میراث ریاضی Luminary جان کانوی از دست داد به Covid-19

کانوی که گذشت در آوریل 11, برای او شناخته شده بود سریع محاسبات خود رویکرد اهل تفریح و بازی و حل مشکلات “خود را دست خالی.”

در مدرن ریاضیات بسیاری از بزرگترین پیشرفت های بزرگ هستند elaborations از تئوری. ریاضیدانان کوه ها حرکت می کند اما قدرت خود را می آید از ابزار های بسیار پیچیده و انتزاعی است که می تواند عمل مانند یک دستکش رباتیک, افزایش پوشنده لباس قدرت است. جان کانوی یک بازگشتی یک مشکل حل که تنهاست شاهکارهای اغلب سمت چپ همکاران خود را حیرت زده کرد.

“هر ریاضیدان بالا در ترس از قدرت خود را. مردم گفت که او ریاضیدان تنها کسی که می تواند انجام کارهای خود را با دست برهنه خود گفت:” استفان میلر یک ریاضیدان در دانشگاه راتگرز. “ریاضی او قوی وجود دارد.”

در آوریل 11, کانوی درگذشت Covid-19. لیورپول, انگلستان بومی بود 82.

کانوی به کمک ریاضیات به عنوان متنوع به عنوان داستان های مردم در مورد او بگویید.

“هنگامی که او را تکان داد دست من و به من اطلاع داد که من چهار دست دادن دور از ناپلئون زنجیره ای بودن: [me]—John Conway—برتراند راسل—لرد جان راسل–ناپلئون” گفت: دانشگاه پرینستون همکار دیوید Gabai بیش از ایمیل. پس از آن وجود دارد زمان کانوی و یکی از نزدیکترین دوستان خود را در پرینستون ریاضیدان سیمون Kochen, تصمیم به حفظ سرمایه های جهان در هوی و هوس. “ما تصمیم به رها کردن ریاضیات در حالی که برای” Kochen گفت: “و برای چند هفته ما می خواهم به خانه و انجام غربی برآمدگی آفریقا و یا کشورهای کارائیب.”

کانوی تمایل—شاید بی نظیر در میان همسالان خود—از پریدن به یک منطقه از ریاضیات و به طور کامل در حال تغییر آن است.

“بسیاری از اشیاء مورد مطالعه او در حال فکر توسط دیگر ریاضیدانان راه است که او آنها را” میلر گفت. “این است که اگر شخصیت او بوده است كه بر آنها.”

کانوی بزرگ کشف شد یک عمل خود حفظ. در اواسط دهه 1960 او یک ریاضیدان جوان به دنبال راه اندازی حرفه ای خود را. در توصیه John McKay, او تصمیم گرفت به منظور تلاش برای اثبات چیزی در مورد خواص وسیع شی هندسی به نام زالو. آن را می آید تا در مطالعه کارآمد ترین راه برای, بسته, به عنوان بسیاری از اشیاء دور در فضا کم به عنوان امکان پذیر است—یک شرکت شناخته شده به عنوان حوزه بسته بندی است.

برای دریافت احساس از آنچه زالو است و چرا از آن مهم است در نظر اول ساده سناریو. تصور کنید که شما می خواستم به جا به عنوان بسیاری از محافل به عنوان ممکن است به یک منطقه از استاندارد اقلیدسی هواپیما. شما می توانید این کار را با تقسیم هواپیما به یکی از بزرگ شش ضلعی شبکه و circumscribing ممکن است بزرگترین دایره در داخل هر شش گوش. این شبکه به نام شبکه شش ضلعی به عنوان دقیق راهنمایی برای بهترین راه برای بسته محافل در فضای دو بعدی.

در دهه 1960 ریاضیدان جان زالو آمد تا با یک نوع متفاوت از شبکه است که او پیش بینی کرد که به عنوان یک راهنمای کارآمد ترین بسته بندی 24-بعدی حوزه در 24-فضای سه بعدی. (بعدا آن را ثابت کرد درست است.) این نرم افزار به حوزه بسته بندی ساخته شده از زالو جالب اما هنوز هم وجود دارد بسیاری از ناشناختهها. رئیس در میان آنها بودند شبکه را تقارن است که می تواند جمع آوری شده را به یک شی به نام”،”

در سال 1966 در مک کی را خواستار کانوی تصمیم گرفت که او را کشف تقارن گروه از زالو مهم نیست که چه مدت آن را در زمان.

“او به نوعی بسته خود را در این اتاق و گفت: خداحافظی به همسرش شد [برنامه ریزی] به کار در تمام طول روز هر روز به مدت یک سال گفت:” ریچارد Borcherds یک ریاضیدان در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و یک دانشجوی سابق کانوی.

اما همانطور که معلوم شد خداحافظی غیر ضروری بود. “او موفق به محاسبه آن در حدود 24 ساعت” Borcherds گفت.

سریع محاسبات یکی از کانوی امضا صفات. این یک شکلی از تفریح و سرگرمی برای او. او ابداع الگوریتمی برای سرعت تعیین روز هفته برای هر تاریخ در گذشته و یا آینده و لذت بردم اختراع و بازی کردن بازی ها. او شاید بهترین و شناخته شده برای ایجاد “بازی زندگی” مسحور برنامه کامپیوتری است که در آن مجموعه ای از سلول های تکامل به تنظیمات جدید بر اساس چند قانون ساده.

پس از کشف این تقارن از زالو—یک مجموعه در حال حاضر شناخته شده به عنوان کانوی گروه—کانوی علاقه مند به خواص دیگر گروه های مشابه. یکی از اینها به درستی به نام “هیولا” گروه مجموعه ای از تقارن است که به نظر می رسد در 196,883 بعدی فضا.

در سال 1979 کاغذ به نام “هیولا مهتاب” کانوی و نورتون سیمون حدس زده عمیق و شگفت آور رابطه بين خواص از هیولا و خواص یک شی دور در نظریه اعداد به نام j-تابع. آنها پیش بینی کرد که این ابعاد است که در آن هیولا گروه عمل مطابقت تقریبا دقیقا ضریب j-تابع. یک دهه بعد Borcherds ثابت کانوی و نورتون “مهتاب” حدس کمک به او برنده مدال فیلدز در سال 1998 است.

بدون کانوی تسهیلات برای محاسبات و طعم و مزه برای دست و پنجه نرم کردن با نمونه او و نورتون ممکن است حتی فکر به حدس مهتاب رابطه است.

“در انجام این نمونه آنها کشف این مبحی معانی رمزی اعداد” میلر گفت. “[کانوی] آن را از زمین; او نمی آمد با برخی از سحر و جادو ترکه. هنگامی که او را درک چیزی او را درک و آن را به عنوان به خوبی به عنوان هر کس دیگری بود و معمولا آن را در خود راه منحصر به فرد.”

نه سال قبل از مهتاب کانوی سبک دست در ریاضیات به رهبری او را به دستیابی به موفقیت در یک کار کاملا متفاوت منطقه است. در زمینه توپولوژی ریاضیدانان مطالعه خواص گره که مانند حلقه بسته از رشته است. ریاضیدانان علاقه مند هستند در طبقه بندی انواع گره. برای مثال اگر شما ضمیمه می رسد از یک unknotted بند کفش شما دریافت می کنید یک نوع از گره. اگر شما کراوات یک ببالا گره بند کفش و سپس اتصال به پایان می رسد و شما می توانید یکی دیگر از.

اما آن است که ساده است. اگر شما نگاهی به دو حلقه بسته و آشفته بازار هر یک از آنها راه یک گربه ممکن است بازی با یک قطعه از رشته شما نخواهد بود قادر به ارسال در یک نگاه—حتی یک نگاه—این که آیا یا نه آنها همان گره.

در قرن 19 یک گروه سه نفره از دانشمندان انگلیسی و آمریکایی—توماس Kirkman, چارلز کمی و پیتر تیت—زحمت کشیده برای ایجاد یک نوع از جدول تناوبی از گره. در طی شش سال آنها طبقه بندی شده برای اولین بار 54 گره.

کانوی در سال 1970 کاغذ آمد تا با یک راه کارآمد تر از انجام همان کار است. توضیحات خود را شناخته شده به عنوان کانوی نماد—ساخته شده آن را بسیار آسان تر به نمودار دولایه و همپوشانی در یک گره.

“چه کم بود که در شش سال آن را در زمان او یک بعد از ظهر” گفت: Marc Lackenby یک ریاضیدان در دانشگاه آکسفورد است که به مطالعه نظریه گره.

و که نیست. در همان مقاله کانوی ساخته شده است یکی دیگر سهم عمده نظریه گره. ریاضیدانان تحصیل گره انواع مختلف آزمون آنها اعمال می شود که به طور معمول به عنوان ویژگیهای این معنی که اگر نتایج بیرون آمده و به عنوان های مختلف به صورت دو گره و سپس گره های مختلف هستند.

یکی از محترم ترین آزمون در گره نظریه الکساندر چند جملهای—یک چند جملهای بیان این که بر اساس ترتیب داده شده گره می گذرد بیش از خود. آن را بسیار موثر تست, اما آن را نیز کمی مبهم است. همان گره می تواند عملکرد مختلف (اما بسیار نزدیک) الکساندر چندجمله ای.

کانوی موفق به اصلاح الکساندر جملهای اتو کردن ابهام. نتیجه این شد اختراع کانوی جملهای است که در حال حاضر یک ابزار اساسی یاد گرفته توسط هر گره نظریه پرداز.

“او مشهور است برای آینده و انجام کارهای راه خود را. او قطعا انجام است که با گره و آن را به حال ماندگار نفوذ” Lackenby گفت.

کانوی یک فعال محقق و ثابت در پرینستون گروه ریاضی مشترک اتاق به خوبی به او 70s. عمده سکته مغزی را دو سال پیش اما, سپرده او را به خانه سالمندان. همکاران سابق خود از جمله Kochen دیدم او وجود دارد به طور منظم تا زمانی که Covid-19 همه گیر ساخته شده از جمله بازدیدکننده داشته است غیر ممکن است. Kochen در ادامه به صحبت به او تلفن از طریق زمستان از جمله نهایی مکالمه حدود دو هفته قبل از کانوی درگذشت.

“او نمی خواهم این واقعیت است که او می تواند هر گونه بازدید و او در مورد صحبت کردیم که لعنت ویروس. و, در واقع, که لعنت ویروس را دریافت کنید او را” Kochen گفت.

داستان اصلی تجدید چاپ با اجازه از کوانتوم, مجله, یک سرمقاله مستقل انتشار سایمونز بنیاد که ماموریت است که برای افزایش درک عمومی از علم توسط پوشش تحقیقات تحولات و روند ریاضیات و علوم فیزیکی و زندگی.


بزرگ تر سیمی داستان
  • برای اجرای بهترین ماراتن در سن 44 من تا به حال به پیشی جستن گذشته من
  • آمازون کارگران توصیف روزانه خطرات در یک بیماری همه گیر
  • استفان ولفرام شما را دعوت به حل فیزیک
  • باهوش رمزنگاری می تواند به حفاظت از حریم خصوصی تماس-برنامه ردیابی
  • همه چیز شما نیاز به کار از خانه مانند یک حرفه ای
  • 👁 AI آشکار بالقوه Covid-19 درمان است. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im