ریاضی استفاده می شود یک منطقه راحتی برای من در زمان سردرگمی است. دیگر نه.

زندگی کثیف است. شماره های شسته و رفته.

یا من دوست داشتم به فکر می کنم. ریاضی شده است در یک منطقه راحتی در زمان سردرگمی یک راه برای انتخاب کردن سیگنال های نویز دیدن الگوهای در هرج و مرج است. حداقل می تواند با ارائه یک حس مرزهای داربست یک دستگیره. با کمک کمی از ریاضی ما می توانید شروع به درک مفاهیم ما هرگز واقعا grok.

اما در حال حاضر دوستان من این اعداد به نظر می رسد که مرا ترک—موذی عوارض Covid-19. این خیره کننده باران از اطلاعات این ویروس به هر طریقی می توانید از غرق بیش از آن را نشان می دهد. بارندگی مات—یک دلیل خوب برای رانندگی در آنها و یا سعی کنید به حرکت از طریق یک بحران است.

بدترین مجرم هستند و جهنمی مخرج—اغلب ناشناخته, ناگفته, سوء استفاده, مشکوک, فریبنده, احمق حتی شیطانی.

به یک نفر از من, قدیمی, مخرج شخصی هستند. اگر من 73 سال سن امروز من چیست مخرج? اگر آن را 74 آن زمان برای شروع به گفتن خداحافظی قرار دادن امور من به عنوان آنها می گویند. هر کسی رو به مرگ است و آمدن به شرایط با زندگی خود را مخرج چیزی یک بیماری همه گیر است و یک راه برای قرار دادن در چشم انداز است.

من تا به حال شده فکر کردن زیاد در مورد مخرج تا من یک ایمیل از کاتلین هال Jamieson, مدیر UPenn را آننبرگ سیاست عمومی مرکز که در آن من در حال حاضر یک محقق-در-محل اقامت. “تعدادی تشخیص داده شده است بد مخرج” او نوشت: به کارکنان خود راه بازگشت را در 20 مارس فقط به عنوان تست شد ramping تا. دانشمندان و روزنامه نگاران به طور یکسان پایگاه نرخ مرگ و میر در “موارد” تعدادی هیچ کس واقعا نمی داند. میزان بازیابی شد فقط به عنوان ابری. “بازیافت” به معنی یک فرد آلوده شد. اما هیچ کس می داند که چگونه بسیاری از مردم که “بهبود” از آنفولانزا در ژانویه و فوریه (نیز) تا به حال ویروس. آنها تقریبا قطعا شمارش به عنوان موارد است.

اغلب مخرج هستند و به سادگی ناپدید شد. “ما پیشی ایتالیا در مجموع مرگ و میر” نیویورک تایمز (و دیگران) اما داد و فریاد برآمده تصاویر اجساد در خیابان. اما ما محدود بود و بیشتر مرگ و میر; آن را تا به بسیاری از مردم. اگر شما نگاه در مرگ و میر سرانه (مخرج لطفا!), سپس مرگ و میر در ایالات متحده به نظر می رسد کمتر تلخ.

من مرتب کردن بر اساس همان “duh” پاسخ به مستمر یادآوری است که برای ما افراد مسن و افراد با شرایط موجود که نرخ مرگ و میر بسیار بالاتر است. بالاتر از آنچه شما ممکن است (شما) باید بپرسم ؟ چه مخرج? قدیمی ترین مردمی که موجود شرایط و سن خود را دیر یا زود, علت مرگ. در حالت عادی غیر Covid سال بیشترین افرادی هستند که بیش از 80. علل عمده مرگ بیماری های قلبی و سرطان و سکته مغزی و آسیب به خودکشی. چگونه می توانم این بیماری ها و شرایط (موجود یا نه) فعل و انفعال و یا با هم تداخل دارند ؟

در میان افراد جوان خودکشی و “غیر عمدی حوادث” (از جمله قتل) هستند سمت راست وجود دارد با سرطان و بیماری تنفسی فوقانی—هر دو تحت تاثیر آلودگی هوا که ما در حال گفت در حال کاهش است به لطف مردم ماندن در خانه. در همان زمان, خشونت خانگی رو به افزایش است, همراه با طلاق (هیچ جای تعجب وجود دارد). چه اثر کند انزوا در سلامت روان ؟ در استرس ؟ بله مردم ایستاده در صف برای خرید سفید کننده و کاغذ توالت, اما آنها نیز خرید اسلحه.

آیا آن را هر حس به سعی کنید به مقایسه چنین متفاوت از انواع خطرات که کمی شناخته شده است? احتمالا تعداد زیادی نیست. هنوز هم هنگامی که دانشمندان (و خبرنگاران) به ما بگویید بیشتر مردم خواهد مرد اگر ما فراموش یا این که نباید ما می دانیم: بیشتر از چه ؟

به مقایسه هر چیزی در همه ما نیاز به حداقل برخی از نوع از نرخ پایه (یک مخرج): 1.2 درصد از 382 میلیون (ما مردم) است و کل خیلی بیشتر از 1.2 درصد از 60 میلیون (ایتالیا). اگر من به شما بگویم نیمی از خانه ها در خیابان من را و استخرهای شنا می تواند نتیجه گیری من زندگی می کنند در یک فانتزی محله. یا شما می توانید بپرسید: چگونه بسیاری از خانه ها در خیابان ؟ اگر تعداد دو قطعا آن را تغییر چشم انداز.

مخرج را اختلاف شدید. بنیانگذار توییتر جک دورسی به تازگی اعلام کرد که او داده بودم 1 میلیارد دلار به سمت coronavirus تلاش—28 درصد از ثروت خود را. مارک زوکربرگ و جف بزوس هر یک به میلیون ها نفر اما چون مخرج آنقدر بزرگ خود را به ظاهر سخاوتمندانه هدیه مقدار به کمتر از 0.1 درصد از ثروت خود را. به عنوان یک دوست در امور مالی قرار داده و آن را: “کف بنیادی هستند.”

جای تعجب نیست پس از آن که مخرج اغلب استفاده می شود به عمد به فریب. کسانی که دانشگاه, رتبه بندی. بیشتر انتخابی یک مدرسه به نظر می رسد بیشتر جذاب است. و در عین حال تنومند تا dominator است به عنوان آسان به عنوان تشویق بارهای از دانش آموزان به اعمال می شود. ناگهان تعدادی از دانش آموزان که در به نظر می رسد کوچک در مقایسه با انبوهی از ضرب و شتم در درب. آن را ساده عرضه و تقاضا است. به جز تقاضا در این مورد چیزی است که برخی ممکن است تماس کثیف (قطعا مشکوک) مخرج.

برعکس هرس کردن مخرج (به هیچ صورت امکان) یک راه آسان برای خودتان یک استراحت مالیاتی. بدون نیاز به حتی یک رای را کاهش دهد. به سادگی سود درآمد مشمول مالیات و سود سرمایه جادویی به دور—گاهی اوقات به معنای واقعی کلمه به عنوان “دریایی” یا “ایرلند.” از نظر مالی زرنگ و دانا می دانیم همه چیز در مورد “پناهگاه در محل” وقتی که می آید به پول است.

مخرج رفتار بد موسیقی پاپ که اغلب آنها اغلب لغزش حق با ما است. یکی که مرا عذاب می دهد در خاص است مورد استفاده برای محاسبه درصد افرادی که می گویند آنها به عنوان خوانده شده علم داستان در روزنامه. همیشه کوچکتر شدن. اما صبر کنید! چه مخرج? خوانندگان از مقالات که در پوشش علم به طور منظم ؟ در تمام ؟ خوبی ؟ آن را سخت به کار کردن علاقه به چیزی است که شما نمی در معرض و یا خواندن داستان که وجود ندارد.

برخی قاطع مخرج مجموعه برای ما از طبیعت خود است. مجموع مساحت زمین همراه با بسیاری از منابع و در آن مجموعه هستند, شما ممکن است می گویند در سنگ—چیزی است که ما چشم پوشی ما در خطر هنگامی که ما با استفاده از تمام فضا (و مسائل) که اگر عرضه از مسائل (و فضا) بودند بی حد و حصر.

اندازه و محتویات قابل مشاهده جهان از سوی دیگر تغییرات—از جمله برخی از عمده مخرج. آن فروتنی به اندازه کافی می دانیم که این مسائل از “عادی” ماده—مردم اتم و ستاره—اختصاص کمتر از 20 درصد از کل مسائل در جهان (مخرج). بقیه از این موضوع است که “تاریک” یا دقیق تر و شفاف است. (اگر آن را تاریک ممکن است سایه.) ما هنوز هیچ ایده آنچه در آن است; ما تنها می دانیم که جاذبه می کشد بر روی آن.

در 1990s که مخرج (کاملا به معنای واقعی کلمه) منفجر شد. ستاره شناسان کشف کرده اند بی تردید شواهدی وجود دارد که برخی از چیزهای ناشناخته بود هل دادن (در واقع کشیدن) دور کهکشان های دورتر و دورتر. کیهان موجود خیلی از چیزهای که شناخته شده به عنوان انرژی تاریک آن را کاهش هر چیز دیگری; های معمولی مسائل ما در حال حاضر باعث می شود تا دوام 5 درصد از ماده/انرژی جهان.

جدید کیهانی مخرج نیست صرفا گسترش فضا گسترش می رود سریع تر و سریع تر—است که در آن شتاب.

که دو سر در گم مخرج مانند است که به ما می گوید که چگونه سریع همه چیز قرار می گیرند. این تغییرات در طول زمان. رها کردن کلید های خود را و آنها سقوط به زمین در 32 فوت در ثانیه/در هر ثانیه را—که به معنی اضافی 32 فوت در ثانیه در هر ثانیه. دورتر شما سقوط شما را سخت تر میله تزئيني پشت صندلی. و دوم “هر” چه یک کامپیوتر ممکن است یک تماس دوم مشتق آسان است به از دست ندهید.

Jamieson به تازگی میخ به ویژه نگران دو سر در گم مخرج در Covid-19 گرافیک او را دیدم که در مقایسه با گسترش این بیماری همه گیر ایالت به ایالت و شهر به شهر. او در پیش بینی نرخ مرگ و خواسته خودش: “چگونه به احتمال زیاد آن است که مردم unschooled در این نوع از تجزیه و تحلیل در حال رفتن به درک این است که در هر 100000 نفر در هر روز تعداد نه سرانه تعداد ؟ چه احتمال یک فرد را ببینید 0.2 درصد نرخ فیلادلفیا و می گویند وای که خیلی خوب فیلادلفیا بسیار امن است؟” به عبارت دیگر آنچه که احتمال آنها را دست دوم “در” آمده و به اشتباه نتیجه گیری ؟

پاسخ این است: بسیار به احتمال زیاد است. به عنوان Jamieson توضیح داد: به تازگی در مصاحبه ای با ویسکانسین عمومی رادیو “ما در حال حاضر ظرفیت تولید داده که پیشی گرفته توانایی برقراری ارتباط است.” اطلاعات بیشتر لزوما منجر به درک بهتر. در واقع, آن را به تولید یک ظرفی شبیه بشاخ یا قیف از پایین آویزان میوه گیلاس-چیدن—گاهی اوقات برداشت سیاسی به دست آورید.

(که چیز دیگری Covid-19 و جاذبه در مشترک دارند حتی فراتر از دو damned مخرج: نه به شکل این که آیا شما را لاغر سمت چپ یا راست. آنها شما را پایین بکشد فقط همان.)

گسترش جهان و Covid-19 همچنین ما مجبور به دوباره تعریف کردن چه مخرج معنی: هنگامی که ستاره شناسان تا به حال برای تجدید نظر در کل مقدار از مسائل در جهان مخرج نیست فقط بیشتر از همان; در حال حاضر آن را شامل چیزی متفاوت است که شامل نمی شد چون قبل از آن شناخته نشده وجود دارد قبل از.

و این بخشی از مشکل. این افسران که مدیریت به برخی از حس Covid-19 برای بقیه از ما—نگه داشتن چتر در یک معنا به نگه داشتن ما از آغشته شدن—خیلی خوب در سرهم بند با ناشناختهها. آن ناشناخته و گمنام است که واقعی شیاطین. و بسیاری از کسانی که شیاطین در مخرج.

در نظر گرفتن آزمون برای Covid-19 راه ما “مورد تأیید” است که اغلب مورد استفاده به عنوان نرخ پایه برای محاسبه مرگ و میر. این تعداد بستگی دارد که تست شده است که متفاوت از جایی به جای دیگر. اگر فقط افراد بیمار در حال آزمایش این بیماری را نگاه بسیاری مرگبارتر از آن واقع است. اگر تنها تایید موارد شمارش شده و تعداد بسیار کمی تست شده و سپس در یک محل می تواند به نظر می رسد فریب آمیزی امن است. گزارش روش ها متفاوت است به طور گسترده ای است که حتی بسیاری عددی با سواد می توانید به راحتی از دست داد.

Numerators اما به سختی با شدت بهم زدن غوطه دادن. چگونه بسیاری از مردم کشته شده اند ؟ آیا ما عبارتند از کسانی که جان خود را در خانه ؟ چگونه بسیاری از افرادی که بستری برای این ویروس در واقع مرگ از علل دیگر (حملات قلبی برای مثال)? آیا تمایز حتی مهم است ؟

ما نمی دانیم که آنچه ما نمی دانیم.

افسران بسیاری از توپخانه ضد هوایی برای گرفتن آن اشتباه اما درست یا غلط نتواند نقطه. مدل نیست به معنای از بین بردن عدم قطعیت. نقش خود را به روشن قطعیت آن تعیین دور آن و طناب آن را در. آنها به ما نتایج ممکن است متصل به احتمالات است که بهترین شما در دنیای واقعی—حتی در خوب قدیمی فیزیک بسیار کمتر در murkier زمینه های مانند پزشکی و اپیدمیولوژی.

در آن حس اپیدمیولوژیک مدل های نه چندان متفاوت از سایر انواع مدل های—من.e, نقش, مدل, نوع, شما احتمالا تا به حال مقدار زیادی از زمان شما را وادار به 73. مدل های نقش بیش از حد به ما بگویید در مورد امکانات.

در دهه بیست سالگی من رفتم با یک دختر به شنیدن مارگارت مید در موزه آمریکایی تاریخ طبیعی در نیویورک و چون ما شد بی باک ما دعوت او را برای یک نوشیدنی. بیش از whisky, من تصمیم گرفتم پس از آن و وجود دارد, وقتی که من, من می خواستم به او می شود ، کیپ عصا کل megillah. من دقیقا دنبال در جای پای او را اما او مدل یک نوع از دلیری و فراست و طعم و مزه برای ماجراجویی است که به من داد یک مجموعه کاملا جدید از امکانات برای آنچه که یک زن می تواند به معنای.

یکی دیگر از مدل نقش یک فیزیکدان که می خواهم مشغول به کار در پروژه منهتن به من داد قدردانی از چه ضعیف ما انسان ادراکی دستگاه مجهز به ما برای برخورد با اعداد بزرگ است. او فرانک اوپنهایمر برادر کوچکتر رابرت اوپنهایمر “پدر” از بمب اتمی (که ساخته فرانک او mused در این “عمو” بمب).

مانند دیگران که احساس اولین انفجار اتمی دست اول او به اندازه کافی دور است که او را صرف بقیه عمر خود را در تلاش برای انتقال معنای “سلاح هسته ای” به دیگران است. او بارها و بارها سعی کردم به پیدا کردن هر روز نمونه هایی که کمک به مردم برای درک تفاوت یک عامل از یک هزار نفر را می تواند. این تفاوت بین یک میلیون و یک میلیارد و نیز تفاوت در مخرب قدرت نمایی قوی تر از بمب اتم در مقایسه با دیگر بمب. اگر شما تا به حال یک مهمانی شام برای چهار نفر, او گفت:, و یک عامل از یک هزار نفر بیشتر مردم نشان داد, سپس شما می خواهم که برای مقابله با 4,000 مردم در همان خانه همان ظروف مشابه مواد غذایی است.

و یا به عنوان رفیق فیزیکدان آلبرت بارتلت قرار داده و آن را: “بزرگترین ضعف از نژاد بشر است عدم توانایی ما برای درک تابع نمایی.”

بارتلت و سپس در دانشگاه کلرادو آمد تا با یکی از قانع کننده ترین داستان تا کنون به صورت گرافیکی نشان میدهد که چگونه عدم توانایی ما برای درک رشد نمایی به معنی ما اغلب blindsided—چرا ما “آن را مشاهده نمی آیند.” او می خواهد ما را به تصور در حال رشد از یک زن و شوهر از باکتری ها در داخل خالی بطری; آنها شروع به تولید مثل در 11 هستم و تعداد آنها در هر دقیقه تا ظهر—که در آن نقطه بطری پر است. چه زمان خواهد بود Bartlett خواسته که حتی دور اندیش باکتری سیاستمداران متوجه شدم که آنها در حال اجرا از فضا ؟ 11:59. یکی دو برابر زمان قبل از ظهر. هنوز هم فضای بیشتری در سمت چپ از باکتری ها استفاده کرده اند در کل تاریخ تمدن خود.

ریاضی همچنین به ما کمک می کند تفسیر احتمال چیزی است که ما نمی دهد توجه مناسب. به طور مستقیم ما فکر می کنیم احتمال به معنای “صرف” شانس است. اما به اندازه کافی بالا احتمال همان است که به عنوان یک علت. بازی رولت روسی با یک گلوله در تفنگ خود را و شانس خود را از مرگ یکی از شش. قرار دادن پنج و این همه ، برای خط مقدم مراقبت های بهداشتی کارگران علت است که باعث می شود آنها را مریض تر از Covid-19 و بیمار بیشتر است خود را در مواجهه های متعدد چند شانس برای دریافت آلوده به احتمال بیشتر—بیش از حد بسیاری از گلوله.

پیری همچنین ناشی از احتمال. چهره من می بالابر خود, گمان می کنم, اما آن را بسیار بعید است. همه چیز (از جمله مردم) از هم جدا سقوط به دلیل وجود دارد بسیاری از راه های به سوی فروپاشی بنابراین احتمال می شود یقین است. این اجتناب ناپذیر عجله به سمت اختلال یا آنتروپی است بنابراین قابل پیش بینی ما می توانیم با استفاده از آن به جهت زمان به سادگی با تماشای چهره چین و چروک, رنگ, پوست تخم مرغ چلپ چلوپ کردن. اما آن را “فقط” احتمال.

محکم متصل به هر دو احتمال و رشد نمایی است که مفهوم “بیشتر متفاوت است” به درستی قرار داده شده توسط تازگی مرحوم فیزیکدان فیل اندرسون. مقدار تغییرات کیفیت. بیشتر از همان تولید کاملا جدید پدیده شناخته شده به عنوان خواص اورژانس. یک نورون می تواند از فکر یک نفر نمی تواند رفتار مانند یک جمعیت Covid-19 است و نه فقط بیشتر از آنفولانزای فصلی.

بودن 73 است و نه فقط بیشتر از بودن 70 بسیار کمتر از 50 یا 20. اگر من در سن و سال من به عنوان یک مخرج آن را آسان ببینید که چرا روند پیری سرعت. در سن یک سال بود که تمام زندگی من; سن 20 سال بود 1/20; در سن 73 یک سال بسیار نازک برش—1/73. نسبتا صحبت کردن با گذشت زمان بسیار سریع تر.

حتی به عنوان برش کوچکتر آنها رشد در تعداد در تجارب در مدل نقش. زمانی که من احساس می کنم cooped ماندن در خانه من فکر می کنم دوست من که صرف چهار سال مخفی بودن در یک اتاق زیر شیروانی فرار از نازی ها. من به خاطر ترس از فلج اطفال.

ترس از Covid-19 برای من است که احتمالا بسیاری مانند ترس من احساس به عنوان یک کودک خیزان زیر میز من در مدرسه همه اما برخی از ما در مورد به بخار توسط خروشچف سلاح های هسته ای; او بعد از همه نذر برای ما پنهان. ما روزانه “اردک و پوشش” دریل ساخته شده این “وجودی” موضوع بسیار شخصی و بسیار واقعی است.

من یک بار خواسته من فیزیکدان از دوستان که مشغول به کار بر روی بمب به همین دلیل دانستن عواقب هولناک آنها را امتحان کنید نه سخت تر برای ترساندن مردم است. “ما سعی می کنید برای ترساندن مردم,” او گفت:. “ترساندن مردم کار نمی کند. شما باید آنها را عصبانی.”

خوب حالا من عصبانی هستم. من عصبانی هستم که ما نمی تست مردم به اندازه کافی برای Covid-19 اهلی کسانی که سر در گم و مخرج را بیشتر حس تگرگ از اعداد است.

مخرج هستند زمینه و اعداد معنی هیچ چیز بدون آن. رقم 911 دلالت می توانید یک شماره به تماس در موارد اضطراری یک تاریخ که در آن فاجعه رخ داده است تعداد لوبیا در یک شیشه. اعداد به تنهایی نیست حقایق بسیار کمتر از حقایق. به عنوان برتراند راسل معروف قرار داده و آن را: “ریاضیات ممکن است به عنوان تعریف این موضوع که ما هیچ وقت نمی دانید آنچه که ما در حال صحبت کردن در مورد, و یا اینکه آیا آنچه ما می گوییم درست است.”

I’ll never stop loving my بگیرید و یاد دهید, شماره—کل دنگ خوشمزه خانوادگی: طبیعی و غیر طبیعی, خیالی, حقیقی متعالی غیر منطقی نخست پیچیده و کامل است. اما حتی من هم به مقاومت در برابر جذبه خود را از قدرت. وجود ندارد و انسان مغز نمی تواند آنها را شمارش و به ما خیلی در مورد مشکلات انسان. وقتی که می آید به این معنی است که هنوز هم به ما.

عکس: میگوئل مدینه/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ


بیشتر از سیمی در Covid-19
  • در یک بیمارستان پیدا کردن بشریت در یک بحران غیر انسانی
  • چگونه است که این بیماری همه گیر کوروناویروس تاثیر تغییر آب و هوا ؟
  • چه Covid-19 انجام به مغز شما ؟
  • یک تاریخ شفاهی از این بیماری همه گیر هشدارهای تهمت نادیده گرفته
  • پرسش و پاسخ: همه خود را Covid-19 سوال پاسخ داده
  • دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im