زنانی که خواب ضعیف تمایل به پرخوری و مصرف پایین-کیفیت رژیم غذایی بر اساس یک مطالعه جدید از محققان در دانشگاه کلمبیا ایروینگ مرکز پزشکی. یافته های جدید ارائه بینش چگونه کيفيت خواب را افزایش می دهد خطر ابتلا به بیماری های قلبی و چاقی اشاره به امکان مداخله برای بهبود زنان سلامت قلب است.

مطالعات قبلی نشان داده اند که افرادی که خواب کمتر هستند بیشتر احتمال ابتلا به چاقی و دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی-و این رابطه ممکن است تا حدی توضیح داده شده توسط رژیم غذایی. اما این مطالعات به دقت تمرکز بر روی مواد غذایی خاص و یا مواد مغذی (مانند ماهی و شیرینی یا چربی اشباع شده) و یا تنها با اندازه گیری مدت خواب خواب با کیفیت.

این مطالعه جدید طراحی شده برای دریافت یک تصویر جامع در زنان با بررسی ارتباط بین کلی رژیم غذایی با کیفیت و جنبه های متعدد از کیفیت خواب.

“زنان به خصوص در معرض ابتلا به اختلالات خواب در سراسر عمر چرا که آنها اغلب شانه مسئولیت مراقبت از فرزندان و خانواده و بعد از آن به دلیل یائسگی هورمون ها می گوید:” بروک Aggarwal, EdD, استادیار علوم پزشکی در دانشگاه کلمبیا Vagelos کالج پزشکان و جراحان و نویسنده ارشد این مطالعه است.

در این مطالعه نزدیک به 500 زنان آنلاین منتشر شده امروز در مجله انجمن قلب آمریکا.

این پژوهشگران تجزیه و تحلیل خواب و عادات یک قومی متنوع از 495 زنان سنین 20 تا 76. مطالعه نگاه کیفیت خواب در این زمان آن را در زمان به خواب رفتن و بی خوابی است. زنان نیز گزارش داد در نوع و مقدار مواد غذایی آنها به طور معمول غذا خوردن در طول سال اجازه می دهد محققان برای اندازه گیری معمولی خود را الگوهای غذايی.

مشابه مطالعات قبلی خواب و رژیم غذایی, مطالعه در بر داشت که کسانی که با بدتر کلی کیفیت خواب مصرف بیشتر از قند اضافه شده در ارتباط با چاقی و دیابت.

زنانی که در زمان طولانی تر به خواب رفتن تا به حال بالاتر مصرف کالری و خوردن مواد غذایی بیشتر وزن است.

و زنان بیشتر بی خوابی شدید علائم مصرف مواد غذایی بیشتر وزن و کمتر از چربی های غیر اشباع نسبت به زنان با بی خوابی خفیف تر.

“تفسیر ما این است که زنان با کیفیت خواب می تواند پرخوری در وعده های غذایی پس از آن و ساخت بیشتر انتخاب های غذایی ناسالم می گوید:” Aggarwal.

این سوال باقی می ماند: چگونه ممکن است خواب فقیر کمک به فقیر غذا خوردن ؟

“کيفيت خواب ممکن است منجر به بیش از حد مواد غذایی و کالری مصرفی با تحریک سیگنال های گرسنگی یا سرکوب سیگنال های پری می گوید:” فارس Zuraikat دکترا فوق دکترا همکار در دانشگاه کلمبیا Vagelos کالج پزشکان و جراحان و نویسنده سرب از مطالعه. “پری است که تا حد زیادی تحت تاثیر وزن و یا حجم مواد غذایی مصرف می شود و این می تواند باشد که زنان مبتلا به بی خوابی مصرف مقدار بیشتری از مواد غذایی در تلاش برای احساس کامل.

“با این حال آن را نیز ممکن است که رژیم غذایی فقیر است که تاثیر منفی بر کیفیت خواب” می افزاید: Zuraikat. “خوردن بیشتر نیز می تواند باعث ناراحتی دستگاه گوارش به عنوان مثال ساخت آن را سخت تر به خواب رفتن یا خواب باقی می ماند.”

“با توجه به این که رژیم غذایی نامناسب و پرخوری ممکن است منجر به چاقی — خوبی تاسیس عامل خطر برای بیماری های قلبی — مطالعات آینده باید تست اینکه آیا روش های درمانی که به بهبود کیفیت خواب می تواند ترویج cardiometabolic سلامت در زنان می گوید:” Aggarwal.

در مورد مطالعه

زنان در این مطالعه شرکت کنندگان در این انجمن قلب آمریکا Go Red for Women استراتژیک متمرکز شبکه تحقیقاتی در دانشگاه کلمبیا ایروینگ مرکز پزشکی.

دو دیگر تیم های تحقیقاتی در کلمبیا را Go Red for Women شبکه در حال مطالعه تاثیر خواب محدودیت در عوامل خطر برای بیماری های قلبی و در سلول است که خط خونی.

این مطالعه که با عنوان “اقدامات کيفيت خواب در ارتباط با انرژی بالاتر مصرف و رژیم غذایی فقیر, با کیفیت در متنوع نمونه ای از زنان از Go Red for Women استراتژیک متمرکز شبکه تحقیقاتی.”

دیگر همکاران (همه در دانشگاه کلمبیا ایروینگ مرکز پزشکی) هستند Nour مکارم مینگ لیائو و Marie-Pierre St Onge.

پژوهش های پشتیبانی شده توسط AHA Go Red for Women استراتژیک متمرکز تحقیقات جایزه شبکه و AHA Soter مشترک جایزه AHA فوق دکترا کمک هزینه های تحصیلی و کمک مالی از موسسه ملی قلب ریه و خون موسسه (T32HL007343-42).

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im