اضطراری ملی کتابخانه و آن Discontents

چگونه یک برنامه را به “کمک به کسانی که مجبور به یادگیری در خانه” با کتاب های الکترونیکی مدیریت به از دست دادن اخلاقی?

داستان آنلاین همیشه ایده های زیبا—فیلم کوتاه از درخشان بازیگران, خواندن کودکان, تصویر کتاب, افزایش متوسط بصری و جلوه های صوتی. در سن گیر با خانواده محدود صبح ظهر و شب, آن است که یک نعمت غیر مترقبه. یک ویدئو از کسی که شما را دوست دارد آقای هچ عنوان به زندگی به ارمغان آورد توسط Hector Elizondo به خصوص طنین انداز در خانه ما در این زمان. من هیچ Elizondo, فکر کردم, اما چرا که نه اضافه کردن داستان به ما خواندن قبل از خواب مجموعه?

به طور معمول من می خواهم سر به شعبه کتابخانه برای دریافت یک کپی. نه در حال حاضر ، و آقای هچکه برای اولین بار منتشر شده در سال 1991 در دسترس نیست به عنوان یک کتاب یا قطع احتمال دیگر در سیستم کتابخانه. بنابراین من به اینترنت تبدیل شده بایگانی. من کار بر روی یک قطعه در مورد غیر انتفاعی تصمیم به باز کردن مجموعه خود را از 1.4 میلیون اسکن چاپ کتاب بدون محدودیت در طول این بحران و جستجوی سریع نشان داد که “آقای Hatch” در دسترس بود. آن شب من دانلود پی دی اف برای من تقریبا 6 ساله که در حال یادگیری به خواندن با خودش.

در اینجا فقط مرتب کردن بر اساس چیزی که در اینترنت بایگانی بنیانگذار Brewster Kahle ممکن است تا به حال در ذهن داشته باشیم هنگامی که او اعلام کرد افتتاح “اورژانس ملی کتابخانه.” بایگانی او وعده داده بود که “در آینده برای کمک به کسانی که مجبور به یادگیری در خانه.”

هر کس نمی خواهد بود بسیار سپاسگزار. Colson وایتهد برای یک مشاهده در توییتر که بایگانی واقعا یک کتابخانه در همه. “آنها اسکن کتاب به طور غیر قانونی قرار داده و آنها را به صورت آنلاین,” او نوشت و با اشاره به یک کپی دیجیتال از خود سرگذشتی رمان Sag Harbor بود که “یکی نیست خریداری شده توسط کتابخانه آنها را به ترتیب با. این یک اسکن از یک نه برای فروش نسخه پیش برای کتاب داوران.” در واقع شما می توانید پوشش Sag Harbor در آرشیو که شامل یک توجه داشته باشید از وایتهد به آن اثر است.

شناخته شده دیگر نویسندگان تکرار وایتهد نقطه—آیا به عنوان نویسنده صنفی که اعلام کرد که این Archive “هیچ حقوق آنچه به این کتاب ها بسیار کمتر به آنها را یکسره و بدون اجازه از ناشر یا نویسنده.”

داستان آنلاین, حداقل دارای یک ارتباط با ناشران. با توجه به وب سایت خود را ویژه حقوق است که آن را بدست می آوریم “نه گسترش به سایر سازمان ها. شما لازم نیست که این حق را برای ایجاد فیلم های خود را از این کتاب استفاده می کنیم مگر اینکه شما در مذاکره خود مجوز با حقوق دارندگان آن کتاب است.” اینترنت بایگانی, از سوی دیگر, نمی کند, مذاکره با ناشران در همه.

دیجیتال-اطلاعات متمرکز “آزاد” مانند Kahle شده اند در تقابل با هنرمندان و ناشران برای چند دهه. در اواخر 1990s Napster tantalized ما با چشم انداز جهانی دیجیتال کتابخانه موسیقی را در نوک انگشتان ما—بدون اجازه به دنبال و یا اعطا شده است. سپس این سرویس توقیف پس از از دست دادن یک چالش قانونی به راه خود را از عامل. به تازگی شده است وجود دارد دادخواهی در دادگاه های فدرال لمس کردن در یک موضوع مطرح شده توسط Archive اقدامات: آیا صاحب یک کپی دیجیتال از یک کار خلاق می تواند فروش آن بدون اجازه راه را به فروش می رساند یک کتاب استفاده می شود و یا سوابق. در یک پیروزی برای صاحبان کپی رایت یک دادگاه تجدید نظر فدرال حکومت در سال 2018 است که انتقال فایل از طریق اینترنت بود كه به کپی کردن آن به جای حمل و نقل آن و در نتیجه نقض کپی رایت.

استدلال در اینجا هر دو قانونی و موجب ناراحتی ایجاد توازن میان منافع کسانی که در تولید آثار خلاق در برابر منافع عمومی که ممکن است بهره مندی از دسترسی بیشتر به کسانی که با این نسخهها کار. تحمیل بیش از حد بسیاری از کپی رایت-بر اساس محدودیت و شما سرکوب فرهنگی و سیاسی گفتگو. تحمیل بیش از حد چند و شما مانع ایجاد کند که بر اساس آن گفتگو است.

در سال های اخیر شرکت های بزرگ را با موفقیت لابی کنگره بسیار گسترش از نظر کپی رایت به انتهای جلوگیری از آیکون مانند میکی موس و یا بتمن برای همیشه از لغزش به حوزه عمومی است. (سال 2024, وقتی که میکی تنظیم شده است به ترک دیزنی را کنترل می خواند با این وجود.) که زمینه اغلب به نظر می رسید به دیجیتال آزاد بالاتر اخلاقی و زمین; آنها دلگرم کننده جدید تلاش خلاق به عنوان ورزیدن حفاظت از دارایی.

سپس جزر و مد شروع به نوبه خود. به عنوان فن آوری upstarts به رشد عظیم کلمه دیجیتال آمد و به نمایندگی از مجموعه های مختلف از شرکت های حفاظت از دارایی های خود را. یوتیوب به دنبال آغاز شده کمتر مانند یک مخزن برای تازه و خلاق کار می کند و بیشتر شبیه به دیگر سیستم های تلویزیون کابلی.

اینترنت بایگانی مستقر در سان فرانسیسکو است اما قطعا هیچ کرگدن. به جای آن یک بازگشتی به آغاز هزاره, هنگامی که آن را هنوز هم آسان به این باور است که ابزار دیجیتال می تواند جهان را به مکانی بهتر است. فکر می کنم معجزه است که بایگانی Wayback Machine که فروشگاه ها نسخه هایی از صفحات وب به طوری که ما هنوز هم می تواند مشاهده و کار است که ناپدید شده است, یا به دلیل این سایت ها از بین رفته و یا اینکه کسی ساخته شده است مخفی شود.

بایگانی زمین از شروع به اختراع دوباره کتابخانه برای عصر دیجیتال است. کتاب های فیزیکی از جمله نه برای فروش پیشرفته نسخه از عناوین مانند Sag Harbor—رسیدن به عنوان کمک های مالی و سپس اسکن شده و در دسترس ساخته شده برای “پرداخت” در یک زمان. آنها یک تاریخ به دلیل بیش از حد است. این است که “کنترل دیجیتال وام” از نظر قانونی اعتراض چارچوب مبتنی بر این ایده است که داشتن یک کتاب مستلزم حق وام آن را.

کنترل دیجیتال وام طول می کشد استفاده از برخی از این کیفیت جادویی از کتابهای دیجیتالی (پتانسیل خود را برای نزدیکی-تحویل فوری از طریق اینترنت برای مثال) در حالی که فحش کردن دیگران (سهولت که با آن می توان آنها را کپی و به اشتراک گذاشته یکسره). تا زمانی که این بیماری همه گیر وارد شده است. داشتن خود را اعلام اضطراری, کتابخانه, بایگانی کاهش محدودیت ها در چند نسخه از یک کتاب می تواند چک کردن در یک بار و یا برای چه مدت. هر قرض حجم است که در حال حاضر با توجه ژوئن 30 یا زمانی که ملی اضطراری به پایان رسیده است, هر کدام که می آید بعد.

تفکر روشن بود: سنتی کتابخانه ها را تعطیل و اضطراری نیست صبر کنید برای کپی رایت ترخیص کالا از گمرک. در اعلام تغییر Kahle نمی تواند پنهان کردن غرور خود را در این زمینه سازمان خود را گذاشته بود—استراتژیک کتاب ذخیره است که او آزاد است. “این بود که رویای ما برای اصلی اینترنت در آینده به زندگی,” او نوشت: “این کتابخانه در همه را در نوک انگشتان.”

در یک پست پیگیری در مارس 7, Kahle شد اندازه گیری بیشتر در مورد کتابخانه جدید قوانین تقریبا شرمندگی. “ما نقل مکان کرد و در عين زمان اینترنت و سرعت و تردستی راه حل ما را شگفت زده کرد و برخی از دیگران گرفتار کردن گارد,” او نوشت و گفت که بایگانی خواهد اضافه کردن کارکنان برای کمک به نویسندگان حذف کتاب های خود را از اورژانس کتابخانه به عنوان وایتهد انجام داده است. البته اینکه نویسندگان باید برای انتخاب کردن یا انتخاب کردن یک موضوع مرکزی و یکی است که می تواند هموار بیش تر با کارکنان است. اگر به بایگانی نمی توانید به طور پیش فرض درمان آن اسکن از کتاب خود را به عنوان خود را کپی به وام آن مجموعه خواهد رسید تقریبا به هیچ چیز—یک مجموعه ای از آثار نویسندگان که به عمد انتخاب برای توزیع کار خود را بدون پرداخت غرامت از یک فداکارانه تمایل به آموزش جهان در طول یک بحران است.

این واقعیت است که بسیاری از نویسندگان برجسته را شدت انتقاد کرد در برابر این ایده صحبت می کند به مخاطره بار زندگی می کنیم. همه گیر نه تنها تهدید, اقتصاد, اما همچنین نشان می دهد خطرات ناشی از فرفره اقتصاد ترویج دره سیلیکون و دیگران. مدل کسب و کار بسیاری از شرکت های فن آوری—این که آیا آن را آمازون, Facebook, Instacart یا بارگذاری—کنترل دیجیتال با استفاده از تعیین کار و تقاضا یک برش از هر معامله. ما دیده ایم آنچه که در عمل به معنی: اگر کار خود را برای سوار-به اشتراک گذاری خدمات ناگهان خشک شما لزوما باید زمان آسان واجد شرایط برای مزایای بیکاری.

بایگانی ناگهانی تصمیم به تغییر قوانین برای دانلود کتاب به نویسندگان نگرانی در مورد این روند گفت: سوزان Nossel رئیس اجرایی از قلم امریکا است. “نویسندگان شده است برخورد با این بحران در تمام انواع از راه هایی—بسیاری از آنها در اجرای اقتصاد بدست آوردن پول از آموزش درگیری های, درگیری های زبان دیگر انواع مشاغل در بخش های که بسیار سخت ضربه Covid,” او اضافه شده است. “کتاب تعویق افتاده است وجود دارد هیچ کتاب, رویدادها, کتاب فروشی بسته در سراسر کشور است. در وسط که برای اینترنت بایگانی به همراه می آیند و می گویند: “هی ما همه از این در دسترس به صورت رایگان به عنوان یک مکان خوب فقط کاملا مشرف چگونه از آن است که این آثار به دست می آمد در وهله اول است.”

یکی می تواند ببخشد Kahle و بایگانی برای احساس whipsawed توسط تیز condemnations. اولین واکنش ها در رسانه ها شد پر از ستایش و قدردانی است. زمانی که گزارش این خبر برای نیویورکرجیل Lepore این استاد دانشگاه هاروارد و نویسنده تحسین با نزدیک شدن به مسائل از منظر کسی که تشنه دانش: “اضطراری ملی کتابخانه هدیه به خوانندگان در همه جا.” او را تشویق کسانی که قادر به خرید کتاب نیستند ، بلکه تمرکز بر لذت از بررسی دقیق مجازی پشته و پیدا کردن صدها کتاب در گفتن گوزن; به طور گسترده تر قطعه خود را توصیف و دسترسی به کتاب به عنوان حیاتی برای حفظ انسانیت ما در طول این بحران است.

که دسترسی گسترش یافته و حتی ممکن است کمک به ناشران در دراز مدت Lepore پیشنهاد شده است. در طول جنگ جهانی دوم او با اشاره ناشران ساخته رادیکال تصمیم به فروش کتاب به ارتش برای شش سنت در هر فرم از ارزان به جای کتابهای گران قیمت و حجم تهدید خود را در مدل کسب و کار. این حرکت تبدیل به درخشان برای فرهنگ و چاپ و نشر است که در آن رشد خواندن مخاطبان خواهد بود که در ابتدا به صرف کتاب زمانی که صلح وارد شدند.

آن را نمی ممکن است بازی که راه امروز ، هفتاد و پنج سال پیش ناشران بودند در واقع سرمایه گذاری در کسب و کار خود را گسترش یک تو رفتگی در دیوار فعالیت را به مخاطبان گسترده ای با تولید بیشتر کتاب است. در حال حاضر آنها در حال رقابت در برابر یک توزیع های مختلف سیستم است که تثبیت شده در جامعه ما و تنها قوی تر شدن. به عنوان نویسندگان در حال اشاره کردن با صدای بلند جدید که سیستم توزیع بسیار بد سابقه و وقتی که می آید برای جبران خسارت افرادی که نگه داشتن آن رفتن.


بزرگ تر سیمی داستان
  • ظهور یک هندو vigilante در سن واتساپ و مودی
  • کشف جنگ سرد را شجاعانه ترین کمپین دروغ
  • چگونه برای پوشش دادن آهنگ خود را هر زمان که شما بروید آنلاین
  • ساخت شهرستانها برای دوچرخه و اتوبوس و پا—نه ماشین
  • در سین کیانگ گردشگری کارائی آخرین آثار اویغور فرهنگ
  • 👁 چرا نمی توانید AI درک علت و اثر ؟ به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • ✨ خود را بهینه سازی صفحه اصلی زندگی ما با دنده تیم بهترین میدارد از ربات خلاء به قیمت مناسب تشک هوشمند بلندگو

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>