سه سال از نظارت بر اورگان نهنگ خاکستری را نشان می دهد تغییرات در سلامت

سه سال از “سلامت بررسی یو پی اس” در اورگان تابستان ساکن نهنگ خاکستری را نشان می دهد قانع کننده رابطه بین نهنگ ” به طور کلی وضعیت بدن و تغییر اقیانوس شرایط است که به احتمال زیاد محدود در دسترس بودن برای شکار پستانداران یک مطالعه جدید از دانشگاه ایالتی اورگان نشان می دهد.

محققان از Geospatial زیست دریایی Megafauna آزمایشگاه در OSU این پستاندار دریایی موسسه با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای نظارت بر 171 نهنگ کردن اورگان در طول جستجوگری فصل بین ماه های ژوئن و اکتبر در سال 2016 2017 و 2018.

آنها دریافتند که نهنگ’ سلامت کاهش یافته و پس از یک دوره نسبتا ضعیف upwelling — اقیانوس بیماری است که به ارمغان می آورد سردتر غنی از مواد مغذی آب نزدیک به سطح — در مقایسه با سال های گذشته است.

“آنچه ما می بینیم این است که قانع کننده رابطه بین اقیانوس شناسی که فرآیندهای کنترل کیفیت و کمیت در دسترس طعمه و نهنگ سلامت” گفت: Leigh تورس استادیار با پستانداران دریایی, موسسه و آزمایشگاه مدیر. “این تحقیقات به ما می دهد یک تمایل است که تغییرات در اقیانوس شرایط ممکن است باعث لاغر نهنگ.”

این یافته ها همچنین ممکن است ارائه بینش های غیر معمول خاکستری نهنگ می میرند رویداد است که رخ داده است در سال 2019 در امتداد ساحل اقیانوس آرام تورس گفت. بیش از 200 نهنگ خاکستری گزارش شده مرده بین مکزیک و آلاسکا در سال گذشته از جمله شش در اورگان. بسیاری از مرحوم نهنگ به نظر می رسد در بدن ضعیف وضعیت بدین معنی که نگاه لاغر.

این مطالعه فقط منتشر شده در مجله Ecosphere. این مقاله منجر نویسنده لیلا سلدد Lemos که به تازگی به اتمام درجه دکتری خود را در ایالت اورگان و کار با تورس در GEMM آزمایشگاه.

ترین نهنگ خاکستری مهاجرت از زمینه پرورش در مکزیک به زمینه های تغذیه در برینگ و Chukchi دریاهای بین آلاسکا و روسیه, که در آن آنها صرف تابستان است. ساحل اقیانوس آرام تغذیه گروه به عنوان اورگان نهنگ خاکستری شناخته شده صرف ماه های تابستان تغذیه در آبهای سواحل اورگان و همچنین شمال کالیفرنیا آمریکا و جنوب کانادا.

تورس و تیم او انجام “بررسی سلامت-یو پی اس” در نهنگ ها با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای ضبط تصاویر و شبکه به ضبط نمونه های مدفوع — دو روش که محققان ارائه مقدار زیادی از اطلاعات در یک راه غیر تهاجمی کاهش استرس در ماهی ،

Lemos با استفاده از تصاویر گرفته شده توسط هواپیماهای بدون سرنشین برای محاسبه نهنگ’ بدن شاخص منطقه. این بای شبیه به شاخص توده بدن یا BMI, در انسان, چرا که هر دو اجازه می دهد برای مقایسه میان افراد با وجود تفاوت در طول و ارتفاع.

منطقه بدن و شاخص های اندازه گیری است که اجازه می دهد تا محققان به مقایسه تغییرات در فرد نهنگ و همچنین مردم به عنوان یک کل در طول دوره تغذیه در فصل از سال به سال. از نمونه های مدفوع کمک به محققان تعیین یک نهنگ هورمون های جنسی و رژیم غذایی.

نهنگ خاکستری به طور معمول وارد بر جستجوگری در زمینه لاغر, سمت, سپس در شرایط ایده آل را به صورت فله در طی تابستان در آماده سازی برای مهاجرت و پرورش است.

“با این تحقیقات ما در حال تلاش برای درک بیشتر در مورد سلامتی نهنگ و چگونه آن را متفاوت در سراسر جستجوگری فصل و سال به سال” تورس گفت. “هنگامی که ما ایجاد یک پایه برای نهنگ وضعیت بدن ما می توانید شروع به دیدن چه سالم و چه شده است و چرا.”

محققان اغلب برخورد همان نهنگ ها چندین بار در یک فصل یا یک سال به دیگری بدست می دانم که خود را نشانه گذاری و ویژگی های خوبی به اندازه کافی به نقطه نهنگ ها با نام آنها اختصاص داده شده است, مانند اسپری و چاقو و ابرها.

“اولین سال نهنگ ها نگاه کرد واقعا چربی و سالم است. اما بعد از سال 2016 نهنگ شد واقعا لاغر. شما می توانید خود را ببینید اسکلت” Lemos گفت. “برای این نهنگ بدن بیماری است که به شدت مربوط به مواد غذایی در دسترس است. آن نیز مربوط به زمانی که آنها سرمایه گذاری در تولید مثل است.”

محققان اشاره کردند نه جفت از مادران و گوساله در سال 2016 اما تنها یک جفت در هر دو سال. گوساله بيشترين منطقه بدن اعداد شاخص و به دنبال آن توسط زنان باردار. زنان شیرده کمترين بای و نایاب ترین وضعیت بدن.

به طور کلی نهنگ’ بدن وضعیت رو به وخامت گذاشته و پس از فقیر upwelling شرایط بین 2016 و اواسط سال 2018 است. در سال 2016 نهنگ’ معنی بای بود 40.82, در حالی که در سال 2017 این بود 38.67; 2018 مشابه سال 2017 در 38.62.

فقیر upwelling ممکن است باعث تغییر در دسترس بودن و یا کیفیت زئوپلانکتون های نهنگ’ اولیه طعمه. اما تاثیر تغییر مواد غذایی عرضه شد واقعا قابل توجه از یک سال پس از فقیر upwelling بیماری آغاز شد.

“وجود دارد یک سال تاخیر و یا حمل بیش, بین, کمبود طعمه در سال 2016 و نهنگ’ وضعیت بدن سال آینده” تورس گفت.

یکی از نهنگ است که طول درگذشت 2019 رویداد مشاهده شده بود و شناسه در سال های گذشته توسط ایالت اورگان محققان.

این مطالعه بر ارزش نظارت نهنگ بهداشت و درمان در طول زمان تورس گفت. محققان در حال حاضر چهار سال از داده ها در اورگان ساکن نهنگ و امید به ادامه نظارت بر آنها را برای درک بهتر سلامت الگوها در جامعه و نحوه اتصال آنها به تغییر اقیانوس شرایط.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de