قدرت رفتن کوچک: اکسید مس subnanoparticle کاتالیزور اثبات برترین

دانشمندان در موسسه تکنولوژی توکیو نشان داده است که ذرات اکسید مس بر روی sub-نانو در حال قدرتمند تر کاتالیزور از کسانی که در مقياس نانو. این subnanoparticles همچنین می توانید کاتالیز واکنش های اکسیداسیون آروماتیک هیدروکربن ها به مراتب موثر تر از کاتالیزور در حال حاضر مورد استفاده در صنعت. این مطالعه راه را برای بهتر و کارآمد تر استفاده از آروماتيک که مواد مهم برای پژوهش و صنعت.

انتخابی اکسیداسیون هیدروکربن ها مهم است که در بسیاری از واکنش های شیمیایی و فرآیندهای صنعتی و به این ترتیب دانشمندان بوده است در lookout برای کارآمد تر راه برای انجام این اکسیداسیون. اکسید مس (CunOx) نانوذرات یافت شده است مفید باشد به عنوان یک کاتالیزور برای پردازش آروماتيک اما این تلاش حتی بیشتر موثر ترکیبات ادامه داده است.

در سالهای اخیر دانشمندان کاربردی اصیل مبتنی بر فلز کاتالیزور متشکل از ذرات در زیر سطح نانو. در این سطح ذرات اندازه گیری کمتر از یک نانومتر و هنگامی که قرار داده شده بر روی بسترهای مناسب آنها می تواند ارائه دهد و حتی بالاتر از سطح مناطق از نانوذرات کاتالیزور برای ترویج شد.

در این روند یک تیم از دانشمندان از جمله پروفسور Kimihisa Yamamoto و دکتر ماکوتو تانابه از موسسه تکنولوژی توکیو (توکیو Tech) بررسی واکنش های شیمیایی را کاتالیز توسط CunOx subnanoparticles (SNPs) به ارزیابی عملکرد خود را در اکسیداسیون هیدروکربن آروماتیک. CunOx نشانگرهای خاص از سه اندازه (با 12, 28 و 60 مس اتم) تولید شد در درخت مانند چارچوب به نام dendrimers. پشتیبانی در یک زیرکونیا بستر آنها اعمال شد هوازی اکسیداسیون یک ترکیب آلی با عطری حلقه بنزن.

X-ray طیف سنجی فوتوالکترون (XPS) و طیف سنجی مادون قرمز (IR) استفاده شد و برای تجزیه و تحلیل سنتز SNPs’ سازه و نتایج حمایت تراکم قابلیت theory (DFT) محاسبات.

XPS تجزیه و تحلیل و محاسبات DFT نشان داد افزایش ionicity از مس و اکسیژن (Cu-O) اوراق قرضه به عنوان SNP اندازه کاهش یافته است. این پیوند قطبش بود و بزرگتر از آن است که دیده می شود به صورت فله Cu-O اوراق قرضه و بیشتر قطبش علت افزایش فعالیت کاتالیزوری از CunOx SNPs.

تانابه و اعضای تیم مشاهده شده است که CunOx نشانگرهای سرعت اکسیداسیون CH3 گروه های متصل به معطر حلقه در نتیجه منجر به تشکیل محصولات. زمانی که CunOx SNP کاتالیست مورد استفاده قرار گرفت نه هیچ محصولات تشکیل شد. کاتالیزور با کوچکترین CunOx SNPs, Cu12Ox حال بهترین عملکرد کاتالیزوری و ثابت می شود که طولانی ترین مدت.

به عنوان تانابه توضیح میدهد: “افزایش ionicity از Cu-O اوراق قرضه با کاهش اندازه CunOx SNPs را قادر می سازد تا خود را بهتر فعالیت کاتالیزوری برای هیدروکربن آروماتیک oxidations.”

تحقیقات خود را با پشتیبانی از مشاجره وجود دارد که پتانسیل زیادی برای استفاده از اکسید مس SNPs به عنوان کاتالیزور در کاربردهای صنعتی است. “کاتالیزوری عملکرد و مکانیزم این اندازه کنترل شده سنتز CunOx SNPs خواهد بود بهتر از آن از فلز نجیب کاتالیزور که اغلب مورد استفاده در صنعت در حال حاضر” Yamamoto بگو اشاره در چه CunOx SNPs می تواند در آینده است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط موسسه تکنولوژی توکیو. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر