زمان زلزله های بزرگ به دنبال یک ‘شیطان ‘ پله’ الگوی

در سطح منطقه و در سراسر جهان اتفاق بزرگ و کم عمق زمین لرزه به نظر می رسد به دنبال یک الگوی ریاضی به نام شیطان راه پله که در آن خوشه ها از زلزله هم جدا هستند اما نامنظم و فواصل لرزه ای آرام.

یافته های منتشر شده در بولتن Seismological Society of America متفاوت از الگوی پیش بینی شده توسط کلاسیک زلزله مدل سازی نشان می دهد که زمین لرزه رخ می دهد به صورت دوره ای یا شبه-به صورت دوره ای بر اساس چرخه ساخت و انتشار تکتونیکی استرس است. در واقع می گویند Yuxuan چن از دانشگاه میسوری کلمبیا و همکاران دوره زلزله بزرگ توالی نسبتا نادر است.

محققان توجه داشته باشید که نتایج آنها می تواند مفاهیم برای ارزیابی خطر زمین لرزه. برای مثال آنها دریافتند که این زلزله بزرگ توالی (کسانی که با حوادث قدر 6.0 یا بالاتر) هستند “burstier” کمتر از حد انتظار به این معنی است که خوشه از زمین لرزه در زمان افزايش احتمال تکرار زمین لرزه به زودی پس از یک زلزله بزرگ. نامنظم فاصله بین رویداد انفجار همچنین باعث می شود آن را مشکل تر برای پیش بینی میانگین عود زمان بین زلزله.

زلزله شناسان’ کاتالوگ زلزله های بزرگ در یک منطقه ممکن است شامل بیش از حد چند زمین لرزه بیش از حد کوتاه ترین زمان برای گرفتن تمام راه پله, الگوی ساخت و آن را “دشوار است که بدانند که آیا این رویدادهای چند در یک فروشگاه رخ داده است در زلزله های خوشه ای و یا به طول انجامید و هر دو خوشه و مرحله خاموش فواصل” چن و همکارانش اشاره کرد.

“به همین دلیل ما نیاز به دقت و توجه در هنگام ارزیابی یک رویداد است “عقب افتاده” فقط به این دلیل که زمان اندازه گیری از رویداد قبلی را تصویب کرده است برخی از ‘معنی عود زمان’ بر اساس ناقص فروشگاه” آنها اضافه شده است.

شیطان راه پله, گاهی اوقات به نام کانتور تابع یک فراکتال نشان داده دینامیکی غیرخطی سیستم های که در آن یک تغییر در هر بخشی می تواند بر رفتار کل سیستم. در طبیعت این الگو را می توان در رسوب توالی تغییرات در بالا بردن و نرخ فرسایش و وارونه در میدان مغناطیسی زمین در میان نمونه های دیگر.

چن دکتری مشاور میان لیو تا به حال غیر معمول مقدمه برای شیطان راه پله. “من تصادفا به این موضوع چند سال پیش زمانی که من در مورد دو UCLA محققان مطالعه از زمانی الگوی بدنام قاتل سریال آندره Chikatilo که به کشته شدن دست کم 52 نفر از 1979 تا 1990 در اتحاد جماهیر شوروی سابق,” او توضیح داد. “زمان الگوی خود را از قتل یک شیطان راه پله. محققان در تلاش برای درک چگونگی جنایی ذهن کار می کرد, چگونه تحریک سلول های عصبی در مغز. من شیفته بود چون من متوجه شدم که زلزله در روشی مشابه کار که گسل و پارگی می تواند باعث تحریک فعالیت در دیگر گسل با استرس انتقال است.”

“مفهومی, ما همچنین می دانیم که بسیاری از زلزله های بزرگ که شامل پارگی های متعدد و متغیر گسل بخش در هر پارگی نقض اساسی فرض تناوبی زلزله مدل است که بر اساس تکرار انباشت و انتشار انرژی در گسل هواپیما” لیو اضافه شده است.

عوامل کنترل خوشه حوادث پیچیده است و می تواند شامل استرس است که باعث تحریک زلزله تغییرات در خواص اصطکاکی و استرس انتقال بین گسل و یا گسل بخش در طول یک پاره در میان عوامل دیگر گفت: باند لو از دانشگاه ووهان. او اشاره کرد که این فواصل به نظر می رسد معکوس مربوط به پس زمینه تکتونیک فشار رای برای یک منطقه است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Seismological Society of America. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im