برای بیش از یک دهه هکرها روسیه باید عذاب کشور های همسایه و بمباران استونیایی وب سایت های با ترافیک ناخواسته و حتی باعث خاموشی در اوکراین است. تا زمانی که روسیه نگه داشته است کسانی که بی امان و مخرب حملات سایبری در داخل خود منطقه غرب عمدتا چشم. اما به عنوان ما به دنبال سر هر digital دخالت در آن خود را به انتخابات آینده وزارت امور خارجه در تلاش است چیزی متفاوت: تماس از روسیه به صورت گسترده ای در مقیاس عمل دیجیتال خرابکاری که آمار کشور گرجستان پاییز گذشته.

مقامات وزارت امور خارجه امروز با صدور بیانیه ای سرزنش نظامی روسیه آژانس اطلاعات شناخته شده به عنوان GRU برای حملات سایبری که آمار گرجستان در ماه اکتبر. این یورش در زمان پایین یا مخدوش هزاران نفر از وب سایت ها و حتی مختل پخش دو ایستگاه تلویزیونی است. به طور خاص مقامات دولت بگویید سیمی که آمریکا و متفقین سازمان های اطلاعاتی باید نسبت به حمله به GRU اصلی مرکز تکنولوژی خاص و یا GTsST که وزارت امور خارجه نیز به صراحت مرتبط, برای اولین بار در بیانیه خود به بدنام روسی گروه هکر شناخته شده به عنوان Sandworm. ما قبلا گره خورده است که همان گروه به مخرب NotPetya worm که از اوکراین در سال 2017, باعث $10 میلیارد دلار خسارت و المپیک ناوشکن نرم افزارهای مخرب است که دستکاری 2018 المپیک زمستانی در Pyeongchang. این بیانیه خواهد اکو یافته های منتشر شده توسط گرجستان خود خدمات امنیت امروز ما و مقامات می گویند آنها انتظار تأیید از چند دولت های دیگر به دنبال.

“این مهم است برای رسم یک خط در شن و ماسه و می گویند این خوب است. خوب نیست و این خوب نیست در خارج از کشور گفت:” یک مقام ارشد دولت رسمی صحبت کرد که به سیمی تحت شرط ناشناس ماندن به دلیل نبود او مجاز به صحبت در تاریخ ثبت است. که عبارت “خارج نزدیک” است که ترجمه انگلیسی یک اصطلاح مورد استفاده توسط روس ها به مراجعه به پست کشورهای شوروی در مرزهای خود است. “این فقط در ادامه الگوی نسبتا بی پروا GRU cyberoperations که از درک ما در نظر گرفته شده برای ایجاد بخش ایجاد ناامنی و تضعیف نهادهای دموکراتیک. عدم تماس از جمله فعالیت هنگامی که آن را مشاهده و نسبت به خطرات ایجاد یک هنجار از انفعال سیستمیک خطر نیست با اذعان به جهان است که این نوع از رفتارهای غیر قابل قبول است.”

این حمله سایبری که آمار گرجستان در اکتبر 28 به نظر می رسد که تا حد زیادی متمرکز بر ارائه دهندگان خدمات میزبانی حرفه ای-خدمات و Serv.ge. Pro-سرویس نوشت: در بیانیه ای پس از حمله که 15,000 مشتریان تحت تاثیر قرار گرفتند. “یکی از بزرگترین حملات سایبری در فضای مجازی از گرجستان [شروع] در سپیده دم” شرکت های ارسال شده بر روی وب سایت خود را در روز هک گرفت.

“این آمار همه: انتقادی, رسانه, مقامات دولتی, خصوصی, وب سایت می گوید:” نانا Aburdjanidze مدیر اجرایی گرجستان اخبار کانال تلویزیون Pirveli. “عظیم بود.”

در بسیاری از وب سایت های تحت تاثیر قرار هکرها با استفاده از آنها دسترسی به نرم افزار-خدمات سیستم برای ارسال یک تصویر از سابق رئیس جمهور گرجستان میخائیل ساکاشویلی—که متهم به صورت غیابی به اتهام فساد پس از خروج از کشور در سال 2013—همراه با کلمات “من خواهید بود” نوشته شده است در سراسر گرجستان پرچم. “ما نمی تواند آن را به پایین و یا انجام هر کاری می گوید:” Aburdjanidze. “این دیوانه بود و آزار دهنده است. نبود یک احساس خوشایند برای اطمینان حاصل کنید.”

در آنچه به نظر می رسد شده اند به یک حمله جداگانه در همان روز این هکرها همچنین اختلال در پخش برنامه های دو کانال های تلویزیون Imedi و استاد. “شبکه فلج شده است, ما نمی توانیم هر سیگنال ما نمی توانیم ساکت و ما نمی توانیم با استفاده از ویرایش, کامپیوتر” نوشت Irakli Chikhladze, Imedi سر از اخبار در گرجستان-زبان Facebook پست آن روز. “کار به عقب بر گردیم در هوا به زودی!”

گرجستان دارای سابقه ای طولانی در جنگ با روسیه هر دو فیزیکی و دیجیتال. در سال 2008 روسیه حمله کرد این کشور با قرار قصد حفاظت از روس زبان اقلیت تصرف در حدود 20 درصد از گرجستان قلمرو که آن را هنوز هم کنترل. که حمله فیزیکی همراه بود توسط یک موج نسبتا خام حملات سایبری که مخدوش و در زمان پایین گرجستان وب سایت اولین مثال روشن در تاریخ “هیبرید” جنگ مربوط فیزیکی و دیجیتال حملات در ترکیب. (در حالی که دولت روسیه هرگز ثابت می شود پشت این حملات سایبری یک وب سایت است که کمک به هماهنگ کردن آنها StopGeorgia.ru شد سرويس رايگان فورشيرد در یک آدرس IP که متعلق به یک شرکت که مقر آن در کنار یک GRU-متصل نظامی موسسه تحقیقات.)

روشن نیست اگر چه GRU ممکن است در نظر گرفته شده برای به انجام رساندن با آن بیشتر اخیر وب defacements و تلویزیون پخش اختلالات گذشته از سادگی ایجاد هرج و مرج است. ساکاشویلی رئیس جمهور سابق بود و هیچ علاقه روسیه و خدمت به عنوان رئیس جمهور در گرجستان مختصر 2008 جنگ با همسایه خود. و ارائه دهنده خدمات میزبانی حملات به سختی و تبعیض آمیز در قربانیان خود را هدف قرار دادن دولت گرجستان سایت های رسانه های طرفدار دولت و مخالفان رسانه ای به طور یکسان است.

مقامات ایالات متحده کاهش یافته است برای به اشتراک گذاشتن با هر سیمی از شواهد خود را با نتیجه رسیدند که GRU مسئول حمله و یا ابزارها و تکنیک های هکرها استفاده می شود. “ما نمی هر گونه ویژگی های ارزیابی شد که در آن روسیه, اما آن را قطعا در محله خود و چیزی که آنها خواهد بود که در یک عملیات اطلاعاتی دیدگاه می گوید:” آدم Meyers, معاون رئیس جمهور, از هوش شرکت امنیتی Crowdstrike. “آن را در خط با تاکتیک. در نتیجه مشخص است که کمتر مهم باعث تحول و درگیری بین گروه های مختلف در کشور است.”

حملات صورت گرفت در میان موجی از تظاهرات در برابر جریان گرجستان, مجلس, اشاره, Khatuna Mshvidobadze یک امنیت سایبر متمرکز همکار در گرجستان بنیاد مطالعات استراتژیک و بین المللی و مدرس در دانشگاه جورج واشنگتن. این ساکاشویلی defacements ممکن است در نظر گرفته شده و بیشتر شعله ور تنش ساخت حملات سایبری به نظر می رسد کار طرفدار غرب هکتیویست هایی. “روسیه است که به خوبی شناخته شده برای استفاده از false flag operations. این یکی از امضا خود را,” او می گوید. “روسیه نمی خواهند موفقیت یک کشور دموکراتیک در حیاط خلوت خود.”

Mshvidobadze همچنین نشان می دهد که آن را به عنوان در اوکراین و روسیه ممکن است با استفاده از گرجستان به عنوان یک آزمایشگاه تست برای نوآوری های جدید در جنگ سایبری از انتخابات هک به شبکه قدرت حملات به داده های از بین بردن نرم افزارهای مخرب. “آنها ممکن است در تلاش این دیدن که در آن نیاز به بهبود را قبل از آنها این کار را در جاهای دیگر در اروپا و یا در ایالات متحده,” او می گوید.

هم اوباما و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اجازه داد که اوکراین به تشدید حملات با مصونیت از مجازات برای سال, با وجود هشدارهای کسانی که ممکن است به زودی به سایر نقاط جهان. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تنها عمل پس از GRU NotPetya worm گسترش از اوکراین به نابودی غربی از جمله قربانیان دانی مرک و فدرال اکسپرس. هشت ماه پس از آن حمله به کاخ سفید همراه با انگلستان و استرالیا و نیوزیلند و کانادا به نام ارتش روسیه به عنوان منبع این حمله است. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت بعد از اعمال تحریم های جدید بر روسیه به عنوان یک نتیجه.

مقامات به ما نمی گویند اگر دولت قصد دارد به هر گونه اقدامات دیگر در پاسخ به گرجستان حملات سایبری مانند کیفرخواست و یا تحریم. اما این بار به نظر می رسد دولت در تلاش است برای ارسال یک رشته پیام به روسیه به مراتب سریع تر از آن را در اوکراین قبل از تاکتیک های مشابه می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای اخلال در انتخابات پارلمانی گرجستان در اواخر این سال یا ما یکی است.

پس از روسیه را در مبارزات انتخاباتی از دخالت در انتخابات 2016—از هک کمیته ملی حزب دموکرات به دروغ-خارج می گردند ترول مزارع آمریکا—سازمان های اطلاعاتی بارها هشدار داده است که کرملین تلاش برای دخالت در سیاست آمریکا ادامه خواهد داد و به احتمال زیاد سطح دوباره در سال 2020 است. برخی از شواهد نشان می دهد که هکرها ممکن است هدفمند اوکراین شرکت نفت Burisma به دنبال اطلاعات خصوصی است که می تواند به بیرون درز کرد برای صدمه زدن به مبارزات سیاسی از جو بایدن که پسر هانتر بایدن خدمت در Burisma هیئت مدیره. DHS رفته است تا آنجا که برای آماده شدن برای امکان داده-از بین بردن حملات سایبری به پایان رسیده اخلال در انتخابات است. و ما Cyber Command گزارش انجام یک کمپین ارسال پیام به طور مستقیم به عملیات و از بین بردن سرور استفاده می شود دروغ-گسترش اینترنت و پژوهش سازمان مستقر در سنت پترزبورگ.

علنا نسبت به حملات سایبری در گرجستان به روسیه نشان دهنده روش دیگری برای جلوگیری کرملین بی شرمانه چند سال نرم مبارزات انتخاباتی. “این است که دخالت در قلمرو داخلی یک کشور دیگر در میان یک چرخه انتخابات” یک دولت رسمی گفت: سیمی از گرجستان حمله. “عدم فشار به عقب در حال حاضر دعوت بیشتر اقدامات قابل توجهی بیش از سال آینده چیزی شاید بیشتر شبیه به خاموشی در اوکراین،”

بهتر است برای تماس از GRU برای گرجستان وب defacements در حال حاضر به عبارت دیگر نسبت به صبر کنید تا زمانی که آژانس تلاش چیزی به مراتب جدی تر و یا دور و نزدیک به خانه.


بزرگ تر سیمی داستان
  • رفتن فاصله (و فراتر از آن) برای گرفتن ماراتن متقلب
  • ناسا حماسه قمار به خاک مریخ به زمین
  • چگونه چهار هکرهای چینی گفته می شود در زمان پایین Equifax
  • ونکوور می خواهد برای جلوگیری از سایر شهرستانها’ اشتباه با Uber و Lyft
  • یک آخر هفته در Concours d’Lemons جهان بدترین ماشین نشان می دهد
  • 👁 تاریخچه راز از صورت به رسمیت شناختن. به علاوه آخرین اخبار در مورد هوش مصنوعی
  • ✨ خود را بهینه سازی صفحه اصلی زندگی ما با دنده تیم بهترین میدارد از ربات خلاء به قیمت مناسب تشک هوشمند بلندگو

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im