جنبش های ملی مانند یکی از این تظاهرات در سانتیاگو, شیلی کمک کرده اند درایو تغییرات در دانشگاه.

MARCELO هرناندز/گتی ایماژ

برای چندین دهه از پایگاه خود را در دانشگاه لوس آندس (Uniandes) در بوگوتا, کلمبیا, زیست شناس آدولفو Amézquita تورس ساخته شده نام خود را مطالعه متنوع jewellike قورباغه سمی آند و آمازون. اما در دانشگاه او وارد یک تیره, رکورد سابق و فعلی دانشجویان مدعی شده اند که در ده ها تن از شکایت. آنها می گویند او بدرفتاری زنان از جمله با علاقه و احساسی سوء استفاده از دانشجويان او آشنایی و مقابله به مثل در برابر کسانی که رد خود را در پیشرفت و یا شکایت در مورد رفتار خود. در اوایل این ماه مسئولان دانشگاه به این نتیجه رسیدند او به جرم آزار و اذیت جنسی و سوء رفتار و اخراج او در یک لحظه نقطه عطفی برای دانشگاه و برای رشد تلاش برای مبارزه با سوء رفتار جنسی در دانشگاه ها در سراسر امریکا لاتین.

Amézquita تورس که اخیرا سر از Uniandes را گروه زیست شناسی می گوید علم او باید با رضایت طرفین روابط با دانش آموزان, اما ادعا می کند که چنین قدمت طولانی در نظر گرفته شده قابل قبول است و او نمی دانسته هر گونه نقض قوانین دانشگاه. او را انکار می کند و اذیت و آزار, علاقه و یا برای مقابله به مثل در برابر هر کسی و می گوید او را به چالش بکشد 6 فوریه حکم ادعا فرایند ناقص و ناعادلانه است. او قول به “استفاده از تمام ابزارهای قانونی موجود برای بازیابی آنجا که من می توانید از کرامت من.”

شلیک مشخص شده نوبه خود چشمگیر در چرخاندن نزدیک به 15 ماه-طولانی جنجال که عمیقا تقسیم شده یکی از آمریکای لاتین معتبر ترین دانشگاه های خصوصی و شد از نزدیک تماشا کلمبیا رسانه ها و گروه های حامی حقوق زنان. بسیاری از تحسین این دانشگاه تصمیم گیری است. “این در حال رفتن به ارسال یک پیام بزرگ … من فکر می کنم مربیان در حال رفتن به بسیار دقیق تر می گوید:” بوم شناس Ximena برنل بومی کلمبیا به دست آورده است که مدرک کارشناسی خود را در Uniandes و در حال حاضر با این نسخهها کار در دانشگاه.

اما او و دیگران شکایت دارند که Uniandes بررسی شد خدشه دار اداری بی مهارت و عدم شفافیت. آنها می گویند که این اشتباه است که شامل معکوس زودتر تصمیم به آتش Amézquita تورس, برجسته, چگونه دانشگاه های سراسر آمریکای لاتین در حال تلاش برای محافظت از زنان در فرهنگ که به مدت طولانی قابل تحمل و حتی جشن نر امتیاز و مجموعه ای از نگرش های شناخته شده به عنوان مردانگی.

“وجود دارد بسیاری از تغییرات از دانشگاه به دانشگاه اما برخی از مکان نمایشگاه شایع و تقریبا نهادینه مردانگی می گوید:” خوان مانوئل Guayasamin ارنست, یک متخصص خزنده شناسی در سان فرانسیسکو دانشگاه کیتو در اکوادور. و اگر چه زنان به دست آورده اند زمین در اشتغال و وضعیت در آمریکای لاتین دانشگاه ها در سال های اخیر بسیاری از موسسات تحقیقاتی هنوز هم “تحت سلطه مردان احاطه بیشتر از مردان است,” او می گوید.

چنین مردانه جمعیت شناسی کمک کرده است ترویج گاهی سمی جو برای زنان در دانشگاه ها—از جمله اعضای هیات علمی و دانشجویان در علوم—با توجه به ده ها تن از محققان از سراسر آمریکای لاتین سخن گفت که با علم. مردانگی به طور فعال می تواند جلوگیری از به دنبال یک حرفه ای در تحقیقات علمی و برنل می گوید. “ما از دست داده اند و بسیاری از دانشمندان به این دلیل است.”

برخی از مکان نمایشگاه شایع و تقریبا نهادینه مردانگی.

خوان مانوئل Guayasamin ارنست, سان فرانسیسکو, دانشگاه کیتو

بسیاری از دانشگاه ها در این منطقه فقدان سیاست های رسمی برای گزارش تحقیق و یا مجازات سوء استفاده یا سوء رفتار جنسی یا همین حالا دقت اجرای سیاست های آنها فراموش کرده اند. و پردیس مدیران طولانی winked به طور بالقوه مشکل ساز رفتارهای مانند نر اعضای هیات علمی آشنایی خود دانش آموزان. زنانی که صحبت کردن در مورد این مسائل می تواند در صورت مقابله به مثل و تهمت. “این بسیار معمول است برای شنیدن … ‘Oh yeah, کسانی که feminazis آنها فقط دیوانه مردم” می گوید: “جنیفر Stynoski یک متخصص خزنده شناسی از ایالات متحده که با این نسخهها کار در دانشگاه کاستاریکا San José.

در حال حاضر جزر و مد ممکن است تبدیل به. در Uniandes و جاهای دیگر مدیران امیدوار به اتخاذ قوی تر سیاست ها و اجرای آنها. در برخی از کشورها قانون گذاران و سازمان های در حال حرکت به تصویب قوانین جدید در سراسر کشور استاندارد برای گزارش آزار و اذیت جنسی در دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی. در سال 2019 بیش از 250 محققان امضا نامه منتشر شده در علم, اصرار “دانشمندان و موسسات در سراسر آمریکای لاتین به آگاهی از آسیب هایی که مردانگی و آن انکار inflicts در زنان و سازمانی از علم به عنوان یک کل” است و به قوی تر عمل برای جلوگیری از سوء رفتار. و ظهور صورت فلکی گروه های حمایت شده است تشدید فشار برای اصلاحات از طریق کمپین های رسانه های اجتماعی, حقوقی, چالش ها و تاکتیک های دیگر—از جمله پیاده روی و حتی تصاحب دانشگاه ساختمان.

“در کشورهای آمریکای لاتین در 5 سال گذشته یا بنابراین ما تا به حال این جنبش در برابر خشونت و آزار و اذیت می گوید:” ماریو Pecheny یک علوم سیاسی محقق در دانشگاه بوینس آیرس. “آن را مطرح بزرگ بسیج زنان است.”

کشورهای آمریکای لاتین و برخی از جهان بالاترین گزارش نرخ خشونت علیه زنان با توجه به یک سال 2017 گزارش سازمان ملل متحد. دانشگاه مستثنی هستند. دانشگاه ملی کلمبیا بوگوتا, بررسی 1602 از آن دانش آموزان و دریافتند که بیش از نیمی گزارش تجربه نوعی از خشونت جنسی در حالی که در محوطه دانشگاه و یا در دانشگاه و فعالیت های مرتبط. (این بررسی اولین گزارش توسط معاون کلمبیا.) کلامی آزار و اذیت و تبعیض هستند حداقل به عنوان شایع است.

اما هنگامی که قربانیان به مسئولان دانشگاه به گزارش آزار و اذیت و یا حمله به آنها اغلب ملاقات با بی تفاوتی و یا سردرگمی است. در بخشی که به دلیل بسیاری از مدیران هیچ کتاب راهنما. در سال 2019 روزنامه نگاران Ketzalli Rosas, Jordy نگهداری Yúdico و یک تیم از 35 خبرنگاران در Distintas عرض یک اخبار دیجیتال پلت فرم را پوشش می دهد که آمریکای لاتین مورد بررسی 100 دانشگاه در 16 آمریکای لاتین سازمان ملل و نشان داد که 60 درصد فاقد سیاست برای دست زدن به آزار و اذیت جنسی شکایت.

Janneke Noorlag هلندی مهاجرتی به شیلی, یک نگاه دست اول در عواقب چنین شکاف زمانی که او دانشجوی کارشناسی تحصیل پایداری محیط زیست در دانشگاه کاتولیک ملی واتیکان, شیلی (PUC), Santiago. در سال 2015 Noorlag و یک عضو هیات علمی اقدام از جانب خود در زمینه تجاوز جنسی شکایت علیه یکی از Noorlag همکلاسی های خود و دوم ، PUC کاهش یافته است به بررسی دلیل آن را “فاقد صلاحیت و وسایل فنی برای بررسی درستی” با توجه به نامه آن را ارسال شده به Noorlag است. دانشگاه اذعان دارد که در آن زمان آن را به حال هیچ “پروتکل های خاص در خشونت های جنسی.”

در عوض مسئولان دانشگاه گفت: Noorlag به دنبال این موضوع با اجرای قانون محلی است. (او; آنها کاهش یافته است به دنبال اتهامات عنوان شده علیه.) Noorlag می گوید: او در نهایت کاهش یافته است از PUC چرا که دانشگاه را ساقط از جمله اجازه دادن به یکی از اتهام حمله برای ادامه حضور در کلاس و خدمت به عنوان دستیار آموزش. (یک سخنگوی دانشگاه می گوید آن را در نهایت تعلیق حمله ادعا از آموزش و افزود که PUC در حال حاضر یک سیاست اجازه می دهد در برابر شاکیان و متهمان به شرکت در کلاس همان.) در حال حاضر Noorlag می گوید: “من واقعا هیچ اعتماد مسئولین دانشگاه.”

حتی رسمی سیاست “را تضمین نمی کند هر چیزی را می گوید:” نگهداری Yúdico که مدیر Distintas عرض. برخی از سیاست ها می تواند دشوار برای به اجرا درآوردن چرا که آنها فاقد جزئیات مهم او می گوید: چنین به عنوان یک روشن مهلت تشکیل پرونده شکایت تعاریف مبهم از نظر و روش برای حفاظت از یک شاکی هویت است. و وجود یک سیاست “به این معنا نیست که خواهد شد وجود دارد برای استفاده از آن” نگهداری Yúdico می گوید. دانشگاه باید اجازه دهید موارد کشیدن به طور نامحدود و بدون برقراری ارتباط یک جدول زمانی برای وضوح می گوید Isadora Fragoso یک دانشجو در مقطع کارشناسی در دانشگاه خودمختار ملی مکزیک (UNAM), Mexico City, و عضو فمینیستی جنبش دانشجویی Rosas Rojas (رز قرمز). “اگر چه زنان به مقامات مربوطه برای رسیدگی به شکایات … آنها به سادگی آرشیو باقی می ماند,” او می گوید. “آنها هرگز ادامه دهید.”

زمانی که دانشگاه ها را اقدام علیه اتهام harassers مجازات می تواند خفیف به نظر می رسد. در سال 2017 دانشگاه جنوبی از شیلی درهم به منظور توسعه یک سوء رفتار جنسی سیاست برای اساتید پس از اتهامات متعدد پدید آمده در برابر برجسته عضو زیست شیمیدان Alejandro Yáñez Cárcamo. شاکیان ادعا او مورد آزار و اذیت یک زن مدیر کار او را تحت ضرب و شتم یک دانشجوی دختر و نظرات نامناسب نسبت به زنان است. (Yáñez Cárcamo نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.) در مارس سال 2018 پس از تحقیقات در این دانشگاه به حالت تعلیق او از تدریس 2 سال, اما به او اجازه ادامه تحقیقات خود در زمینه ایستگاه.

تظاهرات توسط کسانی که احساس مدرسه در اقدامات نیست به اندازه کافی قوی فوران در سراسر شیلی. در Austral اعضای هیات علمی و دانشجویان در زمان بیش از یک ساختمان و در ادامه اعتصاب. دانشگاه سپس با انتقال به آتش Yáñez Cárcamo اما یک دادگاه ابقاء او حکم او نمی تواند دو بار مجازات برای همین سوء رفتار. در سپتامبر سال 2018 مورد دریافت تمدید توجه هنگام Yáñez Cárcamo با حضور در پردیس رویداد هجوم یک درخواست از رئیس جمهور دانشگاه به دور ماندن—و مواجه شد با بوم اولگا باربوسا و سپس یک استاد دانشگاه که با احترام از او خواست به ترک. یک عکس از رویارویی ویروسی رفت (نگاه کنید به بالا) و حادثه ای ساخته شده باربوسا در حال حاضر جنوبی وزیر منطقه ای برای شیلی وزارت علوم و فناوری, دانش و نوآوری یک آیکون برای antiharassment فعالان. (Yáñez Cárcamo باقی مانده در دانشکده بود و اجازه بازگشت در محوطه دانشگاه در سال گذشته است.)

در Uniandes, ستیز مورد Amézquita تورس قرار داده و چالش های پیش روی آمریکای لاتین دانشگاه در #MeToo دوران در نمایش عمومی. مدیران در این دانشگاه که ثبت نام نزدیک به 25000 مقطع کارشناسی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته است و یکی از آمریکای لاتین بالا 10 آموزش, موسسات, برای اولین بار شروع به بررسی اتهامات علیه متخصص خزنده شناسی در نوامبر سال 2018 با توجه به اسناد و مدارک به دست آمده توسط علم. که فقط 2 سال پس از Uniandes شد یکی از اولین دانشگاه های کلمبیا به اتخاذ قوانین در گزارش و بررسی ادعاهای سوء رفتار و سوء رفتار جنسی. در آن Amézquita تورس که وارد Uniandes به عنوان مقطع کارشناسی در سال 1985 تاسیس کرده بود یک فعال بین المللی در برنامه های تحقیقاتی و تبدیل شدن به رئیس گروه زیست شناسی.

به عنوان کلمه از شکایت علیه Amézquita تورس گسترش برخی از دانشجویان و استادان بسیج برای دفاع از خود ستایش او به عنوان یک مربی ماهر و محقق و استدلال او در حال حمله برای رفتار—به خصوص آشنایی دانش آموزان—بلند در نظر گرفته شده قابل قبول است. دیگران در زمان قطعا متفاوت است. زن و مرد شاکیان و همچنین بیش از 20 نفر آشنا با این مورد در مصاحبه با علمرنگ Amézquita تورس به عنوان یک کاریزماتیک اما چالاک شخصیت که موجب تفرقه. “شما بروید و از بودن در سمت خوب بودن خود طرف بد و سپس شما نوع از این سوء استفاده کلامی خشم می گوید:” یک مرد سابق Uniandes دانشجو که مشغول به کار با Amézquita تورس و خواسته بود به نام به خاطر ترس از اقدامات تلافی جویانه. “او شروع به خواندن نیست شما نسخه های خطی او شروع به غفلت شما.”

Mónica پینزن یک دانشجوی سابق Amézquita تورس که در حال حاضر یک فیلمساز نوشت: این دانشگاه در سال گذشته به توصیف او چگونه هدف خود را برای قصاص. در سال 2003 او به اتهام جنسی اظهارات و قرار او را به “unmeasured خشم” پس از او معترضان در تایید نشده سایت در زمینه سفر او نوشت. پس از آن “درمان او وحشتناک بود. … او نمی خواهد به عنوان خوانده شده من پایان نامه. … او ساخته شده و بقیه وقت خود را در آزمایشگاه بسیار تلخ,” او می گوید. پینزن نیز مضطرب از آنچه او را توصیف به عنوان کنترل و دستکاری رفتار Amézquita تورس به سوی خود پس از آن-دختر که دانشجو بودم. تجربه led پینزن به ترک دانشگاه. “تنها چیزی که من پشیمان,” او می گوید: “نه صحبت تا زمانی که این چیزها اتفاق می افتد.”

در مصاحبه با علم و در طولانی اظهارات فرستاده به دانشگاه Amézquita تورس به صراحت تکذیب کرد بسیاری از خاص اتهامات علیه او از جمله این که او انتقام در برابر دانش آموزان است. “من که نیست … من نه تهاجمی به دانش آموزان گفت:” علم قبل به این دانشگاه اعلام شد که در آن او شلیک. بسیاری از این اتهامات گفت: نتیجه یک “شکار ساحره” به رهبری یک فرد که در حال جنگ با او بر “سیاست و پول است.” “داشتن روابط با دانش آموزان,” او گفت: “باعث می شود شما آسیب پذیر به مردم با نیت بد.”

چنین دفاعی در نهایت نمی نوسان مسئولان دانشگاه اما این روند که تولید خود را حکم بود و پر هرج و مرج. در اوایل سال 2019 پس از اولیه تحقیق و تفحص از دانشگاه اخراج Amézquita تورس برای عدم افشای خود روابط جنسی با دانشجویان حاکم است که چنین روابط تشکیل تضاد منافع است. اما او برنده بازگشت پس از استدلال این دانشگاه تا به حال به دنبال روش های مناسب است. دانشگاه سپس او را به عنوان رئیس بخش زیست شناسی و منع او از آموزش اما به او اجازه ادامه تحقیقات خود را در حالی که یک ویژه دانشکده پنل انجام یک تحقیق جدید.

در مارس 2019 از ترس این که دانشگاه بود دفن مورد شاکیان و متحدان آنها استفاده می شود تظاهرات عمومی و دیگر تاکتیک برای فشار خواسته های خود را برای اطلاعات بیشتر و عمل است. در رسانه های اجتماعی کاربران به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته یک تصویری از یک دانش آموز خواندن با صدای بلند از یک بیانیه نوشته شده توسط زنی که ادعا کرد که Amézquita تورس تا به حال مورد آزار و اذیت او. نزدیک به 300 نفر از فارغ التحصیلان بخش زیست شناسی امضا نامه ای به مسئولان دانشگاه اصرار آنها برای روشن کردن که در آن تحقیق و تفحص ایستاده بود. متحدان Amézquita تورس در پاسخ محکومیت فشار مبارزات و محقق خود به دادگاه رفت و در یک پیشنهاد به سکوت رسانه ها پوشش صورت و دانش آموزان به اشتراک گذاری ویدئو در رسانه های اجتماعی. او شکست خورده است.

در میان افزایش عمومی نبرد Uniandes جدید رئیس جمهور: اقتصاد Alejandro Gaviria اوریبه سابق وزیر بهداشت در کلمبیا. زمانی که او وارد جولای 2019, Gaviria اوریبه به یاد می آورد امیدوار کننده به این پرونده به “عادلانه و سریع” قطعنامه. “متاسفانه روند [در زمان] بیش از من انتظار می رود,” او گفت: علم در اوایل این ماه.

در سانتیاگو, شیلی, زنان نشان دادن در برابر مصونیت از مجازات برای متجاوزان در عملکرد قطعه ای است که پس تکرار شده است در بسیاری از کشورهای دیگر.

خاویر تورس/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

در حال حاضر دانشجویان و استادان در همه طرف در حال هضم این حکم. “قبل از [چنین رفتار] بود نرمال می گوید:” یک عضو هیئت علمی دانشگاه که خواسته بود به نام به خاطر ترس از اقدامات تلافی جویانه. “اما در حال حاضر با #MeToo جنبش و جنبش های دیگر از دانش آموزان, آن را متوقف کرده بودن طبیعی است. جرقه مشتعل است به طوری که این مورد را در نهایت منفجر شود.”

“این فقط در مورد او. … این اقدام در برابر رفتار بد در علم” می افزاید: یکی از شاکیان که خواست ناشناس باقی می ماند به دلیل ترس از اقدامات تلافی جویانه. “آن زمان ما به معنای واقعی کلمه اما چیزی که در نهایت اتفاق افتاده است.”

Gaviria اوریبه قول داده است برای رفع مشکلات اداری در معرض مورد. اگر چه سوء رفتار جنسی سیاست Uniandes به تصویب رسید و در سال 2016 “هیچ رویه در کلمبیا و تنها چند در آمریکای لاتین … ما هنوز بسیار به یاد” او می گوید. این دانشگاه قصد دارد با ارائه منابع حقوقی به شاکیان او می گوید و اضافه کردن دروس در مسائل جنسیتی. مقامات نیز نیاز به تعریف آنچه به منزله مناسب روابط بین دانشجویان و اساتید Gaviria اوریبه یادداشت ها.

بسیاری امیدوارند که این دانشگاه هم اکنون می توانید شروع به درمان. Uniandes مقامات خواهد شد در حال حرکت دانشجویان که مطالعه شده است با Amézquita تورس و جدید سرپرستان. اما زیست شناس کاتالینا پلکیس یک Uniandes دانشجوی دکتری که به وسیلهی برخی از شاکیان می گوید: “ما انتظار داریم خشن روز جلوتر از لحاظ تلاش برای بازسازی جامعه در اینجا.”

این Uniandes مورد تأکید چقدر دانشگاه در امریکا هنوز به رفتن در پرداختن به آزار و اذیت جنسی مسائل. یکی مورد نیاز مرحله برنال می گوید که برای دانشگاه به گام تا آموزش و آگاهی است. او به یاد می آورد که آن را تا زمانی که او را ترک کلمبیا برای ایالات متحده در سال 2001 که او متوجه رفتارهای طولانی تحمل در آمریکای لاتین دانشگاه نیست OK. به تازگی او صحبت کرد و به زن اکوادور دانش آموزانی که مشخص می شود دانشگاه را به عنوان رایگان از آزار و اذیت—تا برنل شروع به پرسیدن سوالات خاص در مورد اینکه آیا استادان خود را به تاریخ خود دانش آموزان و جنسیتی اظهارات. “آنها مانند,” اوه آره خوب بچه ها بچه ها,’,” او می گوید. “هنگامی که شما فکر می کنید این هنجار شما را درک نمی کنند یک مشکل وجود دارد.”

در سال 2018 از جمله تجارب led برنل به گردش نامه در نهایت منتشر شده در علم است که به نام برای محو که هنجار شده است. “آمریکای لاتین زنان دانشمندان … غوطه ور در یک جامعه ای که از لحاظ فرهنگی ریشه دوانده مردانه پراید (‘مردانگی’) نرمال است و عمیقا در هم تنیده با علمی تلاش” برنل و cosigners نوشت. “مردانگی ترویج نگرش جنسیتی که اغلب دور بماند” آنها اضافه شده است. آنها خواست دانشمندان در منطقه برای تبدیل شدن به “فعال در مورد شناخت, مقابله با, و از اینرو رفتارهای نامناسب.”

برنل و دیگران دیدن نشانه هایی از پیشرفت از جمله اخیر سربازان ارتش در تعدادی از دانشگاهها اتخاذ سیاست در سوء رفتار جنسی. UNAM که اتخاذ سیاست خود را در سال 2016 می گوید: این شرکت سابقه بیش از 1200 شکایات و سرنگون حدود 100 متهمان البته گاهی اوقات بعد از تظاهرات دانشجویی که شامل ساختمان تصاحب. مکزیکی, دانشگاهیان, مبارزه با آزار و اذیت و حتی به تصویب رسید محبوب برچسب: #MeTooAcademicos (#MeTooAcademics). و در سراسر آمریکای لاتین دانش آموزان گرفته اند به رسانه های اجتماعی تحت هشتگ #MePasóEnLaU (این اتفاق برای من افتاده در دانشگاه).

پردیس مبتنی بر حرکات اکو گسترده تر مبارزات علیه خشونت جنسیتی. برزیل #NãoéNão (هیچ) آرژانتین #NiUnaMenos (و نه کمتر) و شیلی Educación هیچ Sexista (Nonsexist آموزش و پرورش). در بسیاری از کشورها فعالان را تکرار شیلی اعتراض جمعی سرود و عملکرد به نام “سازمان ملل متحد Violador En Tu Camino” (“یک متجاوز در مسیر شما”) که شامل زنان پوشیدن چشم بند و شعار علیه مصونیت از مجازات برای متجاوزان است.

علم گروه ها و دولت ها نیز در حال حرکت به آدرس جنسی و سوء رفتار در پژوهش است. در سال های اخیر عمده کنفرانس های برگزار شده در منطقه—از جمله کسانی که با حمایت آمریکای لاتین کنفرانس Herpetology و کلمبیا همایش ملی جانورشناسی—اضافه همایش در این موضوع است. در ماه اوت 2019 در شیلی سنا تصویب یک لایحه که نیاز به همه دولت حمایت موسسات به توسعه جزئیات آزار و اذیت جنسی سیاست; این لایحه در حال حاضر در انتظار عمل در آن مجلس نمایندگان. کشور و وزارت علوم به تازگی اعلام کرد یک سیاست برابری جنسیتی. آرژانتین ملی علمی و فنی شورای پژوهشی در حال کار برای ایجاد سیاست های مشابه در مراکز تحقیقاتی.

در بسیاری از آمریکای لاتین سازمان ملل انفعال باقی مانده هنجار. در عین حال Barbosa تشویق است با آنچه که او در حال دیدن. افزایش چالش به مردانگی او می گوید: کمک کرده است او متوجه است که او را “دیوانه” برای تجسم آینده ای بهتر برای زنان محققان در امریکا لاتین. کسانی که مرتکب آزار و اذیت و سوء استفاده هستند در ابتدا به صورت عواقب او می گوید که چه چیزی مورد نیاز است “را به مطمئن شوید که این اتفاق نمی افتد به هر کس دیگری.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de