این بوم شناس بوده و تحصیل در رشته کوه سنت هلن پس از آن فوران 40 سال پیش

بوم شناس چارلی Crisafulli در مقابل کوه سنت هلن در طول یک ماه اوت سال 2019 سفر پژوهشی

کورتنی Talak

چارلی Crisafulli اولین بازدید Mount St. Helens 2 ماه پس از 18 مه 1980 فوران که پاره پاره بالا خاموش آتشفشان محو 600 کیلومتر مربع از جنگل های کشته شدن 57 نفر و با پوشش بسیار از شمال غربی اقیانوس آرام در خاکستر. او 22 ساله با مدرک کارشناسی در, محیط زیست, همراه با یک دانشگاه یوتا استاد به عنوان دانشمندان فرود در کوه. از آن پس Crisafulli—در حال حاضر یک بوم شناس در آمریکا خدمات جنگل را در شمال غربی اقیانوس آرام در ایستگاه تحقیقات—صرف مقدار از هر تابستان در نظر گرفتن کوه پالس به زندگی باز می گرداند. او به تازگی صحبت با علمخودی حدود 40 سالگرد فوران است که تعریف علمی خود را حرفه ای و به شکل مردم درک درستی از چگونه اکوسیستم پاسخ به چنین ویرانی.

این مصاحبه ویرایش شده برای وضوح و اختصار.

س: چه شما را اولین بار شما پا بر روی Mount St. Helens?

یک: ما همه کاملا دور توسط شدت و میزان این اختلال. ما شروع به راه اندازی توطئه در درجه اول به دنبال در پستانداران کوچک و پرندگان و دوزیستان است. ما طراحی را به استفاده از آزمایش است که آتشفشان ایجاد شده به دلیل وجود شدتهای مختلف اختلال.

Q: آیا شما هنوز هم نظارت بر برخی از همان کسانی که توطئه?

یک: وجود قطعات میلگرد که فرم مرزهای توطئه من در زمانی که من 22 سال است. 62 هستم در حال حاضر و من به بازگشت به آن قطعه در هر سال است. و بنابراین برای بسیاری از این چیزها وجود دارد مقدار زیادی از وابستگی به آنها است.

س: آیا مکان های خاص شما به خاطر دیدن که اولین سفر ؟

A: نه تنها مکان من صحبت کردن در مورد گیاهان منحصر به فرد. به شما به عنوان رویکرد پا ساده [یک منطقه نزدیک به فوران تحت پوشش آتشفشانی باقی مانده] ما نگاه کرد و وجود دارد یک زن و شوهر از بازمانده گیاهان. ما شروع به دام انداختن وجود دارد. مطمئن شوید به اندازه کافی اولین شب ما گرفتار یک گوزن موس که نزدیک به دهانه فقط چند مایل دور. من تو را دیدم این یکی بهار من رفت و به آن بود و آن را جعفری سرخس. هر بهار از آن به بعد من رفته و گفت: سلام استقبال که همان دقیق گیاه هر سال برای 39 سال است.

س: چه مکانی مانند در حال حاضر که در آن شما را در بر داشت که گیاه ؟

یک: امروز کل شیب سبز است. وجود دارد وودی درختچه مانند سبز توسکا و درختان بید و خاکستر کوه گاه به گاه داگلاس شاه درخت ظاهر از طریق درختچه و سپس یک لایه متراکم از huckleberries. و سپس در زیر است که شما می دانید یک سری از جنگل understory گیاهان و خزه ها. این یک بیشه.

س: برخی از کلید های علمی بینش از این کار ؟

یک: این تصور اولیه این بود که هیچ چیز نمی تواند جان سالم به در این سطح از اختلال و بازسازی این منطقه زیست در حال رفتن به آمده از لبه ها و از راه دور منبع جمعیت. در عوض چیزی که ما دریافتیم این است که در بعضی از 90 درصد از چشم انداز حکومت حق شفعه البته در حد زیادی کاهش می یابد اعداد و جدا شده refugias. تنها مهم ترین عامل حاکم بر بازسازی شد کسانی که میراث بیولوژیکی. و این چیزی نبود که ما پیش بینی شده است.

آنچه که ما آموخته است که فوق العاده پیچیده اوایل seral زیستگاه [جنگل توسط درختچه ها و علف] توسعه یافته است که مواد غذایی غنی از آنجا که آنها تا حد زیادی پشتیبانی می شوند توسط گیاهان و گل های گیاهان و همچنین درختچه. حتی از فضای امروز, Mount St. Helens جهش در شما به عنوان این پچ چیزی که متفاوت است. آنچه شما دنبال آن هستید را در یک چشم انداز است که پشتیبانی فوق العاده ای توده neotropical پرندگان مهاجر مانند زرد warblers نارنجی-تاج warblers و بید flycatchers و بسیار متنوع کوچک پستاندار جوامع است که اساسا متفاوت از مجاور جنگل رشد قدیمی.

س: این کار در کوه سنت هلن مطلع درک در مورد این فرآیند در جاهای دیگر ؟

یک: وقتی که یک آتشفشان شروع به اقدام در شیلی و یا در ژاپن و یا ایسلند و یا نیوزیلند ما اغلب تماس گرفته گفت: “کمک به ما در پیش بینی آنچه که به احتمال زیاد اتفاق می افتد.” سوال من این بود: تا چه حد این درس در کوه سنت هلن به طور کلی در سراسر مختلف آتشفشانی تنظیمات ؟ آنچه که ما را دیده است کاملا مشابه الگوهای زیست محیطی پاسخ.

در همه موارد آنچه ما دریافتیم این است که مواد مغذی فقیر مواد آتشفشانی. و این یکی از بزرگترین موانع [برای محیط زیست recovery]. به نظر می رسد همیشه قهرمانان در این آتشفشان که بازی بسیار مهم نقش. در Mount St. Helens آن گونه مانند درنده و توسکا. آنها به ویژه ارتباط خود را با ریشه های باکتری است که برای تولید نیتروژن. به طوری که آنها قادر به بهره برداری از این مناظر و در انجام آنها اصلاح این سایت و تسهیل استعمار از بسیاری دیگر از گیاهان و حیوانات است.

جیب gophers جان سالم به در برد زیر آتشفشانی سپرده و بعدها به نقب زدن در خاک جنگل. این مخلوط خاک با آتشفشانی tephra ایجاد این محل عالی برای رشد گیاه است. نمونه های دیگر الک بید و آمریکا بیش از حد. این قهرمانان از کوه سنت هلن. ما موجودات همان بازی نقش در دیگر آتشفشان. در مورد Surtsey [در ایسلند] آن پرندگان دریایی. و هنگامی که شما به Krakatoa در اندونزی, این میوه-خوردن خفاش ها.

Q: آیا شما را از بزرگ پاسخ داده نشده است ؟

یک: به تازگی من شده است با نظارت پستانداران بزرگ را از طریق شبکه ای از دوربین های. در سال گذشته ما مستند است که آمریکا سیاه و سفید خرس و شیر کوه به طور منظم با استفاده از پاميس ساده ترین سخت-آمار مناطق. چه تاثیر رفتن به موجودات زنده در حال حاضر که بزرگ شکارچیان راس هستند ، ما انجام داده اند مقدار زیادی از کار واقعا به دنبال تعامل بین آبزیان و اکوسیستم های زمینی و کسانی که مرزهای احتمالا فوق العاده مهم است. و سپس یکی دیگر از سوال به من این واقعیت است که کل شمال چنگال Toutle [رودخانه] به پایان رسید تا بازسازی به قرمز توسکا می ایستد و درختان تنها زندگی می کنند تا 40 یا 80 سال است. پس آنچه را برای رفتن به مرحله بعدی?

Q: آیا شما می خواهم به انجام در 40th anniversary?

A: خوب, من تقریبا همیشه آن روز و من به عنوان عمیق به انفجار منطقه به عنوان من می توانم و من صرف روز تأمل در آن قابل توجه بعد دوباره در سال 1980 و خاطرات از مکان های خارج وجود دارد وجود دارد. من دیدن برخی از آنها و فقط از نوع sip تا به همه چیز که آن را ارائه کرده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>