سیمی Coronavirus واژه نامه

بیش از حد بسیاری از Covid-19 buzzwords? در اینجا چیزی است که آنها تمام معنی است.

وجود دارد مقدار زیادی از سر و صدا در مورد کوروناویروس در خارج وجود دارد. به عنوان اگر زندگی از طریق یک بیماری همه گیر نیست به اندازه کافی دشوار خود را در آن شایع گسترش اطلاعات غلط در مورد ویروس به تنها چیزهایی که murkier. و آن را به خصوص سخت به نگه داشتن حقایق راست زمانی که شما یک جدید عجیب و غریب واژگان محوری بر شما عملا یک شبه.

همین دلیل است که ما مرتب این لیست از کلید از نظر Covid-19. فکر می کنم از آن به عنوان پانوشت به همه شما نیاز به دانستن در مورد کوروناویروس.

هوابرد

یک ویروس توانایی به سفر از طریق و یا معطل شدن در هوا به اندازه کافی بلند به گسترش عفونت است. رمان coronavirus ذرات تصور می شود از طریق میکروسکوپی رطوبت قطرات در یک سرفه یا عطسه ، این برنامه در مفهوم سنتی که آنها معتقد به سقوط به زمین پس از یک فاصله کوتاه. هنوز هم دانشمندان کاملا نمی دانند که تمام راه های این ویروس منتقل می شود بنابراین دقیق فاصله این ویروس می تواند از طریق هوا منتقل ناشناخته است. مقامات بهداشت هنوز هم توصیه به پوشیدن ماسک در تنظیمات عمومی و اقامت حداقل شش فوت از هم جدا از دیگران است.

الکل

نه نوشیدن نوع است. غلظت بالایی از پزشکی درجه الکل استفاده می شود در مواد ضد عفونی کننده و مطابق با فرمول. CDC می گوید که ضد عفونی کننده دست مخلوط باید حداقل 60 درصد الکل موثر باشد. تجاری عفونی معمولا ساخته شده با اتانول هر چند DIY دستور اغلب جایگزین 99 درصد ایزوپروپیل الکل.

آنتی بادی

مقاومت به ویروس تولید شده توسط سیستم ایمنی بدن در پاسخ به عفونت. یک آزمایش خون برای آشکار Covid-19 آنتی بادی می تواند نشان می دهد اگر یک فرد تا به حال قرار گرفتن در معرض ویروس و یا یک کافی مقاومت به آن است. در اوایل ماه مه FDA محکم مقررات چگونه آنتی بادی آزمایش های تایید شده در پاسخ به نگرانی در مورد بی اثر و یا گمراه کننده نتایج آزمون.

ضد عفونی کننده

یک ماده مورد استفاده برای کشتن میکروارگانیسم ها و باکتری ها به طور معمول بر روی پوست است. در مقابل یک ضد عفونی کننده است که به طور معمول استفاده می شود در اشیاء بی جان و سطوح. هنگامی که در شک در مورد تفاوت مطمئن شوید که به عنوان خوانده شده محصول تمام دستورالعمل ها را به مطمئن شوید که آن را بی خطر به اسپری و یا بیش از اندازه یک ماده خاص.

بدون علامت

برگزاری نمایشگاه نیست علائم ظاهری بیماری. شواهدی وجود دارد که coronavirus را می توان حتی اگر یک فرد دارای علائم و نمی کنم.

سفید کننده

مورد استفاده در بسیاری از DIY مواد ضد عفونی کننده ی دستور غذاها برای رقیق شود و مورد استفاده بر روی سطوح خارجی تنها. نه مصرف.

لخته شدن خون

لخته در حال سفت انبوهی از خون است که می تواند فرم در داخل یک ورید. اگر dislodged یک لخته به طور بالقوه می تواند مسدود کردن جریان خون به نقاط حیاتی بدن است که می تواند منجر به تشنج و یا مرگ. لخته شدن نیست نمونه ای از یک عفونت ویروسی مانند Covid-19 اما آن است و نه بدون سابقه. لخته شدن خون را تحت تاثیر درصد کمی از Covid بیماران.

مراقبت های عمل

Coronavirus کمک های اولیه امداد و امنیت اقتصادی عمل بود 2.2 تریلیون دلار هزینه بسته های تصویب شده توسط کنگره در 25 مارس سال 2020 است. به منظور تحریک اقتصاد ایالات متحده را ارائه مزایای مالی به افراد دولتی و دولت های محلی و شرکت ها و کسب و کارهای کوچک در میان دیگران. اجرای از مزایای آن بوده است موفق تر برای برخی بیش از دیگران است.

CDC

مراکز کنترل بیماری و پیشگیری فدرال آمریکا آژانس بهداشت عمومی مسئول—شما حدس زده آن—کنترل و پیشگیری بیماری.

کلروکين فسفات / هیدروکسی کلروکین

دارو معمولا برای درمان مالاریا است که همچنین می تواند تجویز شود برای تعدادی از بیماری های دیگر است. هر چند آن را به حال شده است به طور کامل تست شده برای استفاده در برابر رمان coronavirus هیدروکسی کلروکین بود تبلیغ به عنوان یک درمان بالقوه توسط رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن دره سیلیکون tech bigwigs و رسانه های خاصی. هیدروکسی کلروکین استفاده در coronavirus موارد کشیده شده است نگرانی از مقامات بهداشت عمومی شده است و مرتبط با افزایش مرگ و میر. آن است که توصیه می شود به عنوان یک دارو برای مبارزه با کروناویروس.

جامعه گسترش

هنگامی که این ویروس گسترش می یابد بین افرادی که تا به حال هیچ محسوس اتصال به منبع آن است. در اوایل روز از وقوع این اصطلاح مورد استفاده برای تشخیص موارد که در آن یک فرد آلوده شد با این ویروس بدون نیاز سفر به ووهان. در حال حاضر که این ویروس در حال حاضر در سراسر جهان اکثریت قریب به اتفاق موارد در جامعه گسترش یافته است.

تماس با ردیابی

هماهنگ تلاش برای مشخص کردن افرادی که به طور بالقوه در معرض شده Covid-19. این انجام شده است با به کارگیری اختصاص داده شده تماس ردیاب برای شناسایی افرادی که به طور بالقوه در تماس با کسی که آزمایش مثبت برای ویروس. چند شرکت های فن آوری ایجاد کرده اند که نرم افزار یا چارچوب به استفاده از تلفن مردم به طور خودکار ردیابی تماس اما این تلاش ها مانع شده است با نگرانی های حریم خصوصی.

Coronavirus

یک خانواده از ویروس ها است که عمدتا تحت تاثیر قرار حیوانات, اما در موارد نادر می تواند گسترش به انسان.. این ویروس می تواند باعث مشکلات تنفسی و تب و مسائل دیگر. فشار از coronavirus است که موجب این همه گیر جهانی است Covid-19.

Covid-19

مختصر برای coronavirus بیماری 2019. Covid-19 بیماری ناشی از این ویروس SARS-CoV-2. این که به این گونه از رمان coronavirus نام آن در اوایل فوریه. علائم شامل تب ، اشکال در تنفس ، سرفه و از دست دادن بویایی.

مواد ضد عفونی کننده

یک ماده ضد میکروبی است که اعمال می شود به سطوح و یا دیگر اشیاء بی جان. مورد استفاده برای تمیز کردن مسائل است. نه به معنای برای استفاده در افراد یا حیوانات.

اپیدمی

هنگامی که یک ویروس به طور گسترده ای در یک منطقه محلی و یا منطقه است. در مقابل یک بیماری همه گیر جهانی نشان می دهد گسترش یافته است.

ضروری کارکنان

که تعداد کارگران به عنوان “ضروری” به منطقه متفاوت است اما به طور کلی این اصطلاح نشان می دهد کسب و کار و کارکنان است که با ارائه خدمات لازم برای جامعه به عملکرد در طول بیماری همه گیر. این می تواند شامل کادر پزشکی پاسخ اضطراری پرسنل فروشگاه مواد غذایی کارگران و رانندگان تحویل.

صاف منحنی

یک اصطلاح به معنای نشان می دهد که نیاز به کاهش تعداد coronavirus موارد به سطوح قابل کنترل. این ویروس گسترش نمایی به این معنی که وجود دارد افزایش در موارد فراتر از آنچه در بیمارستان ها و دیگر امکانات پزشکی می تواند اداره کند. زیر اجتماعی فاصله و پناهگاه در محل اقدامات جوامع شده اند قادر به کند که رشد نمایی و سطح خارج سنبله. این موارد هنوز در حال گسترش در یک نرخ ثابت.

گله ایمنی

زمانی که اکثریت جمعیت ایمنی بدن بوده یا تلقيح در برابر یک سویه از ویروس و بنابراین بعید به گسترش آن اقلیت از مردم که هنوز آسیب پذیر است. تعداد واقعی متفاوت است, اما گله ایمنی در نظر گرفته شده است موثر است که بین 70 تا 90 درصد از جمعیت ایمنی است.

ایمنی

زیرا این گونه از coronavirus بسیار جدید وجود ندارد و ایمنی شناخته شده در انسان است. در نظریه مردم مقاوم در برابر تبدیل به یک ویروس پس از دوره نقاهت بعد از یک عفونت و یا دریافت یک واکسن. در حال حاضر آن است که هنوز ناشناخته اگر Covid-19 بازماندگان ایمنی به ویروس.

جداسازی

انزوا از یک فرد آلوده. به اشتباه با قرنطینهکه انزوا از مردم که ممکن است در تماس با فرد آلوده و نیاز به نظارت تا زمانی که این ویروس را دوره کمون را تصویب کرده است.

مستند

دقیق نسخه از پناهگاه در محل که در آن بدن حاکم ایجاب میکند که شهروندان ماندن در خانه های خود را مگر اینکه آنها را به اسناد و مدارک است که اجازه می دهد تا آنها خارج است.

متفورمین

مواد مخدر به طور معمول گرفته شده برای کمک به مدیریت دیابت است که در نظر گرفته شده به عنوان یک درمان بالقوه در برابر Covid-19. آن استفاده شده است برای مبارزه با آنفلوانزا و مالاریا اما ثابت نشده است به کار در برابر coronavirus.

N95 ماسک

یکبار مصرف ماسک صورت است که امتیاز به جلوگیری از 95 درصد از ذرات هوابرد در حالی که هنوز هم اجازه می دهد پوشنده لباس برای تنفس به طور معمول. هر چند مردم به شدت تشویق به پوشیدن ماسک در خارج از N95 ماسک های پزشکی-درجه حفاظت فردی و تجهیزات باید به سمت چپ به عرضه بیمارستان و اورژانس دیگر کارگران است.

همه گیر

“در سراسر جهان گسترش یک بیماری جدید” با توجه به این که. متفاوت از یک بیماری همه گیر با مقیاس. این که اعلام Covid-19 شیوع یک بیماری همه گیر در تاریخ 11 مارس سال 2020 است.

پلاسما درمانی

انتقال مایعات است که حامل خون از طریق یک فرد رگهای بیمار دیگر. وقتی دهنده این است که یک بهبود Covid-19 بیمار خود پلاسما ممکن است کمک به یک فرد آلوده به مبارزه با این ویروس و ایجاد مصونیت برای آن است.

PPE

تجهیزات حفاظت فردی مانند ماسک و دستکش و عینک ایمنی فرسوده توسط پزشکی کارگران و دیگران که ممکن است در تماس مستقیم با افراد آلوده به ویروس.

Proning

پزشکی عمل تبدیل یک بیمار مبتلا به مشکلات تنفسی به طوری که آنها وضع خود را در مقابل در تلاش برای افزایش ظرفیت ریه.

قرنطینه

انزوا کسی که نمایشگاه نیست, علائم ظاهری اما ممکن است در تماس با فرد آلوده تا زمانی که این ویروس را دوره کمون را تصویب کرده است. در مقابل با انزوااست که جدایی از افرادی که شناخته شده است به توان و حذف.

Remdesivir

یک دارو برای درمان ابولا بود که مورد تایید برای استفاده در Covid-19 موارد توسط FDA در ماه مه. داده های اولیه نشان می دهد که remdesivir ممکن است کمک به سرعت بازیابی در Covid-19 بيمار اما ماهیت دقیق اثر آن است که هنوز هم ضعیف است.

RT-PCR

رونویسی معکوس واکنش زنجيره ای پلی مراز. ترکیبی از دو تکنیک برای DNA analyzation استفاده می شود که برای تست برای عفونت کروناویروس.

SARS-CoV-2

فشار از کروناویروس که باعث Covid-19.

خود انزوا

عمل محدود کردن یک فرد نزدیکی به دیگران در تلاش برای کند کردن روند گسترش ویروس.

پناهگاه در محل / اقامت در خانه**

سفارش نهاد توسط دولت و مقامات محلی نیاز مردم به ماندن جدا شده و در داخل خانه های خود را مگر اینکه خود سفر ضروری است بنابراین به عنوان برای جلوگیری از گسترش ویروس.

خاموش**

غیر رسمی اشاره به گسترده stay-at-home سفارشات در سراسر کشور است.

اجتماعی فاصله

تمرین اجتناب از تماس با افراد خارج از اعضای یک خانواده به منظور جلوگیری از گسترش ویروس. این شامل اقامت حداقل شش فوت از هم جدا اجتناب از اجتماعات بزرگ و محدود کردن زمان صرف شده در همان فضا با دیگران است.

فوق العاده-پخش

افرادی که با این ویروس آلوده شده و سپس گسترش آن به بسیاری از مردم بیشتر از میانگین فرد آلوده. دلایل دقیق این پدیده نامشخص است اما یکی از اشتراکات این است که فوق العاده-پخش تمایل به در تماس با چند گروه از افراد در طول دوره انتقال.

پزشکی از راه دور

یک قرار ملاقات با یک پزشک یا درمانگر است که طول می کشد بیش از ویدئو کنفرانس به عنوان یک فرد مراجعه کنید.

واکسن

به عبارت ساده واکسن ساخته شده با تزریق گیرنده با مقدار کمی از ویروس. این اجازه می دهد تا سیستم ایمنی بدن را برای تشخیص سویه خاص از ویروس و ایجاد مقاومت به آن است. یک واکسن علیه SARS-CoV-2 (ویروس است که باعث Covid-19) هنوز وجود ندارد. بسیاری از شرکت ها در حال مسابقه برای ایجاد یک واکسن و برخی از آنها حتی نقل مکان کرد و به محاکمه انسان فاز. هنوز هم آن را می رود به بیش از یک سال و تجاری واکسن منتشر خواهد شد.

ونتیلاتور

پزشکی و ماشین آلات مورد استفاده برای تسهیل جریان اکسیژن به بیمار ریه ها. اغلب متصل به لوله تنفس است که به بدن از طریق بینی یا دهان. Covid-19 بیماران مبتلا به علائم تنفسی اغلب نیاز به تهویه هر چند بعضی از آنها در برابر ایده.

ویدئو کنفرانس

یک جلسه از راه دور شرکت کنندگان از طریق صوتی و تصویری خدمات ارتباطی مانند زوم اسکایپ یا مایکروسافت تیم است.

WFH

کار از خانه.

که

سازمان جهانی بهداشت بین المللی آژانس بهداشت عمومی تشکیل شده توسط سازمان ملل متحد در سال 1948 و در حال حاضر مستقر در ژنو است. این که به Covid-19 نام خود را در ماه فوریه.

ووهان

این شهر در چین هوبئی استان است که در آن ویروس است که اعتقاد به سرچشمه گرفته است.


سیمی است که ارائه دسترسی رایگان به داستان در مورد بهداشت عمومی و چگونه برای محافظت از خودتان در طول coronavirus بیماری همه گیر. ثبت نام برای ما Coronavirus به روز رسانی در خبرنامه برای آخرین به روز رسانی, و مشترک برای حمایت از ما روزنامه نگاری.


بیشتر از سیمی در Covid-19
  • چگونه یک ویروس در شهرستانها ؟ این یک مشکل از مقیاس
  • وعده آنتی بادی برای درمان Covid-19
  • “شما تنها نیستید”: چگونه یک پرستار است که مقابله با این بیماری همه گیر
  • 3 راه دانشمندان فکر می کنم ما می تواند د-جوانه یک Covid-19 جهان
  • سوالات متداول و راهنمای خود را به همه چیز Covid-19
  • دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>