I. اگهی

افسانه گاس وایس قهرمان جنگ سرد به پایان می رسد 11 داستان زیر بالکن محل سکونت خود را در واترگیت پیچیده در واشنگتن DC در 25 نوامبر 2003. شکسته جسد در پیاده رو.

در زندگی وایس تا به حال liquidy چشم آبی و یک اشرافی هوا. او ایستاده بود 5’7″ و در سال های بعد توسعه کمی قوز. او با شادی لهجه جنوبی و عینک J. مطبوعات مناسب. خود ایمنی بیماری آلوپسی که او توسعه یافته به عنوان یک نوجوان او را از چپ بی مو از سر تا پا. او عینک یک شاه بلوط-رنگی کلاه گیس و بوی مبهم از toupee ، نوار چسب. او زیرفشار به daydreams در لحظات نا مناسب. او خندید و با بالا سخت تن به تن با نفس بریده بریده. “فوق العاده, قصه گو” به یاد می آورد یکی از دوستان مادام العمر. “او می خواهم با شما صحبت کنم در داستان.” در عین حال ویس نگه داشته و تقریبا همه در یک فاصله. تنها تعداد انگشت شماری از مردم تا به حال واقعا به او را می دانم. ریچارد V. Allen, خود زمانی رئیس ریچارد نیکسون شورای امنیت ملی تماس او را “یکی از مهمترین و با احتیاط مردان من همیشه می دانستم.”

در اطراف واشنگتن خودی مبهم درک ویس به عنوان مرموز اما درخشان گریز از مرکز با یک آشکاری میل شدید برای نافرمانی. اعلامیه یاد او را به عنوان یک مشاور به چهار رئیس جمهور, مدیر اجرایی کاخ سفید شورای بین المللی سیاست های اقتصادی, دستیار برای فضای سیاست به وزیر دفاع. با توجه به obit در واشنگتن پست “بسیاری از دولت او کار مرکز ملی امنیت اطلاعات سازمان ها و نگرانی های بیش از انتقال فن آوری به کشورهای کمونیستی. به عنوان یک مشاور به آژانس اطلاعات مرکزی به خدمت در پنتاگون دفاع علم هیئت مدیره و سیگنال های اطلاعاتی کمیته اطلاعاتی ایالات متحده مدیره … خود افتخارات شامل سازمان سیا برای مدال افتخار و آژانس امنیت ملی را رمز مدال.” فرانسه به او اهدا یک لژیون d ‘ Honneur و ناسا به رسمیت شناخته شده و او را با خدمات استثنایی مدال. در این پست به ذکر است که معاینات پزشکی حکم مرگ او را خودکشی.

واشنگتن, DC, وکیل به نام Wayne Keup شناسایی یک تصویر از ویس’ بدن در سردخانه. آنها می خواهم به ملاقات سال قبل از آن در بهداشت و درمان باشگاه در واترگیت که در آن آنها می خواهم برای رفتن صبح زود کمپرس آب. Keup یک بار کار می کرد برای آژانس اطلاعاتی وزارت دفاع و نیروی دریایی هوش فرمان و جهت یابی از راز جهان خدمت کرده است به عنوان چسب به دوستی خود را. “او احساس او می تواند صحبت کردن با من چون در یک زمان من گواهی عدم سوء پیشینه در بالاترین سطح به عنوان” Keup می گوید. ویس گفت Keup در مورد نقش خود به عنوان یک شورای امنیت ملی اقتصاددان دستکاری کنترل صادرات بیش از انتقال تکنولوژی بالا سخت افزار و مالکیت معنوی به کشورهای کمونیستی.

ویس می تواند تفصیل شرح دادن در مورد موضوعات از اتحاد جماهیر شوروی ICBM دقت به طول دو سال گذشته تولید گندم در بلغارستان. زیرک اپراتور ویس پیمایش و دستکاری بوروکراسی دولتی شناور یکپارچه بین سازمان ها و ادارات. او در برخورد با امریکا را با ارزش ترین اسرار و طرح های هر روز. در نهایت ویس گفت Keup چگونه تخصص خود را در عرصه کامپیوتر و تکنولوژی و سیاست صادرات و میل خود را برای فساد به رهبری او را به متفکر یک مورد به یاد ماندنی از خرابکاری صنعتی که هزینه شوروی ناگفته میلیون ها نفر.

با وجود سال از دوستی Keup می دانستم که کمی در مورد ویس’ زندگی شخصی. روز پس از شناسایی بدن Keup جرأت برای اولین بار به ویس’ آپارتمان به مجموعه ای از رفتگان امور سفارش. وایس تا به حال دمدمی حساسیت—مبلمان مدرن در کنار Herend چینی و آمریکایی هنر و صنعت سفالگری. او دارای یک شگرف مجموعه ای از موسیقی کلاسیک و اپرا و کالج آهنگ مبارزه و نظامی شوروی راهپیمایی—و قفسه آنقدر غرق که او گرفته شده بود به انباشته حجم بر روی زمین است. یک toupee ، دروغ گفتن در unmade تخت شبیه یک خواب گربه. Keup وارد شده بود از مردی که بینی خود را از زندگی درونی خود را بر روی محیط های فیزیکی.

به زودی پس از ویس’ اگهی به نظر می رسد در پست, Keup دریافت تماس از همسر یکی از ویس’ پیر جامعه اطلاعاتی همکاران: “پس از آنچه که او و شوهر من به شوروی,” او گفت: stiffly “وجود دارد هیچ راه آنها خواهد اجازه دهید آن عبور کند. اگر شما فکر می کنم گاس خودکشی کرد, سپس شما را در افسانه ها اعتقاد دارند.”

در مارس سال 2004 ماه پس از ویس’ مرگ سابق نیروی هوایی وزیر و ریگان مشاور Thomas C. نی به چاپ خاطرات با عنوان در مغاک: خودی تاریخ جنگ سرد. در یکی از پاساژ نی توصیف ویس’ نقش به عنوان معمار از یک برنامه بی سابقه ای از جنگ سرد تکنولوژی خرابکاری که به اوج خود رسید با تخریب یک خط لوله گاز در اعماق حیات وحش سیبری. با توجه به نی کتاب انفجار و طبقه بندی شده توسط استقرار به عنوان بزرگترین non-انفجار هسته ای در تاریخ ثبت شده رفته بود گزارش نشده برای 20 سال است.

یک تعداد انگشت شماری از رسانه های خبری از جمله رویترز و سیمی بلافاصله برداشت قابل توجه داستان هر چند بدون توجه از شک و تردید. داستان از این خط لوله عملیات جمع آوری حرکت. ویلیام Safire, ویس’ پیر نیکسون دولت همکار نوشت: یک ستون در سمت نیویورک تایمز در توصیف دوست خود Gus’ نابغه است. کانادا فیلمساز ساخته شده یک فیلم مستند در مورد جست و خیز. تیم وینر نیویورک تایمز خبرنگار نوشت: در مورد این عملیات در ملی کتاب برنده جایزه سیا تاریخچه میراث خاکستر و سپس دوباره سال بعد برای مهر.

نظریه پردازان توطئه و مورخان به طور یکسان پرداخت مشتاق توجه به این که قبلا ناشناخته بوروکرات—مخفیانه خود را سوء استفاده و خود را از مرگ مرموز. پس استاکس نت های ویرانگر سال 2010 حمله سایبری که به طور موقت hobbled هسته ای ایران برنامه برت استفنز در وال استریت ژورنال قطعه افکار برگزار شد تا ویس استراتژیک حل مشکل کار در برابر شوروی به عنوان استاندارد طلا از نبوغ. گاس وایس شد یک فرقه قهرمان.

II. گاس ویس’ مغز

“گاس برخوردار ترین کاملأ پیچیده خورده مغز می گوید:” سوزان پاتریک بازنشسته نیروی دریایی افسر ذخیره و ویس’ دوست و دست پرورده. “او توانایی غیر طبیعی به فکر می کنم در اطراف گوشه ها و ایجاد ارتباطات گسترده در سراسر پیچیده رشته. آنچه که او را مثبت خوشدل در مورد کار او در هوش بود که احساس بودن پسر کوچک کنار هم قرار دادن که پازل با قطعات متفاوت و چگونه او می تواند رسیدن به واقعا اثر دراماتیک است.”

ویس رشد در نشویل, تنسی, یک زودرس تنها فرزند برجسته یهودی ، به عنوان یک پسر جوان به عمه اش Dede doted در او را برای رشد و اطلس و قطعی جین سری از هواپیماهای کتاب های مرجع. ویس مطالعه آن متون پوشش به پوشش بارها و بارها در حال توسعه یک وسواس با هواپیما.

آینده اش شده بود, نقشه برداری: او را به حضور در دانشگاه و یک روز را بیش از خانواده کسب و کار زنجیره ای از محبوب زنان فروشگاه لباس به نام گاس مایر. وایس به حال ایده های دیگر. در اوایل 1950s او ثبت نام در مدرسه بازرگانی هاروارد است. همکلاسی خود را, کیر Eskind به یاد می آورد نه در همه شگفت زده کرد زمانی که ویس به سختی کشیده نمره قبولی در خرده فروشی ، ویس’ رانندگی جاه طلبی تبدیل شد به صرف زندگی خود را در Gus مایر چت کردن خانم ها و اتصالات آنها را به صورت پیراهن و کمربند. به جای او در زمان کلاس ها در کامپیوتر جدید علوم ظهور زمینه نظریه بازی ها, عملیاتی, علم و استراتژی.

او در نهایت ساخته شده راه خود را به شهر نیویورک به دنبال یک دکتری اقتصاد در دانشگاه نیویورک. او ثابت زل زل نگاه کردن او در تئوری بازی, تمرکز بر جغرافیای سیاسی تناقضات. ویس آمد و از سن به عنوان جنگ سرد تشدید: خلیج خوک ها, ساخت و ساز, دیوار برلین, استراتژیک, تسلیحات کوبا, conflagrations در آفریقا کودتا و ترور سیاسی در آمریکای جنوبی و چین رفتن هسته ای و جنگ در ویتنام تشدید هر روز. جدید قلمرو استراتژیک تجزیه و تحلیل در زمان شکل و جوان روشنفکران مانند ویس انرژی مورد اختراع یک زمینه بود که فکری خطر ناک و کشنده جدی است.

هسته اصلی سیاست هسته ای در زمان Madman theory برگزار شد که با بی خردی و بی ثباتی می تواند اختیار داشت توسط رهبران آمریکایی برای حفظ صلح; ترس غیر منطقی پاسخ دشمنان ما خواهد جلوگیری از تحریک. وایس معتقد بودند که نزدیک, هسته ای, تئوری در این راه بود و بی پروا. اجتناب ناپذیر پیش بینی غلط یا miscommunication بین رقبا می تواند منجر به آخرالزمان. ویس’ 1966 پایان نامه تجزیه و تحلیل ژئوپلتیک نزاع از طریق اقتصادی لنز استدلال برای محدود استراتژیک اعمال زور. اقتصادی جنگ (اسلحه نژادها embargoes تحریم ها) و حتی محدود به حملات نظامی می تواند قوی روش “ابراز درگیری” در حالی که اجتناب از “بیش از حد پر هزینه” مبارزه می کند.

وایس در نهایت اسیر توجه هرمان کان جنگ سرد فکری که فکر کرده بود تا دیوانه تئوری و ایده های دیگر وایس شورش علیه. کان زد موسسه هادسون در دفاع فکر می کنم تانک مستقر در پردیس بین رفته بیمارستان روانی در کرتناونهادسن, New York. کان که 300 پوند وزن و دچار حمله خواب تا به حال به دست آورده شهرت با کتاب خود در جنگ گرماکه در آن او در نظر گرفته شده در هر جنبه از فاجعه هسته ای: چگونه به اجتناب از آن چه به نفع و چه به بازسازی تمدن پس از آن. او بعدها به عنوان الهام بخش برای Stanley Kubrick را Dr. Strangelove. در طول نیکسون دولت کان بود آسان مکرر دسترسی به امثال الکساندر Haig نیکسون رئیس کارکنان. ویس اشغال مخالف پایان جنگ سرد فلسفی طیف. او می خواست برای شکست دادن شوروی بدون شلیک یک گلوله; هنگامی که پرقدرت پیام نیاز به ارسال آن باید به شدت دقت کنید و نوشته شده در elegant لوازم التحریر. وایس با اینحال رفت و به کار در موسسه هادسون را به عنوان کان معاون اجرایی.

III. Bellhops در ساعت کارخانه

در سال 1972 گاس ویس و سپس در اوایل چهل سالگی پذیرفته شده و موقعیت در ریچارد نیکسون شورای امنیت ملی به عنوان مدیر تحقیقات در مجلس شورای سیاست های اقتصادی بین المللی (CIEP). اگر یک اقتصاددان با آموزش ویس به سرعت کشف او یک جاسوس توسط تمایل. در حالی که ایجاد گزارش برای CIEP در تجارت بین المللی او با سازمان سیا برای تعیین چگونه دولت های خارجی به سرمایه گذاری در فن آوری است. این کار ساده بود اما اطلاعات سخت به آمده است. ویس گرفتار هوش اشکال.

یک روز در سال به تصدی تلفن زنگ زد به عنوان ویس تاريخيش در طبقه سوم گوشه در اجرایی ساختمان اداری است. هنگامی که او پاسخ داد در انتهای دیگر از این گوشی گفت: “نام من هلن Boatner. اگر مدیریت می دانستم که من به نام من می خواهم از کار اخراج شدند. آیا می دانید چه خبر است با کامپیوتر هیئت?” ویس متوجه شدم که فورا Boatner برای سازمان سیا کار می کرد. او می دانست که همه چیز در مورد هیئت: چند دوجین از اتحاد جماهیر شوروی را بالا کامپیوتر, دانشمندان, لباس های پشمی خاکستری شلوار و نیروی دریایی تریل—”مطرح کنوانسیون bellhops” با توجه به ویس—بودند در مسیر به تور اورانوس کریستال مایع شرکت دیده بان در مینیولا در لانگ آیلند.

هر دو ویس و Boatner در بر داشت انتخاب مقصد مشکوک. اورانوس بود نسبتا کم رنگ شرکت که نه واجد شرایط برای فورچون 500 و نه صاحب شهرت به عنوان یک نقطه برای فرود برندگان جایزه نوبل, به عنوان وایس نوشت: در رساله منتشر نشده, خداحافظی پرونده: فریب استراتژیک و اقتصادی جنگ در جنگ سرد (خودی ناگفته داستان راز).

Boatner به نام وایس چرا که او شناخته شده بود به صرف روز خود را در شورای امنیت نگرانی بیش از چیزی به نام “انتقال تکنولوژی”—انتقال تکنولوژی از یک کشور به کشور دیگر. ویس’ سرود: “به عنوان رایانه به طوری که می رود جنگ سرد.” این مدار مجتمع به ما سریع استفاده بیش از اتحاد جماهیر شوروی نه تنها در کوچک سازی و سرعت بالا در محاسبات و همچنین در “طراحی موفقیت آمیز موشک های قاره سرنشین دار موشک و هواپیما و ماهواره ها” می نویسد: Giles Slade در سال 2006 کتاب ساخته شده برای شکستن. و در عین حال شوروی کمبود پول نقد صاحب سلاح در رقابت با ایالات متحده در حالی که حفظ یک R&D بودجه کسری از اندازه. ویس مشکوک عظیم KGB تلاش مخفیانه به خرید و یا سرقت تکنولوژی غربی ساخته شده این امکان محکومیت سخت توسط 1971 اخراج جاسوس شوروی از انگلستان برای فناوری جاسوسی است. نیکسون سیاست تنش زدایی یک برنامه از ذوب روابط با شوروی که شامل تجارت ایجاد امکان سرقت به عنوان اتحاد جماهیر شوروی مشغول به کار گروه آمد به تور آمریکایی کشاورزی و فن آوری شرکت است. ویس بعدا نوشت: در رساله منتشر نشده که کرملین در حالی که “آشکارا نوازشگر” تنش زدایی آرمان بود “دوزی مفهوم با fulsome دیدیم.”

از انتهای دیگر از تلفن هلنه Boatner بی سر و صدا مطلع ویس که سه روز قبل از آن هیئت نمایندگی شوروی ارشد رسمی استفاده کرده اداری گریز در آمریکا ویزا مقررات برای به دست آوردن تایید برای تمدید سفرنامه فراتر از این شرکت دیده بان. نیروی دریایی-blazered گروه خواهد بود بازدید بالا کامپیوتر در آمریکا و شرکت نیمه هادی. روز بعد یک هاروارد باهم زنگ زد ویس که به گزارش یک هیئت روسی از دانشمندان کامپیوتر تا به حال فقط در سفر فوق العاده خود را-کامپیوتر تسهیلات ساخت Amdahl شرکت در Sunnyvale, California. “آنها خواسته تن از ویژگی های سوالات.”

از آن روز به بعد ، ویس وحی جمع آوری شواهد از اتحاد جماهیر شوروی را شوم آغوش تنش زدایی. برای به دست آوردن آخرین هواپیما تکنولوژی شوروی پیشنهاد خرید 50 لاکهید حمل و نقل هواپیماهای اگر پس از آن-تلاش آمریکا شرکت نیز ساخت و تجهیز هواپیماهای مدرن شهر در قلب از اتحاد جماهیر شوروی. روسیه گروه کاری نمایندگان استفاده می شود نوار چسبنده خود را در کف کفش برای جمع آوری مواد نمونه در تورهای نیمه هادی و فرودگاه ها. یک جاسوس نما به عنوان یک فضانورد جمع آوری اطلاعاتی در آمریکا شاتل فضایی در حالی که آموزش برای آزمایشی آپولو-سایوز برنامه ماموریت.

در ویس’ گفتن او به تنهایی نبود کور به شوروی سرقت. او اقدام به هشدار بالاتر یو پی اس در اتحاد جماهیر شوروی و شرق اروپا و بخش مورد سوء ظن. آنها “دریافت تئوری من از کرملین انبار سوزاندن با yawns از آشکار خستگی تراوش باریک سفید خیره,” او نوشت ، “یک آقایی accoutered در تبدیل شدن به یک کبوتر کت و شلوار خاکستری” dozed کردن “ساطع گاه به گاه اعتماد به نفس-ساختمان خروپف.” آژانس ارشد “سرپرستار” گفت که این سرویس تا به حال “هیچ مشکلی در هیچ منابع و هیچ علاقه ای به فناوری جاسوسی است.”

IV. Tradecraft

نا امید شده توسط سیا امتناع از گرفتن هشدارهای خود از تکنولوژی سرقت توسط روس ها به طور جدی وایس شد مصمم به انجام خود را پنهان جنگ متمرکز دو جبهه گرفتهاند.

جنگ سرد درگیر دو یکپارچه نیروهای عملیاتی در اوج بهره وری و نه مایل به پایین. ما برای ساخت یک موشک. آنها در ساخت موشک است. برای همیشه و همیشه. اما اگر ابرقدرت مسابقه شد در مورد تکنولوژی شوروی نمی تواند برنده. به عنوان دولت نیکسون کاوش تجارت با اتحاد جماهیر شوروی سابق ویس استدلال در برابر فروش شوروی هر گونه محاسبات پیشرفته تکنولوژی است که می تواند مورد استفاده برای سلاح های هسته ای یا رمزنگاری.

در سال 1974 نیکسون رئیس جمهور امضا امنیت ملی تصمیم تفاهم نامه 247 قرار می گیرد که کنترل صادرات آمریکا کامپیوتر سخت افزار و نرم افزار و فرآیندهای تولید و طراحی و برنامه نویسی دانش. انکار شوروی توانایی خرید و یا ساخت یک ابر رایانه تبدیل شد ویس’ علت وجودی.

در اوایل دهه 1970 به عنوان شوروی ادامه داشت در نقض روح از تنش وایس با کمک از Boatner تشکیل یک دوز و کلک از حدود 30 فن و دانشمندان و هوش تحلیلگران—از CIA و NSA دفتر اطلاعات نیروی دریایی, نیروی هوایی, FBI, آژانس اطلاعاتی وزارت دفاع و وزارت دفاع و رند. وایس به نام این راز گروه آمریکایی Tradecraft جامعه است. ATS تا به حال هیچ منشور و یا بودجه یا پرسنل قوانین. به عنوان ویس می نویسد: او در خاطرات منتشر نشده “این امر می تواند سخاوتمندانه به توصیف جامعه به عنوان “خارج از کانال’ و خیریه به گمان ما روش ‘نامنظم’ … ما سوابق و فایل های reeked با شفافیت و همیشه باز به معاینه—البته هیچ پرونده ها و فایل ها.” وایس به خود با اسم رمز: مارکی.

در جامعه روز های اولیه ویس مورد استفاده خود را دسترسی آسان به کاخ سفید لوازم التحریر “یک ابزار خیلی قوی است که آن را می توان در تنها ترین direful شرایط” دستمزد “سربرگ کودتا” با خیره کننده اثر در بیش از یک مناسبت تامین $10,000 برای NSA خودکار-قابلیت برنامه ریزی مینی کامپیوتر اینجا و یک میلیون دلار به صندوق مدنی فن آوری های برنامه وجود دارد. آمریکا Tradecraft جامعه برگزار هنگامی که یک تعداد انگشت شماری از اعضای نشان داد تا به یک میخانه در مکلین ویرجینیا. و یا یک رستوران در شهر کریستال. این واترگیت تا به حال یک رستوران آرام در زیر زمین که در آن آنها می خواهم جمع.

بسیاری از عملیات خود را باقی می ماند راز, اما آنها قابل توجه است. در سال 1975 ATS گرفتار باد موفق KGB طرح به طور غیرقانونی خرید ماشین آلات لازم برای ایجاد تراشه های کامپیوتری. با توجه به ویس’ unvetted گزارشات در سال 1982 زمانی که ATS اعضای آموخته دوم یکسان تلاش برای قاچاق تجهیزات آنها تماس برخی از دوستان از آداب و رسوم که ره حمل و نقل کانتینر و ضبط محاسبات تجهیزات جایگزینی آن با معادل وزن شن و ماسه—حدود 6000 پوند و تند و زننده توجه داشته باشید. (یک مقام اطلاعاتی سابق و بازنشسته دفاع رسمی هر دو موید این حکایت.)

یکی از ویس’ همکاران در ATS یک مقام عالی رتبه سابق سازمان سیا علم و فناوری افسر که تا به حال ATS کد نام Galahad به من گفت که زمانی که ویس ساخته شده بازدید به مقر سیا در لانگلی, کلمه, حضور خود را از طریق راهرو مانند یک نسیم است. او می خواهم در دیدار با مدیر و سپس در یک جلسه مطبوعاتی در اتحاد جماهیر شوروی ICBM صحت و سلامت از بخش کشاورزی. پس از آن او می خواهم نوسان و گپ زدن با مردمی در عملیات جانبی. کاشت دانه. جوجه ریزی برنامه های. Galahad به من گفت: “گاس بود مثل یک زنبور کوچک—او را از یک سازمان اطلاعاتی به بعد را تا کمی اطلاعات و سپس گرده افشانی آن را بیش از وجود دارد.”

ویس شناخته شده در واشنگتن سالن به عنوان یک قدرت رفتن به tackler از مشکلات پیچیده است. او به ریاست کمیته راهبری. تحویل keynotes در همایش. در طول جرالد فورد دولت ویس به عنوان مدیر اجرایی شورای بین المللی سیاست های اقتصادی. تحت ریاست جمهوری جیمی کارتر او دستیار وزیر دفاع برای فضای سیاست. او یک صندلی در دفاع از علم هیئت مدیره. پس از رونالد ریگان در انتخابات گاس ویس بازگشت به اجرایی ساختمان اداری و شورای امنیت ملی. وجود دارد او با یک گروه از اقتصاددانان معتقد بودند که شوروی می تواند کشیده رشته کیف پول.

V. تلخ جاسوسی KGB

سرهنگ ولادیمیر Ippolitovich vetrov را یک بار شده بود جوان و امیدوار افسر KGB با درخشان و تحسین از همسالان خود. در سال 1965 vetrov را در زمان پنج سال ماموریت در پاریس کار یک پوشش کار در وزارت تجارت خارجی است. او به جمع آوری اطلاعات در طول بازدیدکننده داشته است به آزمایشگاه های تحقیقاتی و مهندسی شرکت و استخدام دانشمندان فرانسوی و مدیران فناوری به نشت اسرار.

اما هنگامی که در روسیه بخت و اقبال خود را تغییر داد. او خشم خود را از عدم ارتقاء در کا گ ب و شکنجه شد خود را در بسیاری از امور به خصوص پایدار عطریست با خوش تیپ خلبان هلی کوپتر. همانطور که او با نزدیک شدن به زمستان زندگی حرفه ای او بود marooned در مسکو با مردان نامناسب برای زمینه کار می کنند. تلخی اش سخت شده.

Vetrov را کار کرده و سر از خط X KGB لباس ایجاد شده برای سرقت نظامی غربی استراتژیک و صنعتی و اسرار است. او ارزیابی اطلاعات جمع آوری شده توسط واحد 400 جاسوسان که به سرقت برده و فن آوری اسرار در ده ها کشور جهان است.

Vetrov را می خواستم به صدمه زدن به مردم که می خواهم او را دست کم گرفت. در زمستان سال 1981 او رسیده به یک دوست قدیمی از فرانسه با لینک کلیک کنید برای یک سازمان اطلاعاتی. Vetrov را به دسترسی به آخرین اسرار کرملین می خواستم به وضع دست خود و جزئیات بیشتر در مورد چگونه کا گ ب به دنبال برآوردن آن نیاز دارد. “شما باید درک کنند که این برای من یک موضوع از زندگی یا مرگ,” او نوشت. و بنابراین برای 11 ماه در ابتدای ماه مارس سال 1981 vetrov را تصویب هزاران نفر از اسناد حاوی حیاتی اسرار دولتی ، او ملاقات با او گرداننده تا شش بار در ماه در فروشگاه های مواد غذایی و پارک ها. گاهی اوقات آنها confabbed در vetrov را آبی لادا رانندگی در اطراف مسکو با هیچ مقصد در ذهن است. فرانسه نگهداری می شود که عملیات کوچک برای جلوگیری از نشت و به vetrov را یک انگلیسی به نام کد: وداع.

VI. این بازی بزرگ است که در جریان

در ریگان امنیت ملی, شورای ویس به حال یک دفتر در دفتر اجرایی ساختمان. بیش از شومینه او آویزان یک پرتره از خود در لباس کامل پولو ساز و برگ. یکی از دوستان مادام العمر به من گفت: “من فکر نمی کنم که هق هق همیشه نشسته بر روی یک اسب است.” گریز از مرکز و بد toupee ، کنار ویس تحقق این مهم نیاز ریگان شورای امنیت ملی: او یک مؤمن واقعی در دست گرفتن شوراها.

بسیاری از کارکنان در بر داشت ویس و سپس در دهه شصت دلربا. “گاس بود واحه می گوید:” راجر رابینسون بین المللی بانکدار که می خواهم پیوست امنیت ملی به عنوان مدیر ارشد بین المللی امور اقتصادی در اوایل سی سالگی. “ما به نام هر یک از دیگر قدیمی باقلا.’ ما تا به حال یک مسابقه به ببینید که چه کسی می تواند تعظیم کمترین به عنوان یک نشان از احترام است. به ناچار من را به غیر روحانی کردن بر روی زمین چون او بسیار برتر است. من نیاز او را به خاطر من در سی سالگی من و من نمی دانم اگر من می توانم جلو و چیزهایی که من آگهی. او نیاز من به خاطر او بود به طوری cataclysmically جنبهی. من ساخته شده او را احساس lionized.”

در ماه جولای سال 1981 در اتاوا اقتصادی اجلاس رئیس جمهور فرانسه فرانسوا میتران گفت: ریگان در مورد vetrov را. او نشان داد که فرانسه زد بسیار قرار داده شده KGB دارایی آنها به نام وداع, که می خواهم به بیرون درز بیشتر شوروی هوش اسناد و مدارک از کسی پس از دهه 1960 است. میتران ارائه وداع مواد به ریگان که سپس آنها را به تصویب معاون رئیس جمهور بوش و ویلیام کیسی او مدیر سازمان سیا. کیسی ساخته شده مقالات موجود به چند را انتخاب کنید از جمله ویس.

ویس و کیسی بوده است simpatico برای یک دهه. “مدیر یک سهم از خصلت های, یک, که, نیم, بدون آرایش قبل و یا نشان می دهد که در آن او بود” ویس بعدا نوشت: از کیسی. “هنگامی که پررونق جلو او می توانست در دفتر پرواز ماهیگیری زامبزی بدن, گشت و گذار, مولوکای. برای دریافت مختصری در مورد stealth fighter, کیسی پس از فرود در [هسته ای] تست سایت در شمال لاس وگاس. او در آنجا ماند در قصر سزار و برای حفظ حضور خود را آرام امنیتی نصب شده او را با یک کلاه کابوی. کیسی ممکن است آخرین بازی های بزرگ عالی پارسه.” کیسی به حال میل برای ویس بیش از حد. کیسی که می خواهم به عنوان یک جاسوس برای “وحشی” لایحه داناون OSS در طول جنگ جهانی دوم می دانستم که همه چیز در مورد Tradecraft جامعه است.

گیاه مایر دستیار ویژه کیسی و معاون رئیس سازمان سیا ملی اطلاعات, شورای, به یاد دولت ریگان به عنوان زمانی که نگرش به اتحاد جماهیر شوروی کاملا منتقل شده است. “از زمان جنگ سرد آغاز شده و پس از جنگ جهانی دوم در غرب هر کس تا به حال همان هدف—از دست دادن ندارد” او به من گفت. “به عبارت دیگر ما بازی دفاع. شما فقط سعی کنید به آنها را نگه دارید. هنگامی که شما بازی دفاع شما از دست دادن—شما فقط به آرامی از دست دادن.” رئیس جمهور ریگان نیست فقط می خواهید برای مهار اتحاد جماهیر شوروی او می خواستم به جلو و پرده آهنین پایین. “همه فکر می کردند که راز بزرگ شد این موشک که موشک پرتاب کدهای برای بمب هسته ای” مایر گفت. “اما بزرگترین راز از جنگ سرد بود که اقتصاد سقوط را زیر پای خود.” امپراتوری که کشیده از هانوی به هاوانا در حال تبدیل شدن به یک بار.

ریگان وظیفه شورای امنیت ملی با ساخت برنامه ای برای حمله به شوروی اقتصادی و سیاسی نقاط فشار. که کار کاهش یافت و به راجر رابینسون ، متخصص در بازارهای شرقی. به گفته رابینسون شوروی صرف 16 میلیارد دلار بیشتر از آنها ساخته شده است. آنها تا به حال ارز درآمد تنها 32 میلیارد دلار بود که تقریبا یک سوم از اکسون سالانه درآمد در آن زمان است. دو سوم از هر دلار در آمد از صادرات انرژی و هر یک دلار کاهش در قیمت نفت خواهد هزینه روس ها بین 500 میلیون دلار و $1 میلیارد دلار در سال درآمد. بیشتر چه, خود, در زمینه های نفت شد, در کاهش. آنها دارای ذخایر گاز که گسترده اما غیر قابل دسترس با استفاده از روش حفاری. آنها نیاز به تخصصی روتاری حفاری و اکتشاف و سازه های دریایی, تکنولوژی, و ما تا به حال نزدیک به انحصار در مجوز برای آن دنده.

شوروی بود مهم سرمایه گذاری در این نسخهها کار میکند: حدود 3000 مایل طولانی نفت و گاز خط لوله در حال اجرا از شمال سیبری به اتحاد جماهیر شوروی-چک مرز آن را لینک به غرب اروپا به گاز و شبکه. این خط لوله فراهم خواهد شوروی با حدود 30 میلیارد دلار ارز سالانه رابینسون برآورد و رایگان آلمان غربی و فرانسه و ایتالیا از وابستگی نفتی خاورمیانه بود. گیاه مایر به من گفت: “هنگامی که شما درک چه مقدار مشکل اقتصاد شوروی شد در شما درک چگونه مهم این خط لوله برای بقای خود. آن را به هدف. بستن آن را پایین شد تمرکز در هر راه است.”

ریگان امضا دو امنیت ملی تصمیم بخشنامه یاداشت ترسیم توهین آمیز علیه شوروی اعم از اعمال محدودیت های صدور مجوز در حفاری و لوله تکنولوژی برای متقاعد کردن عربستان به افت قیمت نفت دامن زدن به anticommunist شورش در لهستان و آفریقا و افغانستان است.

VII. “ما آنها را تغذیه زیادی”

در حالی که ریگان امنیت ملی توطئه برای تضعیف اقتصاد شوروی هوش تحلیلگران صرف سال تلاش برای توسعه یک رویکرد استراتژیک به اطلاعات ارائه شده توسط vetrov را که ناراضی KGB رسمی. یک بوروکراسی شکل گرفته در اطراف مقابله با این مشکل است. سازمان سیا ایجاد یک تکنولوژی انتقال اطلاعات مرکز که در آن Galahad, ویس’ همکار بود ، تجزیه و تحلیل اطلاعات ارائه شده توسط vetrov را یافت که بیش از چهار سال دوره شوروی بود به سرقت رفته و یا به طور غیر قانونی خریداری شده 30000 قطعه از سخت افزار و برخی از 400,000 ویژگی های اسناد در غرب است. شوروی بود نیز جمع آوری اطلاعاتی ارزشمند در غرب در دوران جنگ دفاعی و برنامه ریزی برای طیف گسترده ای از سخت افزار های نظامی. آن را فقط اسرار نظامی یا. آنها pilfered ماشین ابزار با دقت بالا 3D coordinate measuring machine, نیمه هادی ها و تکنیک های ساخت.

ویس pored بیش از بسته خام اطلاعات ارائه شده توسط vetrov را شناخته شده به عنوان وداع پرونده. ویس توصیف هوش به عنوان “دلتنگ رسیتال که droned و در.” اما droning تایید ویس’ طولانی-برگزار سوء ظن از اتحاد جماهیر شوروی زیرساخت های اختصاص داده شده به سرقت تکنولوژی غربی. برای چند دهه, مسابقه تسلیحاتی شده بود یک جنگ مجبور obsolescences با هر یک از سلاح های جدید سیستم رندر قبلی تکرار بی فایده است. این کشور که عقب مانده شد آسیب پذیر به یک اعتصاب اول. آمریکایی ها بر این باور بودند که می تواند صرف شوروی را به تسلیم. اما همه در کنار ما بوده است در یک مسابقه تسلیحاتی در برابر خود.

خداحافظی هوش ارائه جزئیات باور نکردنی در مورد چگونه هماهنگ شوروی تلاش به کارگیری برخی از 20000 نفر و هدفمند به دست آورد تجزیه و تحلیل, و اقتباس تکنولوژی غربی. وجود دارد, لیست نمایندگی در کشورهای خارجی و نام و مکان از خط X عوامل و دارایی های خود را. با توجه به هوش و تحلیل شوروی همواره راضی دو سوم تا سه چهارم از سالانه خود را به مجموعه اهداف صرفه جویی میلیاردها دلار است.

دیوید میلر تحلیلگر اطلاعاتی سابق کار برای آژانس اطلاعاتی وزارت دفاع که به مطالعه ویس’ کار به عنوان بخشی از یک تاریخ فکری از شورای امنیت ملی به من گفت که ویس تبدیل این مسئله به یک مشکل اقتصادی است که به ارمغان آورد او را به تحصیلات تکمیلی خود را. در اقتصاد 101 نظر شوروی شد “سریع پیروان” محروم رقبای مشتاق به تکرار آمریکایی نوآوری فقط در بازی باقی می ماند. در زبان بومی ویس’ پایان نامه دکترای هوش ارائه شده توسط vetrov را ارائه Weiss یک فرصت برای شرکت در یک درگیری محدود یک خیابان به تغییر تاکتیک و ماهرانه تشدید خصومت.

در ژانویه 1982 کیسی احضار ویس به مقر سیا برای یک جلسه. مدیر دفتر یک ظرف غذا بود از مقالات پراکنده در مورد به طور تصادفی. “هیچ جیمز باند کریستال جوش یا قهوه از پلی استایرن” وایس مشاهده شده در خاطرات خود. ویس پیشنهادی با استفاده از خداحافظی لیست خرید به عرضه شوروی با محصولات آنها به دنبال.

اما ویس می خواستم ابزارهای تغییر از پیش بهبود یافته به طوری که آنها در نهایت خواهد شکست. “طرح شد تا goober-نخود ساده است که هیچ کس تا به حال آمده بر آن” وایس نوشت: از راه حل خود را. حتی اگر شوروی استشمام آمریکایی حیله گری وایس نوشت: “حیله جنگی که هنوز هم کار به عنوان آژانس ستاره سرخ مشتریان خواهد بود مجبور به آزمون و آزمون مجدد هر سرکش واحد تحریک تاخیر و انگشت اشاره در مرکز آن اغراق potentates خرناس گولاگ پشت های بعدی خود را در ارزیابی عملکرد … واقعی و جعلی دستگاه های کاذب و جعلی دستگاه های … شوروی بود خود را تنظیم در مد نفیس.”

این برنامه به خوراک معیوب تکنولوژی که ویس می گوید: انجام عملیات طراحی “Kudo,” وجود داشته است به عنوان بخشی از یک بزرگتر دولت بسیج در پاسخ به وداع با هوش در سراسر امنیت ملی جامعه است. “این چند لایه عملیات” Galahad به من گفت. با توجه به Galahad, ویس را نگه نمی هر گونه رسمی نقش رهبری در این تلاش; در عوض “گاس خود را از طریق کار خود را تماس با ما. او در کاخ سفید ، او می تواند مردم را به توجه به ایده های خود را. او در کسب و کار کامپیوتر. او تا به حال کیسی گوش.”

Galahad به من گفت که ویس zeroed در اتحاد جماهیر شوروی بخش صنعتی; او می خواست به فروشي اقتصاد شوروی. Galahad به یاد می آورد که ویس دوستانه بود با تحلیلگران سازمان سیا از اتحاد جماهیر شوروی تحقیقات. “بیایید می گویند ایتالیایی ها بودند ساختمان یک کارخانه تراکتور برای روسیه در اوکراین—بچه ها در OSR داشته اند به کسانی که دسترسی به نقشه. گاس مشترک ایده های خود را و توصیه هایی بر اساس آن اطلاعات را به دوستان خود در وزارت دفاع.”

دولت با بخش خصوصی شرکت های نرم افزاری برای ایجاد doctored محصولات صنعتی. سپس از آنها در دسترس ساخته شده به ثبت اختراع کارمندان و مهندسان در آمریکا تکنولوژی و سلاح شرکت های که شده است می خواهم استخدام KGB.

ویس’ شورای امنیت ملی هموطنان اقدام به نوسان رهبران کشورهای اروپای غربی و دور از ارزان شوروی سوخت برای منحرف کردن جریان پول نقد به دور از دشمن است. شورای امنیت ملی انرژی اقتصاددان بیل مارتین بخشی از تلاش برای پیدا کردن منابع دیگر انرژی برای کشورهای اروپایی است. “من به یاد داشته باشید از دیدن گاس در راهرو نوع از یک مرد مرموز درست است ؟ او لبخند زد و تقریبا منتظر به خود است. گاهی اوقات مردم هوشمند آنها در جهان خود را و آنها میخندند چرا که آنها در حال فکر کردن به چیزی خنده دار است که بقیه جهان را دریافت نمی کند. که گاس. او به من گفت: “آه ، نگران نباشید اگر شما نمی توانید از مذاکره این چیزی که ما باید یک طرح جایگزین.'”

که طرح جایگزین است که در هسته افسانه گاس وایس. بهترین و شناخته شده ترین نسخه از این داستان می رود مثل این: بالا بر اتحاد جماهیر شوروی tech لیست خرید شد نرم افزار برای تنظیم فشار سنج و دریچه های بحرانی خط لوله گاز سیبری. با توجه به تیم وینر را میراث خاکستراین شوراها به دنبال این نرم افزار در بازار باز است. آمریکا کنترل صادرات ممنوع است فروش آن از ما. اما کوچک صنعتی شرکت نرم افزاری واقع در کلگری به نام Cov-می تواند تولید چه شوروی می خواستم. به عنوان وینر می نویسد: “شوروی فرستاده می شود یک خط X افسر به سرقت نرم افزار است. سازمان سیا و کانادایی توطئه به آنها اجازه آن را داشته باشد.”

معیوب نرم افزار “بافته” راه خود را از طریق شوروی کنترل کیفیت. خط لوله نرم افزار زد swimmingly برای ماه اما پس از آن فشار در خط لوله به تدریج نصب شده است. و یک روز—تاریخ هنوز مشخص نیست هر چند اکثر آن را در ژوئن 1982—نرم افزار رفت بدساخته فشار افزایش خارج از کنترل است. خط لوله پاره, اشتعال یک انفجار در حیات وحش سیبری خیلی عظیم است که با توجه به Thomas C. نی را در ورطه “در کاخ سفید ما را دریافت هشدار از ما مادون قرمز ماهواره برخی از عجیب و غریب رویداد در وسط شوروی هیچ جا. استقرار ترسید یک موشک پرتاب از یک محل که در آن هیچ راکت شناخته می شود بر اساس. یا شاید از آن بود که انفجار هسته ای دستگاه. نیروی هوایی ارشد هوش امتیاز آن در سه kilotons.”

خط لوله, انفجار است گفت: به هزینه مسکو ده ها میلیون دلار آن می تواند بد توانیم به زباله.

Kudo به نظر می رسد که همچنان کشف نشده برای بیش از یک سال است. در طول یک سال 2002 مصاحبه برای رونالد ریگان شفاهی ریچارد V. آلن ریگان اولین مشاور امنیت ملی بازگو کرد: “این طرح درخشان. ما در آغاز حرکت تغذیه شوروی بد تکنولوژی بد تکنولوژی کامپیوتر بد حفاری نفت فن آوری است. ما آنها را تغذیه زیادی اجازه دهید آنها را سرقت چیزهای که آنها خوشحال بودند برای به دست آوردن.” پنتاگون اجازه لغزش اطلاعات گمراه کننده در مورد هواپیماهای رادارگریز, فضا, لیزر و هواپیماهای جنگی.

Kudo فقط یک بخش کوچک از یک بسیار گسترده تر آمریکا در واکنش به خداحافظی هوش بیش از تبدیل توسط فرانسه. در طول اواسط 80s در حدود 200 شوروی هوش افسران و منابع خود اخراج شدند از کشورهای در سراسر اروپا است. در سال 1986 FBI گرد تا 55 شوروی فعالان زندگی در ایالات متحده به عنوان دیپلمات. ناگهان شوروی بودند نه تنها مجبور به خود را ایجاد تکنولوژی آنها نیز نابینا به ریگان عظیم دفاع کند. در میراث خاکسترتیم وینر می نویسد: “این عملیات با استفاده از تقریبا هر سلاح در سازمان سیا فرمان جنگ روانی خرابکاری اقتصادی جنگ استراتژیک, فریب, ضد جاسوسی, جنگ سایبری—همه در همکاری با شورای امنیت ملی پنتاگون و اف بی آی … این یک موفقیت فوق العاده. تا به حال جداول تبدیل شده است, آن می تواند دیده شده است به عنوان یک عمل تروریستی.”

VIII. محافظ از دروغ

یک روز یکشنبه در 1997 گاس ویس ملاقات یک روزنامه نگار انگلیسی به نام آنتونی غار قهوه ای برای ناهار در رستوران بوفه در زیرزمین واترگیت. بیش از خود زندگی حرفه ای طولانی غار قهوه ای نوشت: در مورد تیره تقاطع spycraft سیاست و جنگ است. داشتن خود را به پایان نهم کتاب او نیاز به یک جدید داستان برای گفتن. سال خود را از گزارش ارائه شده او را با ارتباط عمیق در جامعه اطلاعاتی و یکی از کسانی که پیشنهاد او دیدار ویس که نشان داد تا برای ملاقات با پوشیدن یک شبح اسکادران بمب افکن قنتد, ژاکت, برمودا, کوتاه و کفش های تنیس.

دیگر یک کارمند دولت وایس شد و سپس تدریس در دانشگاه جورج واشنگتن و گاه به گاه هوش مشاوره شغلی و در غیر این صورت صرف وقت خود را به خواندن و “مطالعه پیشرفته رایانه است.” با توجه به غار قهوه ای یادداشت او و ویس پیوند بیش غار براون 1975 کتاب محافظ از دروغحساب هوش و فریب عملیات راه اندازی توسط انگلیسی ها منجر به D-Day تهاجم سال 1944.

غار قهوه ای ساخته شده نام خود را در اواسط دهه 1950 به عنوان یک buccaneering خبرنگار لندن ایمیل های روزانه. او به دنبال آقا ویویان Fuchs به قطب جنوب و impersonated یک شعبه ویژه افسر در حالی که به دنبال یک حرکت شبیه چمچه زنی در مورد KGB تعبیه شده در یک شهر ساحلی که در آن نیروی دریایی سلطنتی تست تجهیزات برای زیراب جنگ. غار قهوه ای برنده رسوایی خود را برای ماراتن benders اجاره قایق سرعت و خصوصی هواپیما در این شرکت سکه و خزیدن پایین هتل فرار از آتش قبل از طلوع آفتاب برای جلوگیری از این لایحه. روش های خود را نمی خواهد عبور اخلاقی جمع اوری امروز. او تا به حال شهرت بودن “گاهی اوقات underhanded خبرنگار که … تکرار barroom اطمینان اگر آن را کمک خواهد کرد او را به یک داستان” با توجه به سال 2006 اگهی در واشنگتن پست. منتقدان غالبا اشاره کرد او تمایل برای تهیه دراماتیک قصه را بدون توجه به حقایق است.

من صرف روز در ترکیب طریق غار قهوه ای, شخصی, مقالات در ویژه مجموعه کتابخانه در دانشگاه جورج تاون. من برای اولین بار آشنا با گاس ویس پس از یک دوست و یک فیلم تولید لنت من یک مجموعه کوچک از ویس’ نوشته. به زودی پس از آن من شروع به صحبت کردن با افرادی که او را می دانستند با او کار می کرد مورد سوء استفاده خود را.

به عنوان من یاد گرفتم بیشتر در مورد ویس من شیفتگی با شخصیت شروع به شکل در تخیل من است. منتشر شده نوشته نشان داد رویکرد خود را به حل مشکل و استراتژیک فریب. تز دکترای خود را به نظر می رسید به ارائه برخی از بینش است که خط لوله, انفجار. من reveled در توصیف مصرانه خواست توسط دیوید میلر—که به مطالعه ویس’ همکاری نزدیک—از ویس به عنوان یک نوع از ضد James Bond, ظریف, under-the-رادار بوروکرات که مبارزه در کشور و دشمنان با نوار قرمز و یک headful از contrarian ایده های. من درک او به عنوان یک مرد که تمام زندگی اسرار. این کشور خود.

غار قهوه ای, شخصی, مقالات بودند دیگر فرصتی برای نزدیک شدن به وایس. من می دانستم که در طول این چند سال ویس بوده است مشتاق برای به اشتراک گذاشتن آنچه که او می تواند خود را در مورد خدمات دولت می باشد. در حالی که بسیاری از آنچه که او می خواهم انجام می شود باقی مانده است راز وایس تا به حال وقایع برخی از کار خود را در تجارت مجلات منتشر شده توسط سازمان سیا ارتباط از افسران سابق اطلاعاتی و فرانسه لژیون افتخار است. او نوشت: یک مقاله طولانی در مورد تلاش های خود را به زانو امپراتوری شر تحت عنوان “وداع با پرونده: فریب شوروی” در سازمان سیا انتشار مطالعات در هوش. او گسترش یافته است که مقاله به رساله او به نام خداحافظی پرونده: فریب استراتژیک و اقتصادی جنگ در جنگ سرد (خودی ناگفته داستان راز). ویس تجدید نظر در آن صفحات وسواس. نثر است باروک و غنی با قافیه طرح و کلمه بازی. او توزیع رساله به دوستان و همکاران. من جمع آوری شده در ولایت های مختلف پیش نویس. Galahad به من گفت که او مورد بررسی حداقل پنج پیش نویس ویس’ نوشتن در شوروی به کمک واقعیت آنها را بررسی کنید. “اگر آن را در وجود دارد” Galahad به من گفت اطمینان, “سپس آن اتفاق افتاد.” يکديگر اعلام کردند در چاپ رساله: انفجار خط لوله.

غار قهوه ای نیز دارای نسخه های متعدد. او در توصیف این تن از ویس’ نوشتن به عنوان “جذاب بدخواه خطرناک” و تصور او برخوردار اساس بهترین فروشنده. وایس درجه یک خیال باف و غار قهوه ای, غیر قابل اعتماد راوی شد سریع دوستان است. ویس ارائه غار قهوه ای با معرفی به دیگر آمریکایی Tradecraft اعضای جامعه و گاه به گاه دسترسی به اسناد محرمانه.

غار قهوه ای توصیف ویس به عنوان مغز متفکر ترجمه ریگان ابتکار دفاع استراتژیک (k Star Wars) یک پدیداری گران پیشنهاد با هدف متوقف کردن و از بین بردن موشک های بالستیک برای هدف wringing شوروی خشک است. او به نقل از وایس: “من می دانستم که چیزی در مورد اتحاد جماهیر شوروی روانشناسی. کلید این بود که آنها معتقد بودند که هر آنچه در ایالات متحده گفت: آن را فراموش فن آوری آن را انجام دهد بدون توجه به قیمت آن چقدر بود و مهم نیست که چگونه فن آوری دشوار است. که ضعف خود را; چه impelled آنها را در بخش بزرگی بود و اعتقاد به این که مارکسیسم علم باید پیروزی به هر قیمتی.” شوروی را مجبور به پیدا کردن برخی از راه به پاسخ و شکننده اقتصاد شوروی ممکن است در نهایت فرو ریختن.

غار قهوه ای نفس نفس برشمرد ویس و Tradecraft جامعه روش از ضرب وشتم: یک “ظرفیت برای ایجاد توهم در سفارش به قرض دادن واقعیت به phantasmagoria—نمایشگاه و نمایش نوری و اثرات توهم تغییر مداوم جانشینی از چیزهایی که دیده و یا تصور یک بازار فوق العاده ترکیب مجموعه و assemblages.” غار قهوه ای بر این باور بودند که ویس معنوی موتور سوخت bluffs و فریب است که هزینه مسکو ناگفته میلیارد و در نهایت منجر به سقوط اتحاد جماهیر شوروی. “من می توانید ببینید گاس ویس’ اثر انگشت بیش از همه آن را,” او نوشت: در نوت بوک خود را.

غار قهوه ای پیچیده ویس در یک زره از مبالغه: شش فوت قد بی باک گاهی مخ زن با بانوی اول نانسی ریگان غنی ترین و جالب ترین Washingtonian “یک مرد با مرتب کردن بر اساس از ذهن است که می تواند شکستن بانک مونت کارلو.” غار قهوه ای نمی تواند اجازه گاس ویس به انجام نگرفته است. و یا عجیب و غریب. یا تنهایی.

ویس’ دوست دیرین سوزان پاتریک به من گفت که وایس “بود که آن مرد در پذیرش کوکتل immaculately معلوم شد اما در حومه سکوت رعایت. شما هرگز کاملا می دانست که چگونه به جای او.” گاس دوستی تمام شد دودویی—بر اساس یک تعامل. او هرگز او را جمع آشنایان و دوستان هم به دلیل آن را آسان خواهد بود برای کشف کردن آنچه که او انجام داد یا که او واقعا بود. آن می توانست ماهیت کار است. بیشتر احتمال دارد هر چند آن را طبیعت مرد است. گاس ویس به حال خود اسرار.

آنتونی غار قهوه ای کار کرده در کتاب خود در مورد گاس ویس و آمریکا Tradecraft جامعه tech جنگ علیه شوروی برای تقریبا یک دهه است. در سال 2004 او ارائه یک پیشنهاد برای کتاب به عوامل خود را. در این پیشنهاد غار قهوه ای توصیف ویس به عنوان یک رویایی “که همراه با تکنولوژی بالا جنگ و فریب استراتژیک به هنر و صنایع دستی جنگ اقتصادی و جعلی یک جنگ برنده سلاح.” بخشهایی از غار قهوه ای مقاله جذاب هستند, عمیقا, تحقیق, و به طور کامل گزارش شده است. شایع تر هستند شروع می شود نادرست و متمرد digressions. وایس تا به حال غار قهوه ای گره در گره است. غار براون عوامل ادبی نیست کاملا مطمئن شوید که چه چیزی را از صفحات. رد ایمیل به پایان رسید با غار براون عوامل گفت: آنها دیگر نمی خواستم به نمایندگی از او. دو سال بعد در سال 2006 غار قهوه ای گذشت.

IX. پایین سوراخ خرگوش شجاعانه

در این نسخه از گاس ویس افسانه گفت با ویس’ دوست و همکار راجر رابینسون Trojan horse نرم افزار که فروخته شد به شوروی توسط Cov-می توانید و سپس یکپارچه به خط لوله سیستم های کامپیوتری باعث کمپرسور به کار بیش از حد سخت overpressurizing خط لوله و باعث انفجار و آتش سوزی در یک ایستگاه کمپرسور. که انفجار عظیم تولید شده در یک ثانیه, انفجار صدها مایل دور است که بخار یک قطار مسافری. (در برخی از نسخه های این افسانه که قطار حمل ولادیمیر پوتین محبوب عمه.) رابینسون می گوید: او به جزئیات به طور مستقیم از گاس وایس. Wayne Keup می گوید تقریبا یکسان داستان.

من ساکن در این خط لوله به دلیل آن را روایت کرده است. آن چشمگیر است. اما حتی ویس است که ناشی از خست با جزئیات. در یک نسخه از گزارشات او می نویسد: “ساختگی تراشه های کامپیوتری موج راه خود را به تجهیزات نظامی ناقص توربین های نصب شده در راه خود را به خط لوله گاز و معیوب برنامه های مختل خروجی از گیاهان شیمیایی و تراکتور کارخانه.”

کمال شکل این نخ مورد اسب تروا و انفجار به این بزرگی دیده می شد از فضا می آید از Thomas C. نی را در مغاک. در سال 2018 من به نی که به من گفت که رونالد ریگان مشاور امنیت ملی, William Clark متصل او را به ویس مدتی در اطراف 2000. “من او را به نام و او شروع به صحبت کنید. او واقعا به دور از سوغاتی از هسته ای خود را تجربه. من فکر می کنم او واقعا افسرده.” او به من گفت که ویس او تنها منبع.

وجود دارد چیزی در مورد ویس—نمی توان از یک جامعه مخفی از هوش مقامات “کاخ سفید استاد فریب در همه چیز اما عنوان” با توجه به آنتونی غار قهوه ای—به عنوان تنها منبع اطلاعات است که فقط احساس نمی کند حق من است. همخوانی داستان ثابت دشوار است. من ساخته شده یک قانون آزادی اطلاعات درخواست به سازمان سیا در مورد ویس و خط لوله انفجار و عملیات “Kudo”; سازمان سیا نوشت و گفت از آن می تواند “نه تایید و نه انکار وجود یا عدم وجود سوابق پاسخگو به درخواست شما.” وب سایت برای کتابخانه ریاست جمهوری رونالد ریگان پاسخ جستجو برای ویس’ نام با نمایش پوشه ها در نمونه کارها خود را: مایکروویو سلاح های هوش مصنوعی, بالستیک, موشک, دفاع, کامپیوتر, پایگاه داده, امنیت, فضای بیرونی بازوها کنترل مافوق صوت دوربرد هواپیمای ویژه فلزات, نهان, Yamal خط لوله گاز. با هر نوع شانس من باید قادر به دسترسی به مقالات در 2024. من می توانم پیدا کردن کسی که می دانستند تاریخ واقعی از انفجار خط لوله. گفت: استقرار آن نیست که هر رکورد از یک انفجار عظیم در سیبری در دو سال اطراف بهترین تخمین می زند. وجود دارد هیچ روزنامه حساب انفجار و یا گزارش از وقفه به خدمات گاز در غرب اروپا است.

من تا زمانی صرف غوطه ور در این مشکل این است که من تا به حال یک زمان سخت مرتب سازی حقایق از افسانه است. چه اگر این بود همه یکی never-ending عمومی دروغ عملیات روانی, جنگ, طرح برای ایجاد شوراها شبیه آمدند? چه اگر آن را فقط یک افسانه شاه ماهی قرمز? وایس نوشت: در مورد سوء استفاده خود را در سازمان سیا نشریه داخلی. اما اگر او ادعا کرده بود ساختگی نمی برخی از روح با آگاهی از وقایع واقعی سخن گفته اند و در معرض ویس به عنوان یک تقلب ؟ این داستان یک درهم و برهم کردن از گره.

پس از سال 2004 انتشار از نی کتاب به عنوان ویس’ شهرت به عنوان نویسنده از خط لوله سیبری خرابکاری رشد سابق KGB رئیس ایستگاه جلو آمد و به نام ماموت انفجار یک داستان است. او ادعا کرد که خطای انسانی باعث شده بود یک انفجار خیلی جزئی که تعمیرات انجام شد در یک روز. مدت کوتاهی پس از آن یک دومین عامل آمد و رو به جلو در تلاش برای کم ارزش کردن انفجار روایت است. نی در دفاع از کار خود را با اشاره به این که KGB کارکنان به طور معمول نمی مشهور صداقت; روس ها اعتراف هرگز چنین تحقیر.

من در نهایت دنبال کردن یک خط لوله مشاور به نام گیلبرت د Montricher. از سال 1982 تا 1985 با توجه به مشخصات لینک Montricher به عنوان معاون رئیس جمهور در Cov-می توانید. زمانی که من به او گفتم مورد علاقه من در خط لوله, انفجار Montricher پاسخ با چهار صفحه یادداشت پرداختن به زنده ماندن این افسانه است.

Montricher نرخ احتمال داستان آن را به عنوان ارائه شده در نی کتاب به عنوان کم است. او می گوید که Cov-می شد در اتهام نرم افزار برای روس ها اما فقط در ابتدا. آن موفق به توسعه نرم افزار و قرارداد اهدا شد به یک شرکت نرم افزاری. که شرکت Montricher تصریح کرد: تحویل این نرم افزار در سال 1986 چند سال پس از سال انفجار قرار بود رخ داده است. (من نمی تواند رسیدن به هر کسی در آن شرکت است.)

زمانی که من صحبت کردم Thomas C. نی در مورد مشکلات من تایید حساب در کتاب خود او رسیده این زمینه وسیع تر است. ویس گفت نی در مورد خط لوله جست و خیز در سیبری; نی به یاد می آورد از شنیدن در مورد هسته ای به اندازه انفجار وجود دارد در بیابان است که مردم از نیروی هوایی یافت کنجکاو. نی قرار داده و یکی یکی با هم. “این روشن نیست که این انفجار که من به یاد داشته باشید و خط لوله, انفجار گاس توصیف متصل هستند. آن است که بسیار روشن است که همه وداع با مسائل اتفاق افتاده است. آن را بسیار روشن است که ما قرار داده ایم با تکنولوژی های ناخواسته در سیستم های فن آوری. آن را بسیار روشن است که ما از فروش ’em نرم افزار بود که درهم. ما را به انجام مسائل و این بسیار برای من روشن از منابع دیگر که آن را واقعا مختل خط لوله.”

من به تیم Weiner نویسنده از میراث خاکستر. من توضیح داد که من رزرو در مورد داستان. وینر یک معضل مشابهی روبرو در حالی که گزارش حادثه: عدم وجود شواهد سخت—حرارتی تصاویر و یا تصاویر ماهواره ای از انفجار و یا آسیب به او قابل تامل است. وینر به حال منابع خوبی در این طرح برای تغذیه ناقص اطلاعات به خط X و خط لوله اولویت هدف است. وینر پایین کشیده یک کپی از میراث خاکستر از قفسه کتاب و اسکن صفحات مربوطه. او به من گفت که او می خواهم تا به حال هیچ دلیلی برای شک و تردید به حساب ارائه شده توسط نی. “من تا به حال سه سطح بالا به مردم گفت:” بله که اتفاق افتاده است.’ وینر به من گفت. “هیچ کس گفت:” هیچ که هرگز اتفاق افتاده است.’ به نظر می رسید به اندازه کافی جامد, اما آن را اثبات هیروشیما در سیبری است. چیزی اتفاق افتاده است. سوال این است: چگونه بود ؟ آچار میمون و یا یک رویداد بزرگ?”

من صحبت می کرد برای یک زمان نهایی با راجر رابینسون گاس معشوق شورای امنیت ملی همکار. “من می دانم که این اتفاق افتاد چون من وجود دارد. چون یک بعد از ظهر گاس آمد در دفتر من ناراحت است. مردم بی گناه کشته شده بود در انفجار. گاس هرگز دروغ در مورد آن است.” گفتم رابینسون در مورد ریشه شک من: اگر مادر خود را می گوید او را دوست دارد شما بخواهید برای دومین منبع; همه چیز را تایید کرده است. “من درک می کنم” او گفت:. “اما بسیاری از آنچه که ما را به احساس مانند یک فانتزی است.”

پس از مکالمه ما من تبدیل به ویس’ رساله برای پاسخ. “جانبازان از 007 به شدت شک و تردید از وداع با اصالت رد این ماجرا به عنوان یک مضحک بسیاری از بیش از حد رسیده مزخرف است.” سپس ویس خواستار منتقدان برای اندیشیدن به این اصل که “در مسائل مخفی پوچ تر یک ماجراجویی به نظر می رسد بیشتر احتمال دارد آن است که درست باشد.”

رمز و راز مناسب ،

X. CODA

برخی از نسخه های افسانه گاس ویس پایان با او ریخته بودن بیش از نرده بالکن خود را واترگیت آپارتمان توسط یک قاتل. این نسخه از داستان است که شاید یکی که آنتونی غار قهوه ای ممکن است مورد علاقه و حتی من را سرگرم. ویس فوت کرد که ولادیمیر پوتین به افزایش قدرت آغاز شد و به عنوان قدیمی دشمنان از اتحاد جماهیر شوروی شروع به نشان دادن تا مرده. ویس تحت فشار قرار دادند یک پایان رسیده با فتنه از جنگ سرد جاسوسی, هیجان انگیز, اما کسانی که نزدیک به ویس می دانم که بیشتر حقیقت دردناک. خود را کاهش غمگین بود و سریع: جنگ سرد به پایان رسید کمونیست را شکست شده بود و هیچ جنگ بیشتر از چپ به مبارزه با.

برای اولین بار گاس وایس تا به حال هیچ هدف. او تنها از جان گذشته برای اتصال. او صرف زمان بیشتر و بیشتر در نیویورک با Dede معشوق عمه که او را خریداری اطلس و هواپیما متون زمانی که او یک پسر بود. او می خواهم پرواز به لس آنجلس برای دیدار Maury آیزنشتاین یک رند مهندس و زمانی Tradecraft عضو جامعه و آیزنشتاین که به یاد می آورد برای من چگونه در صبح یکشنبه او به تماشای کارتون با زن و شوهر نوه.

درهم و برهم بی قراری مشخص شده آن سال ها. او نشان داد تا 50th کالج مراسم در نشویل با هیچ چیز اما لباس خود را پشت و یک هدیه برای میزبان بود. او ماند با یک دوست قدیمی اریک Chazen و همسر او آورده و او گران ابریشم روسری تزئین شده با راه فرار از بغداد. آن شب برای اولین بار در Chazen خانه ویس هرگز آن را به رختخواب. به جای او در آنجا ماند تا سحر پولیش کردن یک بطری single malt اسکاچ در حالی که خوردن دو جلد کامل از آثار آیزایا برلین. زمانی که ملاقات ما بیش شام Chazen به من گفت که چند روز به دیدار او آورده گاس به J. C. Penney به خرید تازه لباس.

نیاز به تصویب در داستان های خود را به نظر می رسد ویس’ فوری ترین نیاز. او نوشت: طولانی درگیر ایمیل به توجه Chazens’ سگ. او خود را آپلود تجارب و دستاوردهای کار بر روی برنامه های فضایی به یک دوست قدیمی را 11 ساله نوه چاشنی پاکت نامه با ناسا ماموریت تکه و حساب از نشستن در کابین خلبان شاتل فضایی در مدت کوتاهی قبل از راه اندازی.

ویس سعی میکرد با او پیر امنیت ملی آمپول بیش از حد. “ما شکست خورده او را در برخی از سطح” رابینسون اعتراف خود صدای سنگین با حسرت. “این آسان است برای دیدن است که در حال حاضر. من می دانستم که او بود نا امن و آشفته سرکوب. من نمی رسیدن به اندازه کافی. من فکر کردم که او با دوام تر. من فکر کردم او تا به حال یک فولر رقص کارت نسبت به او. دیگران را بیش از حد. ما صحبت در مورد این واقعیت است که او تا به حال گرفته گمنام به مضحک سطح.”

رابینسون بیشتر توضیح داده: “گاس نبود در به رسمیت شناختن. او زندگی می کردند توسط ریگان ماکسیم مورد وجود دارد که هیچ محدودیتی برای مقدار خوبی شما می توانید انجام دهید زمانی که شما اهمیتی نمی دهند که اعتبار. او باهوش بود و نه سنت. او احساس می کردم که هیچ کس نمی دانست که در آن او می شده است و یا آنچه که او می خواهم انجام می شود. این اتفاق می افتد با نابغه که خود کشته شده در همه زمان ها. می توانید آنها را قرار داده به طوری که آنها در پایان نشان می دهد در شرایط خود را با دست خود. من نمی دانم چه گاس فراق احساسات شد—اندوه و تلخی و یا برادر شما نگاشته است. من شرط می بندم آن را نگاشته است. روشن تر شما بیشتر به شدت شما آن را احساس کنید. او شروع به پریدن کرد به دلیل.”

این داستان به پایان می رسد آن را به عنوان آغاز می شود: در سرما در پیاده رو خارج از واترگیت یک ماه نوامبر شب یک بدن روی زمین. گاس ویس را ترک نمی کند پشت سر یک خودکشی توجه داشته باشید. چه او ترک است لاینحل جنگ سرد پازل—یک حفاظت شده توسط لایه های غیر قابل نفوذ دولت, طبقه بندی, cagey, همکاران, پیری دوستان با رو به وخامت خاطرات و عدم سلامت. من گزارش ویس’ زندگی و سوء استفاده برای بیش از دو سال از مرگ او احساس می کند به من و نه فقط مانند یک عمل شنیع ناامیدی اما بازیگوش طعنه زدن. من درک می کنم در حال حاضر که من می توانم تعقیب این داستان چندین دهه پس از یک دنباله از سرنخ ها از یک سوراخ خرگوش به بعد هر قابل اثبات واقعیت به ناچار بازده سه سوال جدید نیاز به بررسی است. من درک می کنم که این داستان ساخته شده است بی نهایت پیچیده تر توسط ویس’ میل برای اطلاعات غلط تمایل خود را نسبت نامتقارن, grand strategy عشق خود را از فساد است. گاس ویس—زندگی خود را حرفه ای است ناقص پازل. یکی که من هرگز قادر به حل کند.

من این احساس اضطراب سخت و ناگهانی ترین شدت یک روز در ماه ژانویه دو سال به این درخواست زمانی که من پیدا کردم خودم را در تلفن با بیل بری, ناسا رئیس مورخ. من در تلاش بود برای پیدا کردن یک اوت 1989 تحلیل تکنیکال از شباهت بین آمریکایی شاتل و اتحاد جماهیر شوروی بوران. این تجزیه و تحلیل شد اشاره به در یک سال 1997 NBC News, داستان در مورد چگونه شوروی را به سرقت برده شاتل طرح های رد شده توسط ناسا ساخته شده و ناقص فضاپیما که در اشاره به عملیات Kudo موفقیت است. همانطور که بری تحویل این خبر که او و کارکنان خود را پس از فشرده جستجو به حال شده است قادر به پیدا کردن سند من بادی ناکامی من. “در قلمرو استراتژیک فریب پودرهای سوخاری همیشه منجر شما به چه فریب می خواهد شما را به می دانم” بری پاسخ داد. او خواست من شانس و به پایان رسید تماس بگیرید.

الکس فرانسوی (@MisterAlexFren1) یک نویسنده در نیوجرسی زندگی.


بزرگ تر سیمی داستان
  • داخل Devsرویایی دره سیلیکون کوانتومی, هیجان انگیز
  • جلبک خاویار کسی ؟ آنچه ما می خواهیم غذا خوردن در سفر به مریخ
  • چگونه به کار از خانه بدون از دست دادن ذهن خود را
  • تحویل ما را خداوند از راه اندازی زندگی
  • به اشتراک گذاری حساب های آنلاین خود را—راه امن
  • 👁 می خواهید یک چالش واقعی ؟ آموزش هوش مصنوعی به بازی D&D. Plus, آخرین اخبار AI
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im