‘این جانور در حال حرکت بسیار سریع است.’ جدید کروناویروس موجود باشد—و یا به همه گیر?

مسافران عبور از یک ایست بازرسی در چین و روسیه.

سوتلانا Mayorova/TASS/Sipa ایالات متحده آمریکا/Newscom

بازگشت از 565 شهروندان ژاپنی از ووهان چین در اواخر ماه ژانویه ارائه دانشمندان غیر منتظره فرصت برای یادگیری کمی بیشتر در مورد این رمان coronavirus (2019-nCoV) مواج در آن شهرستان. برای جلوگیری از داخلی گسترش ویروس ژاپنی مقامات نمایش هر مسافری برای بیماری علائم و آزمایش آنها را برای ویروس پس از آنها فرود آمد. هشت آزمایش مثبت اما چهار نفر از کسانی که تا به حال هیچ عوارضی می گوید: اپیدمیولوژی هیروشی Nishiura از دانشگاه هوکایدو—که روشن است پرچم قرمز برای اپیدیولوژی که در حال تلاش برای کشف کردن آنچه که به سرعت در حال حرکت اپیدمی در فروشگاه برای بشریت است. اگر بسیاری از عفونت های خسته به ژاپنی پیدا کردن نشان می دهد که بسیار پیچیده تلاش برای جلوگیری از شیوع بیماری است.

دو ماه پس از 2019-nCoV پدید آمده—و با بیش از 20 ، 000 موارد و 427 مرگ و میر از 4 فوریه—ریاضی افسران شده اند مسابقه پیش بینی که در آن ویروس حرکت بعدی چگونه عوارض آن ممکن است در نهایت گرفتن و اینکه آیا جداسازی بیماران و محدود کردن سفر کند آن را. اما برای اینکه با اعتماد به نفس پیش بینی آنها نیاز به دانستن بیشتر در مورد چگونه به راحتی این ویروس گسترش می یابد, چگونه بیمار آن را می سازد مردم و این که آیا افراد آلوده بدون علائم هنوز هم می تواند دیگران را آلوده.

برخی از اطلاعات که با بیرون آمدن از چین است. اما در میان همه-نبرد برای کنترل این ویروس با قابلیت های تشخیصی در تامین کوتاه مدت محققان چینی نمی توانید پاسخ به تمام سوالات. کشورها تنها با تعداد انگشت شماری از موارد مانند ژاپن نیز می تواند فاش کردن اطلاعات مهم می گوید Preben Aavitsland نروژی موسسه بهداشت عمومی. “آن را به همه کشورها در حال حاضر دریافت خواهید کرد که موارد به جمع آوری به عنوان اطلاعات آنجا که ممکن است.”

با اطلاعات محدودی که تا کنون دانشمندان در حال طراحی کردن مسیرهای ممکن است که این ویروس ممکن است وزن likelihoods از هر تلاش برای تعیین خرید اینترنتی. “ما در این مرحله که در آن تعریف حالات و شواهد و علیه آنها واقعا مهم است زیرا آن اجازه می دهد تا مردم برای برنامه ریزی بهتر می گوید:” مارک Lipsitch متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت عمومی. این حالات به دو گروه عمده دسته بندی ها: جهان می شود این ویروس را تحت کنترل و یا آن را نمی کند.

سناریو 1: مهار

خوش بینانه ترین سناریو است که در آن 2019-nCoV باقی مانده عمدتا محدود به چین که در آن 99 درصد از موارد تایید شده رخ داده است تا کنون. (4 فوریه دو دوجین کشورهای دیگر هم گزارش شده 195 موارد.) “وجود دارد بدیهی است مقدار زیادی از گسترش در چین اما [در جای دیگر] وجود دارد هیچ مدرکی از هر نوع قابل توجهی از انسان به انسان انتقال می گوید:” رابین Thompson, ریاضی, اپیدمیولوژی در دانشگاه آکسفورد. “خطر احتمالا به عنوان بالا به عنوان برخی از مدل های طرح ریزی شده است.”

اگر هیچ کدام از کشورهای دیگر دیدن پایدار و انتقال به قرنطينه و دیگر اقدامات انجام شده در چین شروع به کاهش تعداد عفونت وجود دارد, خطر گسترش ممکن است به تدریج به پایین بروید و این ویروس ممکن است در نهایت نقض. این اتفاق با سندرم حاد تنفسی (سارس) شیوع در سال 2003 به پایان رسید که پس از کمتر از 9000 موارد است.

این چیزی است که سازمان بهداشت جهانی (WHO) که در هفته گذشته اعلام کرد شیوع بهداشت عمومی اورژانس از نگرانی های بین المللی امیدوار است برای این زمان. در یک کنفرانس مطبوعاتی مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus به نام برای نسخه جهانی از رویکرد تیم خود را در زمان در زمان شیوع بیماری ابولا: مبارزه با این بیماری در منبع و سعی کنید به آن را نگه دارید از به دست آوردن جای پایی در جای دیگر. “تمرکز بر مرکز” Tedros گفت. “اگر شما در فاصله چند از آن است که هرج و مرج است.”

اپیدمیولوژی ماریون Koopmans از مرکز پزشکی اراسموس می گوید این ممکن است که سخت برای مهار این ویروس در یک منطقه جدید به عنوان طولانی به عنوان اولین موارد شناسایی و جداسازی اولیه ارائه شده این ویروس بسیار مسری مبتلا. “ما آن را نمی بینیم مصرف کردن در 200 یا بیشتر موارد کشت در خارج از چین” Koopmans می گوید. در صورتی که الگوی نگه می دارد “هنوز هم وجود دارد امکان آن را خم کردن.”

او و دیگران گمان آب و هوا ممکن است کمک کند. آنفلوانزا به طور معمول تنها گسترش می یابد در طول ماه های زمستان و بازدید شمالی و جنوبی چین در زمان های مختلف. اگر درست است که برای 2019-nCoV آن ممکن است شروع به کم کردن سرعت در نیمکره شمالی در عرض چند ماه. “است که یک علامت سوال بزرگ ما در حال تلاش برای ارزیابی در این لحظه می گوید:” یوسف وو یک طراح در دانشگاه هنگ کنگ است.

اما مهار واقع بینانه است ؟ موفقیت شما بستگی دارد در مورد اینکه آیا افراد آلوده که اصلا علائم می تواند گسترش ویروس. افراد بدون علامت هستند سخت برای پیدا کردن و منزوی بنابراین اگر آنها می تواند گسترش بیماری های 2019-nCoV “بسیار دشوار خواهد بود برای متوقف کردن در چین می گوید:” الساندرو Vespignani یک طراح از بیماری های عفونی در دانشگاه. اما اگر بدون علامت انتقال نادر است او می گوید: “انزوای اجتماعی و فاصله می تواند تاثیر بزرگی.”

من واقعا شوکه شده اگر در 2 یا 3 هفته وجود ندارد مداوم انتقال با صدها نفر از موارد در کشورهای مختلف در چندین قاره است.

مارک Lipsitch هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت

تا کنون آن را دشوار است برای گرفتن یک دسته در این سوال. برخی از داده ها از چین به نظر می رسد برای حمایت از بدون علامت انتقال اما هیچ کدام روشن هستند. به طور گسترده ای گزارش شده 30 ژانویه نامه ای در مجله پزشکی نیوانگلند توصیف مورد یک بازرگان چینی که لمس کردن یک خوشه از چهار مورد در آلمان قبل از او بیمار شد ، اما 4 روز بعد مشخص شد که محققان تا به حال نه این که پرواز کرده بود به چین قبل از این مقاله منتشر شد. در یک بعد از مصاحبه تلفنی او گفت که او تا به حال تجربه برخی از علائم در حالی که در آلمان.

در پیگیری نتایج اعلام شده در فوریه 4 مطبوعاتی محققان اشاره کرد که برخی از بیماران آنها مورد مطالعه قرار ریختن ویروس حتی اگر علائم خفيف بود. که تقریبا به عنوان بد به عنوان بدون علامت انتقال می گوید virologist مسیحی Drosten از Charité بیمارستان دانشگاه در برلین: بیماران با علائم خفیف هستند و بعید است که به دنبال مراقبت های پزشکی و حتی ممکن است در خانه بمانند به ویروس فرصت کافی برای گسترش دور و گسترده.

سناریو 2: pandemic

بر اساس آنچه تا کنون دیده می شود بسیاری از محققان فکر می کنم آن را احتمالا خیلی دیر حاوی ویروس است. “به عنوان ویروس همچنان به گسترش در چین خطر صادرات به کشورهای دیگر رشد می کند و دیر یا زود ما را به دیدن آن در یک کشور دیگر” Aavitsland می گوید. تا کنون شده است وجود ندارد و پایدار و انتقال در خارج از چین اما Lipsitch انتظار دارد که برای تغییر: “من واقعا شوکه شده اگر در 2 یا 3 هفته وجود ندارد مداوم انتقال با صدها نفر از موارد در کشورهای مختلف در چندین قاره است.”

اگر ویروس گسترش به تمام گوشه و کنار جهان در یک بیماری همه گیر چند سوال خواهد برچسبها بزرگ: چه درصدی از جمعیت تبدیل خواهد شد آلوده و از کسانی که چگونه بسیاری از شما بسیار بیمار و یا می میرند ؟ موارد شدید محل مطالبات سنگین تر در سیستم مراقبت های بهداشتی—بيمارستان شهر ووهان در حال حاضر ضعف—و در نتیجه بیشتر ترس و اختلال در زندگی روزمره. مرگبار آنفلوآنزای مرغی ممکن است نیروی جهان را استارک انتخاب در مورد دسترسی عادلانه به دارو و یا واکسن اگر تبدیل شدن آنها در دسترس است. آن نیز ممکن است منجر به گسترده محدودیت در مسافرت داخلی شبیه به کسانی که در حال حاضر در نیروی در چین Aavitsland می گوید. اگر, از سوی دیگر 2019-nCoV شبیه سرماخوردگی یا خفیف آنفولانزا گسترش ویروس خواهد بود کمتر نگران کننده است. موجود ممنوعیت سفر به احتمال زیاد خواهد بود برداشته.

درک شدت و مورد مرگ و میر یک چالش با هر پاتوژن. هنگامی که یک آنفلوانزای جدید فشار پدید آمده در سال 2009 و در ادامه به علت یک بیماری همه گیر — بسیاری نگران آن ممکن است تبدیل به یک تنوع است. از آن زمان این ماه که برای ایجاد ویروس جدید کشته تنها در حدود یک در 10000 و بیماران است.

تا کنون مرگ و میر در میان شناخته شده 2019-nCoV موارد در حدود 2 درصد و برخی گزارش ها می گویند 20 درصد از افراد آلوده دچار بیماری شدید. اما این ارقام ممکن است چشم پوشی و ده ها هزار نفر از افراد مبتلا به بیماری خفیف—یک گلو درد یا تب با درجه پایین—که هرگز به دنبال مراقبت های پزشکی و حتی ممکن است می دانم که آنها با آلوده شدند 2019-nCoV. بسیاری ممکن است هیچ علائم در همه. “بنابراین آنچه که به نظر می رسد مانند یک بیماری وحشتناک ممکن است وحشتناک نکته بسیار زیادی یخ” Lipsitch می گوید.

این واقعیت است که چهار ژاپنی evacuees شد بدون علامت است و یک مورد در نقطه است. مطالعات انجام شده در چین نیز گزارش داد برخی موارد با کمی و یا بدون علائم است. چه از دست رفته است یک مطالعه بزرگ در چین Lipsitch می گوید. او نشان می دهد برخی از کسری از آزمایش های که در دسترس هستند در بسیاری از موارد باید خود را کنار بگذارند برای این منظور است. (توصیه های فعلی در چین تماس برای آزمایش افراد با علائم واضح تنها.)

اگر در واقع 2019-nCoV می شود همه گیر بشریت ممکن است در گیر با آن به طور نامحدود. پس از لحظه گسترده این ویروس ممکن است تبدیل بومی در جمعیت انسانی درست مثل چهار coronaviruses است که باعث سرماخوردگی و گاهی اوقات باعث تازه شیوع. چقدر مرگ و بیماری آن می شود حدس و گمان است.

پوشش نقره ای از این بیماری همه گیر است که دانشمندان را جمع آوری و به اشتراک گذاشتن اطلاعات در رکورد سرعت. “هر روز که می رود ما می دانیم بیشتر و هر روز که می رود ما می توانیم بهتر انجام مدل سازی” Vespignani می گوید. “متاسفانه این جانور در حال حرکت بسیار سریع است.”

با گزارش توسط دنیس Normile.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر