از آن زمان به تشویق مردم به پوشیدن ماسک صورت به عنوان یک اقدام احتیاطی در این زمینه است که ما باید کمی به از دست دادن و به طور بالقوه چیزی برای به دست آوردن کارشناسان می گویند در BMJ امروز.

استاد Trisha Greenhalgh در دانشگاه آکسفورد و همکارانش می گویند با وجود شواهد محدود ماسک “می تواند تاثیر قابل توجهی در انتقال نسبتا کوچک تاثیر بر زندگی اجتماعی و اقتصادی.”

این سوال که آیا ماسک را کاهش می دهد انتقال از covid-19 در این باره بحث و مجادله.

اگر چه کارآزمایی بالینی شواهد بر استفاده گسترده از facemasks به عنوان یک محافظ اندازه گیری در برابر covid-19 فاقد آن است در زمان نوشتن افزایش تعداد سازمان ها و دولت ها از جمله مراکز ایالات متحده برای کنترل بیماری و پیشگیری در حال حاضر دفاع است که عموم مردم می پوشد ماسک, اما دیگران از جمله سازمان جهانی بهداشت و بهداشت عمومی انگلستان هستند.

برخی از محققان استدلال می کنند که مردم بعید به پوشیدن ماسک به درستی و یا به طور مداوم و ممکن است چشم پوشی گسترده تر کنترل عفونت اقدامات مانند شستن دست. دیگران می گویند عمومی باید آنها را می پوشند پس از مراقبت های بهداشتی کارگران به آنها نیاز دارید بیشتر.

اما Greenhalgh و همکاران چالش کشیدن این استدلال و نشان می دهد که در زمینه covid-19 بسیاری از مردم می تواند آموزش داده می شود به استفاده از ماسک به درستی و به خوبی ممکن است انجام این کار به طور مداوم و بدون رها کردن مهم دیگر ضد سرایت اقدامات است.

بیشتر چه آنها می گویند اگر اراده سیاسی وجود دارد, ماسک کمبود می تواند به سرعت غلبه بر repurposing ظرفیت تولید — چیزی است که در حال حاضر اتفاق می افتد غیررسمی.

آنها نتیجه گیری کرد که وقت آن است که عمل بدون انتظار برای randomised controlled trial شواهد.

“ماسک ساده و ارزان و به طور بالقوه موثر” آنها بنویسید. “ما باور داریم که فرسوده هر دو در خانه (به خصوص توسط فرد نشان دادن علائم) و همچنین در خارج از خانه در شرایطی که ملاقات با دیگران است که به احتمال زیاد (به عنوان مثال خرید, حمل و نقل عمومی) آنها می تواند تاثیر قابل توجهی در انتقال نسبتا کوچک تاثیر بر زندگی اجتماعی و اقتصادی.”

در یک ارتباط سرمقاله بابک جاوید در دانشگاه Tsinghua در پکن و همکارانش معتقدند که مردم باید به پوشیدن ماسک به دلیل مزایای قابل قبول و مضرات بعید است. و آنها می گویند پارچه ماسک به احتمال زیاد بهتر از پوشیدن ماسک در همه.

که در حال آماده شدن برای ورود به یک جدید “عادی” با پوشیدن ماسک در مکان های عمومی ممکن است تبدیل به چهره ما با عمل متحد در مبارزه با این تهدید مشترک و تقویت اهمیت اجتماعی فاصله اقدامات آنها نتیجه بگیریم.

در قطعه نظر محققان توصیه می کنند که مراقبت های بهداشتی کارگران نباید مراقبت از covid-19 بيمار مناسب و بدون حفاظت تنفسی و ماسک پارچه هستند و نه یک جایگزین مناسب برای کارکنان مراقبت های بهداشتی.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط BMJ. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im