یک هنرمند تصویرسازی از سن سنگ شکارچی ماهیگیری.

لو-عکس/Alamy عکس سهام

شما سالم باشد اگر شما خوردند به عنوان اجداد خود را انجام داد. حداقل این است که به قول برخی از مدرن fads مانند “غارنشین” و یا رژیم غذایی سرخپوشان—مشخصه اجتناب از مواد غذایی فرآوری شده و غلات و تنها خوردن چیزهایی مثل گوشت و ماهی و دانه ها. اما یک مطالعه جدید نشان می دهد غذا برخی از انسان های اولیه در نروژ خوردند ممکن است نه تنها شده است ناسالم است اما کاملا سمی است. در برخی موارد این افراد ممکن است مصرف بیش از 20 برابر سطح فلزات خطرناک توصیه می شود برای انسان امروز.

“این مطالعه را افزایش می دهد ایده های جالب” می گوید: Katheryn Twiss, یک باستان شناس در دانشگاه استونی بروک بود که درگیر در کار است. اما او اشاره می کند این یافته ها محدود به تعداد کمی از حیوانات باقی مانده است فقط از چند سایت و در نتیجه ممکن است به طور کامل نشان دهنده رژیم غذایی از نروژی ها از هزاران سال پیش.

آلاینده ها شده اند با ورود به زنجیره غذایی ما برای هزاران سال. در سال 2015 برای مثال محققان گزارش داد که cod گرفتار کردن آمریکای شمالی ساحل در حدود 6500 سال پیش توسط حجر hunter-gatherers حاوی سطح بالایی از جیوه. این فلز به طور طبیعی در پوسته زمین است و تصور می شود که ذرات آزاد شده به اقیانوس ها در بیشتر غلظت پس از افزایش سطح دریا تحت پوشش زمین بیشتر است. هنگامی که در آب ماهی جذب جیوه از طریق آبشش های خود را و مواد غذایی خود را.

برای پیدا کردن که آیا این مشکل گسترده تر باستان شناس هانس پیتر Blankholm از قطب شمال دانشگاه نروژ و همکاران متمرکز در عصر حجر زندگی انسان در سواحل نروژی قطب شمال در منطقه شناخته شده به عنوان Varanger.

محققان انتخاب هشت سایت های باستان شناسی از منطقه پوشا 6300 به 3800 سال پیش. آنها او را مطالعه هر انسان باقی می ماند; در عوض, آنها مورد تجزیه و تحلیل استخوان از ده ها تن از Atlantic cod و چنگ مهر و موم موجود در باستان زباله چاله. اکثر علائم قطع در مهر استخوان نشان می دهد حیوانات بودند butchered برای گوشت آنها به جای به سادگی پوست. هر دو گونه در میان مواد تشکیل دهنده اصلی در رژیم غذایی افرادی که در اینجا زندگی می کردند, با توجه به قبلی مطالعات باستان شناسی. این شکارچی نیز شناخته شده اند که خورده ماهی, نهنگ دلفین گوزن شمالی و بیش از حد.

استخوان cod در این سایت شامل بیش از 20 بار حداکثر سطح کادميوم و تا چهار بار در بالاترین سطح سرب که سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا در نظر امن در گوشت این گزارش تیم در کواترنر بین المللی. کادمیوم می تواند کلیه, کبد و بیماری ریوی در حالی که سرب می تواند موجب اختلال در عملکرد مغز و سیستم عصبی.

مهر و موم استخوان ها در سایت موجود تا 15 برابر میزان توصیه شده کادميوم و تا چهار برابر میزان توصیه شده منجر شود. سطح جیوه—که می تواند باعث آسیب به مغز و کلیه و سیستم ایمنی بدن در انسان—نیز در هر دو حیوانات.

به عنوان با ماهی در اوایل مطالعه محققان معتقدند افزایش سطح دریا مسئول آلودگی در زنجیره غذایی.

Blankholm تماس با این فلزات سنگین در غذاهای دریایی “ناسالم اگر نا امن است.” اما او می گوید که مشخص نیست چقدر رژیم غذایی این مردم ماقبل تاریخ را آزار آنها. متعادل کننده مهر و cod با میوه یا گوشت گوزن و خرگوش می تواند blunted اثر فلزات سنگین است. این Varanger مردم نیز ممکن است به اندازه کافی طولانی زندگی به احساس اثرات انباشته شدن آلاینده ها.

دانشمندان ممکن است به زودی قادر به درخشش نور در برخی از این برجسته سوالات: آنها در حال حاضر به دست آورد به جای مانده از هشت فرد عصر حجر انسان از Varanger منطقه است و می تواند کشف پتانسیل اثرات فلزات سنگین بر سلامت و طول عمر. محققان همچنین امیدواریم که به تجزیه و تحلیل اضافی حیوانات باقی مانده است.

همه این ممکن است کمک به نشانی چه Twiss می بیند به عنوان یک کلید ضعف کار تا کنون: محققان با استفاده از تنها 40 استخوان به نتیجه گیری در مورد آلودگی هوا در سراسر سایت های مختلف و برخی از 2500 سال.

حتی اگر cod و مهر و موم شد آلوده به فلزات سنگین Twiss می گوید: از جمله گوشت قطعا نیز منبع خوبی از پروتئین و دیگر مواد مغذی کلیدی. بنابراین شاید این رژیم غذایی سرخپوشان نبود همه بعد از همه بد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im