به عنوان فضاهای عمومی بازگشایی دانشمندان در مسابقه برای درک مرموز و آشفته راه گسترش بیماری از طریق هوا از فردی به فرد و جایی به جای دیگر.

واقعا درک چگونه این بیماری Covid-19 اسپرد شما را به دیدن جهان راه یک ویروس حرکت را از طریق آن. این فقط یک fleck از پروتئین و ژن کمی از کد در یک بسته با no to-do list فراتر از ربودن زیست شناسی موجودات زنده برای ایجاد کپی از خود و گسترش آنها به دیگر موجودات زنده است. چه اتفاقی می افتد به کسانی که در این روند شاید آنها بیمار شاید آنها می میرند—آیا ویروس مشکل است. ویروس ها ندارد و مشکلات.

در صورتی که ویروس است که ما مشکل هر چند دانشمندان می خواهند به در راه است که چرخه. وجود ندارد و واکسن درک است که مرموز آشفته گسترش رفتن به کلید به مرحله بعدی این بیماری همه گیر.

در لیست طولانی از تغییرات جامعه و راه شهرها را در یک Covid-خالی از سکنه جهان تغییر مکان عمومی, هوای آزاد, فضا مانند خیابان و پارکینگ به دور از اتومبیل های دیگر استفاده می کند ممکن است یکی از قابل توجه ترین. شهرهای متعدد در حال سازماندهی “خیابان های آرام” و یا “باز کردن خیابان ها” برنامه به مردم فضای بیشتری برای خارج شود در حالی که ماندن شش فوت از هم جدا. برخی در حال رفتن به اجازه می دهد رستوران ها و دیگر کسب و کار را بیش از پیاده رو و خیابان فضا برای خدمات به آنها کمک کند تا حاشیه های از دست رفته با توجه به محدودیت های داخلی اشغال. همه که متکی بر این ایده است که بیماری نیست گسترش به راحتی به خارج به عنوان نشانی از آن را در فضاهای محصور نسبتا uncontroversial مفهوم در اپیدمیولوژی. اما این سوال که چرا می تواند تبدیل به مهم ترین متقابل کارشناسان بهداشت عمومی می توانند با استقرار و آن بستگی به نامرئی بینهایت کوچک ذرات است که از دهان افراد با هر نفس و سخن گفتن.

Covid-19 تا کنون به نظر می رسد سه حالت انتقال است. یک مسیر است که از طریق سطوح رسوب در چیزهایی مانند دستگیره درب یا نقره است که پس از برداشت توسط کسی که لمس برخی از نقطه ورود به بدن—چشم و بینی و دهان. در این بیماری عفونی جهان, کسانی که اشیاء همه به نام “fomites.” آنها چرا مردم خود را با دست بشویید و ضد عفونی کردن سطوح. دوم مسیر است که از طریق قطرات بزرگ مانند کسانی که ممکن است کسی را در یک سرفه یا تا 40 ، 000 از آنها در یک بار در یک عطسه سفر 100 متر در هر ثانیه. آنها حباب های مایع مانند بزاق و مخاط پر از ویروس است. قطرات بزرگ هستند و بسیاری از مردم دلیل فکر می کنم پارچه ماسک یک ایده خوب; یک پارچه ساده ماسک نیست کامل مانع در برابر خروجی coughers و sneezers اما اگر هر کس می پوشد یکی از آنها درایو را به طور کلی انتقال است. کسانی که ذرات بزرگ نیز ارائه منطق پشت six-feet-جدا قوانین. حتی به عنوان نیروی عطسه, راه اندازی آن ذرات بیرون گرانش آنها را می کشد پایین هر چند مردم اختلاف نظر دارند که آیا شش پا است که در سمت راست بن بست فاصله.

که برگ سوم مسیر پیچیده تر. تعداد زیادی از ذرات است که از دهان یک فرد بسیار کوچکتر و کمتر از 5 میکرون. آنها به سرعت خشک در هوا و تبدیل به نور می توانید آنها را شناور در اطراف ساعت. حتی کمی گرم لایه هوا به طور مداوم wafting رو به بالا از هر فرد—ما “حرارتی plume”—می تواند این ذرات تا بالا و دور. تصادفی جریان هوا باعث می شود خود را گسترش آشفته منعکس اطراف توسط جریان مانند شن و ماسه در جزر و مد ، و ما منتشر می کنند آنها را در همه زمان ها. “اگر شما نگاه کنید در چه CDC و WHO شده اند گفت: آنها بی اهمیت جلوه دادن نقش هوابرد انتقال می گوید:” جوزف آلن مدیر سالم ساختمان برنامه در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد. “من فکر می کنم که این یک اشتباه است.”

این است که اساسا چرا مردم فکر می کنم که در خارج کمتر خطرناک تر بودن داخل آن ممکن است به همین دلیل ویروس بهتر است در آلوده کردن مردم در فضاهای محصور شده است. با توجه به این که برخی از درصد قابل توجهی از انتقال بيماري است که از افرادی که هیچ علائم ظاهری آن هنوز ناشناخته چقدر ویروس های مختلف اندازه ذرات حمل و چقدر ویروس در آن طول می کشد برای آلوده کردن کسی. اما با توجه به آنچه محققان تا کنون دیده می شود احتمال عفونت به نظر می رسد بالاتر در داخل از خارج به دلیل این که چگونه این ذرات کوچک رفتار می کنند. “فراگیر فرض است که احتمال انتقال است متناسب با تعداد ویروس ذرات شناور در هوا. بیشتر است که شما استنشاق بیشتر احتمال دارد شما را به آن را دریافت کند می گوید:” ویلیام Ristenpart استاد مهندسی شیمی در دانشگاه UC Davis که مطالعات انتقال بيماري. “اتاق شما در حال حاضر دارای یک سقف. آشفته انتشار بالا می رود و نمی توانید به رفتن را از طریق سقف. آن را نشان دهنده. از آن می زد turbulently منتشر دور است.”

این حقیقی است برای Covid-19. در کارشناسی preprint از آوریل یک تیم در دانشگاه هنگ کنگ و چین پیدا شده است که از 318 شیوع بیماری در چین هیچ کدام رخ داده در خارج از منزل. در یکی دیگر از مارس قبل از مطبوعات دولتی و دانشگاه بهداشت عمومی محققان در ژاپن ارزیابی 110 موارد فردی در 11 Covid-19 خوشه و متوجه شد که شانس بسیار مورد علاقه انتقال در داخل خانه. محققان همچنین تعداد فزاینده ای از داخل خوشه ای-مطالعات موردی مانند الماس شاهزاده کشتی کروز; یک رستوران در گوانگژو چین که در آن مردم نشسته در گاز خروجی از کولر مریض شدم اما دیگران نیست; تماس با مرکز در سئول آسمان خراش که در آن تقریبا همه یکی یک طرف از اتاق مریض شدم اما نه در دیگر; یک ایالت واشنگتن گروه کر تمرین و یک خوشه محور در یک کنفرانس بیوتکنولوژی در بوستون. خطر رفتن به یک کافه و یا راه رفتن در گسترده تر شد, ماشین-رایگان خیابان به نظر می رسد بسیار کمتر از مثلا کار در یک کارخانه بسته بندی گوشت می آمد و یا رفتن بر روی یک کشتی کروز تعطیلات.

بیماری مدل تمایل به توجه تعداد زیادی از مردم یک فرد داده شده آلوده باروری تعداد به عنوان مرتب کردن بر اساس به طور متوسط در سراسر کل جمعیت. اما این تعداد در واقع متفاوت فردی و زمینه. اکثر افراد آلوده نیست انتقال این بیماری به هر کس دیگری; به اصطلاح superspreaders به این بیماری به مقدار زیادی و تعداد زیادی از دیگران است. جسیکا Metcalf, یک متخصص است که به مطالعه بیماری های عفونی پویایی در پرینستون تخمین می زند که 10 درصد از موارد ممکن است مسئول 80 درصد از انتقال. برخی از افراد ظاهرا راه رفتن در اطراف در یک نامرئی Pigpen ابر ویروس. و برخی شرایط—شلوغ اتاق افراد بیمار زخم بیشتر ویروس, دوره های طولانی تر از تماس با برخی از موقعیت های به احتمال زیاد به نوبه خود به “superspreading حوادث است.”

این ویروس زندگی در اعماق ریه ها و به دست آوردن و از بینی و گلو برای انتقال. برخی از محققان به دنبال به واشنگتن گروه کر خوشه ای نشان می دهد که تنفس عمیق و قدرتمند exhalations مورد نیاز برای آواز خواندن انجام, بیشتر ویروس ساخت که شیوع بدتر (حتی اگر معلوم شد که خوانندگان به حال در واقع بدست در داخل هر یک از دیگر اجتماعی-فاصله نیروی زمینه). Ristenpart تیم در UC Davis پیدا کرده است که ساده صحبت کردن می دهد 1 تا 50 ذرات در هر ثانیه با صدای بلند صحبت کردن مربوط به شماره های بالاتر. که ممکن است با توجه به چیزی به نام “مایع فیلم پشت سر هم ساز”; هنگامی که شما استنشاق هوا-جمع آوری کیسه های از ریه ها و آلوئول گسترش و کشش ضخامت مایع است که خطوط آنها. آن میآید پاشیده و کمی جوانه کردن کوچک ذرات آئروسل. و که بخشی از ریه ها است که دقیقا همان جایی که این ویروس به احتمال زیاد به زندگی بیش از حد. “فیزیکدانان را پذیرفته اند این می گوید:” رابین وود مدیر دزموند توتو HIV بنیاد در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی و یک متخصص در برنامه انتقال سل “در حالی که پزشکان واقعا نمی کردم به آن را درک کنند.”

و برخی از مردم را بیشتر از این “بازدم” ذرات از دیگران—منظور از قدر—مهم نیست که چگونه با صدای بلند صحبت کنند و یا چگونه آنها عمیقا نفس بکشید. “10 دقیقه مکالمه با یک آلوده بدون علامت superemitter صحبت کردن در حالت عادی حجم در نتیجه عملکرد نامرئی ‘ابر’ در حدود 6,000 ذرات آئروسل,” Ristenpart تیم می نویسد: در یک مقاله در آئروسل علم و فناوری. آنها حتی متوجه شد که برخی از تلفن های موبایل منتشر می کنند بیشتر از این بازدم ذرات از دیگران—pa-pa-pa (زبانی یک “plosive”) باعث می شود بیش از فا-فا-فا (یک “fricative”). همه در همه این استدلال خوبی برای آرام-ماشین قوانین در قطار و اتوبوس در Covid-19 عصر.

دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا.

اما هنوز هم طول می کشد زمینه به نوبه خود آن فرد تنوع به superspreading رویداد. اگر کوچک بازدم ذرات هستند و عامل اصلی و سپس یک superspreader را kryptonite خواهد بود تهویه. کار بر روی برنامه های داخلی انتقال سل در 1950s نشان داد که نتیجه بستگی به تعداد افرادی که عفونی تنفسی خود را رای و چگونه به خوبی اتاق تهویه مناسب. این است که آخرین شماره که ممکن است به ارائه یکی دیگر از زاویه حمله برای سلامت عمومی است.

آن را از لحاظ فنی چالش برانگیز در واقع پیدا کردن عوامل بیماری زا مانند باکتری یا ویروس در اطراف شناور در هوا. اما چوب یک پروکسی متریک است که ممکن است حداقل نشان می دهد زمانی که یک اتاق است که به طور بالقوه ریسک بود. او اقدامات سطح دی اکسید کربن—بدانند که مردم تنفس در دسترس اکسیژن و CO2 بازدم هر کس دیگری در اتاق استنشاق آن و هر هوابرد عوامل بیماری زا نیز هست.

از نظر فنی استاندارد برای تهویه و تهویه مطبوع سیستم های اندازه گیری تهویه با محاسبه چگونه اغلب هوا در یک اتاق سواپ کردن برای هوای تازه از خارج—که “air changes per hour.” اما شرکت2 سطح به طور بالقوه می تواند یک راه ساده تر برای هشدار به مردم اگر در یک اتاق نیاز به تعویض هوا برای ایمنی. هر چیزی بالاتر از 1000 قسمت در میلیون در یک فضای محصور و چوب می گوید می تواند نشانه ای است که وقت آن است برای باز کردن ویندوز و یا پاک کردن.

اینجا جایی است که همه چیز پیچیده است. این تغییرات در ذرات کوچک رفتار نه فقط اعمال افراد یا تک فضاهای اما چگونه این بیماری حرکت در سراسر همه آنها. اپيدميولوژيستها در حال شروع به دیدن گسترش Covid-19 نه به عنوان یک ابر و یا موج حرکت ineluctably در سراسر جهان, اما در عوض بیشتر شبیه به سیگنال های در حال حرکت از طریق یک شبکه است. نزدیک سه ماهه بدون علامت عفونت است که ذرات کوچک را بیشتر به احتمال زیاد نیز ممکن است توضیح تکه تکه, “شطرنجی” گسترش Covid-19 از طریق خانواده شهرستانها و حتی در سراسر کشور است.

مردم به طور مستقیم فکر می کنم که تراکم جمعیت در یک شهر بزرگ می تواند منجر به بیشتر انتقال—و در نگاه اول شیوع گسترده در شهر نیویورک به نظر می رسد برای تایید آن است. اما مردم بیشتر انتقال ویروس در شبکه های خود را, خود را, تماس با ما. این که این ویروس جهش به. “من ممکن است در واقع پنج تا 10 دوستان که من تمایل به صرف بیش از 15 دقیقه در تماس نزدیک با به طور منظم هر جا که من هستم زندگی” Metcalf می گوید. “هنوز در شهرهای بزرگ ممکن است منجر به بیشتر تماس خارج از شبکه های اجتماعی ما—گاه به گاه تماس خواهم رفت و آمد ممکن است بیشتر مکرر و البته شبکه های اجتماعی نیز ممکن است متراکم تر.”

در نتیجه او می گوید: می تواند “spikier” شیوع بیماری که تغییر شهری با اشکال و حتی آب و هوا. (برخی از ویروس ها فصلی هستند و انتقال بهتر در هوای سرد و خشک در مقابل گرما و رطوبت اما مهم اوت در خارج می تواند به معنای لنگ بالا AC داخل که در واقع می تواند به گسترش یک ویروس اگر آن را فیلتر به درستی.) این همه بخشی از آنچه بنیامین Dalziel یک جمعیت زیست شناس در دانشگاه ایالتی اورگان تماس “spatiotemporal ناهمگونی,” تنوع در راه گسترش بیماری در مکان های مختلف در زمان های مختلف. که spottiness در انتقال معنی است که انواع مختلف مداخلات بهداشت عمومی خواهد شد بیشتر یا کمتر موثر بسته به زمانی که و که در آن آنها استفاده می شود—تجهیزات حفاظت شخصی و جدی تهویه در برخی از تنظیمات با دقت اجرا اجتماعی فاصله در دیگران حرکت کسب و کار در خارج از منزل ادامه داد: ضد عفونی کننده سطوح و….

این است که چگونه برای جلوگیری از ویروسی شدن در حال حرکت را از طریق جهان و آن چیزی است که دانشمندان در حال تلاش برای درک. “این در مورد نقاط کانونی انتقال درون یک جمعیت و درک است که برخی از مکان ها و زمان ها مهم تر برای تبلیغ و گسترش بیش از دیگران” Dalziel می گوید. فیزیکی فاصله اقدامات بلانت ابزار است که آدرس یک پیش نیاز اساسی برای انتقال, اما آنها قابل دفاع بیش از مدت طولانی. “واقعا فوق العاده خواهد بود اگر وجود دارد یک یا چند عواملی مانند که که در آن ما می تواند موثر شناسایی آنها را تغییر دهید و ببینید گسترده در کاهش انتقال در حالی که هنوز قادر به بازگشایی شده است. آیا می شود که فوق العاده” او می پرسد. “اما آنچه که احتمالا بیشتر احتمال دارد این است که وجود دارد تعداد زیادی از عوامل است که کمک می کند. وجود ندارد برای رفتن به یک گلوله سحر و جادو.”

در ضمن سی دی منتشر کرده است توصیه هایی در افتتاحیه رستوران ها و مدارس ترویج شش پا را از فضای بین مردم انجام کارهای خارج از منزل و ماسک-پوشیدن—حتی به عنوان رئیس جمهور می گوید او فکر می کند مکان های عبادت باید قادر به نگه داشتن داخل ساختمان خدمات. آن را نمی تواند درست است که گروه های زیادی جمع آوری در فضاهای کوچک خطرناک هستند اگر شما در حال غذا خوردن اما امن اگر شما در حال دعا. حتی اگر این است که چگونه جهان به نظر می رسد برای برخی از مردم آن را به وضوح جهان از ویروس.


سیمی است که ارائه دسترسی رایگان به داستان در مورد بهداشت عمومی و چگونه برای محافظت از خودتان در طول coronavirus بیماری همه گیر. ثبت نام برای ما Coronavirus به روز رسانی در خبرنامه برای آخرین به روز رسانی, و مشترک برای حمایت از ما روزنامه نگاری.


بیشتر از سیمی در Covid-19
  • “شما تنها نیستید”: چگونه یک پرستار است که مقابله با این بیماری همه گیر
  • من ثبت نام در coronavirus تماس با ردیابی آکادمی
  • چقدر یک انسان زندگی در واقع با ارزش است ؟
  • چه عجیب و غریب بیماری موثر بر کودکان و نوجوانان با Covid-19?
  • سوالات متداول و راهنمای خود را به همه چیز Covid-19
  • دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی