع انسانی به انجام سه چیز در همان زمان آن را بهتر است من به توافق برسند. اما هر بازار و مقررات. آنها را مجبور به ثبت نام که در آن هر حیوانی می آید و آنها را به نگه داشتن سوابق که هنوز هم وجود دارد, بنابراین ما می تواند ردیابی بازگشت به منبع حیوانات فروخته شده در بازار است. این فرصت هنوز وجود دارد.

س: یکی از تفاوت های بزرگ بین چین و ایالات متحده است که انتقاد ما به شدت اشتباهات است که ما رهبری می کند. روزنامه نگاران و پزشکان و دیگر صدای مخالف در چین خاموش شد. یک سوال نیست یک فرهنگ در مقابل دیگری. این یک ارزش است که این درست است یا غلط است و من فکر می کنم که یک تنش است که جهان خارج است در مورد چین است. حقیقت حقیقت است.

یک: من کاملا موافقم که حقیقت است حقیقت است. اما گذشته از تفاوت های فرهنگی, اگر شما نگاه کنید در محلی پاسخ در ووهان بسیاری از مردم راضی نمی شد—وجود دارد بسیاری از انتقاد در پاسخ اوليه در سطح محلی بر روی وب سایت چینی. یک مقدار زیادی است. و دولت مرکزی بلافاصله در زمان بیش از رهبری و حذف مقامات بالا در هر دو ووهان و هوبئی استان است. هیچ کس کامل نیست. هیچ دولتی کامل است. هیچ کشور بود به خوبی آماده برای COVID-19 بیماری همه گیر.

س: چه چشم انداز خود را برای آینده ؟

یک: ما نیاز به یک قوی تر جهانی نظارت بهداشتی شبکه ما نیاز به ساخت یک اورژانس بهداشت نیروی کار در سطح جهانی است. سازمان ملل متحد پس از جنگ جهانی دوم ایجاد یک نیروی حافظ صلح به کار با شورای امنیت برای کنترل جنگ و حفظ صلح در جهان است. اما امروزه متعارف جنگ است نه بالا خطر از انسان دیگر. در حال ظهور و reemerging همه گیر هستند. پیشگیری موثرترین راه برای مبارزه با شیوع و نه طرح نجات پس از آن. ما باید پیش از ویروس ها و امروز ما پشت سر آنها.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>