این به ما کمک خواهد کرد که یک تایوان شرکت ساخت تراشه گیاه در آریزونا

اعلام می آید به عنوان وزارت بازرگانی مسائل جدید محدودیت در فروش برای Huawei آخرین نشانه از ما-چین اصطکاک است.

در یکی-دو پانچ با هدف چین از افزایش فن آوری دلاوری, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) جهان پیشرو تولید کننده قرارداد از چیپس و گفت: ساخت کارخانه تولید در آمریکا و کاخ سفید اعلام کرد قوانین جدید برای جلوگیری Huawei دسترسی به چنین برش لبه قطعات.

TSMC روز جمعه گفت که قصد دارد به صرف 12 میلیارد دلار برای ساخت نسل بعدی کارخانه در آریزونا با نامشخص “حمایت” از دولت و از دولت ایالات متحده. آن گفت: این کارخانه خواهد بود قادر به ساخت تراشه با استفاده از جدید 5 نانومتر روند با اولین تجاری دسته ای در حال تولید در سال 2024. یک نانومتر یک میلیاردم یک متر و تولید در این مقیاس شامل اتمی در مقیاس دستکاری. TSMC گفت: کارخانه تولید 20,000 نیمه هادی ویفر در هر ماه و ایجاد بیش از 1600 high-tech jobs.

TSMC است که یک منبع مهم از میکروچیپ برای ما که منجر شرکت ها از جمله اپل و انویدیا و کوالکام. TSMC ساخته شده از تراشه های موجود در آخرین اپل و زیر بنای پیشرفت های اخیر در هوش مصنوعی است. اما این شرکت همچنین تولید کننده انواع بحرانی تراشه های طراحی شده توسط Huawei تراشه تابعه HiSilicon.

“این یک پیروزی خوب برای مغلوب ساختن پیشی جستن دولت و آریزونا می گوید:” نیل توماس عضو ارشد پژوهش در ماکرو پلو یک مخزن فکر می کنم در پالسون موسسه که مستروف گزارش چین تراشه میباشد. “TSMC است که واقعا در لبه برش از تکنولوژی نیمه هادی.”

آریزونا گیاه ممکن است تبلیغ با مغلوب ساختن پیشی جستن به عنوان نشانه ای از خود dealmaking همچنین قابلیت و توانایی ایجاد شغل در آینده انتخابات ریاست جمهوری شبیه به یک کارخانه در ویسکانسین اعلام شده توسط Foxconn در سال 2017. اما این پروژه پس از کوچک شده است به میزان قابل توجهی.

توماس اشاره می کند که جدید کارخانه TSMC خواهد بود نسبتا کوچک مقیاس و نمی توان به پیشرفته ترین سال 2024. او نشان می دهد که TSMC ممکن است با احتیاط در مورد حرکت خود را با بهترین فن آوری برای ما. “آنها هنوز در حال توسعه 3-نانو تکنولوژی,” او می گوید. “و چین نیست و تنها کشوری است که در آن جاسوسی صنعتی صورت می گیرد.”

در یک احتمالا هماهنگ حرکت ایالات متحده آمریکا اداره صنعت روز جمعه گفت که این امر اصلاح و خارجی آن تولید محصول مستقیم حکومت برای محدود کردن Huawei با استفاده از تراشه های ساخته شده با ما در فن آوری است. اکثر chipmakers از جمله TSMC استفاده ما از تکنولوژی در ساخت است. بنابراین تغییر به طور موثر کاهش Huawei از پیشرفته تراشه های ساخته شده توسط شرکت های بین المللی از جمله TMSC—ضربه ای بزرگ برای جهان شماره دو گوشی هوشمند ساز و بالقوه دینامیت آمریکا و چین روابط.

قطع Huawei دسترسی به بهترین تراشه “مثل این است که چین در تلاش برای کشتن گوگل و اپل در همان زمان می گوید:” پل Triolo تمرین سر در گروه اوراسیا یک مشاوره با تمرکز بر فن آوری جهانی سیاست. او انتظار دارد پکن به مقابله به مثل با هدف قرار دادن ما شرکت های که تولید و یا فروش به چین است.

دولت چین پیشتر گفت که محدودیت بیشتر بر روی Huawei باعث می شود آن را به جای ما شرکت هایی مانند اپل و سیسکو و کوالکام در یک “غیر قابل اعتماد entity list” و اعمال محدودیت. یک منبع دولتی گفت: جهانی باریک نشریه وابسته به دولت چین که دولت با ادامه این کار و همچنین تعلیق خرید از بوئینگ هواپیما.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت مشتاق است به منظور محدود کردن Huawei دسترسی به فن آوری های پیشرفته بیش اتهام سرقت مالکیت معنوی و درک روابط دولت چین. برخی در داخل جامعه اطلاعاتی ایالات متحده به ویژه نگران Huawei موقعیت پیشرو در عرضه پیشرفته 5G فن آوری بی سیم در سراسر جهان است. آنها باور دارند که این می تواند به طور موثر به چینی هوش یک backdoor به بسیاری از ارتباطات جهانی.

جدید محدودیت خواهد “ما جلوگیری فن آوری را قادر می سازد كه فعالیت های خلاف برای ما امنیت ملی و سیاست خارجی منافع” ویلبر راس این اداره در بیانیه ای گفت:.

دو تا از تحولات برجسته و مهم چگونه پیشرفت در chipmaking به قدرت های بزرگ رقابت و استراتژی دفاع. آنها همچنین منعکس کننده سریع خراب شدن روابط بین واشنگتن و پکن است که تشدید در میان ذرات از coronavirus.

دولت آمریکا نیز مشتاق به تضمین عرضه برش لبه قطعات برای شرکت های ایالات متحده به عنوان آن به نظر می رسد برای ایجاد یک زنجیره تامین کمتر متکی به چین است. TSMC در عمل دو کارخانه در چین در شانگهای و نانجینگ.

TSMC یکی از چند شرکت قادر به ساخت تراشه های پیشرفته با استفاده از فرآیندهای که اجزای عملکرد با ویژگی های به عنوان کوچک به عنوان 7 نانومتر. کوچکتر ویژگی های بسته قدرت بیشتری به تراشه خدمت به عنوان یک پایه و اساس پیشرفت در دستگاه های مصرف کننده مانند گوشی های هوشمند و همچنین محاسبات ابری سیستم عامل است که قدرت خدمات آنلاین. اینتل به طور مشابه با استفاده از فرآیندهای پیشرفته را به خود ریزپردازنده در ایالات متحده, اما آن را نمی ساخت تراشه برای شرکت های دیگر.

چین تلاش کرده است برای چندین دهه برای ساخت یک رقابتی chipmaking صنعت تأکید بر سرمایه گذاری بزرگ و زمان مورد نیاز برای کارشناسی ارشد از جمله مهندسی. پیشرو در این کشور ریخته گری نیمه هادی تولید شرکت بین المللی (SMIC) به تازگی شروع به ساخت تراشه برای Huawei با استفاده از 14 نانومتری روند.

برخی از ناظران صنعت قبلا پیشنهاد کرد که ramping تا محدودیت های چینی شرکت های فن آوری از جمله Huawei ممکن است نتیجه معکوس با تشویق چین به سرعت توسعه جایگزین به ما فن آوری. حتی پس از آن را در این کشور سال به توسعه لازم chipmaking قابلیت های.

“شاید این مثل این است که یک Sputnik لحظه ای که مانع چین با تکنولوژی بالا بخش به یک مدار جدید,” Triolo از گروه اوراسیا می گوید. “اما آن را در زمان.”


بزرگ تر سیمی داستان
  • اطلاعات جنگ بیش از کلروکين کند شده است Covid-19 علم
  • ظهور یک هندو vigilante در سن واتساپ و مودی
  • به تازگی بیکار و برچسب زدن عکس برای سکه
  • Sci-Fi دارای یک یادآوری درس برای این بحران
  • همه گیر می تواند یک فرصت برای بازسازی شهرستانها
  • 👁 AI آشکار بالقوه Covid-19 درمان است. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 📱 پاره بین آخرین گوشی ؟ هرگز ترس—بررسی آیفون ما راهنمای خرید و مورد علاقه گوشی های آندروید

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de