یک دکتر. در ژانویه 22, بلژیک, روزنامه, Het Laatste Nieuws منتشر مصاحبه با کریس ون Kerckhoven, یک پزشک عمومی از پوت نزدیکی واقع شدهاست. “5G تهدید کننده زندگی است و هیچ کس نمی داند آن را” خواندن تیتر. یکی از نظر علمی بی اساس ادعا می کنند در این مقاله منتشر شده در یک منطقه ای نسخه از مقاله چاپ چاپ و پس از حذف از وب سایت خود را برانگیخته تئوری توطئه طوفان است که پس از پاره طریق اینترنت و شکسته را به دنیای واقعی و در نتیجه آتش سوزی و تهدید. ون Kerckhoven نیست فقط ادعا می کنند که 5G بود خطرناک است: او همچنین گفت: ممکن است مربوط به کوروناویروس.

در زمان وقوع بود تطبیقی ذره. آن را تا به حال ادعا کرد نه زندگی و آلوده 440 مردم, تقریبا تمام آنها در شهر ووهان. تحت عنوان “پیوند ملاقات coronavirus؟” Het Laatste Nieuws روزنامه نگار با اشاره به این که پس از 2019 تعدادی از 5G همراه برج های ساخته شده در اطراف ووهان. می تواند دو چیز باشد مربوط است ؟ “من انجام داده اند یک واقعیت بررسی” ون Kerckhoven هشدار داد قبل از ستون در. “اما ممکن است یک لینک با وقایع جاری است.” و به این ترتیب فیوز روشن شد.

ون Kerckhoven نظرات به سرعت توسط anti-5G فعالان در هلندی زبان با Facebook pages لینک دادن به و به نقل از مقاله است. در اینجا آنها ادعا اثبات شد از چیزی بسیار تاریک در واقع. در روز تئوری توطئه در حال گسترش به ده ها زبان انگلیسی Facebook pages. اما تئوری توطئه که ون Kerckhoven بود نا مشخص نمی باشد جدید. از آن شده است متلاطم دور بی سر و صدا برای چند دهه در نگرانی های بی اساس در مورد خطوط برق ولتاژ بالا در 1980s به گوشی های تلفن همراه در 1990s. در coronavirus نگرانی های چنین بود بر یک قلاب. “از آنجا که نقل قول های بی اساس بودند ما عقب نشینی مقاله در عرض چند ساعت می گوید:” Het Laatste Nieuws ویرایشگر Dimitri Antonissen. “ما تاسف این واقعیت است که داستان شد آنلاین برای چند ساعت” او می افزاید. “متاسفانه با تئوری های توطئه ظاهر در مکان های مختلف این متوقف نمی شود یک داستان از گسترش است.” و گسترش آن بود.

در یوتیوب مبهم آنلاین talkshow میزبان و vloggers آغاز شده آشکار “حقیقت” در مورد 5G و coronavirus racking تا دهها هزار نفر از نمایش ها. پست در Facebook ساخته شده به طور مشابه ادعاهای عجیب و غریب, دریافت تنها چند هزار نمایش از یک آشنا و استقبال مخاطبان است. برای برخی از زمان به تئوری توطئه خواهد گزاف گویی در سراسر این اتاق اکو. اما چند هفته بعد از آن شروع به شکستن رو با نامزدی الگوریتم های که به اندازه کافی هوشمند به نقطه ویروسی روند اما به اندازه کافی گنگ متوجه حماقت از محتوای آن است.

از کسانی که مبهم آغاز این تئوری توطئه در حال حاضر تحت فشار قرار دادند توسط مشاهیر با صدها نفر از هزاران یا میلیون ها نفر از پیروان رسانه های اجتماعی از جمله قهرمان بوکس امیر خان, خواننده, Anne-Marie, بازیگر, Woody Harrelson, سابق , رقص روی یخ قاضی Jason Gardiner, ستاره پاپ Keri Hilson سابق ساخته شده در چلسی ستاره لوسی Watston و تلویزیون شخصیت آماندا هولدن—دومی از آنها ادعا می کند او “به طور تصادفی” توییتی یک لینک به یک پس-حذف anti-5G دادخواست در Change.org. گفت: طومار که در آن زمان تا به حال بیش از 110,000 امضا به اشتباه ادعا کرد که علائم و نشانه های قرار گرفتن در معرض 5G هستند “بسیار” مانند علائم کروناویروس.

در روزهای اخیر تعدادی از 5G دکل در سراسر انگلستان تعیین شده است بر روی آتش در روشنی آتش سوزی حملات. با توجه به نگهبانحداقل 20 دکل های تلفن همراه تخریب شده است به عنوان یک نتیجه از 5G دروغ در روزهای اخیر. ویدئوها از این حملات از بین رفته ویروسی در رسانه های اجتماعی بیشتر اضافه کردن به ضد 5G شور. در دولت روزانه coronavirus خبری در مارس 5, کابینه دفتر وزیر Michael Gove توصیف 5G تئوری توطئه به عنوان “خطرناک مزخرف” در حالی که ملی پزشکی مدیر بیمه خدمات درمانی پروفسور استفان Powis گفت: آن را “بدترین نوع خبر جعلی.”

ون Kerckhoven را از نظر علمی بی پایه و اساس نظر وجود ندارد در خلاء است. در واقع وجود آنها در لجن از تئوری های توطئه که گذاشته شده میلیون ها بار در رسانه های اجتماعی. Sploshing در مورد این لجن شش اصلی coronavirus تئوری های توطئه: که 5G است به نحوی خطرناک; که 5G بدتر اثرات coronavirus با تضعیف سیستم ایمنی بدن شما; که 5G آشکار باعث coronavirus علائم مانند; که coronavirus مستند در حال استفاده به عنوان پوشش برای نصب شبکه های 5G; که بیل گیتس به حال چیزی برای انجام با آن و در نهایت که این همه روشن فکران کشتار جمعی طرح. هیچ یک از این تئوری های توطئه کرده اند یک گوشه از حقیقت در آنها در حالی که برخی از آنها آشکار و خطرناک است.

تقریبا همه از تئوری توطئه پست لینک 5G به coronavirus را با استفاده از خسته افشا و خنثی استعارههای مورد غیر یونیزان تابش chemtrails و “دولت عمیق” توطئه برای استفاده از واکسن برای کنترل مردم و از راه دور خود را تعطیل میکنند. از زمانی که چنین بی اساس و ادعاهای عجیب و غریب باقی می ماند بیشتر یا کمتر در داخل جوامع که در آنها اعتقاد دارند. اما با کروناویروس به عنوان یک میخ آنها همیشه محدود به ویروسی. “Coronavirus ایجاد محیط ایده آل برای این پیام به گسترش می گوید:” جاش اسمیت محقق ارشد در دموی یک مخزن فکر می کنم. “مانند بسیاری از تئوری های توطئه ایده که 5G است به سرزنش نامشخص, ترسناک وضعیت ما خودمان را پیدا کنید در راحتی است. آن را فراهم می کند یک توضیح و یک قربانی برای درد و رنج ناشی از این بیماری همه گیر; و همچنین—ظالمانه—پیشنهاد راه ما ممکن است آن را متوقف کند: نگاهی به پایین دکل ها و ویروس ها از بین خواهد رفت.” اگر تنها آن بود که ساده است. و متاسفانه یک تئوری های توطئه خود نیست به عنوان ساده به عنوان آنها ظاهر می شود.

در میان توطئه لجن یک صدا می ایستد. برای بیش از یک سال تبلیغ پخش RT شده است حمله به رول از 5G. در بخش اخبار منتشر شده در یوتیوب در ژانویه 2019 و با نزدیک به 2 میلیون بازدید RT خبرنگار میشل Greenstein توضیح می دهد که 5G است فقط یک گرفتن: “این ممکن است شما را بکشند.” Greenstein را علمی بی پایه و اساس بیهوده گویی بخشی از یک هماهنگ و پایدار در برابر حمله 5G توسط RT. Greenstein به تنهایی گزارش نسخه از همان 5G “خطرات بهداشتی” تئوری توطئه حداقل ده بار از آنجا شروع 2019. در مارس سال گذشته RT به اشتباه ادعا کرد که کودکان در معرض 5G دچار سرطان خون دماغ و ناتوانی در یادگیری. یک محرمانه سازمانهای اطلاعاتی آمریکا گزارش منتشر شده در سال 2017, نشان می دهد که RT ویدئوها در یوتیوب به طور متوسط یک میلیون بازدید در هر روز بالاتر از هر خروجی اخبار. در حالی که RT هرگز آشکار مرتبط 5G به کروناویروس آن نقش مهمی در اضافه کردن مشروعیت به تئوری های توطئه در اطراف فن آوری است. همانطور که نیویورک تایمز گزارش RT را دروغ علیه 5G—به ظاهر ایجاد مانع جهانی رول از تکنولوژی روسیه می گرفتن تا آنجا گسترش شبکه ای از وبلاگ ها و حساب های رسانه های اجتماعی که در آن شده است decoupled از مسکو تبلیغات firehose.

و آن را متوقف نمی در 5G. در ژانویه 29, RT را Greenstein افتتاح شد, بعد از ظهر, اخبار, نشان می دهد با یک پنج دقیقه مونولوگ درخواست بینندگان به سوال نقش بیل گیتس در coronavirus بیماری همه گیر. “شاید این چیزی است که در نظر بگیرید هنگامی که شما در حال خواندن اخبار در مورد چگونه بنیاد گیتس متعهد پول برای مبارزه با کروناویروس” او می گوید. “نه تنها از آن حمایت پول در چین و در آفریقا برای مهار ویروس آن را نیز درگیر پیدا کردن یک درمان است.” در حالی که Greenstein توقف کوتاه از متهم دروازه به نحوی برنامه ریزی coronavirus شیوع RT را چشمک و گره اضافه شده اند سوخت به یکی دیگر از تئوری توطئه است که همچنین رفته ویروسی. و به عنوان شیوع گسترش یافته است بنابراین بیش از حد به ظاهر دارای روسیه کمپین دروغ. اتحادیه اروپا گزارش منتشر شده در مارس 1 مشخص شده از 150 نمونه از طرفدار کرملین دروغ در مورد شیوع کروناویروس. روسیه با رد این ادعا. Ursula von der Leyen کمیسیون اروپا رئیس جمهور خواسته است عمده شرکت های فن آوری به انجام بیشتر برای جلوگیری از شیوع کروناویروس دروغ آنلاین. این یک unenviably چالش پیچیده اما یکی است که جامع شکست خورده است.

از پوتین به مردم coronavirus دروغ بوده رو در سراسر اینترنت در سرعت قابل توجهی توسط الگوریتم های Facebook, Twitter و YouTube. تا اوایل فوریه تئوری توطئه ارتباط 5G به کروناویروس تا به حال عمدتا در گردش از طریق ضد 5G گروه با حدود 1000 پست سپردن برخی 45,000 تعاملات با توجه به داده ها از Facebook متعلق به رسانه های اجتماعی تجزیه و تحلیل پلت فرم CrowdTangle. سپس در ژانویه 30, راست تئوری توطئه وب سایت InfoWars وزن در: “5G را راه اندازی در ووهان هفته قبل از coronavirus شیوع” تیتر توضیح داد., با این ادعا آن “نقطه وصل می شود” بین coronavirus بنیاد بیل و ملیندا گیتس و ووهان اخیر اندازی 5G. کارشناسان InfoWars می افزاید: در حال هشدار است که 5G می تواند باعث “علائم شبه آنفولانزا.” در فوریه 1, Salmanیک توطئه های مالی, وبلاگ ادعا کرد که coronavirus می تواند یک “مصنوعی ایجاد شده bioweapon.”

در برخی از مبهم ترین گوشه از Facebook و YouTube, تئوری توطئه رشد و حتی بیشتر عجیب و غریب است. Amandha Vollmer یک “mompreneur” و آشکار ضد واکسیناسیون مبارز اجرا می شود که طب جایگزین فروشگاه در انتاریو و کانادا ارسال شده ویدئوها به Facebook و YouTube ادعا که مرگ غم انگیز کوبه برایانت و دختر خود را در سقوط یک هلیکوپتر در واقع یک روشن فکران خون قربانی پیش از کشتار جمعی طرح—یعنی coronavirus—که اجازه می دهد این فرقه را به شما معرفی خطرناک واکسن جدید. Vollmer همچنین منابع علمی بی پایه و اساس تئوری توطئه که 5G مرتبط است به کروناویروس و مذاکرات در مورد کوروناویروس مربوط دروغ میفروخت توسط QAnon, یک راست تئوری توطئه ادعا یک “دولت عمیق” توطئه علیه رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن. نسخه های مشابه ویدئو ارسال شده در Facebook و YouTube در اواخر ژانویه بازدید شده اند و بیش از 28,000 بار.

توسط اواسط ماه فوریه coronavirus تئوری های توطئه به ویژه کسانی که ارتباط آن را به 5G بودند شروع به دست آوردن واقعی کشش در رسانه های اجتماعی. در فوریه 19, صفحه بیداری بار است که در Facebook از سال 2011 است و بیش از 600 ، 000 پیروان مشترک یک پست ادعا وجود دارد “نگران کننده اتصالات” بین 5G “و مردانی که در حال توسعه واکسن برای کوروناویروس.” در این پست به اشتراک گذاشته شده از 1700 بار و دریافت بیش از 800 نظرات و تعاملات است. در دیگر تئوری توطئه پست های جمعی مشترک هزاران بار نظر لینک فیلم در یوتیوب است که ادعا می کنند به افشای “حقیقت” در مورد 5G و coronavirus. در مجموع این فیلم ها را دریافت کرده اند صدها نفر از هزاران نفر از نمایش ها و صدها نظرات. یک ویدیو یوتیوب و لینک coronavirus به 5G مشاهده شده است تقریبا 900,000 بار.

در مارس 18, Darrell ولف متخصص “طب طبیعی” نوشته شده در یک ویدیو به Facebook صفحه که 41,000, پیروان, که در آن او ادعا می کند coronavirus می تواند یک “5G زندان برای کودکان” با مستندات جهانی در حال استفاده توسط مقامات به عنوان یک نیرنگ برای نصب 5G زیرساخت در مدارس. این ویدئو که با عنوان “Coronavirus – 5G زندان برای کودکان” مشاهده شده است بیش از 95,000 بار است و نه به عنوان پرچم جعلی و یا گمراه کننده توسط Facebook. در اواسط ماه مارس تئوری های توطئه های مختلف ارتباط 5G به کروناویروس پخش می شد از طریق Facebook. یک پست از یک ضد 5G در ایرلند ادعا کرد که در حالی که مردم “پریشان coronavirus” شرکت بودند “کاری از تخت” برای نصب جدید 5G دکل. در این پست به اشتراک گذاشته شده است 1,800 بار و دریافت بیش از 1500 فعل و انفعالات. چند Facebook پست از اواخر مارس تا لینک به یک ویدیو یوتیوب است که باعث می شود ادعاهای مشابه در مورد کوروناویروس بودن یک “انحراف” برای نصب 5G زیرساخت ها است. یک نسخه از این ویدیو مشاهده شده است حدود 900,000 بار در یوتیوب. تصویری از یک زن در مقابله با دو پیمانکاران نصب کابل فیبر است که بازدید بیش از یک میلیون بار در یوتیوب نیز رفت و ویروسی on Facebook. در این ویدئو باعث می شود بی اساس ادعا می کند که آنها در حال نصب 5G به عنوان بخشی از یک توطئه برای کشتن مردم است. در Facebook یک نسخه از فیلم را دریافت کرده است بیش از 700 نظرات و 600 سهام.

به عنوان با ون Kerckhoven بسیاری از تئوری های توطئه در اطراف 5G و coronavirus تکیه به شدت بر قرار است کارشناسان. یک ویدیو از یک سخنرانی توسط توماس Cowan, یک پزشک از کالیفرنیا ادعا می کند که coronavirus ناشی از مسمومیت ناشی از 5G. یک نسخه از این تصویری است که ارسال شده به یوتیوب تعدادی از بار بیش از 640,000 views. یکی دیگر از نسخه تقریبا 600,000 views. کوان بحث داده شد در تاریخ 11 مارس در سلامت و حقوق بشر در اجلاس ضد واکسیناسیون کنفرانس در توسان آریزونا. این رویداد با عنوان, توسط اندرو ویکفیلد را بی اعتبار انگلیسی, ex-پزشک و ضد واکسن فعال. کوان بحث شده و به اشتراک گذاشته شده به طور گسترده ای در Facebook, دریافت ده ها هزار نفر از سهام نظرات و دیدگاه ها.

در یک Facebook پست در مارس 30, وکیل و ضد واکسیناسیون فعال رابرت اف کندی جونیور پسر رابرت کندی و برادرزاده رئیس جمهور سابق آمریکا جان اف کندی نیز به اشتراک گذاشته تئوری توطئه ارتباط 5G به کوروناویروس. جهانی مستند, گفت, بود, توقف مردم از اعتراض به جلوگیری از “5G دزد بارون از microwaving کشور ما و از بین بردن طبیعت است.” در این پست به اشتراک گذاشته شده است بیش از 11,000 بار دریافت کرده و تقریبا 8,000 فعل و انفعالات. یک تصویری متصل به پست است که باعث می شود ادعای مشابهی مشاهده شده است تقریبا 500000 بار.

تا به امروز بیش از 4,800 Facebook پست دریافت بیش از 1.1 میلیون تعاملات باید در برخی از راه ارتباط coronavirus و 5G. David Icke سابق فوتبالیست برجسته و نظریه پرداز توطئه با بیش از 240,000 پیروان توییتر و 782,000 یوتیوب مشترکین نیز آپلود متعدد فیلم ها و رسانه های اجتماعی پست های ارتباط coronavirus به 5G. یکی با عنوان “Covid 19 و 5G—اتصال چیست ؟” مشاهده شده است تقریبا 400, 000 بار. رسانه های اجتماعی تجزیه و تحلیل واقعیت-بررسی سازمان کامل واقعیت پیدا کرده است شبیه تئوری های توطئه رفتن ویروسی در فرانسه و یونان ، racking تا دهها هزار نفر از تعاملات سهام و نمایش در Facebook, Twitter و YouTube. در آوریل 5, یوتیوب سخنگو گفته نگهبان آن را گام برای محدود کردن گسترش 5G coronavirus تئوری توطئه. انگلستان, وزیر فرهنگ, Olivier Dowden است گفت: برای برگزاری مذاکرات با اصلی سیستم عامل های فن آوری به تکرار اهمیت مقابله با دروغ.

سطح علاقه coronavirus همه گیر و ترس و عدم اطمینان است که می آید با آن باعث شده است که خسته fringe, تئوری های توطئه کشیده می شود به جریان اصلی. مبهم از کانال های YouTube و Facebook pages ملی عناوین خبری بی اساس ادعا می کند که 5G باعث بروز یا تشدید coronavirus در حال حاضر با داشتن دنیای واقعی عواقب. مردم در حال سوختن پایین 5G دکل در اعتراض. وزرای دولت و کارشناسان بهداشت عمومی در حال حاضر مجبور به مقابله با این خطرناک balderdash سر دادن بیشتر اکسیژن و اعتبار به نمایش ها که بودند و آن را نه به صورت عمده تکنولوژی, سیستم عامل باقی خواهد ماند در حاشیه حاشیه. “مانند anti-vax محتوای این پیام است گسترش از طریق سیستم عامل های که طراحی شده اند به صراحت به کمک به انتشار محتوا است که مردم برای پیدا کردن بیشتر فوتی و فوری; بیشترین مقاومت به کلیک بر روی” اسمیت می گوید: از دموی.

او استدلال می کند که در حالی که شبکه های اجتماعی تا به حال موفقیت در از بین بردن مطالب مربوط به تروریسم و استثمار جنسی کودکان از سیستم عامل خود را, آنها به طور مستمر به عدم دست و پنجه نرم کردن با دروغ. “خطرناک پیام اطراف 5G برجسته نیاز فوری به یک فرآیند برای شناسایی و از بین بردن اطلاعات غلط مضر رانده شده توسط کسانی است که کارشناسان در زمینه های مربوطه بلکه با آگاهی و رضایت می گوید:” اسمیت. اما تا به امروز شبکه های اجتماعی بار دیگر موفق به مقابله با یک دروغ بحران ضد شورش در حال اجرا بر روی سیستم عامل خود را.

این داستان در ابتدا در ظاهر سیمی انگلستان است.


بیشتر از سیمی در Covid-19
  • ریاضیات از پیش بینی این دوره از coronavirus
  • چه باید بکنید اگر شما (و یا یک دوست) ممکن است Covid-19
  • ابتدا انکار و سپس از ترس: بیماران خود را در کلمات خود
  • ابزار سرگرم کننده و راهنمایی برای ماندن اجتماعی در حالی که شما در خانه گیر کرده
  • من باید توقف سفارش بسته? (و دیگر Covid-19 پرسش و پاسخ)
  • دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im