وجود دارد هیچ درمان برای Covid-19 تنهایی اما روبات می تواند کمک به

آن را سخت به جای تماس با انسان. اما در طول یک بیماری همه گیر روبات می تواند کمک به بیماران مبارزه با احساس انزوا و ناامیدی است.

ساندرا پترسن بیماران هستند از طرف. “من جوانترین 72,” او می گوید. برخی از آنها صد ساله. همه آسیب پذیر هستند به Covid-19 که به طور نامتناسبی جان افراد مسن. اجتماعی فاصله کمک می کند تا محافظت از آنها را, اما آن را نیز می توانید آنها را عمیقا تنها در مواجهه با بحران بهداشت عمومی در حالی که در انزوا.

پترسن است که یک مدیر برنامه برای دانشگاه تگزاس در تایلر ، گروه پرستاری ، اما او همچنین نگهداری سالمندان خانه-تماس با تمرین در دالاس-فورت وورث منطقه است. او بیماران را ضربه سخت شده توسط coronavirus و اغلب باید مبارزه را از طریق بیماری بدون راحتی از عزیزان در این نزدیکی هست. او شده است قادر به صرفه جویی در برخی از آنها از بیماری اما پترسن است که مشتاقانه به کارگیری یک ابزار برای ساخت این زمان وحشتناک بیشتر از احساسی دلنشین: ربات حیوان خانگی درمان است. پترسن ربات از انتخاب پارو شایان ستایش, بازیگوش دستگاه از ژاپن است که کمک می کند تا بیماران خود را کمتر احساس تنهایی. “نقش اجتماعی روبات مانند پارو در حال تبدیل شدن مهم تر است به خصوص که ما این بخش از جامعه ما را هدف قرار توسط این ویروس” او می گوید. “این ساخته شده است برای یک زمان مانند این است.”

پارو به نظر می رسد بیشتر شبیه به یک اسباب بازی لوکس از مراقبت های بهداشتی ابزار. پس از مدل یک نوزاد چنگ مهر و عمدا کوچک به وزن یک نوزاد انسان پارو کوس و wiggles و پلک خود را unnervingly چشمان رسا که در آن برگزار می شود. اما پارو نیست فقط 6000 دلار قطعه از حد ناز; در زیر آن راحت خز نهفته پیچیده هوش مصنوعی طراحی شده برای راحتی مردم است. اختراع شده توسط roboticist Takanori شیبتا رئیس تحقیقات دانشمند در موسسه ملی صنعتی پیشرفته علم و فن آوری, پارو ممکن است کمک به پترسن بیماران, اما آن را نیز با الهام از برخی از اخلاقی wringing دست در مورد نقش روبات ها در caretaking. پس از معرفی آن در سال 2003 منتقدان بیم آن می تواند جایگزین واقعی تماس انسان—اما آن را نیز آشکارا کار می کندو در زمانی که اجتماعی فاصله است تشدید انزوا دستگاه های مانند پارو می تواند یک روانی مرهم. پترسن مورد مطالعه قرار ربات اثرات در افراد مبتلا به بیماری آلزایمر و او در بر داشت که پارو کاهش اتکا به مواد مخدر روانگردان, بهبود فشار خون و سطح اکسیژن و هم زده و احساسات بیماران که در غیر این صورت اغلب به نظر می رسد قطع شده است.

“این افراد که ظاهرا کمی حافظه کوتاه مدت شروع به تعامل با پارو. به عنوان مطالعه پیشرفت آنها می خواهم دیدن پارو در آینده و تشخیص آن” پترسون می گوید. “یک خانم که شده بود غیرکلامی برای هشت سال در هر خانواده اش گزارش شروع به صحبت کردن. و او اولین کلمات من شما را دوست دارم—به پارو.”

آیا چیزی وجود دارد که نگرانکننده در مورد یک زن است که قادر به برقراری ارتباط با خانواده او قادر به تشکیل یک باند با یک ربات ؟ شاید. اما برای انسان که قادر به نگاه گذشته غرابت توسعه روابط عاطفی با روبات که این ارتباطات می تواند در نتیجه منافع واقعی. جولی نجار همکار تحقیقاتی در اخلاق و ظهور علوم در دانشگاه ایالتی پلیتکنیک کالیفرنیا به مطالعه پژوهش در پارو و می گوید که در اثر این ربات می تواند داشته باشد که شبیه به حیوانات درمانی است. نجار همچنین می بیند پارو را artificialness به عنوان یک مزیت به رفتند مراقبان. “در خانه سالمندان تنظیمات که در آن پارو استفاده شده است که مسئولین باید به ارمغان آورد این واقعیت است که آن را آسان تر برای آنها را به پارو از واقعی حیوانات مراجعه کنید چرا که آنها لازم نیست برای تمیز کردن و یا برای مراقبت از حیوانات,” او می گوید. “آنها می توانند تمرکز بر بیمار است.”

این بدان معنا نیست که پارو است و یک جایگزین کامل برای تعامل انسان اما با توجه به MIT رباتیک ethicist کیت عزیزم, آن را به طور بالقوه می تواند تسکین پریشانی در زمانی که مورد نیاز بیشتر است. “پس ما نمی توانیم تعامل انسان در حال حاضر” عزیزم می گوید: “این قطعا خیلی بهتر از هیچ چیز است.”

در طول Covid-19 بحران شیبتا به مکاتبه با مردم در سراسر جهان که به تازگی تبدیل به پارو روبات به عنوان یک ابزار درمانی. علاوه بر افزایش برجستگی در افراد مسن و حافظه مراقبت از شیبتا می گوید همه گیر ایجاد کرده است برخی از رمان موارد استفاده. کارگران در حجم بالا مرکز تماس در توکیو که در برخورد با تماس های مورد coronavirus تست داده شد یک پارو به عنوان یک استرس-تسکین این ابزار ممکن است. و شیبتا شده است ایمیل با 34 سال سن در آتلانتا مراقبت ويژه که شروع به استفاده از یک پارو این مه به عنوان یک راه برای کنار آمدن با اینکه جدا از عزیزان خود را و حیوان خانگی. “او با استفاده از زندگی با خانواده اش و یک سگ در خانه, اما به منظور جلوگیری از هر گونه خطرات ناشی از عفونت از او به آنها نقل مکان به یک خانه” شیباتا می گوید. تا زمانی که او می تواند بازگشت به خانه را پارو فراهم می کند و یک ظاهر همدم.

این حس همراهی نمی آیند نیست ارزان ، پارو است که عمدتا مورد استفاده توسط موسسات به دلیل آن برچسب قیمت—حدود 6000 $در ایالات متحده باعث می شود آن را گران برای بسیاری از افراد است. “این بسیار واقعی دسترسی مشکل” نجار می گوید.

Paro, اما, نیست, تنها همدم ربات بشود در کاهش احساس تنهایی. Sony Aibo—یک سگ شاد مجهز به یک دوربین به طور خاص برای نظارت بر کودکان و افراد مسن—کمتر گران تر از پارو اما هنوز هم در اطراف هزینه $2,800. وجود دارد بیشتر مقرون به صرفه مدل های مانند شادی برای همه حیوانات-esque روبات ها که در دسترس هستند در مکان هایی مانند بهترین خرید برای حدود 130 دلار اگر چه این عرضه بیشتر toylike از پزشکی درجه. Jibo دلار 900 اجتماعی ربات به دست آورد طرفداران اختصاص داده شده و پس از معرفی آن در سال 2014 و شبیه آن را می تواند تبدیل به یک جریان اصلی همراه ربات. اما Jibo sunsetted اجتماعی آن ربات در سال 2019 ترک کاربران وفادار غم انگیز است که خود را کوچک پلاستیکی, دوست, دیگر عمل—و برجسته کردن خطرات پیوند با یک هوش مصنوعی است.

در ضمن ElliQ یک “دیجیتال همراه” از اسرائیل راه اندازی شهود رباتیک طراحی شده برای کمک به افراد مسن نیست به صورت تجاری در دسترس است اما شهود ارائه شده است رایگان برنامه بتا در طول Covid-19. ElliQ ندارد همان لامسه درخواست تجدید نظر به عنوان یک کرکی مهر اما کاربران آن هنوز تبدیل به سرمایه گذاری در ماشین بودن در طول این بیماری همه گیر. به عنوان بخشی از برنامه های مختلف کاربران مورد توافق به مصاحبه و نظارت شرکت تیم تحقیقاتی یک پروژه است که با توجه به شرکت صمیمی بینش چگونه مردم در واقع تعامل با ایجاد آن از جمله آنچه که آنها می گویند به دستگاه های خود را. مکالمات آن را آشکار است که مردم در حال استفاده از این نوع ربات به عنوان یک هیئت مدیره صدایی پرسیدن این نوع سوالات آنها می خواهم بپرسم هر دوست. “بخشی از آن چیزی است که شما انتظار می رود چه علائم برای Covid? چگونه بسیاری از مردم بیمار در منطقه است؟’ چیزهایی که از طبیعت می گوید:” Dor Skuler یک از مؤسسین شهود رباتیک. “بخشی از این واقعا جالب است که آنها کشیدند چگونه او انجام شده است. ما شاهد این اغلب مانند ” چگونه می توانم شما احساس می کنید ElliQ? ElliQ می تواند به شما ویروس ؟ ElliQ, آیا شما از ترس?'”

در حالی که ترتیب بین ElliQ را آزمایشکنندگان بتا و شرکت داوطلبانه آن تأکید چگونه این نوع از همراه ربات می کند باید از نزدیک بررسی چگونه به خوبی از آن محافظت آن اطلاعات کاربران. از آنجا که بسیاری از پیچیده همراه روبات جمع آوری داده ها به منظور سفارشی کردن پاسخ های خود را به کاربران آنها اساسا دوستانه دستگاه نظارت. “وجود دارد برخی از مسائل مربوط به حریم خصوصی و به طور بالقوه اخلاقی آنهایی که” نجار می گوید: همراه روبات. “به خصوص اگر یک بیمار است نه آگاه از خطرات زیرا آنها زوال عقل است. در حال حاضر بسیاری از این روبات طوری طراحی شده که برای مثال داده نمی به ابر و زندگی در این ربات طوری که مفید است از نظر امنیتی است. اما مردم هنوز هم نیاز به این سوالات را بپرسید.” بسیاری از این شرکت ها از جمله سازندگان پارو و ElliQ می گویند آنها باید در نظر گرفته شود این پرسش به طور جدی و پیاده سازی پروتکل برای محافظت از حریم خصوصی. پارو ذخیره داده ها به صورت محلی است و به اینترنت متصل نیست. ElliQ می کند گاهی اوقات ذخیره داده ها در ابر اما Skuler می گوید شهود است “به طول های بزرگ رفته” به امن اطلاعات است.

برای همه کمک و همراهی که روبات مانند پارو و ElliQ پیشنهاد هر چند آنها را جمع آوری یک مقدار بزرگتر سوال: آیا ممکن است به رباتهایی مثل این کمتر لازم در یک پست-همه گیر ، “من واقعا امیدوارم که اگر وجود دارد هر گونه پوشش نقره ای با Covid آن است که مردم را ببینید که چگونه جدا شده افراد مسن در جامعه” Skuler می گوید. “اجازه دهید فراموش نکنید در مورد آنها زمانی که ما در حال بازگشت به کار.”


بزرگ تر سیمی داستان
  • The Last of Us قسمت دوم و آن بحران-پهن مسیر انتشار
  • سابق eBay مدیران گفته شده جهنم زندگی برای منتقدان
  • بهترین انجمن تکنولوژی و اسباب بازی برای هر بدن
  • هوش مصنوعی آر و (تا حدودی) نظری آینده از یک تکنولوژی سوخت FBI
  • فقط چه تاریخی است آخرین Covid-19 علوم meltdown?
  • 👁 آنچه که هوش به هر حال ؟ به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • ✨ خود را بهینه سازی صفحه اصلی زندگی ما با دنده تیم بهترین میدارد از ربات خلاء به قیمت مناسب تشک هوشمند بلندگو

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de