در حال حاضر شما لازم نیست به دانستن هر گونه برنامه نویسی برای راه اندازی یک شرکت است. ما شده ایم نزدیک شدن به این لحظه برای سال.

دنی بل بود یک copywriter که hankered برای خود بازاریابی هنگام راه اندازی. مانند بسیاری از بنیانگذاران امروز هر چند او در مواجه با موانع. او نمی تواند از کد.

به طور معمول یک کارآفرین در این وضعیت نیاز به صرف پول و شاید حتی افزایش آن به استخدام توسعه دهندگان. اما بل چیزی متفاوت است: او پیچ و مهره ای با هم نرم افزار از انواع خدمات آنلاین.

بل با استفاده از یک نقطه و با کلیک بر روی ابزار به نام Webflow به او ساخت سایت و مشتری-مدیریت ابزار اجازه دهید به سفارش مشتریان خدمات. Airtable آنلاین گسترده او اجازه ذخیره جزئیات بیشتر در مورد هر شغل. و او چسب بسیاری از این قطعات با هم هوشمندانه با استفاده از رد کردن یک سرویس است که با استفاده از اگر-آنگاه منطق اجازه دهید به یکی از آنلاین برنامه محرک دیگر. (هر زمان که بل ایجاد یک کار جدید برای یکی از پیمانکاران برای مثال رد کردن به طور خودکار تولید یک Google doc برای آن درخواستهای خود را در شل زمانی که کار انجام شده است.) نوزده ماه بعد او را به شرکت Scribly.io—تا به حال حدود 23 مشتریان و انجام شد $25,000 یک ماه در محدوده زمانی معین کسب و کار.

در اصل بل ساخته شده است راه اندازی بدون نوشتن یک خط کد. او این همه خودش کمک مشاوره از مردمی ساختمان همان پاره پاره و سیستم های. مطمئن شوید که آن را به یک بیت از یک ماشین روب گلدبرگ. “آنها یک چهل تکه” بل می پذیرد. اما به طور کلی آن را “به اندازه کافی خوب و معمولا به اندازه کافی خوب است که کاملا خوب است.” در دراز مدت او ممکن است به اندازه کافی بزرگ برای استخدام یک رمز گذار برای ایجاد یک سفارشی سیستم. اما در حال حاضر کار می کند.

ببین این روند شناخته شده به عنوان “کد” (یا “کم code”). در چند سال گذشته شده است وجود دارد یک گل از ابزار مانند کسانی که بل استفاده می شود همه با هدف nonprogramming توده ها.

آن را منظمی معکوس فرهنگی منطق در اطراف برنامه نویسی و منحصر به فرد خود را ارزش. یک دهه پیش فریاد حمایت طلبی “یادگیری به کد” پدید آمده است. کلید tech-سوخت کارآفرینی—و وعده خود را از استقلال و ممکن است ثروت—در یادگیری به زنجیر جاوا اسکریپت و پایتون. اردوهای نمایاندن.

آجیل که طرفداران هیچ کد. “برنامه نویسی با” خنده امانوئل Straschnov مؤسسین حباب خدمات ارائه می دهد که مجموعه ای از ابزار برای nontechies برای ساخت برنامه های. “منظور من کد. اما آن را خسته کننده است. من احساس مانند آن را معقول و منطقی به انتظار شما می دانید که اکثریت قریب به اتفاق جمعیت باید مراقب باشید که با کاما از هم.” در واقع یک اندازه گیری از پیشرفت اجتماعی است که چگونه به خوبی ما به طور خودکار مجموعه مهارت برای normies او استدلال می کند. ما شد صالح عکاسان با حد عالی رساندن مهارت های ما در دست توسعه فیلم اما با استفاده از اپل با فیلتر.

ظهور بدون کد است که در یک معنا ur-الگوی نرم افزار. ما شده ایم دست خوش پیشامد میشه این راه را برای سال. وب سایت در ابتدا بودند با تلاش بی وقفه دست رمزی, تا, وبلاگ نویسی, سیستم مدیریت محتوا خودکار آن—و وبلاگ نویسی منفجر شد. قرار دادن ویدیو آنلاین بود gnarly امر تا زمانی که یوتیوب رندر آن اصطکاک و vlogging منفجر شد. به هیچ عنوان-کد پیشرفت “مقدار از محصولات است که فقط رفتن به موشک وار رفتن” استدلال می کند مقابله با واشنگتن و آتلانتا کارآفرین است که با استفاده از حباب ابزار برای کمک به ایجاد اولین نسخه از Qoins یک برنامه است که کمک می کند تا مردم پرداخت بدهی به صورت خودکار گرد کردن در خرید و ارسال پول به طلبکاران. چهار سال بعد Qoins کمک کرده است تا کاربران با پرداخت 11 میلیون دلار در بدهی.

همانطور که با تمام سرشاری را دریافت خواهیم سیل احمقانه راه اندازی ایده و تنها چند آنهایی که بزرگ. اما هیچ کد می تواند حتی بزرگتر برای مقابله بیشتر شرکت. برای مثال اریک آستور بنیانگذار وینیل-آلبوم-فشار دادن شرکت کوره به مدت طولانی اجرا کسب و کار خود را در FileMaker Pro (اوایل هیچ-کد ابزار واقعا). به تازگی او شروع به تجهیز خود را پرس با IoT سنسور و سپس با استفاده از کم جدید-کد ابزار نام Claris اتصال به autoreport شرایط خود را. “ما در حال گرفتن اطلاعات است که تنها شرکت های بزرگ استفاده می شود قادر به پرداخت هزینه” آستور به من می گوید. “ما هنوز یک ragtag فروشگاه; ما ندارد و بودجه برای رفتن و استخدام مشاوران.”

یکی می تواند انتقاد بدون کد برای ارائه انعطاف پذیری و نکات دقیق وظریف شما می توانید با نوشتن کد خود را خط به خط. اما حقیقت این است که برای همه المشنگه دره سیلیکون نوآورانه نابغه تعداد زیادی از برنامه ها نمی خیلی بیشتر از خیلی چیزهای ساده. به طور جدی: دره سیلیکون اصلی ترفند فقط تنه زدن همه چیز به یک پایگاه داده و کشیدن آنها را دوباره. من اغراق اما فقط کمی.

موفقیت بدون کد نوپا ممکن است در نتیجه مفید اصلاحی به فرقه درخشان Tech شخص. اگر تقریبا هر کسی می تواند انجام این کار برخی از سحر و جادو می میرد. و برخی از سحر و جادو جدید احتمالا متولد شده است.


کلایو تامپسون (@pomeranian99) یک سیمی کمک ویرایشگر. نوشتن به او را در clive@clivethompson.net.

این مقاله به نظر می رسد در شماره ژوئن. مشترک شدن در حال حاضر.


بزرگ تر سیمی داستان
  • اعترافات مارکوس Hutchins هکر که ذخیره شده اینترنت
  • بی امان راه اندازی برای ردیابی سریع فورد self-driving cars
  • چگونه می توان بهتر از قهوه در خانه
  • این کارگزاران بازار سهام از سحر و جادو: جمع آوری بازی برای نگه می دارد
  • زوم برش آن را برای شما ؟ سعی کنید به کاوش در دنیای مجازی
  • 👁 AI آشکار بالقوه Covid-19 درمان است. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • ✨ خود را بهینه سازی صفحه اصلی زندگی ما با دنده تیم بهترین میدارد از ربات خلاء به قیمت مناسب تشک هوشمند بلندگو

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی