افراد سیگاری می تواند آلوده مصرف سیگار فضاهای داخلی با thirdhand دود سیگار.

Tarasylo/iStock

دانشمندان هشدار داده اند در مورد خطرات دود سیگار برای چند دهه. و در سال های اخیر انواع ممنوعیت سیگار کشیدن را نجات داد و از غیر سیگاری منفعلانه در مضر سیگار مواد شیمیایی. اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که حتی کسانی که محدودیت ممکن است به اندازه کافی: ترکیبات از دود تنباکو می تواند نفوذ به خوبی تهویه مناسب مصرف سیگار اتاق و حتی سینما با گیر کردن تو بازی سوار بر مردم لباس, پوست و مو.

این یافته ها “جذاب” می گوید: Georg مت یک روانشناس در دانشگاه ایالتی سن دیگو است که 20 سال را صرف مطالعه thirdhand دود شیمیایی در پشت سمت چپ بر روی سطوح از توتون و تنباکو دود. او و همکارانش بودند که بخشی از این مطالعه جدید به مدت طولانی فکر کرده اید که چرا مناطق داخلی با ممنوعیت سیگار کشیدن اغلب آلوده به سیگار و مواد شیمیایی. یک مطالعه برای مثال پیدا کردم که thirdhand دود همچنان در خانه های خالی تا 2 ماه پس از سیگاری ها حرکت می کند; یکی دیگر یافت می شود که از آن باقی مانده است در یک کازینو برای 6 ماه پس از سیگار کشیدن ممنوع.

اما اکثر مطالعات نگاهی به فضاهای داخل ساختمان بودند که به تازگی دودی در. کار جدید متمرکز در یک سالن سینما در ماینز آلمان است که تا به حال سخت ممنوعیت سیگار برای 15 سال زمان کافی برای preban آلاینده ها به روشن کردن می گوید: جلب Gentner مهندس محیط زیست در دانشگاه ییل و مطالعه منجر نویسنده. برای تعیین کیفیت هوا در تئاتر او و همکارانش قرار داده شده یک توده طیف سنج—یک ماشین است که اندازه گیری مواد شیمیایی—توسط یکی از تئاتر کانالهای تهویه. دستگاه نظارت هوا به عنوان کاربران ثبت در داخل و خارج از تئاتر و تماشای انواع فیلم.

در طی 4 روز محققان دریافتند سنبله های تیز در 35 مربوط به دخانیات و مواد شیمیایی از جمله ترکیبات سمی مانند بنزن و فرمالدئید که مخاطبان وارد تئاتر این گزارش تیم امروز در علم پیشرفت. با توجه به تئاتر را سخت ممنوعیت سیگار کشیدن تنها راه این آلاینده ها می تواند راه خود را در بود و با چسبیدن به لباس و بدن از مخاطبان که در اطراف دود قبل از ورود به.

زمانی که تئاتر نشان داد R-rated فیلم هایی مانند Resident Evilسطح thirdhand دود ترکیبات بودند تا 200 درصد بالاتر از آنها در طول viewings G-امتیاز فیلم خانوادگی وندی. دلیلش این است که R-rated فیلم های جذب همسر بینندگان بودند که بیشتر احتمال دارد که به تازگی با آن مواجه سیگار, دود, محققان می گویند. در طول دوره نمونه R-rated فیلم مخاطبان را به معرض معادل تولید گازهای گلخانه ای از یک تا 10 سیگار از دود سیگار Gentner می گوید.

مت می گوید: این یافته ها نشان می دهد سیگار افراد سیگاری و یا افرادی که در معرض دود—در حال حمل ترکیبات با آنها و واریز آنها را به عنوان آنها به آرامی تبخیر شود. فرایند شناخته شده به عنوان “خارج از کشتار با گاز” است به همین دلیل افراد سیگاری بوی سیگار می دهد پیتر DeCarlo یک متخصص آلودگی هوا در دانشگاه جانز هاپکینز در بالتیمور بود که درگیر در مطالعه است. “شما بوی مواد شیمیایی هستند که ملزم به فرد, لباس,” او می گوید. “شما بو آنهایی که در حال آمدن است.”

همه این به این معنی است که آلاینده های خطرناک در دود سیگار احتمال زیاد قرار داده و غیر سیگاری در خطر ابتلا به برخی—هر چند که چقدر ناشناخته است, محققان می گویند. (اثرات مضر دود سیگار هستند بصورتی پایدار و محکم تاسیس شده است.) آنها انتظار قرار گرفتن در معرض thirdhand دود است حتی بزرگتر مشکل در محدود و ضعیف تهویه مناسب فضاهای مانند مترو و ماشین و اتاق های کوچک در خانه های مردم.

DeCarlo امید مطالعات شبیه به این خواهد شد بالا بردن آگاهی از این سموم که می تواند در حال حاضر حتی در دود رایگان ساختمان. در ضمن مت می گوید که ممکن است غیر واقعی به انتظار افراد سیگاری و یا کسانی که در اطراف افراد سیگاری به دوش و شستن لباس های خود را قبل از رفتن به فضاهای مشترک. “تنها راه حل … است که برای کاهش میزان مصرف سیگار.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im