برای انطباق با تکنولوژی ما در حال رفتن به سایه

بیشتر و بیشتر به نوآوری نیاز به رفتن به تیره تر بیشتر نامناسب کمتر اخلاقی قلمرو. در اینجا چگونه برای پاسخ.

راه ما آن را بگویید, جراحی شد, آموزشگاه رانندگی قبل از جوزف لیستر. در سال 1872 دو نفر از هر پنج compound fracture قربانیان درمان توسط جراحان در آلمان پس از آن درگذشت از عفونت است. در این کشور بهترین بیمارستان در مونیخ 80 درصد از تمام زخم های آلوده بودند توسط بیمارستان گانگرن. “وحشتناک بود که تجارت ما!” جراح بعد از آن اعلام کرد. هر کس از جان گذشته برای یک راه حل است.

سپس لیستر اختراع antisepsis—یک روش شامل اسید carbolic که متوقف فولاد بیماران از گرفتن تهدید کننده حیات عفونت. جان میلیون ها نفر را نجات داد شد به عنوان یک نتیجه لیستر در حال حاضر منادی به عنوان پدر جراحی مدرن. اما گرفتن وجود دارد—پالایش و پوسته پوسته شدن این روش برای بیمارستان ها در سراسر جهان غرب—به معنای که او و بسیاری دیگر از پزشکان شکست با کنوانسیون. بیشتر این به معنای انجام کار غیر معمول و غیر متعارف و یا تحریک آمیز همه چیز در یک منطقه خاکستری بین درست و غلط مناسب و نامناسب اخلاقی و غیر اخلاقی است. گاهی اوقات آن رفت تیره: آنها خود را شکست سوگند hid داده و مردم را کشته است.

این آغاز با لیستر. در یکی از اولین و تاثیر گذار ترین آثار او خطوط خود را شکست درمان “پاتریک F” یک بیمار با یک ترکیب پا شکستگی (یکی از تعدادی از چنین شکست). او اعمال یک اسید carbolic راه حل برای زخم اما پاتریک قرارداد گانگرن. لیستر اشاره کرد که تند تند اثرات خود ضد عفونی کننده اندازه گیری شد عمده—اگر نه تنها علت. ما هیچ سابقه ای از لیستر تامین همکاران یا پاتریک رضایت به این روش و در زمان لیستر نیست که آگاهی از روش های مناسب دوز و ابزار و روش برای ارزیابی پیشرفت با توجه به مداخله. او فقط سعی کردم آن را. پاتریک پا بود قطع شد.

گروه ناامید پزشکان این روش بر اساس اطلاعات ناقص و سعی کردم آن را برای خود بیماران است. سوختگی از این اسید و خفه کردن سس اغلب شتاب گانگرن—بسیار عفونت در این روش به معنای درمان است. و گانگرن تقریبا همیشه کشنده است.

ترین ویژگی های پیشرفت نکرده اند بسیار تاریک و نتایج برای خود صحبت می کنند. لیستر و دیگر جراحان بیشتر نجات زندگی کامل خود را با تکنیک و مقالات منتشر شده در مورد موفقیت و شکست. این یک داستان مشابه با کوری و رادیوم. آدریا و سلیقه در غذا. تسلا و برق است. اگر آنها را به دقت مشاهده بیشتر از آنچه که آنها ممکن است بدست تردید خیره یا استرن ملامت از یک همکار—نه خشم و مجازات از حرفه های دیگر اجرای قانون و در جامعه بزرگ است. مدیریت پژوهش و کتاب های محبوب و گران قیمت سمینارها به ما بگویید که مهم نوآوری و انطباق بیشتر به دست آورد در مناطق خاکستری در نزدیکی لبه ها از چه عادی و یا مناسب. این خاکستری حلقه در این نمودار:

To Adapt to Tech We're Heading Into the Shadows
تجسم داده ها: مت Beane

در این موارد هیچ کس کاملا می بیند این خوش خیم-نقض نوع نوآوری قهرمانان و یا همکاری های آینده. اگر ما فراموش نمی کنیم باید hutzpah منابع یا بینش به بعد از آنها. نکته مهم این است که “چند حیوانات آسیب” در ساخت این ویژگی های جهش.

که تغییر. برای شش سال گذشته من مطالعه کرده ام چگونه ما در حال تطبیق با کار مربوط به ماشین های هوشمند. این همه کار و بسیاری از مطالعات دیگر نشان می دهد که بیشتر و بیشتر از ما نوآوری و اقتباس ها سر به تیره تر بیشتر نامناسب کمتر اخلاقی قلمرو. طنز این است که این ناشی از راه ما در حال دست زدن به آخرین محصول از آنچه من تماس بگیرید “فن آوری های هوشمند.”

در به طور فزاینده ای متصل جهان پر کردن با ارزان نظارت و متضاد استاندارد در فقط در مورد همه چیز, آن را سخت تر به ابداع و توسعه و تجاری و اتخاذ فن آوری های جدید بدون در حال اجرا گرفتار کسی را حس ادب و نزاکت. مردم هنوز هم ساخت و انطباق با فناوری جدید, البته, اما, قدیمی, خوش خیم “بخشش به جای اجازه” منطقه کاهش روزانه. مردم در حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای نامناسب و دشوار به رعایت روش های به کار انجام می شود. امروز تصویر است که به دنبال بیشتر شبیه به این:

To Adapt to Tech We're Heading Into the Shadows
تجسم داده ها: مت Beane

Playbook در مورد چگونگی ایجاد و انطباق با ویژگی های تغییر در حال حاضر خارج از تاریخ. از آن زمان به بازنویسی آن است.

به شما نشان دهد که چرا این اتفاق می افتد اجازه دهید من شما را در یک رزیدنت ها (فولاد کارآموز) کفش در نفرکتومی—یک عمل جراحی برای برداشتن یک سرطانی کلیه.

اگر شما می خواهم به راه رفتن و یا پس از صرف آخرین بیت از مدرسه پزشکی, مشاهده, چند روش در یک بیمارستان آموزشی یا دو تمرین گره و بخیه در انگور یا یک سینه مرغ و بازبینی خود را اورولوژی آناتومی یادداشت ها. در بهترین حالت شما را در آنچه به نام “یک” حالت—یادگیری ، شما اولین دسته از nephrectomies شما می خواهم تغییر مکان برای آغاز “آیا یک” حالت: انجام آسان تر و امن تر بخش هایی از این روش با ارشد حضور جراح به دنبال در. هنگامی که شما رو به دشوار و پرخطر و نقاط کار می کنند—مانند افشای کلیه شریان ها و وریدهای به طوری که آنها می تواند کلمپ—شما می خواهم به تغییر بیشتر نقش حمایت شاید ساکشن و یا برگزاری یک منقبض کننده. در نهایت شما در “تدریس” حالت هدایت تاریخ و ساکنان در مسائل آسان. این تایید راه را برای شما برای یادگیری طناب—شما لازم است در تقریبا در هر مرحله از بازی شما یاد بگیرند که با انجام بیشتر و بیشتر در طول زمان است.

این تنظیمات اجازه می دهد تا برای همه نوع از “منطقه خاکستری” سازگاری بیش از حد. مردم ممکن است فکر می کنم شما کمی عجیب و غریب و یا تحریک کننده, اما شما می توانید عمل خود را گره بر مترو قطب خوردن ناهار خود را در حالی که تمرین کالبد شکافی در آزمایشگاه جسد و pestering حضور خود را در یک روش به شما اجازه انجام بیشتر. جامعه خود را ببینید این اقدامات به عنوان خوش خیم نقض به عنوان شما سعی می کنید به وفق دهند.

با توجه به این, شما, رباتیک چرخش در می آید به عنوان یک بیداری بی ادب: کل سیستم داوینچی—و در نتیجه کل روش—را می توان توسط یک نفر در یک زمان. این به این معنی خود را از دخالت در فولاد کار کاملا اختیاری است. نه تنها شما واقعا مسلط با این جلال تصویری کنترل کننده بازی شما در حال کار با یک جراح که می داند که اگر آنها به شما همه-یا-هیچ چیز کنترل این جانور به شما خواهد شد بسیار آهسته تر و اشتباهات بیشتر از آنها خواهد بود. علاوه بر این هر عمل شما را در پخش به حضور در کنسول و بر روی زیادی بالا تعریف تلویزیون. حضور پرستاران اسکراب و متخصص بیهوشی می توانید ببینید و قضاوت آن همه است. کنار هم قرار دادن این به معنی حضور را به سختی به شما اجازه کار “هلیکوپتر آموزش” زمانی که شما آنها را انجام دهد و پرستاران و مالش کمک به گسترش این کلمه ای که می خورد به دیگر استادان. شما گیر در “یک” حالت برای بیشتر از اقامت خود را. پس از چهار یا پنج سال از تلاش برای یادگیری تایید راه شما به سختی بدست به کار از طریق یک کل جراحی رباتیک در عین حال از نظر قانونی مجاز به استفاده از این ابزار در هر کجا که شما زمین.

ساختمان تجسم مهارت در یک وضعیت حرفه ای است که فقط یک تکه کوچک از ما چگونه انطباق و نوآوری با توجه تکنولوژی جدید—اما دلایل افزایش تولیدی انحراف روشن هستند در اینجا و آشکار در بسیاری از صنایع دیگر اعم از پلیس به طراحی تراشه به روزنامه نگاری.

آنچه در اینجا اتفاق افتاده است ؟ در جستجوی عمده جهش در بهره وری ما ایجاد و مستقر فن آوری های هوشمند. این اجازه می دهد تا برای دو چیز: بسیار بالاتر و با کیفیت بیشتر به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته موشکافی بیشتر مردم و برای یک متخصص را بسیار دقیق تر و کنترل کامل اقدامات مورد نیاز برای دریافت کار انجام می شود. در سطح, این فوق العاده است—اجازه می دهد هر متخصص برای استفاده بهتر از استعدادهای خود و برای یک تیم متنوع و حرفه ای به منظور هماهنگی بیشتری دهیم. در زیر سطح آن بلوک شما از یادگیری در “ببینید آیا آموزش” مسیر شده است که تایید شده به طور پیش فرض برای یک زمان طولانی. و منطقه خاکستری گزینه های واقعا موجود—شما لازم نیست که مشروع دسترسی به سیستم قبل از آموزش خود را شروع می شود. و شما نمی خواهید به حتی سعی کنید به فشار راه خود را به یک روش چون شما می دانید شما نمی باید مهارت های اساسی شما نیاز به اعطا می شود کنترل کردن چیزی و بنابراین می کند که متخصص. آنها فقط رفتن به سوات شما پایین است.

اگر شما در حال رفتن به انطباق و حدود یک در هشت ساکنان در مطالعه من بود—شما باید برای انجام این کار واقعا در راه نامناسب.

اگر شما یکی از معدود کسانی که موفق به دریافت واقعا خوب با ربات در طول اقامت خود را, شما شروع به گرفتن عملی قرار گرفتن در معرض آن سال پیش—زمانی که همه (حتی شما) می گویند آن را کاملا نامناسب است. در کارشناسی و یا دانشکده پزشکی شما آویزان در اطراف در آزمایشگاه زمانی که شما باید گرفتن عمومی آموزش و پرورش است. شما صرف صدها ساعت اضافی در شبیه ساز یا بررسی ویدئوها از جراحی رباتیک در یوتیوب هنگامی که شما باید صرف زمان با بیماران. سپس بعد از این همه آمادگی نشان داد که حضور پرستاران و مالش های که شما می توانید رسیدگی داوینچی, شما با استفاده از این برای دریافت دسترسی ترجیحی به روش و مهمتر از همه به کار بدون حضور در اتاق. بیشتر شما آیا این بهتر از شما رو بیشتر طناب هیأت علمی به شما داد. اما هر یک از این مراحل بود و در بهترین حالت جدی بسیار در مورد نقض استانداردهای حرفه ای و بیمارستان عملیات—و در برخی موارد شاید حتی در برابر قانون است.

بیایید گام به عقب به فکر می کنم در مورد انطباق با فناوری جدید به طور کلی. اگر شما درگیر در کار است که نمایشگاه فوق ویژگی های شما در حال رفتن به نوبه خود به انحراف به نوآوری و انطباق. این امر می تواند یک چیز را به استدلال می کنند این یک مجموعه داده اما پس از من منتشر شده کار من در عمل جراحی من بررسی کردم این کار را در سراسر بیش از دو دوجین با کیفیت بالا, مطالعات, و این الگو را نشان می دهد تا در همه آنها.

تقریبا همه کار تنظیمات که در مقابله با فن آوری هوشمند دارای یک هدف فراگیر: کشف کردن که چگونه برای به دست آوردن ارزش از damn thing. برای فن این است که بیشتر در مورد چگونه به طراحی و ساخت. برای بازاریابان و توسعه کسب و کار حرفه ای, چگونه به زمین و به چه کسی. برای مدیران هنگامی که به خرید و نحوه پیاده سازی است. برای کاربران ساختمان و تسلط بر تکنیک های جدید. بیش از 80 سال از علوم اجتماعی به ما می گوید بسیار واضح است که در صورت تصویب به معنی اجازه نخواهد داد این هم وابسته حرفه ای به نوآوری و تغییر راه خود را به جلو به این نمایی technostorm برخی از درصد از آنها در حال رفتن به نوبه خود به نامناسب وسیله ای برای انجام این کار است.

ما سیمی تا جهان با یک سیستم به هم پیوسته از ارزان سنسور—صفحه کلید و صفحه لمسی, دوربین, gps, تراشه, اثر انگشت اسکنر شبکه برای انتقال و ذخیره داده و در حال حاضر مهمتر یادگیری ماشین-سبک الگوریتم برای تجزیه و تحلیل و پیش بینی بر اساس این داده ها. هر سال که ما در ساخت این زیرساخت های آن را کاملا آسان تر برای مشاهده و تجزیه و تحلیل قاضی و کنترل هر یک از رفتار ما به عنوان کارگران—اجازه دهید به تنهایی به عنوان شهروندان است. و کار بدست خیلی بیشتر پیچیده است. فقط یک دو دهه پیش تنها مرجع بود که هر گونه نوسان در کار پیچیده بود این کارشناس در صحنه است. در حال حاضر ما باید یک میزبان حرفه ای و مص مجزا با تخصص است که گویند در چگونه کار می گذرد و چه کسی باید پاداش و مجازات. این می آید از طریق سازوکارهای رسمی مانند 360 درجه بررسی عملکرد و همچنین رسمی: که می شود برای تصمیم گیری که آیا یک استاد است قدم زدن سخنرانی ها مناسب و یا اینکه آیا ضرب و شتم یک پلیس است که مصرف بیش از حد طولانی برای گزارش آنها در رسیدن به گشت مقصد? و یا اینکه آیا هر یک از ما به تطبیق یا نوآوری مناسب است ؟ ده سال پیش جواب این بود که اساسا یک فرد است. در حال حاضر آن می تواند بسیاری از جمله کسانی که دسترسی متشکرم و پس از این واقعیت است. هر کسی می تواند تماس ناپاک و همه آنها با قدرت عظیم جدید منابع غنی از اطلاعات و اخباری تجزیه و تحلیل ترافیک.

همه این به این معنی است که منطقه خاکستری کوچک شدن است. تعداد کمی از مردم ترجیح می دهند به نوآوری و تغییر در راه است که خطر فاجعه و یا مجازات—اما برخی را به نوبه خود در این جهت هنگامی که ما می دانیم که تایید شده به معنی شکست مواجه خواهد شد. آن را دوست دارم یا نه, بیشتر و بیشتر مهم نوآوری و اقتباس خواهد شد اتفاق می افتد در حوزه های زندگی اجتماعی که قبلا متعلق به “سرمایه D” تبادل مجرمان و ne’er فراموش چاه. رهبران سازمان ها و گروه ها و افراد که عاقلانه به این واقعیت جدید را دریافت خواهد کرد به آینده.

اما چگونه ؟ چگونه می تواند ما را در نگاه به سایه برای پیدا کردن این ناقص کارآفرینان درک شیوه های خود را و سرمایه گذاری بر روی آنها در حالی که حفظ یک حس اعتماد در ما ارزش های حیاتی?

در اینجا برخی از سوالات را از خودتان بپرسید کشیده شده از اوایل شاخص من دیده ام در خط مقدم از کار مربوط به ماشین های هوشمند.

شما می توانید به ورزش نظارت خویشتن داری? گاهی اوقات خود را سازمان تیم یا حتی یک همکار خواهد انطباق بیشتر مولد اگر شما را ترک سنگ نمیماند که پشت و دوربین خاموش است. را فقط یک گام کوچک در این جهت در یک جراحی رباتیک این ممکن است به معنای خاموش کردن تلویزیون در حالی که ساکن است عامل. شما ممکن است بخواهید برای انجام این نوع از چیزی که قبلا در آموزش دستياران به آنها فضا را جزئی از اشتباهات و به مبارزه بدون کل اتاق آینده به یک ضربه محکم و ناگهانی قضاوت در مورد قابلیت های خود را. این است که نوع زود قضاوت که منجر ساکنان به این نتیجه آنها باید یاد بگیرند که به دور از چشم کنجکاو.

گسترده تر نقطه است که وجود دارد یک نقطه خاص که در آن نظارت و تحلیل پیش بینی و کنترل را متوقف می کند بازده بازده: نه به خاطر داده ها و یا پیش بینی در اشتباه هستند اما از آنجا که شما در حال از بین بردن زیر مشاهده فضاهای که در آن مردم احساس رایگان برای آزمایش با شکست مواجه و از طریق فکر می کنم یک مشکل است. علاوه بر این بیش از حد نظارت کمی و predictive analytics می توانید درایو تجربه کار کردن توالت. نورد این خواهد بود فوق العاده دشوار در فرهنگ ها و یا سازمان هایی که جایزه پیشرفت فنی و داده های مبتنی بر تصمیم گیری است.

جالب اینجاست که این ممکن است شرکت هایی مانند گوگل است که مبارزه بیشتر در اینجا. شما نیاز به رهبری قوی و اتصال انتخاب به نصب و یا فعال کردن ویژگی های زیربنایی مانند دوربین های دیجیتال و یا ضربه زدن به کلید نرم افزار ردیابی. در مقررات-سنگین نظارت-مقاوم در برابر جاهایی مثل اروپا و همه این احتمالا ساده تر خواهد شد. بدون در نظر گرفتن اعلام این انتخاب و منطق آن را می سازد رهبری پاسخگو می تواند به افزایش اعتماد و تشویق آزمایش.

چه تاکتیک های جدید شما می رویم به نیاز به پیدا کردن نوآوری ؟ کنار رفتن فن آوری هوشمند است همیشه عملی نیست یا عاقلانه بنابراین شما احتمالا رفتن به پیدا کردن منابع چکمه-on-the-زمین بینش. هیچ یک از اساتيد من مطالعه می تواند به درستی توضیح دهد که چگونه خود را (نادر) کارآموزان موفق شد در واقع یادگیری است. و این هیأت انجام بسیاری از آنچه که ما همه یاد گرفته و انجام دهید از کارشناسان مدیریت: آنها خواسته کاهش یافته است در روش های دیگر به تماشای در حالی که در واقع همکاری با دانش آموزان و صحبت با یکدیگر در سراسر بیمارستان. این چپ آنها را با بسیاری از تعاریف است که با تمرکز بر چیزهای انتزاعی مانند توانایی ذاتی درایو و کنجکاوی است. و هیچ facts—هیچ یک از تاکتیک های واقعی که تمام این سایه آموزان استفاده شد به جلو.

اگر شما می دانستید که یک کارمند بود پیدا کردن یک سازمان-صرفه جویی در نوآوری های قانون شکنی چگونه می توانید جزئیات ؟ آنها نمی خواهید به تماشای حداقل از همه یک شکل قدرت. و آنها احتمالا نمی خواهید به ترک معمولی ردیابی اطلاعات. یک راه این است که راه ما آنها را مورد جراحی رباتیک: از طریق قابل ملاحظه ای خنثی شخص ثالث (در این مورد). متنوع تر گروه ها و سایت های آنها را پوشش آسان تر از آن خواهد بود برای آنها را به سطح آن بدون نام بردن از افراد خاص و سازمان ها. کلیدی در اینجا این است که این فرد باید در یک محل به پرداخت قیمت وحشتناک اگر آنها افشای منابع خود را—بنابراین طبیعی مشاوران آن را قطع نمی. راه دیگر برای دریافت این نوع بینش است که به سایه در سراسر زمینه های دیگر که انجام کار را مانند خانه خود را پایه, اما دوباره, شما می خواهم به انجام این کار در راه است که آن را روشن است که هر کس صحبت کردن به شما و یا در حال مشاهده تا به حال قوی حمایت از بودن نشان داد.

چگونه ما می تواند استفاده از فن آوری های هوشمند برای کمک به? در حال حاضر ما در حال دست زدن به فن آوری های هوشمند در راه است که همواره نوآوری و مولد انطباق به تیره تر recesses از سازمان ها و زندگی اجتماعی است. ما نیاز به تلنگر این. برای شروع با اهداف آسان تر بپرسید: چه الگوها را نشان می دهد تا در داده ها است که در حال حاضر در حال جمع آوری به عنوان مردم وفق دهند و ارزش در وجود قوانین ؟ چگونه می توانیم با استفاده از هوش مصنوعی به, جدید, حس ارزشمند را از آن داده ؟ در اکثر برنامه های فولاد ساکنان شد نیاز به استفاده از یک روبات شبیه ساز فولاد—ساده تصویری بازی برای تمرین با استفاده از فیزیکی کنسول به کنترل بسیار اساسی رباتیک فولاد اعمال—قرار دادن حلقه بر روی گیره عبور را از طریق hoops و به همین ترتیب. بهترین فولاد کارآموزان با استفاده از این ابزار بین ده ها و صد بار تا آنجا که خود را “عادی” (یعنی مبارزه) همسالان بود. آشکار است که این افراد از طریق بررسی کاربر سیاهههای مربوط نیست به خصوص با ارزش است. اما مطالعات نشان می دهد که آنها با استفاده از این ابزار بسیار خاص مهم و راه های غیر معمول—شروع با کلی تمرین سال پیش و با پایان دادن به هدفمند “pregame” دریل به تمرین برای فردا روش. این فقط نوک کوه یخ است. ما می تواند آموزش های مختلف الگوریتم های یادگیری ماشین به تجزیه و تحلیل آنها شبیه ساز استفاده برای تمایز آن از عادی کارآموزان که به ما کمک کند یاد بگیرند که چگونه به آنها آموخته اما همچنین به پیش بینی یادگیرنده نتایج اولیه از شبیه ساز استفاده کنید.

حرکت رو به جلو ما باید بپرسید: چه چیزی می تواند ما را ساخت ؟ چه نوع جدیدی از داده ها و رابط ها و فرآیندها می تواند به ما در ساخت به کمک با گسترش انطباق فشار ؟ چگونه می تواند به مدیران و کارگران با استفاده از این به منظور افزایش اعتماد و کاهش تعصب? دو نفر در واقع می تواند به اشتراک گذاری کنترل ربات داوینچی. در اصل این طراحی اجازه می دهد تا برای “درایور اد” سبک آموزش و پرورش—شرکت می تواند با استفاده از ترمز در حالی که ساکن هدایت و با استفاده از گاز است. اما آن را تقریبا هرگز انجام می شود. اما شما اساسا می تواند تجدید نظر و گسترش این نوع از قابلیت. بصری نمایش و کنترل دهید در این سیستم می تواند تغییر به تشویق استادان به کنترل سهم در راه است که متناسب با هر خاص ساکن در هوش مصنوعی-تجزیه و تحلیل عملکرد در شبیه ساز موفقیت در annotating ویدئوها از قبل از عمل جراحی لیست در می رود. و این فقط نوک نکته از این نوآوری و انطباق یخ. نکته این است که ما می توانید پیدا کردن آنچه که برای ساخت با یادگیری از اوایل انحرافی افرادی که خطر فاجعه و مجازات برای پیدا کردن راه های خلاقانه ای رو به جلو است. سپس به جای اینکه مانع نوآوری و فن آوری های هوشمند می تواند سازگاری آسان تر برای کسانی از ما که مایل یا قادر به چنین تیره خاک به جلو.

لیستر و شاگردان خود را بیشتر توسعه و گسترش antisepsis طریق خوش خیم نقض انتظار—استفاده از یک تست نشده اسیدی ضماد در اینجا درمان غیر این صورت بیمار ترمینال بدون اطلاع آنها وجود دارد. این نیمه نامناسب تاکتیک کار می کرد چرا که این روند تنها به آرامی surveilled توسط قدرت که می شود. از آن پس تا زمانی که به تازگی پر از لکه نظارت ارائه کرده است مهم نیمه وسیله مناسبی برای تولید نوآوری و مولد انطباق با ویژگی های رادیکال تغییر دهید. که در حال تغییر است. ما را توسعه داده اند اشتهای سیری ناپذیر برای پیش بینی تجزیه و تحلیل و کنترل ریز دانه شود به طور فزاینده ای متنوع و ارزان سنسور و یک فرهنگ است که به دنبال کمیت فقط در مورد همه چیز. این به ما می دهد طیف گسترده ای از عمیق مزایای مثبت. آن را نیز بدان معنی است که اگر ما چیزی برای تنظیم دوره های دنیا-بهبود نتایج از تکنولوژی ممکن است جالب اینجاست که به این معنی است که ما خودمان را پیدا شکستن قوانین بیشتر و باعث بیش از آسیب لیستر می تواند خواب ممکن است. ما باید برای انجام بهتر.


سیمی نظر انتشار مقالات خارج از همکاران به نمایندگی از طیف گسترده ای از دیدگاه های. ادامه مطلب نظرات در اینجا. ارسال یک op-ed در [email protected]


بزرگ تر سیمی داستان
  • یک virtual DJ یک هواپیماهای بدون سرنشین و همه زوم عروسی
  • کار از راه دور دارای قدرت پردازش آن تا زمانی که شما می خواهید یک توسعه
  • تمام ابزار ها و راهنمایی های شما نیاز به نان در خانه
  • اعترافات مارکوس Hutchins هکر که ذخیره شده اینترنت
  • در ماه, فضانورد, توالت خواهد بود یک کالا
  • 👁 مغز مفید مدل برای هوش مصنوعی ؟ به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>