من شده فکر کردن زیادی در مورد انعطاف پذیری به تازگی.

Coronavirus گسترده است جهان با آن حمل با زنجیره تامین اختلالات و ترس است. من iFixit خرید تیم شده است به دام افتاده در تایوان پس از ماه ژانویه در حال انتظار برای همه روشن به بازگشت به کار در چینی ما زنجیره تامین است. S&P 500 فقط دچار آن سریعترین اصلاح پس از رکود بزرگ.

بخشی از سحر و جادو از سرمایه داری است که توانایی خود را به مسیر در اطراف مشکلات به سرعت. اما چه اتفاقی می افتد هنگامی که چوب پرتاب شده به پره های بازرگانی و ما به طور کامل قطع از عرضه جهانی زنجیر? اگر چه جهانی همه گیر باعث شده کشورهای دیگر به دنبال چین منجر شود و شاتر کارخانه های کوتاه-اتصال مواد منابع? خواهد همه ما مجبور به منبع محلی ؟ که ممکن است کار را برای مواد غذایی و کالاهای اساسی و محصولات ساده است. آنچه در مورد الکترونیک?

جامعه ما کاملا وابسته به تکنولوژی است. و عرضه زنجیره ای برای ایجاد گوشی های هوشمند مدرن است unimaginably پیچیده است. شرکت طول می کشد از هم جدا همه آخرین اسباب بازی برای پیدا کردن آنچه در داخل است و ما به طور منظم به کشف قطعات از ده ها تن از کشورها است. آیفون A12 پردازنده, برای مثال, طراحی شده توسط اپل تیم در کالیفرنیا و اسرائیل با استفاده از فن آوری توسعه یافته توسط بریتانیا بر اساس, اما ژاپنی متعلق به شرکت و ساخته شده در تایوان با استفاده از تجهیزات از هلند.

پیچیده تر محصول بیشتر مستعد آن است که به اختلال. زمانی که برگ برنده دولت قطع Huawei خارج از آمریکا سیلیکون سال گذشته آن فرستاده می شود فروش به سقوط در حالی که آنها توسعه منابع جایگزین. 2011 زلزله ژاپن تعطیل بحرانی حافظه کارخانجات برای ماه ارسال تکان طریق زنجیره عرضه جهانی. تولید کنندگان عاقلانه پاسخ با گسترش زنجیره تامین خود را برای کاهش خطر در هر منطقه است.

به عنوان مصرف کنندگان ما نیز باید مصون سازی ما شرط است.

بنابراین پیوستن به من در فکر ورزش. اگر چه سلامت به معنای محدودیت ما برای جلوگیری از ساخت ابزارهای جدید در حالی که نیست ؟ چه اتفاقی می افتد اگر دفعه بعد که شما رفتن به خرید یک گوشی هوشمند جدید, بهترین خرید موجود نمی باشد ؟

خوب شما فقط می خواهم نگه داشتن گوشی شما رو. این چیزی است که ما را در دوران رکود بزرگ—جدید فروش خودرو, سقوط, برای مثال, و مردم برای آن ساخته شده توسط حفظ و نگهداری وسایل نقلیه خود را. این روند ادامه داشت در طول جنگ به عنوان کارخانه منتقل خروجی های خود را به تجهیزات نظامی.

و ما در حال حاضر گسترش طول عمر گوشی های ما. آمریکایی ها در حال حاضر نگه دارید و بر روی آنها به طور متوسط سه سال تقریبا دو برابر زمانی که ما پنج سال پیش. اما کسانی که گوشی نیاز به تعمیر و نگهداری. هر گوشی نیاز به یک باتری جدید هر چند سال و حوادث اتفاق می افتد.

بنابراین در یک بیماری همه گیر رانده مستند چگونه خواهد ما محصولات با تکنولوژی بالا در حال اجرا ؟ تعمیر مغازه ها خواهد بود! ما می خواهم به شدت لاغر در مستقل تکنسین های با گسترده ترین دانش و مهارت به جای زنجیره ای بزرگ تکنسین با محدود قابلیت های تشخیصی.

بازار دست دوم و refurbished محصولات را گسترش دهد. ما در حال حاضر شاهد رشد سریع در استفاده از محصول بازار از Poshmark برای مد به Backmarket برای گوشی های هوشمند است. ThredUp پروژه های که لباس دست دوم در بازار پیشی بگیرد مد سریع در چند سال آینده. حتی Nordstrom آغاز شده است فروش لباس استفاده می شود. در یک اقتصاد که در آن محصولات جدید و کمیاب محصولات استفاده می شود را در خود جای. Refurbishers مانند گنجینه (که قدرت Nordstrom) و Hobi (یکی از Backmarket را refurbishers) می تواند با ارائه زنجیره تامین با تعمیر و نوسازی محصولات در داخل کشور در مقیاس.

افزایش در تعمیر—هر دو مصرف کنندگان و refurbishers—منجر به تامین قطعات نمایند. ما آنها را دیدم دو سال پیش وقتی که همه متوجه شدم در زمانی که آنها نیاز به یک آی فون جدید باتری چون اپل بود سکوت کند کردن اپل با باتری. و ما شاهد آن در حال حاضر با iFixit کسب و کار—ما هنوز قادر به واردات قطعات از چین, اما تولید کنندگان ما شده اند قادر به انجام تمام سفارشات ما. اما عرضه زنجیره ای برای یک باتری بسیار ساده تر از آن است که برای کل گوشی. و شما همیشه می توانید تکه تکه قسمت از گوشی های دیگر راه کوبا مکانیک نگه داشته خودروها از 1950s در حال اجرا هموار.

اجتناب از زنجیره تامین در دسترس نباشد

وجود دارد راه های دیگر برای نگه داشتن دستگاه های زنده نسبت به سادگی تعویض قطعات. در حال حاضر اگر شما به یک فروشگاه اپل با آب آسیب دیده و گوشی آنها تعویض آن را برای یکی از جدید. اما تعمیر و صنعت را توسعه داده است به طور فزاینده ای پیچیده برای رفع این مشکلات در واقع انجام تعمیرات به خورده تخته مدار خود را دارند.

چند سال پیش من تا به حال فرصت برای آموزش تحت استاد آی فون تکنسین Jessa جونز چرخد و او میکروب شناسی تخصص به microsoldering. با بزرگنمایی و یک دست ثابت او به من کمک کرد زنده کردن گوشی که به من داده بود تا برای مرده. این مشکل ؟ یک خازن و یک دهم اندازه یک دانه برنج است. ما برداشت جایگزینی از یک اهدا کننده هیئت مدیره بود و گوشی من بالا و در حال اجرا مانند روز آن جدید بود. من با استفاده از یک تکنیک مشابه به تعمیر سوئیچ بر روی Honda Civic—بدون قطعات مورد نیاز!

ما ممکن است نیاز به یک ارتش از تکنسین های مانند Jessa مستقر در سراسر اقتصاد به نگه داشتن ما زیرساخت های تیک تاک. اما Jessa و هر تکنسین در لبه برش از هیئت مدیره سطح تعمیر و امروز در معرض خطر ثابت گرفتن تعطیل توسط تولید کنندگان برای نقض قوانین حق تکثیر.

معلوم می شود که همه این تکنسین نیاز به منظور رفع برش لبه سخت افزار یک شماتیک از مدار هیئت مدیره مانند یک نقشه راه آنها به شما نشان می دهد که در آن برق جریان. بیست سال پیش, تخته مدار بود و برچسب روی آنها است که به ارائه یک راه برای تکنسین های به دنبال. اما مدرن تابلوهای آنقدر کوچک شما نمی توانید متناسب برچسب بر روی آنها به طوری تکنسین تکیه PDF شماتیک. هیچ تولید کننده باعث می شود کسانی که شماتیک در دسترس به طور مستقیم و برخی به طور فعال به دنبال اقدامات قانونی علیه ناشران.

اکثر مغازه های مستقل در حال ارائه به هیئت مدیره و سطح خدمات را به مشتریان خود. هر محصول آنها تعمیر این راه نیاز به تقریبا هیچ زنجیره تامین دسترسی—فقط کار و گاه به گاه نجات بخشی. و به طور غیر قانونی منابع شماتیک.

فقط به عنوان ما تجزیه و تحلیل زنجیره تامین خطرات ما نیز باید تجزیه و تحلیل خطرات مرتبط با جریان اطلاعات. من شروع iFixit چرا که اپل به طور فعال ارسال اعلامیه حذف به هر کسی که خود را به اشتراک گذاری اطلاعات خدمات آنلاین. ما crowdsourced جایگزینی دفترچه های راهنمای سرویس برای بیش از 20 ، 000 محصولات. اما iFixit جامعه ندارد, ویژگی های توانایی برای ایجاد دقیق شماتیک که شخص نیاز دارد.

یک پیشنهاد

یک راه حل پیشنهادی این است که یک راست به تعمیر قانون که نیاز به تولید کنندگان برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات و قطعه مورد نیاز تعمیر کاران. از جمله اقدامات پیشنهاد شده است در بیش از 20 ایالت و تایید شده توسط چندین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری. کشاورزان به خصوص مشتاق به کاهش وابستگی به تولید کننده و بیشتر به ارمغان بیاورد تعمیرات بازگشت در محل.

منتقدان می گویند که پیشنهاد قوانین نیاز شرکت ها برای به اشتراک گذاشتن شماتیک رفتن بیش از حد با درخواست شرکت ها برای به اشتراک گذاشتن مالکیت معنوی. اما این نقشه ها نیست secret sauce از تلفن. قفل کردن اطلاعات باعث می شود ما کمتر ارتجاعی وابسته به شکننده منبع واحد برای نگهداری گزینه های. جالب اینجاست که چین سهل انگاری رویکرد به IP اجرای موقعیت آنها بهتر است برای بهبود یافتن از یک زنجیره تامین سقوط از غرب که در آن اپل takedowns درمان به طور جدی توسط ناشران مانند iFixit و یوتیوب.

گم شده schematics فقط یکی از راه های ما مبتنی بر فن آوری اقتصاد شکننده تر از جامعه ما بود که در دهه 1930 ، موسسه محلی خود تکیه شده است افزایش زنگ هشدار برای مدتی با این استدلال که ما نیاز به بانک های محلی مبتنی بر جامعه برنامه های بازیافت که حفظ منابع نزدیک به خانه و بیشتر کوچک و کسب و کارهای محلی که نسبتا عایق از جهانی بی ثباتی مالی است.

Netflix تیم مهندسی توسعه یک ابزار نرم افزاری به نام هرج و مرج میمون است که به طور تصادفی خاموش کردن بخش های مهم از زیرساخت های فن آوری خود را. کسانی که مطمئن شوید که Netflix.com آنلاین باقی می ماند هنگامی که این اتفاق می افتد به نام سایت قابلیت اطمینان مهندسین و آنها را پیدا کردم که بهترین راه برای زنده ماندن و شکست فاجعه بار برای تمرین به طور منظم.

ما نیاز به قابلیت اطمینان جامعه مهندسین به تجزیه و تحلیل انتقادی مکان هایی است که اقتصاد ما می تواند سقوط از هم جدا و اجرای سیاست هایی که ما را بیشتر انعطاف پذیر. قانونی کار ما بهترین خدمات تکنسین می تواند یک راه بسیار خوبی برای شروع است.


سیمی نظر انتشار مقالات خارج از همکاران به نمایندگی از طیف گسترده ای از دیدگاه های. ادامه مطلب نظرات در اینجا. ارسال یک op-ed در opinion@wired.com.


بزرگ تر سیمی داستان
  • دره سیلیکون خراب کار فرهنگ
  • رفتن فاصله (و فراتر از آن) برای گرفتن ماراتن متقلب
  • ناسا حماسه قمار به خاک مریخ به زمین
  • هواپیما contrails شگفت انگیز اثر گرمایش جهانی
  • شما می توانید نقطه اصطلاحات در این عکس ها?
  • 👁 یک شکست قهرمان شطرنج باعث صلح با AI. به علاوه آخرین اخبار AI
  • ✨ خود را بهینه سازی صفحه اصلی زندگی ما با دنده تیم بهترین میدارد از ربات خلاء به قیمت مناسب تشک هوشمند بلندگو

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im