از روی حیله و تزویر ریاضی از گله ایمنی برای Covid-19

هنگامی که یک بیماری و جلوگیری از گسترش از طریق یک جمعیت ؟ فرمول ساده است اما متغیرها بسیار پیچیده تر است.

در حالی که بسیار در مورد این Covid-19 همه گیر نامشخص باقی مانده است, ما می دانیم که چگونه از آن خواهد شد به احتمال زیاد پایان: زمانی که گسترش ویروس شروع به کند و در نهایت متوقف در دسترس نباشد) زیرا مردم به اندازه کافی توسعه یافته به آن ایمنی. که در آن نقطه که آیا آن را در آورده با یک واکسن یا توسط افراد در ابتلا به این بیماری جمعیت و توسعه “گله ایمنی است.”

“هنگامی که سطح ایمنی عبور از یک آستانه خاص و سپس این بیماری همه گیر خواهد شد و شروع به مردن چرا که وجود ندارد به اندازه کافی افراد جدید برای آلوده گفت:” ناتالی دین از دانشگاه فلوریدا.

در حالی که تعیین آستانه است که برای Covid-19 حیاتی است بسیاری از نکات دقیق وظریف است که در محاسبه دقیقا چه مقدار از جمعیت نیاز به ایمنی به صورت گله ایمنی را به اثر و محافظت از مردم که به سیستم ایمنی بدن.

در ابتدا به نظر می رسد به اندازه کافی ساده است. تنها چیزی که شما نیاز به دانستن این است که چگونه بسیاری از مردم به طور متوسط در حال آلوده توسط هر فرد آلوده. این ارزش است که به نام R0 (تلفظ “R جز”). هنگامی که شما که شما می توانید آن را به یک فرمول ساده برای محاسبه گله ایمنی آستانه: 1 − 1/R0.

بیایید می گویند R0 برای Covid-19 2.5 معنی هر فرد آلوده آلوده به طور متوسط دو و نیم دیگر مردم (مشترک برآورد). در آن صورت گله ایمنی آستانه Covid-19 0.6 یا 60 درصد است. این بدان معناست که این ویروس را در یک شتاب تا نرخ به طور متوسط در سراسر مکان های مختلف از 60 درصد از جمعیت می شود.

infographic
تصویر: لوسی خواندن-Ikkanda/مجله کوانتوم

که در آن نقطه این ویروس هنوز در حال گسترش بود اما در یک کرم سرعت تا زمانی که آن را به طور کامل متوقف می شود. فقط به عنوان یک ماشین نمی آید به توقف لحظه ای که شما پای خود را روی گاز ویروس نمی خواهد ناپدید می شوند لحظه ای گله ایمنی رسیده است.

“شما می توانید تصور کنید که پس از 60 درصد از جمعیت آلوده است تعداد زیادی از عفونت شروع به رها کردن. اما ممکن است یکی دیگر از 20 درصد می شود که آلوده در حالی که این بیماری شروع به مردن” گفت: Joel میلر از دانشگاه لا تروب در استرالیا.

که 60 درصد نیز از آستانه گذشته که جدید معرفی ویروس—بگو آلوده مسافر پیاده از یک کشتی کروز به یک پورت سالم با گله ایمنی—به سرعت خواهد سوزاند.

infographic
تصویر: لوسی خواندن-Ikkanda/مجله کوانتوم

“این بدان معنا نیست که شما نمی قادر خواهد بود برای شروع یک آتش سوزی در همه, اما شیوع در حال رفتن به می میرند” گفت: کیت Langwig از موسسه پلی تکنیک ویرجینیا و دانشگاه ایالتی.

همه چیز به سرعت پیچیده است. گله ایمنی آستانه بستگی دارد که چگونه بسیاری از مردم هر فرد آلوده در واقع آلوده—یک عدد است که می تواند توسط محل. متوسط فرد آلوده در یک ساختمان ممکن است آلوده بسیاری از مردم بیشتر از میانگین فرد آلوده در یک محیط روستایی. بنابراین در حالی که یک R0 2.5 برای Covid-19 ممکن است یک تعداد مناسب برای تمام جهان آن را تقریبا به طور قطع متفاوت است در سطح محلی به طور متوسط بسیار بالاتر در برخی از مکان ها و پایین تر از دیگران است. این به این معنی است که گله ایمنی آستانه نیز بالاتر از 60 درصد و در برخی از مکان ها و پایین تر از دیگران است.

“من فکر می کنم طیف وسیعی از R0 سازگار با دیتا برای Covid-19 بزرگتر از اکثر مردم به اعتبار” گفت: Marc Lipsitch از دانشگاه هاروارد است که ارائه مشاوره به مقامات بهداشت در ماساچوست و خارج از کشور. وی با ذکر اطلاعات نشان می دهد, آن می تواند بیش از دو بار به عنوان بالا در برخی از مناطق شهری به عنوان به طور کلی ما به طور متوسط.

و فقط به عنوان R0 تبدیل به یک متغیر و نه استاتیک شماره راه مردم خود را به دست آوردن ایمنی نیز متفاوت با پیامدهای مهم برای محاسبه است که گله ایمنی آستانه.

معمولا محققان تنها به فکر گله ایمنی در زمینه واکسن مبارزات بسیاری که فرض کنیم که هر کس به همان اندازه احتمال دارد به قرارداد و گسترش یک بیماری است. اما در یک به طور طبیعی گسترش عفونت است که لزوما این چنین نیست. تفاوت در رفتارهای اجتماعی منجر به برخی افراد بیشتر در معرض بیماری بیش از دیگران است. بیولوژیکی و تفاوت نیز نقش مهمی در چگونگی به احتمال زیاد مردم برای دریافت آلوده.

“ما به دنیا متفاوت است و این تفاوت جمع آوری به عنوان زندگی ما متفاوت تجربه” گفت: Gabriela گومز از دانشگاه Strathclyde در اسکاتلند است. “این تاثیر می گذارد که چگونه قادر مردم به مبارزه با یک ویروس است.”

اپیدیولوژی اشاره به این تغییرات به عنوان “ناهمگونی از حساسيت” به معنی تفاوت است که باعث شود برخی از افراد به بیشتر یا کمتر به احتمال زیاد برای دریافت آلوده.

اما این بیش از حد نکات دقیق وظریف برای واکسیناسیون مبارزات. “واکسن به طور کلی توزیع شده در یک جمعیت با توجه به چگونه بسیاری از تماس های مردم و یا چگونه در معرض آنها هستند چرا که ما نمی دانیم که گفت:” ویرجینیا Pitzer از دانشگاه ییل دانشکده بهداشت عمومی. در عوض مقامات بهداشتی را یک رویکرد حداکثری و در اصل واکسیناسیون همه.

اما در جریان همه گیر با هیچ تضمینی وجود ندارد که یک واکسن در دسترس خواهد بود در هر زمان به زودی ناهمگونی از حساسيت به مفهوم واقعی برای این بیماری را در گله ایمنی آستانه.

در برخی موارد, آن را به آستانه بالاتر است. این می تواند درست در مکان هایی مانند خانه های سالمندان که در آن فرد به طور متوسط ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به Covid-19 از فرد به طور متوسط در جمعیت وسیع تر.

اما در مقیاس بزرگتر ناهمگونی به طور معمول کاهش می دهد گله ایمنی آستانه. در ابتدا این ویروس افرادی که بیشتر در معرض هستند و به سرعت گسترش می یابد. اما برای حفظ و گسترش این ویروس به حرکت به افرادی که کمتر حساس هستند. این باعث می شود آن را سخت تر برای این ویروس به گسترش به طوری که اپیدمی رشد آهسته تر از شما ممکن است در پیش بینی بر اساس آن نرخ اولیه رشد.

“اولین کسی است که رفتن به احتمال زیاد برای آلوده کردن افرادی که بیشتر مستعد ابتلا به شروع ترک افرادی که کمتر مستعد ابتلا به سمت حالت دوم نیمی از این بیماری همه گیر به این معنی که عفونت می تواند حذف شود زودتر از شما می خواهم انتظار” Lipsitch گفت.

برآورد ناهمگونی

تا چقدر پایین تر است گله ایمنی آستانه هنگامی که شما در حال صحبت کردن در مورد یک ویروس در طبیعت مانند زمان همه گیر?

با توجه به مدل های استاندارد حدود 60 درصد از جمعیت ایالات متحده نیاز به واکسینه شدن در برابر Covid-19 یا بازیابی از آن به کند و در نهایت جلوگیری از گسترش این بیماری است. اما بسیاری از کارشناسان صحبت کردم شک دارم که گله ایمنی آستانه به طور طبیعی به دست آورد و ایمنی پایین تر از آن.

“من حدس می زنم خواهد بود آن را به طور بالقوه بین 40 و 50 درصد” Pitzer گفت.

Lipsitch موافق است: “اگر من تا به حال حدس من احتمالا می خواهم آن را در حدود 50 درصد است.”

اینها عمدتا فقط آموزش تخمین به دلیل آن را بسیار سخت برای تعیین چه چیزی باعث می شود یک فرد حساس تر از دیگری است. بسیاری از ویژگی های شما ممکن است فکر می کنم به کسی اختصاص مانند چقدر اجتماعی فاصله آنها در حال انجام—می توانید تغییر دهید از هفته به هفته.

“کل ناهمگونی مشکل فقط کار می کند اگر منابع ناهمگونی در دراز مدت خواص از یک فرد است. اگر آن را در یک نوار که به خودی خود به اندازه کافی پایدار به عنوان یک منبع از ناهمگونی,” Lipsitch گفت.

ناهمگونی ممکن است سخت به برآورد, اما آن را نیز یک عامل مهم در تعیین چه گله ایمنی آستانه واقع شده است. Langwig معتقد است که اپیدمیولوژیک جامعه انجام نشده به اندازه کافی سعی کنید و حق آن را دریافت.

“ما نوع است کمی درهم و برهم به تفکر در مورد گله ایمنی,” او گفت:. “این تنوع واقعا مهم است و ما باید مراقب باشید به طور دقیق تر در مورد آنچه که گله ایمنی آستانه است.”

های اخیر برخی مقالات تلاش کرده اند. در ماه ژوئن در مجله Science منتشر شده مطالعه گنجانیده شده است که متوسط درجه از ناهمگونی و برآورد گله ایمنی آستانه Covid-19 در 43 درصد در سراسر گسترده جمعیت. اما یکی از این مطالعه نویسندگان تام Britton از دانشگاه استکهلم فکر می کند وجود دارد منابع اضافی از ناهمگونی مدل خود را حساب نمی کند ،

“اگر هر چیزی من می خواهم فکر می کنم تفاوت بزرگتر است به طوری که در واقع گله سطح ایمنی است که احتمالا کمی کوچکتر از 43 درصد” Britton گفت.

یکی دیگر از مطالعه جدید طول می کشد یک رویکرد متفاوت به برآورد تفاوت در استعداد ابتلا به Covid-19 قرار می دهد و گله ایمنی آستانه حتی پایین تر است. این مقاله 10 نویسنده که شامل گومز و Langwig برآورد که در آستانه به طور طبیعی به دست آورد و گله ایمنی به Covid-19 می تواند به عنوان کم به عنوان 20 درصد از جمعیت. اگر این مورد است که سخت ترین ضربه مکان در جهان ممکن است از نزدیک شدن به آن است.

“ما در حال رسیدن به این نتیجه که آسیب دیده ترین مناطق مانند مادرید ممکن است نزدیک به رسیدن به گله ایمنی گفت:” گومز. یک نسخه اولیه از مقاله ارسال شده در مارس و نویسندگان در حال حاضر در حال کار بر روی یک نسخه به روز شده که آنها پیش بینی می کنند به زودی ارسال. این نسخه شامل گله ایمنی برآورد اسپانیا پرتغال بلژیک و انگلستان است.

بسیاری از کارشناسان در نظر گرفتن این مطالعات جدید—و نه همه که همکار و در عین حال—به غیر قابل اعتماد است.

در توییتر موضوع در دین تاکید کرد که وجود دارد بیش از حد و عدم قطعیت در اطراف جنبه های اساسی از بیماری از مقادیر مختلف R0 در تنظیمات مختلف به اثرات آرامش بخش اجتماعی فاصله—به جای اعتماد به نفس زیادی در دقیق گله ایمنی آستانه. آستانه می تواند یک شماره به عنوان طولانی به عنوان یک تعداد زیادی از مردم با پوشیدن ماسک و اجتناب از اجتماعات بزرگ و دیگری بسیار بالاتر تعداد اگر و هنگامی که مردم اجازه گارد خود را.

دیگر اپیدیولوژی نیز شک و تردید از تعداد کم. جفری شمن از دانشگاه کلمبیا گفت که 20 درصد گله ایمنی “سازگار است با دیگر ویروس های تنفسی. آن را سازگار با آنفولانزا. پس چرا آن رفتار متفاوت برای یک ویروس تنفسی در مقابل ، من نمی که.”

میلر افزود: “من فکر می کنم گله ایمنی در آستانه [برای طبیعی ایمنی اکتسابی] کمتر از 60 درصد اما من نمی بینم شواهد روشن است که هر [محل] است که نزدیک به آن است.”

در نهایت تنها راه برای واقعا فرار Covid-19 همه گیر است که برای رسیدن به مقیاس بزرگ گله ایمنی—در همه جا و نه فقط در تعداد کمی از مکان های که در آن عفونت شده اند ، و خواهد شد که به احتمال زیاد تنها یک بار اتفاق می افتد یک واکسن است که در استفاده گسترده است.

در ضمن برای جلوگیری از گسترش ویروس و پایین تر که R0 ارزش به عنوان آنجا که ممکن است فاصله, ماسک, تست و تماس با ردیابی هستند منظور از روز در همه جا بدون در نظر گرفتن که در آن شما محل گله ایمنی آستانه.

“من نمی توانم فکر می کنم از هر گونه تصمیم گیری من می خواهم متفاوت در حال حاضر اگر من می دانستم که گله ایمنی بود و در جایی دیگر در محدوده من فکر می کنم آن است که 40 تا 60 درصد گفت:” Lipsitch.

شمن هم فکر می کند که عدم اطمینان در مورد به طور طبیعی به دست آورد و گله ایمنی آستانه همراه با عواقب برای گرفتن آن اشتباه برگ تنها یک مسیر رو به جلو: انجام بهترین های ما برای جلوگیری از موارد جدید تا زمانی که ما می تواند به شما معرفی واکسن را در مورد گله ایمنی با خیال راحت.

“سوال این است که می تواند شهر نیویورک در حمایت از یکی دیگر از شیوع?” او گفت:. “من نمی دانم, اما اجازه دهید بازی با آتش است.”


داستان اصلی تجدید چاپ با اجازه از کوانتوم, مجله, یک سرمقاله مستقل انتشار سایمونز بنیاد که ماموریت است که برای افزایش درک عمومی از علم توسط پوشش تحقیقات تحولات و روند ریاضیات و علوم فیزیکی و زندگی.


بزرگ تر سیمی داستان
  • چگونه ماسک های رفت و از همین حالا-پوشیدن به باید
  • پوکر و روانشناسی از عدم قطعیت
  • زیرساخت های مسابقه تسلیحاتی است که سوخت رسانی آینده از بازی
  • چگونه برای به دست آوردن صفری ویژگی های حفظ حریم خصوصی در کروم و فایرفاکس
  • همه چیز شما نیاز به کار از خانه مانند یک حرفه ای
  • 👁 درمانگر است—و آن را یک chatbot برنامه. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر