فتوسنتز بر روی زمین تنظیم شده است با فنولوژی گیاه-چگونه گیاه چرخه زندگی ارتباط برقرار کردن با آب و هوا — و شرایط محیطی که هر دو تغییر قابل ملاحظه ای در دهه های اخیر. بر خلاف اوایل فصل فتوسنتز که عمدتا محور با درجه حرارت گرم یا شروع فصل مرطوب در اواخر فصل فتوسنتز می تواند توسط عوامل مختلف مانند چرخه زندگی گیاه و تابش آن به مکانیسم های زیر بنایی کمتر درک شده است. در اواخر فصل فتوسنتز در زمین کمک زیادی به سالانه کل کربن تثبیت و حساس به آب و هوا. دانشمندان به طور کلی موافقم که متوسط محدودیت در اواخر فصل فتوسنتز را کاهش دهد و با گرم شدن اما این اثرات در دسترس بودن آب بسیار نامشخص است.

جدید Columbia Engineering مطالعه نشان می دهد که افزایش تنش آب — فرکانس بالاتر از خشکسالی با توجه به دماهای بالاتر رفتن برای محدود فنولوژيک چرخه: در اثر با بستن فتوسنتز آن را به تولید کمتر کربن جذب در پایان فصل نتیجه کمک به افزایش گرمایش جهانی. محققان با استفاده از هر دو سنجش از دور داده و در محل مشاهدات به تجزیه و تحلیل دما و آب محدودیت در پایان فتوسنتز تاریخ. آنها دریافتند که آب محدودیت در اواخر فصل فتوسنتز تنظیم شده است توسط هر دو آب و خاک و درجه حرارت متوسط سالانه. سیستم زمین در مدل های پیش بینی گرم شدن کره زمین و خاک خشک شدن بیش از بسیاری از سطح زمین توسط 2100 و پس از آن روشن است که آب در دسترس تبدیل خواهد شد به طور فزاینده مهم است به عنوان یک عامل محدود کننده برای اواخر فصل فتوسنتز و کربن جذب.

“ما می خواستیم به درک آنچه در رانندگی عامل فتوسنتز گیاه است که در اواخر فصل رشد و چگونه آن را تغییر دهید در آینده می گوید:” Pierre Gentine دانشیار زمین و مهندسی محیط زیست و همسو با زمین موسسه که منجر مطالعه منتشر شده امروز در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم. “مطالعه ما این است که یک مثال بسیار خوبی از پیشرفت در فن آوری سنجش از دور استفاده می شود به حل طولانی مدت سوالاتی مانند این یکی.”

این تیم با استفاده از هر دو دستگاه آموزش و سنجش از راه دور برای تولید یک جدید مجموعه داده برای نقشه برداری جهانی, گیاه فتوسنتز است. آنها دریافتند متضاد الگوی مکانی دما و آب محدودیت در فتوسنتز در پایان فصل رشد. آستانه جدا از این مشخص شد تعادل بین انرژی در دسترس بودن خاک و تامین آب است. آسمانی و متوسط برخوردار بوده و در عین حال در مقابل اثرات در پایان فصل رشد فتوسنتز برای اکوسیستم در مکان های مختلف: اگر گیاه فتوسنتز در برخی مناطق محدود است آسمانی (رابطه مثبت با آسمانی) و درجه حرارت است که به احتمال زیاد به یک اثر منفی و بالعکس.

“ما برای اولین بار نشان می دهد که تعادل بین آب و خاک و انرژی ورودی به اکوسیستم تعیین می کند که آیا این سیستم محدود است آسمانی و یا با حرارت می گوید:” این مطالعه منجر نویسنده یائو ژانگ سابق postdoc تحقیقات دانشمند با Gentine و در حال حاضر یک postdoc محقق در Lawrence Berkeley National Laboratory. “به عنوان متوسط محدودیت کاهش بیشتر آب در خاک مورد نیاز است برای حمایت از افزایش پوشش گیاهی به خصوص در اواخر فصل رشد. CMIP5 مدل های پروژه های آینده گرم و خشک به خصوص در اواخر فصل که هر دو باید بیشتر گسترش مناطق با آب محدود باعث تغییرات بزرگ و بالقوه کاهش فتوسنتز است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کلمبیا دانشکده مهندسی و علوم کاربردی. Original نوشته شده توسط هالی Evarts. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de